IPVanish VPN İncelemesi 2016


IPVanish, ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır ve grubun, dünyanın en büyük CDN’lerinden biri olan Highwinds İçerik Dağıtım Ağı’nı içeren bir parçasıdır. Sağlam bir tam özellikli VPN hizmeti sunmalarını sağlayan çok güçlü bir altyapıya sahiptirler..

IPVanish’i 2013’teki son incelememizden bu yana, hizmet hem altyapı hem de yazılım özellikleri açısından çok gelişti..

Kayıt işlemi basitti, e-posta adresi dışında herhangi bir kişisel bilgi gerekliliği, kimlik, elektrik faturası veya başka bir kimlik doğrulaması gerekmiyordu. Ayrıca “dünyadaki tek gerçek Üst Düzey VPN hizmeti” olduğunu iddia ediyorlar. IPVanish’in bu unvanı nasıl ölçtüğünü öğrenelim.

Gizlilik ve kayıt politikaları

IPVanish, herhangi bir müşterinin VPN etkinliği için günlükleri izlemediklerini, kaydetmediklerini veya kaydetmediklerini, temel olarak sıfır günlük ilkesine sahip olduklarını belirtir. Daha ayrıntılı bir açıklama için gizlilik politikalarına göz atabilirsiniz. Hangi bilgileri topladıkları, çerezler, güvenlik önlemleri vb. Gibi önemli konuları tartışırlar..

Torrentfreak.com adresinde sorulduğunda “VPN sunucularınız ve ağınız üzerinde fiziksel kontrolünüz var mı veya üçüncü bir tarafça barındırılıyor mu / erişilebilir mi?” IPVansih şöyle cevap verdi:

IPVanish-ForumQuestion

Bu konuyu daha ayrıntılı araştırırken, üçüncü taraf veri merkezlerini kullandıklarını ve aslında tüm sunucularının fiziksel kontrolünde olmadıklarını keşfettik. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak için makalenin tamamını okuyabilirsiniz..

Yazılım

Herhangi bir VPN yazılımında bulmayı beklemeniz gereken “kill switch”, “DNS Leak Protection” veya “auto-reconnect” gibi bazı temel özellikler vardır, bu nedenle temel özellikleri kapsamaz, daha çok IPVanish’in masaya getirdiği özellikler.

Giriş yaptıktan sonra bağlanmadan önce seçebileceğiniz dört protokol vardır: OpenVPN (TCP), OpenVPN (UDP), L2TP ve PPTP. Daha sonra sunucunuzu seçmeniz istenir ve ilginç kısım, bunu kullanım türünü veya konumu seçerek yapabilmenizdir. Konum listesi ayrıca, özel durumunuzda daha hızlı çalışmanıza yardımcı olabilecek bir sunucu yanıt süresi de sağlar..

Kullanıma göre sunucu seçimi:

ServerSelection-ByUse

Konuma göre sunucu seçimi:

ServerSelection-ByLocation

Dahası, IP Ayarları altında IP adresinizi periyodik olarak değiştirmek için bir seçenek ve hatta doğrudan yazılımda bulunan bir IP doğrulama aracı vardır..

IP Ayarları

Gösterge Tablosu ayrıca bağlantı günlüklerini gösteren bir Tanılama aracı da sunar. Bu, herkesin özellikle aradığı bir şey değildir, ancak bir bağlantı sorununu giderirken veya trafiği izliyorsanız çok yararlı olabilir..

Özellikleri

IPVanish, kullanıcıları için “sıfır trafik kaydı”, 40.000+ paylaşılan IP, 60+ ülkede 500+ VPN sunucusu, 7 günlük para iade garantisi ve daha fazlası gibi birçok ilginç özelliğe sahiptir. DD-WRT ve Tomato flash yönlendiriciler için destek sunarlar, Apple TV, Chromecast ve Roku desteklenir (ürünler için gereken ek donanımlarla birlikte).

Varsayılan olarak, 443 ve 1194 numaralı bağlantı noktalarında AES 256 şifrelemesi kullanırlar, ancak “şifreli” bağlantılar AES 128 şifrelemeli 3074 numaralı bağlantı noktası üzerinden yapılacaktır..

Proxy kullanmak için bir seçenek sunmuyorlar, port yönlendirme mevcut değil ve çok ilginç bulduğumuz şey, port yönlendirmeyi desteklememe motivasyonlarının sizi gelen saldırılara karşı koruyacak “NAT Güvenlik Duvarı” varlığıdır. NAT’ın IP atayan her türlü ağda bulunan bir ağ özelliği olduğunu anlayana kadar bu çok çekici görünebilir. IPVanish, ekstra koruma sağlayan bir özellik gibi ses çıkarıyor, ancak durum böyle değil, NAT (veya Ağ Adresi Çevirisi), saldırganların özel bir IP’ye erişemediği için ağların en temel öğelerinin bile varsayılan olarak sağladığı bir şeydir. İnternetten adres. Bu nedenle, ISS yönlendiriciniz bile varsayılan olarak bu korumayı sağlar.

Netflix veya Hulu gibi hizmetlere erişemedik, VPN aracılığıyla bağlandığımızı tespit ettiler ve içeriğin hiçbirini yayınlamamıza izin vermediler. Bu, çoğu VPN hizmetinde bilinen bir sorundur, bu medya akışı sağlayıcıları genellikle tüm veri merkezleri için IP aralıklarını yasaklar. Netflix ve Hulu için kullanabileceğiniz yalnızca bir avuç VPN hizmeti var. Bu politikalar göz önünde bulundurularak, birçok kullanıcı içeriklerine VPN üzerinden erişime izin veren alternatif ve benzer hizmetler aramaktadır. Bu konu hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz

Hız testi

IPVanish VPN ile bağlıyken birkaç internet hızı testi yaptık ve çok faydalı bilgiler topladık. Hem torrent indirme hem de internet taramada hız iyidir. Bağlantı kesildi ve girişten çıkışa kadar iyi bir sürekli deneyim yaşadık.

Torrent ve tarayıcı hız testleri için elde ettiğimiz sonuçları aşağıda bulabilirsiniz:

IPVanish-sel-NL-Amsterdam

Tarayıcı hızı testleri:

IPVanish-BrowserSpeed

Sonuçlardan memnun kaldık, bazı sunucular diğerlerinden biraz daha yavaş, ancak tüm bunların fiziksel bağlantınıza göre sunucunun konumuna bağlı olduğunu unutmayın..

Mobil performans

Mobil uygulamanın kullanımı çok kolaydı, bağlantı geçti ve kısa sürede bağlantı kurmayı başardık. Sol üst menüden oturum açmanız ve ardından mevcut sunuculardan herhangi birine bağlanmanız gerekir. Gecikmenin her sunucunun yanında görüntülenmesini seviyoruz.

IPVanish-MobilUygulama

Mobil uygulamadaki hız testi sonuçları tatmin edicidir. Aşağıda Android uygulaması üzerinden yapılan hız testi sonuçlarını bulabilirsiniz:

IPVanish-MobileBrowserSpeed

Fiyat:% s

Biz fiyatları oldukça iyi, mutlaka piyasadaki en düşük bulundu ama onlar bu tür bir hizmet için fiyat aralığının alt parantez. IPVanish aşağıdaki gibi üç fiyatlandırma paketi sunmaktadır:

IPVanish-Fiyatlar

Bu fiyatların Ağustos 2016 itibarıyla geçerli olduğunu ve fiyatların bu incelemeyi okuduğunuz tarihe göre değişebileceğini lütfen unutmayın. Güncel bilgileri her zaman IPVanish’in fiyatlandırma sayfasını kontrol ederek bulabilirsiniz..

Destek

Teknik destek departmanı talebimize anında cevap vermekte iyi bir iş çıkardı, profesyonel bir yaklaşımı vardı ve hiçbir sorun yoktu. IPVanish ayrıca sık karşılaşılan sorunları tartışan iyi yapılandırılmış bir yardım sayfasına sahiptir ve bir konuyla ilgili herhangi bir bilgi ile katılmanıza izin veren bir forum sistemine sahiptir. Ayrıca, ele alınan yüzlerce konuda gezinmeyi kolaylaştıran bir arama motoru da vardır..

Sonuç:

Kısacası, yazılım iyi bir deneyim sunuyor ve hesap kurulumundan yazılımı kaldırmaya kadar tüm kurulumu gerçekleştirirken karşılaştığımız önemli bir kusur yoktu. Bazı özellikler eksik ve bazıları gerçekten keyif aldık, bu yüzden kısa bir artıları ve eksileri listesi:

Artıları:
 • Bazı benzersiz özelliklere sahip sağlam ve kullanımı kolay arayüz.
 • En hızlı bağlantı yolunu seçmenize yardımcı olmak için her sunucunun yanındaki gecikme açıklaması.
 • Birçok konum ve IP.
 • Hem torrent hem de tarayıcı testlerinde iyi internet hızları; yoğun kullanımdan sonra bile torrentler engellenmez.
 • Mobil uygulama özelliklerle dolu, çok sezgiseldir ve işlevsellik hızından ödün vermez.
 • Müşteri destek deneyimi hoş ve yararlı bir deneyimdi.
 • Bitcoin kabul edildi, satın alma sırasında kişisel bilgi istemedi.
Eksileri:
 • Bir güvenlik özelliği olarak temel bir ağ yönteminin reklamının yapılması (“NAT Güvenlik Duvarı”)
 • OpenVPN ile bağlantı için sadece iki port sunarlar (443 ve 1194).
 • Güvenli olmayan PPTP ile bağlanırken uyarı istemi yok.
 • ABD tabanlıdırlar, yani gizli mahkeme kararlarına tabi olabilirler.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map