Trust.Zone İncelemesi


Seyşeller’de yerleşik ve Extra Solutions Ltd. olarak kayıtlı Trust.Zone, VPN endüstrisinde yeni bir oyuncu, ancak sizi kandırmasına izin vermeyin, işteki büyük isimleri ölçen iyi ve olgun bir VPN çözümü sağlarlar. Herhangi bir yeni şirket gibi, elbette iyileştirilmesi için çok yer var, ama sonuçta Trust.Zone’in VPN hizmetini test ederken keyif aldığımız birçok özellik bulduk..

Konumları dışında, kompozisyonları, geçmişleri veya hedefleri hakkında çok fazla bilgi mevcut değildi. Trust.Zone hakkında biraz daha fazla bilgiye sahip olmak güzel olurdu, özellikle de yeni bir şirket olduğu için ve daha tanıdık ve şeffaf bir dokunuş sağlayacaktır. Destek sayfalarında, desteğin 06: 00-16: 00 saatleri arasında Pzt-Cum arası olduğunu, dolayısıyla fiziksel olarak Doğu Avrupa veya Rusya’da bulunduklarından şüphelendiğini belirtiyorlar..

Bu inceleme sırasında Trust.Zone, 45 bölgede 65 sunucu sunmaktadır (reklam verdikleri gibi). Bir ülkede birden çok sunucu olabileceğinden, bölgelerin ülkeler anlamına gelmediğini unutmayın. Sunucu konumlarının daha ayrıntılı bir listesini burada bulabilirsiniz.

Masaüstü uygulamasını ve mobil çözümü OpenVPN üzerinden test ettik. Mobil cihazlar için tek başına kullanılabilen bir uygulama varsa takdir ederdik, ancak şirketin yaşı nedeniyle geliştirme aşamasında neden bir öncelik olmayabilir de biliyoruz..

Gizlilik ve Kayıt Politikası

Gizlilik politikası çok katı ve kötü bir şekilde ifade edilmiştir, sadece teknik olarak konuşmakla kalmaz, aynı zamanda ortalamanın altında bir İngilizce ile de yazılır.

Hiçbir bağlantı günlüğü olmadığını ve yasal olarak aşağıdakilere zorlansa bile kullanıcının kimliği hakkında herhangi bir bilgi veremediklerini belirtirler:

güven-zone-gizlilik

Yararlı bulabileceğiniz başka bilgiler de vardır, bu nedenle daha fazla bilgi için Trust.Zone’un gizlilik politikasına göz atmanızı öneririz..

Ayrıca bir Emri Kanarya’ya sahip olduklarını belirtmek gerekir..

Yazılım

Yazılım sezgiseldir ve kullanımı çok kolaydır, saniyeler içinde istediğiniz sunucu konumuna bağlanmanızı sağlar. Sunucu konumları kıtalar tarafından çok mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir, bu nedenle istediğiniz konumu bulmak sorun olmamalı.

güven-zone-MainApp

Yazılım, kill-switch, auto-connect gibi bazı klasik ayarlar sunar ve 5 farklı bağlantı noktasına bağlantı sağlar. Temel olarak güvenlik duvarı baypasında kullanılmak içindir.

Trust.Zone’un yazılımı tarafından sunulan çok ilginç bir özellik, bağlandığınız her sunucu için trafik kullanımını izlemenize izin vermesidir. Bu özellik, en hızlı bağlantılarla bir geçmişi kaydetmeyi kolaylaştırır.

Yazılım yalnızca Windows için kullanılabilir. Diğer platformlar yalnızca işletim sistemi yerleşik VPN yapılandırma sistemleriyle veya mobil cihazlar için üçüncü taraf açık kaynaklı VPN yazılımı ile desteklenir.

Yazılım OpenVPN desteği sunar. L2TP / IPsec bağlantıları desteklenir, ancak yalnızca bağlantı manuel olarak kurularak. Biz de yazılımda entegre görmek isterdim.

Özellikleri

Trust.Zone, ana yazılım arayüzünde kill-switch özelliğini sunar. Bu, kullanıcının IP sızıntılarına karşı ekstra koruma sağlamasına olanak tanır ve bu özelliğin etkinleştirildiğinden emin olmak için ayarları incelemek zorunda kalmamanızı seviyoruz.

Kullandığınız ekipman türünden bağımsız olarak aynı anda üç bağlantıya izin verilir.

Ayrıca, ayrı bir maliyetle statik bir IP adresi edinme olanağı sunarlar ve bu, özellikle aynı çıkış IP’sini başkalarıyla paylaşmak istemeyen müşteriler için etkilidir, çünkü bazı durumlarda çeşitli web sitelerinde kara listeye alınabileceği gibi, oyun sunucular vb.

OpenVPN güvenlik parametreleri şunlardır: veri şifreleme için AES-128-CBC şifreleme, SHA1 HMAC ve 2048 bit RSA sertifikası.

Bu, bağlantı güvenliği açısından test ettiğimiz diğer pek çok VPN hizmetine göre daha düşüktür ve SHA256 ve RSA-4096 ile sunulan AES-256’yı görmeyi tercih ederiz. Ayrıca, çoğu işletim sisteminde varsayılan olarak kullanılabilen ve herhangi bir ek yazılım yüklenmeden yapılandırılabilen bir bağlantı türü olan önceden paylaşılan anahtarlarla IPsec üzerinden L2TP’yi destekler. Ancak, OpenVPN’den daha az güvenli olduğunu unutmayın.

hız

Tarama hızı olağanüstü değildi, ancak hız testi sonuçları düşük tarafta olsa da, deneyimin kendisinin etkilenmediğini söylemeliyiz:

güven-zone-browsingspeedtest

Bağlantılarımız veya başka türden sorunlarımız yoktu, ancak bazı durumlarda bağlantı süresinin uzun olduğunu ve bazı sunucu konumlarına bağlanmaya çalışırken bazı hatalar olduğunu söylemeliyiz.

Torrent indirme hızı, bazı konumlarda ve hatta iyi performans gösterdiği sunucu konumlarında eşitti, bağlantı sorunları veya düşük hızlar vardı. California ve Paris için hız testi sonuçları şöyle görünüyordu:

Kaliforniya

Paris

Mobil Performans

Güven. Zone, açık kaynaklı bir üçüncü taraf uygulaması olan Android için OpenVPN ile Android için destek sunuyor. Bu genellikle VPN hizmetleri için kullanılır ve kullanıcıların belirlenen kimlik bilgilerini kullanarak doğrudan sağlayıcıları aracılığıyla bağlantı kurmalarına olanak tanır. Özel bir mobil uygulama olmadığı gerçeğini şahsen takdir etmiyoruz, ancak hizmetin nasıl performans gösterdiğini görmek için bazı tarama hızı testleri gerçekleştirdik. İşte sırasıyla Kanada ve Hollanda için sonuçlar:

güven-zone-mobilespeedtest

Hız testi sonuçları şaşırtıcı değil, ancak tarama akıcıydı ve bağlantı sırasında bağlantı kopukluğu veya zorluk yoktu.

Sunucuyu kurmak tamamen farklı bir hikaye ve herkesin özellikle her bir konumu tek tek kurmak anlamına gelmek istediği bir şey olmayabilir. Her bir sunucu için Android kurulum adımlarının ne olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmek istiyorsanız talimatları burada bulabilirsiniz..

Fiyatlandırma

Trust.Zone aylık ve yıllık bir fiyatlandırma planı sunar. Deneme hesabı ile tam hesap arasında herhangi bir kısıtlama veya işlevsellik farkı olmadığı için ürünü ücretsiz olarak test etme seçeneği de var..

güven-zone-fiyatlandırma

Fiyatlar adil ve yıllık abonelik için% 50’nin üzerinde indirim, kaydolurken dikkate alınması gereken bir şey. Diğer pek çok hizmet, bir yıllık abonelik için bu kadar iyi bir değer sağlamaz.

Destek

Destek ekibi makul bir zaman dilimi içerisinde iyi bir yanıt verdi. Onlara bir istek gönderdik ve yaklaşık 5 saat içinde bir cevap aldık. İngilizce tam olarak mükemmel değildi, ama web sitesinin sunduğu şeylerden çok uzaktı, bu yüzden memnun kaldık. Tüm işletmelerin İngilizce konuşulan ülkelerde olmadığını, ancak özellikle temsilcinin açık ve özlü olmasını gerektiren destek talepleriyle uğraşırken belirli bir anlayış düzeyinin korunması gerektiğini biliyoruz..

Sonuçlar

Sonuç olarak, Trust.Zone VPN hizmetinin standartlara göre gerçekten yükselmediğini, ortalamanın altında tarama ve torrent indirme hızları ve özel yazılımları ile farklı işletim sistemleri için kapsama alanı eksikliği olduğunu düşünüyoruz. Elbette bazı iyi yönler var, bu yüzden burada neyi sevdiğimizi ve neyi yapmadığımızı çabucak görebilirsiniz:

Artıları:

 • Sezgisel yazılım.
 • Rekabetçi fiyatlar.
 • Akışkan ve kesintisiz bağlantılar (bağlantı gerçekten kurulduktan sonra).
 • Gezinmesi kolay web sitesi ve doğrudan içerik.
 • Bitcoin, kaydolmak için gerekli olmayan kişisel bilgiler de dahil olmak üzere çok sayıda kullanılabilir ödeme yöntemi mevcuttur.

Eksileri:

 • VPN dünyasında sadece bir pazarlama vızıltısı olan “gerçekten anonim VPN” reklamı… bu, web sitelerinde Google Analytics kullanan bir hizmetten geliyor.
 • Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda bağlantı hızı ortalamanın altında ve istikrarlı olmasına rağmen tatmin edici değil.
 • Tescilli istemci yazılımı yalnızca Windows için kullanılabilir.

Yukarıdaki incelememizde bahsedilen tüm faktörleri göz önünde bulundurarak, gelecekte belirli yönlerini geliştirecekleri umuduyla hizmete 5.5 / 10 veriyoruz..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map