FrootVPN İncelemesi 2017


FrootVPN, 2014’te bir noktada ücretsiz bir hizmet olarak başladı (FrootVPN’in ilk incelemesine bakın), bir noktada ücretli hizmet olma olasılığının söz konusu olduğunu belirtti. Bu aslında sadece birkaç ay sonra İsveç merkezli şirket bakım maliyetlerini karşılamak için ücretli bir hizmet yönünde hareket etmeleri gerektiğini belirttiğinde oldu..

Özellikle aynı fiyata yakın olmak için iki kat daha fazla teklif vermeyen rakipler olduğu göz önünde bulundurularak, 19 ülkede sunucular sunmak zorunda değiller. Altyapı da çok önemlidir, ancak FrootVPN’in durumunda, konumların çoğunun, birçok yerde ucuz barındırma için oldukça popüler olan VPS sağlayıcısı Edis’ten bulut / VPS çözümleri kullanılarak barındırıldığını gördük, bu nedenle VPN sağlayıcıları tarafından popüler.

Aşağıdaki işletim sistemlerini desteklerler:

frootvpn-supportedos

Destekle, bu sistemlerin herhangi biri için uygulamaları olduğu anlamına gelmez, sadece sahip oldukları her sunucu konumu için OpenVPN yapılandırma dosyaları sağlarız. PPTP ve L2TP / IPsec de desteklenir, ancak güvenlik nedeniyle yalnızca OpenVPN kullanılması önerilir. PPTP güvenli değil.

Hizmetlerini denedikten sonra, hizmetin basitliğinden zevk aldık ve kayıt olmak için sadece bir e-posta adresi gerektirdiklerini de sevdik. Bitcoin gibi daha gizlilik odaklı bir ödeme yöntemi kullanarak bu bilgileri minimumda tutabilirsiniz.

Gizlilik ve Kayıt Politikası

FrootVPN, kişisel veri toplama ve depolama ile ilgili olarak en çok karşılaşılan senaryolardan bazılarını tanımlayan özlü bir gizlilik politikasına sahiptir..

Ödeme bilgileri, seçtiğiniz ödeme türüne bağlı olarak ödeme işlemcisi tarafından kullanılır ve saklanır, ancak FrootVPN’in gizlilik politikasına göre toplanan başka bir şey yoktur.

Yasal tarafın nasıl ele alındığına ve hangi ciddi suçların FrootVPN’i bilgilerinizi uygun yetkililerle paylaşmaya zorlayabileceğine dair kısa bir açıklama da vardır. Kullanıcı adınızı, e-postanızı ve geçerli abonelik son kullanma tarihinizi yalnızca üçüncü bir tarafla paylaşabileceklerini iddia ediyorlar. Daha fazla ayrıntı için yasal beyanlarının tamamını buradan kontrol edebilirsiniz..

FrootVPN’in bir kanarya belgesi var, ancak neredeyse bir yıl içinde güncellenmedi! Bu, bazı nedenlerle güncellemeyi basitçe durdurup durdurmadıklarını veya kullanıcılara veri vermek için mahkeme kararlarının hedefi olup olmadığını merak etmemizi sağlar:

Yazılım

Yazılım söz konusu olduğunda konuşacak çok şey yok, çünkü FrootVPN desteklenen platformların hiçbiri için özel bir yazılım sunmuyor. Daha önce de belirtildiği gibi, sağladıkları tek şey üçüncü taraf OpenVPN çözümü ile kullanılabilecek bir dizi yapılandırma dosyasıdır. Otomatik yeniden bağlanma, kill-switch, DNS sızıntılarına karşı koruma vb. Bu açık kaynaklı çözümler, temel işlevselliği sağlamak içindir..

Kurulumla ilgili yardıma ihtiyacınız varsa veya OpenVPN çözümlerine aşina değilseniz, FrootVPN tarafından sağlanan kılavuzları burada bulabilirsiniz. Destekledikleri her protokol ve işletim sistemi için kurulumun nasıl gittiğini açıklayacaklar.

Özellikleri

Özel bir yazılım olmadığından, uygulamanın kendisi söz konusu olduğunda tartışılacak hiçbir özellik yoktur, ancak web sitesinde tam olarak doğru olmayan bazı iddialar olduğu gerçeğini tartışmak istiyoruz. “Tamamen anonim” ve “2048 bit şifreleme” gibi pazarlama hileleri, hizmetlerini tanıtmak için sıklıkla kullanılır ve% 100 doğru değildir.

frootvpn-özellikler

“2048 bit şifreleme”:

Ayrıca, VPN hizmetinde 3 bağlantı sınırı olduğunu ve size ekstra ücretsiz VPN hizmeti kazandırabilecek bir tavsiye programı olduğunu belirtmek isteriz. Bu programın kullanımı oldukça kolaydır ve bir arkadaşınıza başvurmayı seçerseniz size iyi bir indirim sağlamalıdır. Bu seçeneği ana hesap sayfanızda bulabilirsiniz.

frootvpn-Özellikleri2

Kullanılan şifreleme AES-256-CBC’dir, RSA 2048 anahtarlar için kullanılır ve 4096 bit RSA anahtarları kullanan çok az hizmet olduğu için mutlaka en iyisi değildir. Bu, RSA 2048’in zayıf olduğu anlamına gelmiyor, sadece bunu belirtmek istedik çünkü en iyi hizmeti aldıklarını iddia ediyorlar.

Netflix’in bu inceleme sırasında (Ocak 2017) test ettiğimiz sunucularda çalışmasını sağlayamadık. Netflix’in VPN sağlayıcılarını engellemek için devam eden çabalarının bir parçası olduğu için bunu FrootVPN’e karşı tutmuyoruz, ancak bunun VPN hizmetinizi kullanmakla ilgilendiğiniz bir şey olması durumunda bahsetmek istedik.

hız

Hızı birkaç durumda test ettik ve oldukça ortalama sonuçlar elde ettik. Tarama hızı testlerinin sonuçları şunlardır:

frootvpn-browsingspeed

Göz atma deneyimi, özellikle bu kadar yüksek puan almayan yerlerde oldukça iyiydi. Herhangi bir sorun veya kekemelik olmadan daha zorlu sayfalarda bile gezdik.

Torrent indirme hızı ortalamaydı ve testlerimizi yaptıktan sonra elde ettiğimiz sonuçlardan daha iyi sonuçlar almayı umuyorduk:

frootvpn-torrentspeed

Hız en azını söylemek tatmin edici değildi, ancak artı tarafta, sivri uçlar yoktu ve bağlantı kararlıydı. İndirme hızı gereksinimlerinize bağlı olarak, bu FrootVPN’in olumsuz bir tarafı olabilir veya olmayabilir.

Mobil Performans

Yine, FrootVPN tek başına bir uygulama sunmadığından mobil uygulama hakkında söylenecek çok şey yok, ancak elde edilen hız testi sonuçlarını tartışmak istiyoruz:

frootvpn-mobilespeed

Tarama hızı vasattı ve masaüstü için yaptığımız önceki testlerin aksine, bu sonuçlar performansa çok kötü yansıdı. Mobil tarama deneyimi eşitti ve daha ağır içerik yükleme, hatta ortalama trafiği olan sayfalar gibi ortalama görevleri yerine getiremedik. E-posta ve metin sohbeti, mobil uygulamada iyi performans gösteren tek şeydi.

Fiyatlandırma

FrootVPN üç fiyatlandırma planı sunar:

frootvpn-pricingplans

Aşağıdaki ödeme yöntemlerini kabul ederler:

frootvpn-paymentmethods

Fiyatlar adil ve başlangıçta 30 günlük para iade garantisi sunduğunu görmek için mutluyuz. Bloglarındaki geri ödemelerle ilgili bazı incelemelere ve görüşlere baktık ve müşterilerin çoğu, hizmetten memnun kalmamanız durumunda parayı gerçekten iade etmediklerinden şikayet etti. Bu bizi denemeye zorladı ve destek ekibi daha fazla yardımcı oldu.

Bir dava açtılar ve talebimizi çok fazla soru sormadan ve süreci geciktirecek sonsuz ve işe yaramaz sorun giderme adımları olmadan işlediler. Bize bilet numarasını bildirdikten sonra, geri ödeme birkaç iş günü içinde işleme koyuldu.

Destek

Teknik destek ekibi ele alınan tüm konularda çok yardımcı oldu. Sonunda proxy hakkında e-posta yoluyla yanıtladıkları bazı genel sorular vardı. Ayrıca, sohbet sırasında çözdüğümüz geri ödemeyle ilgili bir sorun vardı, bu nedenle her iki sistem de mevcuttu ve yanıt süresi çok iyiydi.

Sonuçlar

Kısacası, FrootVPN iyi bir fiyata oldukça vasat bir hizmet sunuyor. Sevdiğimiz birkaç şey var ve kesinlikle yapmadığımız birkaç şey var: İşte hızlı bir döküm:

Artıları:

 • Uygun hizmet.
 • Mükemmel müşteri hizmeti.
 • Genel olarak istikrarlı bağlantılar ve servis (performans standartlarını yükseltmemesine rağmen).
 • Şeffaf şirket, aslında karşılaştığımız politikalara bağlı kalmak.
 • Bitcoin dahil olmak üzere kaydolmak için kabul edilen çok sayıda ödeme yöntemi.

Eksileri:

 • Şu anda desteklenen işletim sistemlerinin veya platformların hiçbirine özel uygulama yoktur, bu da kurulum işleminin daha az teknik kullanıcılar için sıkıcı ve karşı üretken olabileceği anlamına gelir.
 • Alt düzey sağlayıcı Edis’in bulut tabanlı barındırma çözümlerini kullanan çoğu altyapı (güvenlik, güvenilirlik için iyi değil).
 • Gedikli Kanarya ile bir yıldan uzun bir süredir güncelleme eksikliğiyle ilgili anlaşma nedir.
 • Sağlanan özelliklerle ilgili bazı dikkat çekici ifadeler.
 • Vasat hız testi sonuçları ve genel performans.
 • Mobil performans ortalamanın çok altındaydı.
 • Yasal sayfa ipredator.com’un yasal sayfasına çok benzer.

Tüm detayları ve sonuçları dikkate aldıktan sonra, tutarsızlık ve özellik eksikliğinden dolayı FrootVPN’e 4.5 / 10 puan verdik. Altyapı da ücretli bir hizmet için standartlara uygun değil ve umut verici bir hizmet olsa da ve kesinlikle müşteri desteği tarafında doğru şeyi yapıyorlar, iyileştirilmesi gereken birçok şey olduğunu düşünüyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map