SlickVPN İncelemesi 2016


2011 yılında kurulan SlickVPN, ABD’de bir şirket olan Slick Networks, Inc. tarafından işletilmektedir..

Çok çeşitli sunucu konumları (45 ülkede 145 ağ geçidi) sunar ve aynı anda 5 cihaza bağlı olma imkanı sunar. Ayrıca OpenVPN, Cisco IPSec ve PPTP bağlantılarını desteklediklerini belirtmek gerekir. Çok çeşitli sunucu konumları sundukları için, tam listeye buradan göz atmanızı öneririz. Ayrıca, burada SlickVPN’deki mevcut protokollerin bir listesini bulabilirsiniz.

Her şey ilk bakışta çok umut vericidir ve ürünlerini “en hızlı VPN hizmeti” olarak tanıtırken, etrafta dolaşmak ve neyin ne olduğunu görmek zorunda kaldık. İşte bulduklarımız:

Gizlilik ve Kayıt Politikası

SlickVPN sıfır günlük politikasına sahip olduklarını iddia ediyor ve aynı zamanda bir garanti kanaryaları olduğunu da belirtmekte fayda var. Ancak, TorrentFreak yıllık en iyi VPN makalesinde dikkatimizi çeken bir şey var:

slickvpn-dmca

Bu, müşterilerin gönderdiği trafiğe müdahale etmeyi ve bildirimleri göndermek için onları tanımlamayı kabul ettikleri anlamına gelir. Bu, bir gizlilik şirketinden geldiğini görmek istediğimiz bir şey değil ve aynı zamanda “Anonim torrent” iddiasıyla çelişiyor.

Yazılım

SlickVPN, Windows ve MacOS için özel bir istemci yazılımı sağlar. Windows yazılımı hiçbir sorunla karşılaşmadan temiz bir uygulama değildi. Sezgisel ve tasarımla iyi düşünülmüş olmasına rağmen, bazı kusurları vardı ve bir sunucuya bağlanırken veya bağlantıyı keserken birkaç kez çökme programı ile sonuçlandık.

slickvpn-mainapp01

Bunun, özellikle mevcut konumumuz için bağlantıyı kesmeden yeni bir sunucu konumuna bağlanırken olduğunu fark ettik..

slickvpn-mainapp02

Küçük aksaklıkların dışında, (her adalette, kullanım sırasında çökerse IP sızıntıları nedeniyle bazı gerçek sorunlara neden olabilir. Yine de bize olmadı) yazılımı kullanmanın hoş olduğunu ve iyi bir çeşitlilik sağladığını ayarlar. Bir VPN bağlantısı söz konusu olduğunda, her bir müşterinin özel ihtiyaçları nedeniyle deneyiminizi özelleştirmek çok önemlidir.

slickvpn-mainapp03

Genel olarak, oldukça iyi yapılmış bir uygulama ve mevcut seçenekleri entegre etmek için harcadıkları zamanı takdir ediyoruz. Kaçırdığımız bir şey, hangi sunucu konumlarının daha hızlı olduğu hakkında daha iyi bir fikir edinmemize yardımcı olacak bir çeşit gecikme ölçüm cihazıdır ve umarım gelecekte entegre etmelerini umuyoruz.

Özellikleri

SlickVPN çok çeşitli özellikler sunar ve bazıları daha ayrıntılı olarak tartışmaya değer.

slickvpn-özellikler

Örneğin, Tor’un nasıl çalıştığına benzer bir özellik olan HYDRA’nın (çoklu atlama, bunlardan rastgele erişim) dahili ağlarında ekstra atlama kullanarak mümkün olan en güvenli bağlantıyı sunduğunu iddia ediyorlar. Bu özelliğin “çevrimiçi etkinliklerinizi gözlemlemeye çalışabilecek herhangi bir yerden trafiğinizi tamamen maskelediğini” iddia ediyorlar… bu tam olarak doğru değil, hepimizin bildiği gibi, seçtiğiniz VPN hizmetinden bağımsız olarak% 100 korunmuyorsunuz . Genellikle bunlar sadece ödevlerini düzgün yapmayan müşterileri çekmek için kullanılan pazarlama hileleridir..

Beğendiğimiz ve reklamı yaptığımız gibi, Netflix ve Hulu gibi medya akış sitelerine erişim. Tüm sunucu konumlarını test etmedik, ancak test edilenlerin (ABD, İngiltere, NL ve DE dahil) Netflix’e erişimi vardı ve akış kalitesi oldukça iyiydi. Bu hizmetler mevcut olmazsa onlara karşı durmayız, ancak bulundukları için bir artı olarak belirtmeliyiz.

slickvpn-Özellikleri2

Tartışmak istediğimiz başka bir reklam süsleme var. “Dünyanın en hızlı VPN’si” olduğunu iddia ediyorlar

slickvpn-features3

ki, ürünü test ettikten sonra, bunun doğru bir beyan olmaktan çok uzak olduğundan emin olabiliriz. Sizi ne demek istediğimizi öğrenmek için aşağıdaki hız testlerine bakmaya davet ediyoruz.

Desteklenen üç protokol vardır: PPTP, L2TP / IPSec ve OpenVPN. Varsayılan ve önerilen, AES 256 bit şifreleme kullanan OpenVPN’dir. Ancak, CA sertifikalarının yalnızca RSA 1024 bit boyutunda olduğunu bulduk, bu da OpenVPN bağlantısını “o kadar” güvenli değil ve iddia ettikleri gibi “dünyanın en güçlü şifrelemesi” değil. RSA 1024’ün bir süredir güvenli olmadığı düşünülüyor ve VPN sağlayıcıları en az RSA 2048 kullanmalı.

slickvpn-ca-ekran

Daha fazla ayrıntı için protokol listesine göz atmanızı öneririz.

hız

Tarama hızı test sonuçları ortalama, adil, sıra dışı bir şey değildi ve SlickVPN’in iddia ettiği gibi kesinlikle dünyanın en hızlısı DEĞİL:

slickvpn-browserspeedtest

Bazı sunucular, elbette, diğerlerinden daha hızlıydı ve konumun, bağlantı türünün ve diğer faktörlerin hız testi sonuçlarını etkilediğini anlıyoruz, ancak genel olarak, daha önce de belirtildiği gibi, hız en iyi ortalama idi. Artı tarafta, herhangi bir kesinti veya sorun yoktu ve kağıt üzerindeki hız testi sonucundan bağımsız olarak, gerçek tarama deneyimi etkilenmedi, akıcı ve kabul edilebilir.

Torrent indirme hızı da oldukça iyi:

Kanada

Polonya

Portekiz

isveç

Lütfen bu sonuçları yolda veya başka şekilde (bağlantı türü, torrent türü, ekme makinesi sayısı gibi) söyleyebilecek birçok faktör olduğunu unutmayın, ancak bu, oldukça açıklayıcı bir referans noktası olmalıdır. torrent indirme hızı gider.

Mobil Performans

SlickVPN mobil cihazlar için özel bir uygulama sağlamaz, ancak destek sayfalarında mobil cihazları hizmetlerine bağlamak için ayrıntılı nasıl yapılırlar. Örneğin, Android cihazlar, Android için en popüler 3. taraf VPN istemcisi olan OpenVPN for Android kullanılarak VPN’leriyle kullanılabilir. Yüklendikten sonra, sunucu yapılandırma dosyalarını sitelerinden indirebilir ve içe aktarabilirsiniz. Sunucu yapılandırma dosyaları konumlar sayfasında listelenir. Mobil cihazlardaki bağlantı hızı iyi, hız testlerimizde ortalama 10 ila 30 Mbps arasındaydı ve yakınlardaki bazı yerlere bağlanıyor.

Fiyatlandırma

SlickVPN aşağıdaki fiyatlandırma planlarını sunar:

slickvpn-priceplans

Fiyat biraz iyi, en düşük değil, ama tam olarak en yüksek değil. Yıllık abonelik için tutarlı indirim kesinlikle dikkate alınmaya değer bir şeydir.

Ayrıca PayPal, Kredi Kartı veya Bitcoin ile ödeme seçeneği sunarlar ve ödeme yöntemi söz konusu olduğunda biraz çeşitli her zaman açığız.

30 günlük para iade garantisi vardır. Biz geri ödeme istedi ve yaklaşık 7 gün içinde onurlandırıldı.

Destek

Teknik destek ekibi tam olarak sorulmadı. Birkaç sorumuz vardı. İlk ödemeyle ilgili ilk saat bir saat içinde yanıtlandı. Ancak bir takip sorumuz vardı ve bu asla cevaplanmadı.

Müşteri destek ekibine ulaşmanın tek yolu, çok sıra dışı olmayan bir iletişim formu aracılığıyla olmaktır, ancak tek iletişim yöntemi olduğu için yanıt vermede daha hızlı olurlarsa gerçekten memnun oluruz..

Sonuçlar

Her şey düşünüldüğünde, SlickVPN’in hizmetinden biraz memnun kaldık, ancak eksik olduğu birkaç şey var ve iddia ettikleri gibi hat hizmetinin zirvesi haline getirmek için değiştirilmesi gerekiyor. İşte neyi sevdiğimiz ve neyi yapmadığımızın hızlı bir dökümü:

Artıları:

 • Sezgisel web sitesi, net açıklamalar ve gezinmesi kolay.
 • Kullanımı kolay Windows uygulaması, yazılım birkaç güzel özellik ile doludur.
 • Yazılımda bulunan hız testi de oldukça doğru.
 • Bağlanmadan önce yazılım içinde kendi bağlantı parametrelerini ayarlama imkanı.
 • Bir yıllık aboneliği seçerseniz uygun fiyat.
 • Bitcoin kabul edildi, P2P’ye izin verildi.
 • “HYDRA” özelliği ile çoklu sıçrama bağlantılarını (Tor gibi) destekler.

Eksileri:

 • Yazılım bazen sunucu konumlarını değiştirdikten sonra üzerimize düştü.
 • Tarama ve torrent indirme hızı, yalnızca iddia ettikleri gibi “dünyanın en hızlı VPN’i” değil, ortalama bir değerdir.
 • Web sitelerinde aslında sadece pazarlama manevraları olan “tamamen anonim”, “dünyanın en hızlı VPN” veya “anonim torrent” gibi sansasyonel iddialar.
 • P2P’yi engellemek ve kullanıcılara ihlalleri bildirmek için kullanıcı trafiğine müdahale etmek.
 • Müşteri desteği çok yavaştı ve onlarla iletişime geçtiğimizde yalnızca kısmi yardım sağladı.
 • Mobil cihazlar için tescilli yazılım yok.

Bunu akılda tutarak, SlickVPN’e hizmetlerini geliştireceklerini ve en azından büyük sorunlarla ilgileneceklerini umarak 5/10 veriyoruz. Çökme yazılımı, kötü müşteri desteği ve ortalama hız olması, sektördeki merdivene tırmanmalarına kesinlikle yardımcı olmayacaktır. Ayrıca, ürünleri hakkında yanlış ve hiperbolik iddialarda bulunmak potansiyel müşterilerin seçmek üzere oldukları VPN sağlayıcısını yeniden düşünmelerini sağlayabilir.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map