SwitchVPN İncelemesi 2015


SwitchVPN, Mumbai – Hindistan’da bulunan ve dünyanın 30 ülkesinden sunucular sunan bir VPN hizmetidir: ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Kanada, İsveç, Çek Cumhuriyeti, Singapur, Malezya, Hong Kong, Letonya, Lüksemburg, İsviçre, Fransa, İtalya, Romanya, Rusya, Japonya, Belçika, İspanya, Danimarka, Polonya, Avustralya, Brezilya, İrlanda, İzlanda, Avusturya, Şili, Norveç ve Hindistan.

Kullanıcılar, gereksinimlerine bağlı olarak VPN, PPTP ve Açık VPN arasından seçim yapabilir. SwitchVPN web sitelerinin engellemesini kaldırmak, video akışının engellemesini kaldırmak ve uzaktan erişim için en uygun yöntemdir. Hizmet sınırsız sunucu değiştirme ve sınırsız hız ve bant genişliği tahsisi sağlar.

Özellikleri

• Protokol desteği OpenVPN, SSTP, L2TP / IPsec ve PPTP’yi içerir
• Windows XP, Windows 7, Windows 8, Mac OS X, Linux, iOS ve Android ile uyumlu
• Eşzamanlı bağlantılar için kullanılabilir (Profesyonel planlarda 5 ve İşletme paketlerinde 10 bağlantı)
• P2P ve VoIP protokollerine izin verilir
• Kullanılabilir sunucu sayısı abonelik planına bağlıdır

Yazılımlarında SSTP’nin yalnızca Hong Kong ve İngiltere VPN konumları üzerinden kullanılabildiğini fark ettik.

P2P, bazı yerlerde izin verilir: Hollanda, Lüksemburg, Letonya, Romanya, İsveç ve Rusya.
Konumlardan bahsetmişken, bazı “popüler VPN konumlarında” çoklu çıkış ağ geçitleri vardır: ABD’de Chicago, Los Angeles, New York, New Jersey, Miami, Virginia, Dallas, Washington; İngiltere’de Londra, Maidenhead ve Gosport; Kanada’da Montreal ve Toronto; Almanya’da Frankfurt ve Nürnberg.

Web sitelerinde, 1024-2048 bit şifrelemenin reklamını yaptıkları için OpenVPN için şifreleme gücünün ne olduğu açık değildi. Şifreleme hakkında fazla bilgi sahibi olmayan kullanıcılar, SwitchVPN’in sektördeki 256 bit reklam veren diğerlerine kıyasla çok daha güçlü şifreleme sağladığına inanmaya cazip gelebilir. Bahsetmedikleri şey, 1024-2048 bit iddiasının simetrik değil, asimetrik şifreleme anlamına gelmesidir (örnek AES, Blowfish). Hizmetlerini inceleyerek, ilk düşüncemiz için bir onay bulduk, özellikle de 128 bit anahtar boyutu kullanan varsayılan Blowfish şifresiyle OpenVPN için RSA-2048 sunucu sertifikalarını imzalamak için düşük güvenlikli RSA-1024 CA kullanıyorlar. Şimdi, bu artık en güvenli VPN’e benzemiyor ve kesinlikle yanlış yönlendirilmiş reklamları sevmiyoruz.

switchvpn-şifreleme

Birkaç başka VPN inceleme sitesinin, SwitchVPN’in şifreleme gücünü diğer hizmetlere kıyasla çok daha iyi olarak vurguladığını gördük, bu da ne hakkında konuştuklarını bilmediklerinin ve şifrelemenin nasıl çalıştığını gerçekten anlamadıklarının açık bir kanıtı. İşte clueless VPN incelemesinin bir örneği:

clueless-vpn-yorumu

Ayrıca destek personeline OpenVPN şifreleme gücünün ne olduğunu sorduğumuzu belirtmek gerekir ve sadece iki asimetrik RSA’yı değil, simetrik parametreleri de bilmemiz gerektiğini iki kez söyledikten sonra bile “2048 bit” olduğu konusunda ısrar etti. anahtar boyutu. Açıkçası, basit bir soruya basit bir cevap aramak başarısız oldu. Ertesi gün çevrimiçi sohbet desteğini ziyaret ederken, daha fazla yardımcı olan başka bir destek temsilcisi vardı. Bir yazılım güncellemesinden sonra yakında diğer şifreleme şifrelerinin sunulacağını ve bu arada istek üzerine özel parametreler sağlayabileceklerini söyledi..

Kaydolmak hızlıydı ve süreçte çok fazla ayrıntı istemiyorlar: ad, ülke, e-posta adresi ve istenen VPN kullanıcı adı / şifresi. Ödeme yapıldığında hesap etkinleştirmesi otomatiktir.

Yazılım

Diğer VPN hizmetlerinde olduğu gibi, yazılımın kurulumu ve kullanımı kolaydır ve web sitesi, mobil cihazlardan yönlendiricilere kadar her modern platform için kurulum kılavuzları sağlar.

Yazılımın kullanılması, kullanıcının teknik açıdan yetenekli olmasını gerektirmez. Konum ve VPN protokolünü seçmenin yanı sıra bağlanmak için Proxy, VPN bağlantısı dışında bırakılacak web siteleri, bir kill switch ve port yönlendirme gibi gelişmiş ayarları ayarlamanın kolay bir yolunu sunar.

Dikkate değer diğer bazı özellikler, listeden bir konum seçerken bağlantı günlüğünü (Hata Ayıklama düğmesi) ve sunucu gecikmesini görüntüleme yeteneğidir.

Yazılım Ayarları1

Fiyatlandırma

SwitchVPN, her biri farklı özelliklere sahip 6 abonelik planı sunar.

PRO VPN abonelik planı bir ay için 9.95 $, aylık 8.95 $ / 3 ay ve 4.95 $ aylık / 12 ay fiyatla satılmaktadır..

switchvpn fiyatlandırma

Pro VPN aboneliği, 5 eşzamanlı bağlantı kullanma yeteneğini içerir.

Business VPN abonelik planı bir ay için 59.95 $, aylık 49.95 $ / 3 ay ve 25.00 $ aylık / 12 ay fiyatla satılmaktadır..

Pro VPN planlarına ek olarak, İş Planı 10 eşzamanlı bağlantı sunar (her biri 2 $ için ek bağlantılar mevcuttur). Bu planı bu kadar pahalı hale getirmek için tam olarak neyin farklı olduğundan emin değildik, bu yüzden satış temsilcilerine sorduk. ekstra değerin, sorguları desteklemek için 10 dakikalık yanıt süresinden, müşteri için uzaktan kurulumdan ve özel bir IP adresinden oluştuğu görülmektedir. Ayrıca, İş planı fiyatlandırmasının yakında revize edileceğini de önerdiler.

Ödeme yöntemleri arasında Kredi Kartı, PayPal, Mükemmel Para, Banka Havalesi, Western Union, WebMoney, Bitcoin, Payza, Alipay, UnionPay ve Banka Havalesi.

Geri ödeme süresi 30 gündür.

Günlüğe Kaydetme ve Gizlilik

Gizlilik Politikası, SwitchVPN’in spam, telif hakkı ihlali, internet virüslerinin dağıtımı ve diğer herhangi bir tür yasadışı faaliyet gibi faaliyetleri yasakladığını belirtmektedir..

Şirket günlükleri saklamaz, kaydetmez veya izlemez, ancak zaman, tarih ve VPN sunucusu konumunu, bağlantı sırasında kullanılan bant genişliğini ve VPN bağlantısının süresini kaydeder. SwitchVPN, üçüncü taraflara kişisel bilgi vermeyeceğini iddia eder ve bir mahkeme veya yetkili yargı mercii tarafından sipariş edilmedikçe herhangi bir bilgi talebi ile işbirliği yapmayacaktır..

Bağlantı günlüğü bilgilerinin “sunucularımızda düzenli olarak çevrildiğini” iddia etseler de, bilgilerin ne sıklıkta çevrildiğine dair herhangi bir bilgi vermiyorlar.

switchvpn-gizlilik politikası

Hız ve Güvenilirlik

OpenVPN kullanarak yaptığımız testte hız genel olarak oldukça iyiydi. Ancak, her zaman tüm sunucu konumlarına bağlanamadık ve bağlantıları birkaç kez kurduk, ancak hiçbir trafik geçmedi, yazılımda yeni IP adresi bile gösterilmedi.

switchvpn-SpeedTest

Destek

Kullanıcılar destek için e-posta, Skype veya canlı sohbet yoluyla SwitchVPN ile iletişim kurabilir ve resmi blog ve sosyal medya ağlarındaki en son haberleri takip edebilirler. Canlı sohbet, gece gündüz farklı saatlerde çevrimiçi oldu ve bu iyi. Ancak, incelemede daha önce de belirtildiği gibi, canlı sohbet operatörlerinin know-how’ından gerçekten etkilenmedik, ancak çoğu temel soruna yardımcı olabileceklerinden eminiz.

Sonuçlar

İyi

 • Windows ve Mac için kullanımı kolay, sağlam yazılım.
 • 30 günlük “Soru sorulmadı” geri ödeme politikası.
 • Bitcoin’i içeren birçok ödeme yöntemi mevcut.
 • Çoğu zaman çevrimiçi olarak sağlanan destek.
 • P2P’ye izin verilir (tüm konumlarda yoktur).

Kötü

 • bazı yanlış yönlendirici bilgileri kullanmak. Ayrıca VPN fiyatlandırma planları arasındaki farkın ne olduğunu yeterince netleştirmiyorlar.
 • dostça müşteri desteği, ancak sohbetlerimizde çok bilgili değildi.
 • oldukça pahalı: iş planı pahalı.
 • deneme yok.
 • mobil cihazlar için özel VPN uygulaması yok.
 • bazı konumlara birkaç kez bağlanamadık.

SwitchVPN birçok alanda eksiktir ve bazı rakipler arasından seçim yapmak için iyi nedenler görmüyoruz. Kötü olduğunu söylemiyoruz ama iddia ettikleri gibi “en iyi” olmaktan çok uzak. Bunları 5.5 / 10 olarak değerlendiriyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map