VPN.ac İncelemesi


VPN.ac, Romanya’da bulunan ve Netsec Interactive Solutions güvenlik şirketi tarafından işletilen bir VPN hizmetidir. Rakiplerle nasıl karşılaştırdıklarını görelim.

İnceleme Güncellemesi (19 Eylül 2014): Birkaç hafta önce VPN.ac, OpenVPN ile Eliptik Eğri Şifrelemesini destekledi. Bir diğer önemli ek, Çin ve çoğu VPN protokolünün engellendiği diğer ülkelerde daha iyi by-pass DPI’ye yönelik gizlilik desteğidir..
Güncelleme İncelemesi (14 Haziran 2015): Hola Alternatiflerimize VPN.AC SecureProxy’yi ekledik.
İnceleme Güncellemesi (19 Ağustos 2016): yeni hız testleri ve coğrafi engelleme testleri.

Özellikleri

VPN.ac’in 20 ülkede 70’den fazla sunucusu bulunmaktadır: Avustralya, Kanada, İsviçre, Almanya, İspanya, Finlandiya, Fransa, Hong Kong, İtalya, Japonya, Güney Kore, Litvanya, Lüksemburg, Meksika, Hollanda, Polonya, Romanya, İsveç, Singapur , İngiltere ve ABD.
Bazı ülkelerde birden fazla sunucu vardır, örneğin Hollanda’da 13 sunucuları vardır ve ABD’de yaklaşık 20 sunucuları vardır.

OpenVPN, L2TP / IPsec ve PPTP kullanarak 6 adede kadar eşzamanlı bağlantıya ve ayrıca tarayıcılar için SecureProxy eklentisine izin veren tek bir VPN planı sunarlar. VPN sunucuları OpenVPN ile 128 bit ve 256 bit şifreleme ve L2TP / IPsec ile 256 bit şifreleme sağlar. Tüm yerlerde P2P kullanımına izin verilir, ancak P2P için bazı “optimize edilmiş” konumları vardır: Hollanda, Kanada, İsveç, Finlandiya, Romanya, Lüksemburg ve Fransa.

Ocak 2014’te vpn.ac, kimlik doğrulama için OpenVPN şifrelemelerini 4096 bit RSA anahtarlarına ve veri aktarımı için AES-256 bit şifrelemeye yükseltti. OpenVPN ayrıca saatlik PFS (Perfect Forward Gizlilik) özelliğine sahiptir. 9 ay sonra piyasada benzersiz bir özellik olan RSA’ya yükseltme olan Eliptik Eğri Şifrelemesi’ni desteklediler.

2014’ün başlarında tanıttıkları bir diğer özellik de Özel DNS Çözümleyicileri: DNS sorgularını açık metin olarak ileten Google gibi üçüncü taraf DNS sunucuları kullanmak yerine, vpn.ac kendi DNS çözümleyicilerini dağıttı ve tüm DNS sorguları arasında şifrelenir AES 128-bit kullanan müşteriler ve çözümleyiciler. Çözümleyici sunucularda, VPN kullanıcılarından alınan sorgularla karıştırılan milyonlarca DNS sorgusu üreten bir hizmet çalıştırırlar, bu şekilde DNS sorgusu koklaması durumunda çözümleyicileri hemen hemen bağışık hale getirir..

Chrome, Firefox ve Opera için SecureProxy uzantıları, kullanıcıların güçlü şifreleme kullanarak klasik bir şekilde VPN’ye bağlanmadan (OpenVPN, L2TP / IPsec vb.) Tarama trafiğini tünellemesine olanak tanır. Uzantı saf TLS trafiği kullanıyor, bu nedenle Çin’de güvenlik duvarlarını ve ISS sansürünü atlamak çok iyi.

Şu anda, SecureProxy eklentilerinin ABD’de birden fazla ağ geçidi vardır (Batı Kıyısında 8 sunucu, Doğu Kıyısında 4, Orta ABD’de 1), Japonya (6 sunucu), Hong Kong (2 sunucu), Güney Kore, Singapur (2 sunucu), Hindistan, Avustralya, Kanada (Vancouver ve Montreal), İngiltere (3 sunucu), İrlanda, Almanya (2 sunucu), Avusturya, Fransa, Macaristan, Hollanda (2 sunucu), Finlandiya, Norveç, Çek Cumhuriyeti, Rusya, İsviçre, İsveç, İtalya, Bulgaristan, Ukrayna, Litvanya, Polonya, Meksika, Danimarka, İspanya, Portekiz ve Romanya.

Yazılım

Biz ilk inceleme yazarken bir L2TP / IPSEC çevirici vardı. Ocak 2014’te Windows ve Mac için tescilli bir VPN yazılımı yayınladılar. Yazılım hafif, temiz ve PC’ye kurulum gerektirmez, tüm VPN protokolleriyle uyumludur, aralarından seçim yapabileceğiniz konumların ve bağlantı portlarının bir listesine sahiptir, en son haberlerini gösterir, IP adresi de dahil olmak üzere bağlantı durumunu gösterir. Yazılım, Linux için de beta olarak mevcuttur.

Yazılımı indirmek, çalıştırmak ve bir sunucuya bağlanmak bizi bir dakikadan az sürdü. Mac için bir VPN yazılımı da mevcuttur ve Windows sürümlerinin kesin bir “klonudur”.

Yazılım sürümü 3.5, Kill Switch, DNS sızıntı koruması, IPv6 sızıntı koruması, otomatik başlatma ve otomatik bağlantı için yerleşik desteğe sahiptir.

vpn.ac-yazılım

Android için, Eliptik Eğri Şifrelemeli OpenVPN ve veri kanalı için AES-128 kullanan tescilli bir yazılım da mevcuttur. Android VPN uygulamalarıyla ilgili gerçekten güzel olan şey, kullanıcının uygulamaları VPN’yi kullanmasına izin vermemesidir. Bu özellik, tüm trafiğinin VPN üzerinden geçmesini istemeyenler için kullanışlı, ancak yalnızca bazı uygulamalar.

Fiyatlandırma

Aylık VPN planları 9 $ ve 3, 6 ve 12 aylık planları için indirimler mevcuttur: 24/3 ay, 36/6 ay ve 58 $ / yıl. Bir hafta boyunca $ 2 deneme hesabı sağlarlar. Tam bir geri ödeme almak için aboneliğinizi ilk 7 gün içinde iptal edebilirsiniz. Ödeme yöntemleri arasında Paypal, Bitcoin, Kredi Kartları, AliPay, Mükemmel Para, hediye kartları ve daha fazlası bulunmaktadır. Bu incelemenin sonunda, özel% 30 indirim yinelenen indirim kodu bulacaksınız.

vpn.ac fiyatlandırma

Günlüğe Kaydetme ve Gizlilik

Gizlilik Politikalarına ve ToS’ye göre, bağlantı günlüklerini yalnızca 1 gün saklarlar. Hiçbir etkinlik günlüğü (örneğin, tarama geçmişi) tutulmaz.

Gizlilik Politikasından:

Aktivitemi kaydediyor musun?
Ziyaret ettiğiniz web siteleri, e-postalar, anlık mesajlar vb. Gibi kullanıcı etkinliklerini günlüğe kaydetmez / izlemeyiz. Destek ve hata ayıklama amacıyla bazı bağlantı (VPN hizmetimize) günlükleri tutmamız gerekir. Bağlantı günlükleri ayrı, şifrelenmiş bir sunucuda (açıklanmayan bir konumda bulunur) tutulur ve günlük olarak otomatik olarak silinir.

Hız ve Güvenilirlik

Hızlarından etkilendik, 100 Mbps’nin üzerine, hatta VPN’ye 300+ Mbps’ye ulaştık. Diğer VPN hizmetleriyle yapılan test sonuçlarımızdan daha iyi.

vpn.ac-speedtest1

Kanada üzerinden torrent hız testi:

vpn.ac-torrent1

Hollanda üzerinden torrent hız testi:

vpn.ac-torrent2

İsviçre üzerinden sel hız testi:vpn.ac-torrent3

Yukarıdaki hız sonuçlarına OpenVPN ve IPsec ile bağlanarak ulaşıldı.

Güvenilirlik açısından, kesilmeden 3 güne kadar OpenVPN bağlantılarımız vardı, bu yüzden şikayet edemeyiz. IPSec bağlantısı istediğimiz kadar kararlı değildi ve tam bir test gününde iki kez bağlantıyı kesti.

Ayrıca, SecureProxy tarayıcı eklentisi ile hızı test ettik ve diğer tarayıcı VPN’lerini bir mil kadar atıyor!

VPN.AC SecureProxy tarayıcı eklentisi ile hız testi sonuçları:

vpn.ac-secureproxy

Testlerimizde Netflix, BBC iPlayer, Hulu ve diğer bazı akış hizmetlerinin engellenmediğini de fark ettik. Tüm konumlarıyla çalışıyorlar.

Destek

VPN.ac ile yaptığımız süre boyunca, iki bilet açtık ve bilet sayfasından ayrılmadan önce her ikisi de yararlı bir şekilde cevaplandı – tam anlamıyla. Ayrıca canlı bir sohbet yürütüyorlar ve bunu hizmetleri hakkında birkaç teknik ayrıntı istemek için kullandık. SSS sayfalarına göre, destek üçüncü taraflarca değil, kendileri tarafından sağlanmaktadır.

Sonuçlar

İyi:

 • Mükemmel hızlar. Bunun nedeni, sunucularının henüz fazla kullanılmaması olabilir mi? Sadece zaman gösterecek.
 • Hızlı ve anlaşılır destek yardımı.
 • Yenilikçi bir şirket, sadece “bir başka VPN” değil: endüstride DNS sorgularını şifreleyen ilk şirket, Eliptik Eğri Şifrelemesini destekleyen çok az sayıda şirketten biri.
 • Bir güvenlik şirketi tarafından desteklenen VPN hizmeti, böylece sunucularının güvende kalmasını bekler (güvenlik test hizmetleri sağlar).
 • İşi yapan Windows, Mac, Linux (beta) ve Android için çok iyi, hafif VPN yazılımı.
 • Çok sayıda OpenVPN bağlantı türü, gizleme türlerinin iyi karışımı, güçlü şifreleme parametreleri ve bağlantı noktaları.
 • P2P kullanımına izin verilir.
 • Yalnızca tarama trafiğini güven altına almak istiyorsanız Chrome ve Firefox için SecureProxy uzantısı çok iyi. Ve şimşek çakıyor!
 • Cazip fiyatlandırma, bitcoin kabul edildi.
 • Temiz ve bilgilendirici web sitesi. Neler geliştirilmekte ve üzerinde çalıştıkları ve gizlilik / güvenlik eğiticileri hakkında bilgi verdikleri bir Yol Haritası sayfası içerir.
 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer ve bir dizi diğer akış hizmeti tüm konumları üzerinden çalışıyor.

Kötü:

 • İdeal olarak, daha fazla ülkede VPN sunucularını görmek istiyoruz.
 • Henüz iOS için tescilli bir VPN uygulaması yok.
 • Yazılım açık kaynaklı değil, ancak yayınlamayı planlıyorlar.
 • Torrent için kullanışlı olan HTTP veya SOCKS5 proxy’leri için destek yok.

Son notlar:

Bu sağlayıcı bizim için hoş bir sürpriz oldu. Tüm test süreci (hesap aktivasyonu, VPN kurulumu, hız ve güvenilirlik testleri, web sitelerinden özellik toplama) basit bir süreçti. Sunucuları çok hızlı ve güvenilir, fiyatlandırma iyi ve destek dostu ve çok bilgili. Yazılım çok hafiftir ve PC’ye kurulum gerektirmez: Program Dosyalarından kayıt defterine her yere malzeme ekleyen ortalama bir yazılım değil.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, vpn.ac’e 8/10 ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.
Onlarla kaydolmaya karar verirseniz,% 30 indirim yinelenen indirim için vpn.ac indirim kodu “VPNREV” kullanın.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map