TunnelBear İnceleme 2015


Akçaağaç yaprağı ülkesi, kutupsal ve boz ayıların bulunduğu Kanada, endüstrideki en komik ve en akıllı pazarlama stratejilerinden birine sahip olan VPN hizmeti olan TunnelBear’ın bulunduğu yerdir..

2011 yılında bir şirket olarak kurulan TunnelBear, Microsoft, RIM, Goldman Sachs ve Fixmo gibi şirketlerden yaklaşık 13 başlangıç ​​gazisi ve teknoloji kurtarıcısından oluşan bir ekiptir. Bu noktada 12 ülkede sunucuları var: ABD, İngiltere, Kanada, Almanya, Japonya, Fransa, İtalya, Hollanda, İsveç, İsviçre, İrlanda ve İspanya.

Özellikleri

TunnelBear şu anda 4 platformda kullanılabilir: Windows, Mac, Android ve iOS. İki VPN protokolü sağlarlar: OpenVPN ve IPsec (yalnızca iOS’ta).

Teknik tarafta, veri şifreleme için CBC modunda 128 bit anahtarlı Blowfish şifresini kullanıyorlar. Kimlik doğrulaması için TunnelBear, HMA için RSA-2048 anahtarlarını ve SHA1’i (160 bit) kullanır. VPN tüneli yalnızca UDP veya TCP 443 numaralı bağlantı noktası üzerinden kurulur. AES-256 şifrelemesi yakında OpenVPN ile mevcut olacak, şu anda yazılımlarının beta sürümünde mevcut olacak.

Bağlantı günlüğünden şifreleme ayrıntıları:

tunnelbear-şifreleme

Yazılım

Özel sayfada indirme otomatik olarak başlayacaktır. Yazılımı indirmeden önce bir hesap oluşturmanıza gerek yoktur, kurulumdan sonra cihazda yerel olarak oluşturulacaktır.

Hesap oluşturulduğunda, kullanıcı ad, e-posta ve şifre gibi bazı bilgileri vermek zorundadır. Ardından, e-posta adresini onayladıktan sonra kullanıcı, yazılımın nasıl kullanılacağına dair kısa bir öğreticinin sunulduğu bir açılış sayfasına yönlendirilecektir. İlk kez kurulum ve bağlantı bir dakikadan az sürer ve bu basit bir işlemdir.

Yazılımın kullanımı son derece kolaydır. Sadece oturum açın, bir konum seçin ve bağlanmak için Açma / Kapama düğmesine tıklayın. Reklamlar ve izleme engelleme, yazılımlarıyla birlikte sunulan ve düzgün bir özelliktir. Yazılımlarının diğer bazı yararlı özellikleri, kullanıcının belirli tünellerde VPN tünelini etkinleştirmesine veya web sitelerine VPN üzerinden erişmesini hariç tutmasına izin veren Vigilant ve IntelliBear adlı bir kill anahtarıdır..

Mobilde, bir ayı bir ülkenin konumundan diğerine tünellerden geçtiği bağlantı işlemi sırasında bazı güzel animasyonlar içerir.

tunnelbear-yazılım

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma yapısı basittir. 3 tür hesap vardır:

 • Ücretsiz olan Little, her ay 500MB ücretsiz veri sunar. Paket, Twitter’dan talep edilerek 1 ek GB ile genişletilebilir.
 • Devin maliyeti 4,99 $ / ay ve 3 bilgisayar veya mobil cihazda sınırsız kullanım sağlıyor.
 • Grizzly aynı seçenekleri bir Dev, ancak bir yıl boyunca kullanmayı seçerseniz% 17 indirim sağlayacaktır. Yani, fiyat 49,99 $ olacak.

tunnelbear fiyatlandırma

Ödeme yöntemlerine gelince, kullanıcılar kredi kartları, PayPal ve Bitcoin arasında seçim yapabilir, ancak daha sonra sadece 1 yıllık fiyatlandırma planı için kullanılabilir.

Günlüğe Kaydetme ve Gizlilik

Web sitesinde yayınlanan Gizlilik Politikasına göre, TunnelBear “kullanıcılarımızın hizmetimize bağlıyken kullandıkları uygulamalar, hizmetler veya web siteleri hakkında herhangi bir bilgi KAYDEDMİYOR.”

Ancak, 4 tür bilgi depolarlar:

 • Kişisel Bilgiler (Ad, E-posta adresi, Twitter kimliği, E-posta onaylandı, Ücretli Kullanıcı ve Ücretli kullanıcı son kullanma tarihi)
 • Operasyonel Veriler (İşletim Sistemi Sürümü, TunnelBear Uygulama Sürümü, Zaman damgası olmayan Genel Yaşam Boyu Bağlantılar, Bu ay aktif ve Bu ay kullanılan Toplam Veriler)
 • Ek Operasyonel Kullanıcı Verileri (Üst Düzey Alan Adı ve Engellenen Zamanlara Anonimleştirildi)
 • Kişisel ve Finansal Veriler (Kart sahibinin soyadı, Kart kullanım tarihi, Son dört Kredi Kartı Numarası).

TunnelBear’a göre, yukarıdaki tüm veriler, dünyanın her yerinde sunucuları olsa bile, Kanada fiziksel sınırlarının dışında saklanmıyor.

Hız ve Güvenilirlik

Testlerimizde hız, diğer rakiplere kıyasla o kadar iyi değildi. Testlerimizin çoğu, 10 ila 20 Mbps’de sonuçlar yazdırdı, en iyisi 30 Mbps’ye yakın. P2P trafiğine izin verilmediği göz önüne alındığında, HD video akışı da dahil olmak üzere çoğu tarama etkinliği için 10 ila 30 Mbps yeterli olmalıdır..

Güvenilirlikten bahsetmişken, Japonya konumuna bağlanmaya çalışırken birkaç sorun yaşadık ve bir saatten fazla bir süre boyunca bağlantı kuramadık. İtalya’ya bağlandığında başka bir sorun oluştu, VPN bağlantısı etkin olmasına rağmen internete erişilemiyor. Yazılım, Google’ın genel DNS’sini tüm ağ arayüzlerinde ayarlayarak DNS sızıntısı koruması sağlar, ancak vuruldu ve kaçırıldı: bazen yerel ağ arabiriminin TunnelBear’ın istemci yazılımı tarafından atanmış DNS sunucusunun atanması yerine hala DHCP modunda olduğu için DNS sızıntıları yaşadık.

En hızlı sonuçlar:

tunnelbear-SpeedTest

Destek

TunnelBear, birçok yaygın soru ve soruna cevaplar ve çözümler içeren ayrıntılı bir yardım sayfasına sahiptir. Kullanıcı bir iletişim formu kullanarak destek personeli ile iletişime geçebilir. Şu anda, canlı yardım seçenekleri yok, ancak sosyal medya kanallarında çok aktif olduklarını fark ettik (Twitter ve Facebook).

Sonuçlar

İyi
 • Basitlik: kullanışlı özelliklere sahip kullanımı kolay yazılım.
 • Yazılımlarının ek bir özelliği olarak reklamlar ve izleme engelleme.
 • Harika mobil uygulama.
 • Web sitesinde, mesajlarda, detaylarda ve yazılımda eğlenceli ve samimi bir yaklaşım.
 • Oldukça popüler bir hizmet öneren büyük bir ekip.
 • Dünyanın farklı yerlerindeki sunucular.
 • Cömert ücretsiz hesap.
Kötü
 • Kredi kartı bilgileri de dahil olmak üzere çok sayıda kişisel ayrıntı saklanır
 • P2P’ye izin verilmiyor
 • Hız oldukça düşük
 • Yalnızca 2 protokol kullanırlar ve OpenVPN diğer bağlantı noktaları kullanılarak bağlanmak veya TCP yerine UDP kullanmak için özelleştirilemez. Diğer birçok sağlayıcıda UDP’nin TCP’den daha hızlı olduğunu gördük.
 • Bitcoin sadece yıllık ödemeler için kabul edildi.

Son Notlar

TunnelBear VPN, gelişmiş teknik bilgiye sahip olmayan ve yüksek güvenlik ihtiyaçları olmayan basit ve kullanımı kolay bir VPN arayan kullanıcılar için mükemmel bir şey değildir. Bu tür hizmetleri aylık olarak az kullananlar için de yararlıdır (bu şekilde, aylık olarak sunulan 1,5 GB’lık paketi ücretsiz olarak seçebilirler). Hız, diğer sağlayıcılarla yaşadığımızdan daha kötü olsa da, P2P trafiğine izin vermedikleri için büyük bir sorun değildir, bu yüzden sadece göz atmak mantıklıdır. Özelleştirme eksikliği (protokoller, bağlantı noktaları, şifreleme seçenekleri), hizmeti bu seçeneklere önem veren güçlü kullanıcılar için daha az cazip hale getirir. TunnelBear’ı 7 / 10’da derecelendiriyoruz ve basitlik ve masaüstü ve mobil cihazlar için sağlam bir yazılım arayan kullanıcılara tavsiye ediyoruz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map