Windscribe İncelemesi


Windscribe hakkında fazla bir şey duymamış olabilirsiniz ve bunun nedeni sadece Nisan 2016’da resmen başlatılmış olmalarıdır. VPN sahnesinde yeni olmalarına rağmen, sağladıkları ürün sağlam ve iyi tasarlanmış bir üründür..

9 sunucu konumuna erişim içeren ücretsiz bir hizmet sunmaktadır: ABD Doğu, ABD batı, İngiltere, Kanada, Hong Kong, Fransa, Almanya, Lüksemburg ve Hollanda. Bu paket ayrıca kayıtlı kullanıcılar için 2GB veya 10GB trafik kısıtlamasıyla birlikte gelir. Premium paket ek 20 konuma erişim ve sınırsız kullanım sunar. Premium’a geçmeyi seçerseniz elde ettiğiniz şeylerin hızlı bir dökümü:

windscribe-features-freevspaid

Hizmet tüm büyük platformlarda sağlanır, ancak Android gibi bazıları yalnızca üçüncü taraf bir yazılım aracılığıyla ve yalnızca premium kullanıcılar tarafından kullanılabilir.

windscribe-supportedplatforms

Windscribe’in sunması gereken bazı özelliklerle çok ilgilendik ve ürünü kullanma deneyimini paylaşmak için buradayız, bu yüzden hemen başlayalım.

Gizlilik ve Kayıt Politikası

Windscribe, tam olarak hangi bilgilerin ve ne kadar süreyle tutulduğunu açıklayan iyi yapılandırılmış ve şeffaf bir gizlilik politikasına sahiptir. Premium hesaplar söz konusu olduğunda, geri ödeme ve sahtekarlık ihtilafları için bilgiler 30 gün boyunca saklanır ve ücretsiz hesapların kişisel bilgi vermesi gerekmez, bu nedenle orada tartışma yoktur.

Politikada yasal yön ve diğer önemli bilgiler hakkında da bir söz vardır, bu nedenle gizlilik politikaları hakkında daha fazla bilgiyi buradan okumanızı öneririz..

Yazılım

Yazılım hakkında tartışmak istediğimiz ilk şey, iyi inşa edilmiş olması ve deneyiminizi özelleştirmek için birçok seçenek sunmasıdır. Bunu vurgulamak istiyoruz, çünkü genellikle ücretsiz veya ücretli VPN hizmetleri söz konusu olduğunda, tasarımda çok fazla uzlaşma var ve işlevsellik sunamadıkları yerlerde görsel efektler oluşturmaya çalışıyorlar. Windscribe için durum böyle değil. İşlevsel, kullanımı kolay bir yazılımdır ve performansından çok memnunuz..

windscribe-desktopapp

Bağlantı türü ve güvenlik duvarı ayarları gibi parametreleri ayarlar arayüzünün hemen dışında değiştirme olanağınız vardır ve yazılımın harika bir deneyim sunduğu gerçeğini yeterince vurgulayamayız. Herhangi bir gösterişli hile veya menü yok, sadece işe yaradı.

Windscribe ayrıca bizi iyi bir genel izlenim bırakan bir krom uzantısı sunuyor. Ek olarak bir VPN hizmeti ve bir krom uzantısı sunduklarını bilmeseydik, tek başına bir VPN hizmeti için kolayca hata yaparız. Uzantı eksiksiz, kullanımı kolay ve gerçekten çalışan reklam engelleyici ve “bölünmüş kişilik” (kullanıcı ajanınızı rastgele döndüren bir özellik) gibi bir özelliğe sahip.

windscribe-chromeextensionf

Chrome uzantısının Chrome Web Mağazası’nda çok iyi değerlendirmeleri var, işlevsellik hakkında çok fazla şikayet yok gibi görünüyor. Ancak, bununla ilgili bazı problemler fark ettik. Tıpkı diğer tüm Chrome proxy / ”VPN uzantıları” gibi, WebRTC üzerinden gerçek IP’yi sızdırır. Gizlilik için, WebRTC sızıntılarını engellemek için üçüncü taraf bir Chrome eklentisi kullanmak şarttır. WebRTC sızıntılarını nasıl düzelteceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Fark ettiğimiz diğer ilginç ve olumsuz yönler, flash değil HTML5 olan beta.speedtest.net de dahil olmak üzere speedtest.net’te hızı test ederken proxy’yi atlamaktır. Bu, en azından speedtest.net adresinde Windscribe Chrome uzantısına sahip hız testlerinin, kullanıcı ve en hızlı sunucular arasındaki doğrudan bağlantıyı ölçecekleri için dikkate alınamayacağı anlamına gelir. Trafiğin sızmadığından ve hız testi sonuçlarının yerlere bağlı olarak 50 ila 200 Mbps arasında değiştiğinden emin olarak diğer test siteleriyle biraz hız testi yaptık.

Özellikleri

Netflix ve Hulu’yu test ettik ve maalesef beklediğimiz gibi kullanılamıyorlardı. Bu medya akış hizmetleri VPN sağlayıcılarında zorlanıyor çünkü bunu olumsuz bir unsur olarak görmüyoruz, ancak bunun geçerli bir VPN çözümü aramasının nedenlerinden biri olması durumunda bahsetmek istiyoruz.

Killswitch (ana uygulama ekranındaki güvenlik duvarı özelliği) iyi çalışıyor, IP sızıntısı yoktu ve doğrudan istemcide IPv6 ve DNS sızıntısı koruması sağlıyorlar. Güvenlik duvarı killswitch, WindscribeService.exe adlı bir hizmet olarak çalışıyor ve Windows’ta paketlenmiş güvenlik duvarını entegre etmiyor gibi görünüyor.

Windscribe, SHA512 ve 4096 bit RSA anahtarlı AES-256 kullanır. Kullanıcılar ayrıca varsayılan olarak OpenVPN UDP (en hızlı ve en güvenli) olan bağlantı türünü el ile de değiştirebilir. Diğer seçenekler şunlardır: OpenVPN UDP – port 443, OpenVPN TCP – port 1194 ve 8443 numaralı port üzerinden Stunnel üzerinden OpenVPN kullanan “Stealth”, başka bir TLS tüneli içinde TLS tüneli olan “gizli” bağlantı türü, Çin gibi normal VPN bağlantılarının engellendiği ülkelerde by-pass ISP engellemesini istiyorsunuz.

hız

Hız hakkında konuşalım, çünkü sonuçta, bu çoğu durumda kesinlikle bir anlaşma kırıcı. Tarayıcı ve torrent dahil olmak üzere çeşitli hız testleri yaptık ve bunları ayrı ayrı tartışmak istiyoruz:

Tarama hızı

Göz atma deneyimi çok iyiydi, herhangi bir sorun, bağlantı kesilmesi veya başka hoş olmayan olaylar yaşadık. Hız testi sonuçları:

windscribe-browserspeedtest

Chrome eklentilerinin aksine, speedtest.net’teki testler bağlantıyı geçmiyordu, bu yüzden sonuçlar doğru.

Windscribe, bizi olağanüstü hızlarla değil, daha ziyade bağlantıların tutarlılığı ve Norveç veya Rusya gibi konumların (genellikle çok yavaş çalışan veya hiç çalışmayan) bile iyi ve istikrarlı bir bağlantı sağladığı gerçeğiyle bizi şaşırtmayı başardı..

Torrent hızı

Sonuçlar farklılık gösterse de, kullanılan konumdan bağımsız olarak indirme hızının tatmin edici olmaktan daha fazla olduğunu tespit ettik. İşte Kanada, Fransa, Almanya ve Norveç için torrent indirme hızı test sonuçları:

canadabc

Fransa

Almanya

Norveç

Ekici sayısı, dosya ve sunucu barındırma konumu ve hizmetleri gibi dikkate alınması gereken birçok faktör olduğunu lütfen unutmayın, bu nedenle sonuçlarınız indirmeye çalıştığınız içeriğin türüne bağlı olarak değişebilir.

Mobil Performans

Windscribe, IPsec IKEv2 bağlantı protokolü kullanılarak çalışan iOS için yerel bir VPN İstemcisi uygulamasına sahiptir.

Android’de henüz kendi VPN istemci uygulamalarını sağlamıyorlar ve IKEv2 IPsec bağlantısını kullanarak Android için üçüncü taraf bir uygulama olan StrongSwan’a güveniyorlar:

windscribe-androidapp

Android uygulamasını test ettik ve bu hız testi sonucunu bulduk:

windscribe-androidspeedtestuseast

Konfigürasyon kısmı biraz zor olduğu için sadece ABD Doğu’yu test ettik ve bunu vurgulamamız gerekiyor. Tam olarak kuantum fiziği değil, ancak fazladan gitmek istemeyen veya bu parametreleri bir VPN uygulamasına yapılandırmaktan hoşlanmayanlarınız için, bundan bahsetmemiz gerektiğini düşündük.

Deneyim çok iyiydi, bağlantılar sürekli hızlı ve kesintisizdi. Eklenenler gerçekten engellenir ve hız kağıt üzerinde en iyi olmasa da, medya akışı bize hem Android hem de iOS mobil cihazlarda sorun vermedi.

Fiyatlandırma

Windscribe, ne yaptığı, ne kadar iyi olduğu hakkında çok konuştuk, ancak fiyatlardan henüz bahsetmedik, bu yüzden mevcut fiyatlandırma seçeneklerinin hızlı bir dökümü:

windscribe fiyatlandırma-yöntemleri

Yıllık abonelik için bir miktar indirim ile meşru bir fiyat aralığıdır ve kabul edilen çeşitli ödeme yöntemlerinden gerçekten keyif aldık. Windscribe, kaydolurken herhangi bir kişisel bilgi gerektirmez, bu nedenle bitcoin gibi ödeme yöntemlerine sahip olmak çevrimiçi gizliliğinizi önemli ölçüde artırır.

Bir geri ödeme politikası hakkında hiçbir şey bulamadık, bu nedenle destek ekibine soru yönelttik. Sorularımızı bugüne kadar cevaplamadılar.

Destek

Teknik destek deneyimi zayıftı ve e-postalara göre ortalama yanıt sürelerinden daha uzun oldu, ancak yanıtlar basit ve yardımcı oldu. Temsilciler bilgili ve profesyonel bir şekilde yanıt verdiler ve süreçte uygun İngilizce kullandılar. Bu bir zorunluluk gibi görünüyor, ancak müşteri destek ekibinin korkunç derecede İngilizce konuştuğu ve dil engeli nedeniyle sorunların çözülemediği birkaç durumla karşılaştık, bu da incelemelerde dil becerisinden bahsetmemizi sağlıyor. çünkü tüm VPN sağlayıcıları İngilizce konuşulan ülkelerde bulunmuyor.

Sonuçlar

İşte neyi sevdiğimizi ve neyi yapmadığımızı hızlı bir şekilde görebilirsiniz:

Artıları:

 • Sezgisel ve sağlam yazılım, çok temiz web sitesi.
 • Anlaşılır bir gizlilik politikasına sahip şeffaf şirket.
 • Böyle kaliteli bir hizmet için iyi fiyat.
 • Kayıt için kişisel bilgi gerekmez.
 • Ön ödemeli kartlar ve bitcoin de dahil olmak üzere kimliğinizi korumak için çok çeşitli ödeme yöntemleri.
 • Hizmet ücretsizdir (aylık veri sınırı).

Eksileri:

 • Android için tek başına bir uygulama yok (henüz).
 • Android’deki üçüncü taraf mobil uygulaması için yapılandırma biraz acı verici ve her konum ayrı kurulum gerektiriyor.
 • Yazılımda bağlantı günlüğü yok. Bulmak için% UserProfile% \ AppData klasörünü araştırmamız gerekiyordu.
 • speedtest.net, Chrome uzantılarıyla proxy bağlantısını atlar. Bu, büyük olasılıkla bant genişliğini korumak için değil, aynı zamanda gerçekçi olmayan sonuçlar göstermek için de kastedilmektedir..
 • VPN hızı iyi, harika değil.
 • Korkunç Müşteri Desteği yanıt süreleri.

Genel olarak, Windscribe’in VPN sahnesinde ne kadar genç olduklarını görerek çok fazla potansiyele sahip iyi bir hizmet olduğunu gördük. Bazı güzel özellikler ve sağlam bir ürün sağlıyorlar ve gelecekte onlar hakkında daha fazla şey duymak istiyoruz. Windscribe’a 6.5 / 10 derece veriyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map