Windscribe VPN’in uygulamalı incelemesi (Netflix / Torrent desteği ile)

Windscribe VPN, hızla büyüyen bir kullanıcı tabanına sahip Kanada merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. Abonelerin en çok istediği temel özelliklere odaklanarak, yüksek kaliteli, uygun fiyatlı bir VPN hizmeti oluşturdular.


Bazı küçük tutuşlarımız ve uyarılarımız olsa da, Windscribe çoğu şeyi doğru yapar (tamamen ücretsiz bir seçenek dahil) ve hizmetlerinin önerilmesini kolaylaştırır. Bu 2017 Windscribe VPN incelememiz.

VPN Profili:

Şirket merkezi: Toronto Kanada
Günlük İlkesi: Oturum sona erdikten 3 dakika sonra yok edilen günlükler
Geri ödeme politikası: 3 gün
En iyi teklif: Aylık 4,08 $ (veya ücretsiz plan)

Bölümleri İncele:

 1. Özet / Üst Özellikler
 2. Yazılım
 3. Diğer özellikler
  • Windscribe Tarayıcı Eklentisi 
  • Windflix
  • ÇORAP Vekili
 4. Gizlilik
 5. Güvenlik / Şifreleme
 6. Torrent / p2p politikası
 7. Hız testi
 8. Fiyatlandırma / İadeler

Windscribe Genel Bakış

Windscribe VPN (Windscribe Limited’in sahibi olduğu) Canda merkezli bir premium VPN hizmetidir (Toronto, Ontario’nun hemen dışında). Özellikle, Kanada’nın veri saklama yasaları VPN hizmetleri için geçerli değildir ve Windscribe’in minimum VPN bağlantı günlüklerini tutmasına izin verir (bağlantıyı kestikten 3 dakika sonra yok edilir).

En İyi Özellikler:

 • Kullanıcı dostu VPN Yazılımı: Windscribe’in VPN istemcisi (Windows / Mac / Android / iOS için kullanılabilir) kararlı ve kullanımı kolaydır. Sadece 256 bit Şifreleme ile OpenVPN.
 • Netflix uyumlu: Çoğu VPN, Netflix ve diğer akış hizmetleri tarafından toplu olarak engellenir. Windscribe’in VPN istemcisi, tarayıcı uzantılarıyla birleştirildiğinde ABD Netflix sunucularına erişime izin verir.
 • Torrent’ler / p2p: Torrentlere çoğu sunucuda izin verilir ve Windscribe torrent indirme işlemlerini engellemez, izlemez veya kısıtlamaz.
 • Çorap5 Proxy: VPN hizmetine ek olarak, ABD veya Hollanda’daki bir Socks5 proxy bağlantısına da erişebilirsiniz. Yaygın kullanım alanları arasında Skype veya anonimleştirilmiş torrentler için proxy olarak kullanılması yer alır.
 • VPN Bağlantı Paylaşımı: VPN bağlantınızı, yazılımlarında yerleşik olarak bulunan kablosuz hotspot özelliğini veya proxy ağ geçidi seçeneğini kullanarak diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bu, az sayıda VPN’in sunduğu MUHTEŞEM bir özelliktir.
 • Ücretsiz Abonelik Seçeneği: Windscribe aslında ayda 10GB’a kadar bant genişliğine izin veren ücretsiz bir plan katmanına sahiptir. Özellikle, ücretsiz abonelikler için torrent / p2p indirmelerine izin veren bulduğumuz tek hizmet bunlar.

Yazılım / VPN İstemcisi

Windscribe’in VPN istemcisi Windows / Mac / iOS için kullanılabilir (ve Android yakında kullanıma sunulacaktır). Hizmetlerine erişmenin en kolay yolu ve eğer ücretsiz aşamadaysanız tek seçeneğiniz budur.

Teknik detaylar: Tüm platformlarda 256 bit AES OpenVPN şifrelemesi kullanır. OpenVPN bizim tercih ettiğimiz VPN protokolüdür, ancak cihazınız desteklemiyorsa bir seçim yapmanız iyi olur. 128 bit AES şifrelemesi, zayıf CPU’lara sahip cihazlarda hızları önemli ölçüde artırabileceğinden, gelecekte ayarlanabilir şifreleme gücünü de görmek isteriz..

Yazılım özellikleri:

VPN istemcisinde bulabileceğiniz gelişmiş işlevlere genel bir bakış…

Güvenlik duvarı / Kill-switch

Windscribe’ın ‘Güvenlik Duvarı’ özelliği temel olarak, etkinleştirildiğinde VPN bağlantısı kesilirse cihazınıza tüm İnternet bağlantısını öldürecek bir öldürme anahtarıdır. Bu, IP’nize veya hassas verilerinize sızıntı yapması için tasarlanmıştır.

Windscribe güvenlik duvarı açık

Yazılım kullanıcı arayüzünde Güvenlik Duvarını etkinleştirme

Windscribe Güvenlik Duvarı ayarları

Güvenlik duvarı / Kill-switch ayarları

Protokol Seçin: TCP / UDP / Gizli

OpenVPN kullanmak zorundasınız, ancak yine de UDP (en hızlı) veya TCP (en güvenilir) paketleri kullanmak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. ISS’niz veya ağınız VPN trafiğini engelliyorsa, isteğe bağlı olarak Windscribe’in gizlilik / gizleme modunu da açabilirsiniz..

Windscribe protokolleri tcp udp stealth

Kullanılabilir taşıma protokolleri: TCP / UDP / Gizli

VPN Bağlantı Paylaşımı / Etkin Nokta

En sevdiğim özelliklerden biri Windscribe’in VPN bağlantınızı diğer cihazlarla paylaşmanıza izin vermesidir. İki yöntem seçebilirsiniz:

 1. Kablosuz erişim noktası modu
 2. VPN tüneline erişmek için yerel bir proxy sunucusu ağ geçidi oluşturun
Sıcak Nokta Modu:

Bu, telefonunuzun etkin nokta modu gibi çalışır, geçici bir ağ oluşturmanıza (parola korumalı şifrelemeyle tamamlanır) ve diğer tüm cihazları bu paylaşılan ağa bağlamanıza olanak tanır. Ne yazık ki bu sadece belirli ağ kartlarını destekliyor ve 5 yaşındaki test dizüstü bilgisayarımız uyumlu değildi.

Wifi VPN bağlantı paylaşımı

VPN bağlantınızı kablosuz olarak paylaşmak için etkin nokta modunu kullanın (bazı cihazlar desteklenmez)

Proxy Modu:

Bu, cihazlarınızın yerel IP adresindeki 9999 numaralı bağlantı noktasında yerel bir proxy sunucusu oluşturan daha az mükemmel bir çözümdür. Özel bir wifi ağında olmanızı gerektirir (mobil verilerle çalışan hotspot modunun aksine).

VPN bağlantısını http veya çorap proxy'si aracılığıyla paylaşın

Ayrıca, diğer cihazları proxy tüneli üzerinden yönlendirmek için bazı manuel yapılandırmalar gerektirir, ancak işte iyi bir kılavuz.

Windscribe Free’yi deneyin

Diğer özellikler

Windscribe ayrıca masaüstü VPN istemcilerinden ayrı bir dizi özelliğe sahiptir. Bunlar:

 • WindFlix: ABD Netflix’i İzleyin
 • Tarayıcı Uzantısı: Kötü amaçlı yazılım engelleme ve çift sekmeli şifreleme
 • Çorap Proxy: Skype veya Torrents gibi tek bir uygulamayı anonimleştirme
 • Sınırsız Bağlantı: Sınırsız sayıda cihazı bir Windscribe hesabına bağlayın

Her birine daha yakından bir bakış:

Windscribe Tarayıcı Uzantısı

Tarayıcı uzantısı hem ücretsiz hem de ücretli hesaplarla çalışır ve Chrome veya Firefox’a yüklenebilir. Aşağıdakiler dahil bir dizi özellik ekler:

 • Windscribe (netflix engellemesini kaldırma)
 • Çift Atlamalı Gizlilik: VPN ve tarayıcı proxy’si üzerinden yönlendirilen çift tünel
 • Gizlilik Geliştirmesi: Reklamları ve izleyicileri engelleyin ve çerezleri otomatik olarak silin

Uzantıyı doğrudan Windscribe’den veya Chrome uzantı mağazasından yükleyebilirsiniz.

Uzantıyı kullanmak oldukça basittir. Tarayıcınızda çift sekmeli şifreleme kullanmak istiyorsanız yeni bir sunucu konumu seçmeniz yeterlidir:

Windscribe tarayıcı uzantısı çift sekmeli

Özelliklerin açılması / kapatılması, uzantı ayarları menüsünden kolayca yapılabilir:

Windscribe uzantı ayarları

Windscribe tarayıcı uzantısında Gizlilik Ayarları (Chrome)

WindFlix

Windscribe, özellikler listesine Netflix uyumluluğu ekleyen en son VPN şirketidir. Testlerimizde bazı ABD tabanlı sunucular Netflix ile başka bir yapılandırma yapmadan çalıştı (ancak zaten ABD’deyiz). Diğer ülkelerdeki kullanıcılar, tarayıcı uzantılarında Windflix özelliğini sunuyorlar.

‘Windflix’ sunucu konumunu seçmeniz yeterlidir; Netflix’in ABD kataloğuna anında erişebilmeniz gerekir:

Windscribe Windflix, ABD Netflix'in engellemesini kaldırıyor

SOCKS5 Proxy

Diğer birçok VPN gibi, Windscribe de VPN abonelikleriyle SOCKS proxy erişimini içerir. Proxy, şifreleme olmadan tek uygulama VPN tüneli gibidir. Temel amaç, söz konusu uygulamanın IP adresini değiştirmek ve genellikle Skype gibi uygulamaların engellemesini kaldırmak için kullanılır.

Torrentleri indirirken proxy’yi çift sekmeli gizlilik için de kullanabilirsiniz. Torrent proxy kurulum kılavuzumuz, favori torrent istemcinizde bir SOCKS proxy’sinin tam olarak nasıl yapılandırılacağını gösterir.

Şu anda Windscribe’in iki SOCKS konumu var: Hollanda ve ABD.

Windscribe Çorap Proxy Konumları

Gizlilik / Kayıt politikası

Windscribe değil teknik olarak sıfır günlükli bir VPN sağlayıcısıdır, ancak oldukça yakındırlar. Tuttukları günlüklerin dökümü var:

Kaydedilen verilerNe kadar tutulur
Aktarılan Bant Genişliğiher ay sıfırlanır
Son oturumunuzun zaman damgasıher bağlandığınızda üzerine yazılır
Geçerli etkin oturumunuzun bağlantı verileri (IP adresi içermez)Bağlantıyı kestikten 3 dakika sonra silindi

Gizlilikle ilgili hususlara daha ayrıntılı bir bakış:

 • Bant genişliği: Windscribe, her bir hesabın aylık olarak kullandığı veri miktarını takip eder. Bu öncelikle boşuna gider ve ücretsiz hesapları iptal eder. Ayrıca (teorik olarak) ‘sınırsız’ bant genişliği kotalarını kötüye kullanan kişileri tanımlamak için kullanılabilir. Bu veriler aylık olarak sıfırlanır ve kalıcı olarak saklanmaz.
 • Oturum içi günlükler: Bir sunucuya bağlıyken, Windscribe kullanıcı adınızı, sunucu konumunuzu, aktarılan bant genişliğini ve oturum süresini kaydeder. Gizlilik ilkeleri, bu günlüklerin bağlantıyı kestikten sonra 3 dakika içinde yok edildiğini belirtir.
 • DNS Günlüğü: Windscribe, DNS veya web geçmişinizi etkin bir şekilde günlüğe kaydetmez, ancak Windscribe tarayıcı uzantısını kullanırsanız, DNS sorgularınıza (uzantının reklamları ve kötü amaçlı yazılımları engellemesine izin verir) canlı erişime sahip olacağını unutmayın..

Güvenlik ve Şifreleme

Şifreleme Protokolleri

Windscribe, el sıkışma (VPN bağlantısını başlatan) için 4096 bit RSA anahtarlı 256 bit AES Şifrelemesi kullanır. Bu son derece güvenli NIST sertifikalı bir şifreleme standardıdır. Yazılım istemcisi OpenVPN protokolünü ve tüm cihaz türlerini kullanır. L2TP / IPSec gibi daha eski bir VPN protokolü kullanmayı tercih ederseniz, farklı bir sağlayıcı seçmek istersiniz.

Sızıntı testi

Kimliğinizi sızdırabilen bilinen birkaç VPN güvenlik açığı vardır. Sağlayıcınız bunu seçerse, birçoğu doğrudan VPN yazılımına bağlanabilir. Gördüğünüz gibi Winscribe sızıntı testimizde mükemmel bir skor elde etti…

 • IPv6 Sızıntıları: IPv6 sunucu düzeyinde engellendi
 • VPN Bağlantısını Kesme: İsteğe bağlı güvenlik duvarı / kill-switch özelliği IP’nizin sızmasını önler
 • DNS Sızıntıları: Windscribe’in istemcisi DNS sorgularını güvenli DNS sunucuları üzerinden geçmeye zorlar. Testlerimizde DNS sızıntısı tespit etmedik.

Windscribe DNS sızıntısı ve ipv6 sızıntı testi

Hız testi

Windflix en en hızlı sonuçlar iyi ancak IPVanish ve ExpressVPN gibi bazı rakipler kadar etkileyici değildi. Denizaşırı sunucular özellikle Avustralya sunucuları ile 5mbps bile yönetme hayal kırıklığı. Çoğu Avrupa veya Kuzey Amerika bölgesi en az HD video bant genişliği (5-10mbps) kapasitesine sahip olmalıdır.

Tarayıcı uzantısı ortalama olarak VPN uygulamasından biraz daha iyi performans gösterdi (daha az şifreleme), Windflix sunucuları 80 mbps’nin üzerinde yayın yapıyor (tam 4k’de yayın yapmak için fazlasıyla yeterli).

Sonuçlar (Mbps cinsinden):

 • ABD Doğu Kıyısı: 28,23 mbps indir / 32,29 mbps yükleme
 • ABD Batı Kıyısı: 23.16 indirme / 23.86 yükleme
 • Kanada: 82.58 indirme / 85.41 yükleme
 • Birleşik Krallık: 22.69 indirme / 9.86 yükleme

En Hızlı Görüntüler

ABD Doğu Kıyısı ve Batı Kıyısı Speedtest

ABD Doğu Kıyısı ve Batı Kıyısı Speedtest

Windscribe uluslararası hız testi (İngiltere ve Kanada)

İngiltere ve Kanada Speedtest

Ve mükemmel Windflix hız performansı. Windflix’in bir VPN’den çok bir SmartDNS proxy’si olduğunu belirtmek gerekir, bu nedenle hızları yavaşlatmak için şifreleme yoktur.

Windflix hız testi

Windscribe’i İndir

Torrentler, P2P ve Kodi

Bittorrent kullanıcıları ve Kodi diehards genellikle yüksek kaliteli bir VPN hizmeti arıyorlar. Ancak birçok sağlayıcı bu kullanıcıların daha yüksek gizlilik gereksinimlerine uymuyor (özellikle Bittorrent için).

Peki Windscribe nasıl birikir?

Windscribe, dosya paylaşımı için sağlam bir seçimdir. Teknik olarak tüm sunucu konumlarında torrentlere izin veriyorlar, ancak birkaç ‘p2p’ dışı sunucu konumuna sahipler. önermek torrent indirmiyorsunuz. Dahil olan SOCKS5 proxy de güzel bir özelliktir ve utorrent veya Vuze içinde yapılandırılabilir.

Buradaki tek hafif vuruş Windscribe’ın teknik olarak bağlantı günlüklerini saklayın (sadece birkaç dakika için olsa da). PIA, IPVanish ve Torguard gibi bazı rakipler hiçbir şekilde günlük tutmaz.

Sonuç olarak: Windscribe, torrentlerin ve oturum günlüklerinin minimum ve kısa ömürlü olmasını sağlar

Windscribe Fiyat / Planlar (Ücretsiz dahil)

Seçim yapabileceğiniz 2 temel planınız var: Bedava veya profesyonel.

Pro sürümü sınırsız bant genişliği ve Windscribe’in sunduğu her özelliği içerir. İki abonelik uzunluğunda mevcuttur:

 1. 1 ay: $ 9.00 / ay
 2. 1 yıl: $ 4.08 / ay

Windscribe VPN abonelik fiyatları

Serbest plandaki kısıtlamalar

Açıkçası bazı özellikler ücretsiz katmanla sınırlıdır. İşte liste:

 • Bant genişliği: Yalnızca 10 GB aktarmaya izin verilir (yukarı / aşağı kombine). Bundan sonra hesabınız gelecek ayın 1. gününe kadar kilitlenecektir. Genel tarama için uygundur, ancak birkaç saat HD Netflix akışıyla bu kotayı yiyebilirsiniz.
 • yerler: Mevcut 50 global sunucu konumundan yalnızca 11 tanesini seçebilirsiniz. Bu hala oldukça iyi.
 • OpenVPN Yapılandırması Yok: Bir VPN bağlantısını kendi cihazlarınızda manuel olarak yapılandıramazsınız..

Bize göre, bu şaşırtıcı derecede az kısıtlamadır ve yine de sınırsız cihaz bağlayabilir ve hatta torrentleri ücretsiz katmanlarında indirebilirsiniz (ki bu büyük bir anlaşma!).

Geri ödeme politikası

Windscribe, birkaç kısıtlamayla% 100 geri ödeme politikası sunar:

 1. Hizmeti 3 gün veya daha kısa bir süredir kullandınız
 2. 10 GB’tan az veri aktarıldı
 3. Hizmet şartlarını ihlal etmediniz

Bu koşulları karşılıyorsanız ve geri ödeme isteğinde bulunursanız, Şartlar ve Koşullarına göre 30 gün içinde geri ödeme yapılır.

Windscribe Free’yi deneyin

Sonuç ve Öneriler

Windscribe kesinlikle dikkate değer ve yazılımları ve işlevleri en yaygın VPN kullanım örneklerini (mobil / masaüstü güvenliği, video akışı ve dosya paylaşımı) kapsar.

Bununla birlikte, bazı rakipleri göz atmaya değer olabilir:

 • NordVPN: Sıfır günlük ve Netflix uyumlu. 3.29 $ / ay için 2 yıllık anlaşma
 • Özel İnternet Erişimi: Sıfır günlük, Socks5 proxy dahil. 3,33 $ / ay

En iyi özellikler:

 • Gizlilik: Windscribe gizliliği ciddiye alır ve hizmetlerinin kötüye kullanılmasını önlemek için yalnızca minimum miktarda oturum verisi tutar (3 dakika kadar az).
 • Yazılım: Kullanımı kolay ve kararlıdır. Tarayıcı uzantısı iyi (isteğe bağlı) bir özelliktir
 • Windflix: Tek tıklamayla Netflix erişimi harika. NordVPN Smartplay benzerTM

Endişeler:

Bizim tek büyük yakınma vurmak ve vuramamak sunucu hızıdır. Uluslararası sunucular yakınlardaki sunuculardan belirgin şekilde daha yavaştı ve ücretsiz planları ağlarındaki hızları etkiliyor olabilir.

Sonuç olarak:

Aylık 10 GB’lık ücretsiz planlarından yararlanın ve hizmetlerini ve yazılımlarını nasıl sevdiğinizi görün. Profesyonel düzey plana geçtikten sonra hızların bir miktar iyileşmesini bekleyebilirsiniz.

Windscribe, VPN pazarına ek bir değerdir ve test ettiğimiz en iyi 10 sağlayıcıda kolayca.

Windscribe Free’yi deneyin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map