CyberGhost VPN İncelemesi 2015 (Premium)


Geçmişte CyberGhost VPN’i inceledik, ancak o zaman test ettiğimiz ücretsiz hizmetleriydi. Şimdi, premium özelliklerine daha yakından bakmanın ve bu servise yatırım yapmaya değip değmeyeceğini görmenin zamanı geldi.

Cyberghost, sürekli büyüyen bir Romen tabanlı VPN hizmetidir ve web sitelerine göre, hizmetlerini kullanan 4 milyondan fazla insanı vardır. Bunların ücretli veya ücretsiz müşteri olup olmadığı açık değildir, ancak rakam göz önüne alındığında, her iki türü de içerdiğine inanma eğilimindeyiz.

CyberGhost ekibi farklı geçmişlere ve becerilere sahip çeşitli üyelerden oluşur ve bunlar Hakkında sayfasında gösterilir.

CyberGhost, tüm dünyada 500’den fazla VPN sunucusuna erişim sunmaktadır. Politikalarına ve hak taleplerine göre, kullanıcılarının kimliğini korumak için herhangi bir günlük tutmazlar.

Hizmet, Windows, OSX, iOS, Android ve Linux dahil tüm büyük platformlar için kullanılabilir. Teknik olmayan bir kullanıcı için bile hizmeti ayarlamak hızlı ve kolaydır.

Özellikleri

 • Ücretsiz sürümden farklı olarak, CyberGhost’un premium sürümü, kullanıcıların hesaplarını masaüstü veya mobil cihazlar gibi farklı cihazlardan erişmesine izin verir;
 • hesabınıza.
 • Kullanıcının IP’si saniyeler içinde değiştirilir, bu da kısıtlı web sitelerinden içerik kilidini açmaya ve internetteki gizliliği korumaya yardımcı olur.
 • Veriler 256-AES bit şifreleme ile şifrelenir. CyberGhost ayrıca sınırsız bant genişliği ve canlı sunucu güncellemesi sunar, böylece kullanıcı sunucularının durumunu her zaman kontrol edebilir.
 • Premium kullanıcılar bağlantı kurmak için beklemek zorunda değildir ve destek önceliğine sahiptir.
 • Bir hesap oluşturmak kolaydır ve tek yapmanız gereken bir kullanıcı adı ve şifre seçmektir.
 • Ödemeler kredi kartı, PayPal, bitcoin veya bazı ülkelerde yazılım belirli perakende mağazalardan satın alınabilir.
 • Tünel protokolleri desteği OpenVPN, PPTP ve L2TP / IPSec’i içerir.

CyberGhost VPN, sunucu konumları ve geçerli kullanım hakkında ayrıntılı bilgi bulabileceğiniz bir sunucu durumu sayfasına sahiptir.

CyberGhost-sunucuları

Eşsiz bir özellik, gizlilikle ilgili projelerine 25.000 € ‘ya kadar yatırım gerektiren insanlar / küçük şirketler için sunulan Hızlandırıcı programıdır..

CyberGhost’un logosuna çift tıklarsanız, şifreleme ayrıntıları bağlantı günlüğünde görülebilir. Aynı şifreleme parametrelerini kullandıklarından emin olmak için OpenVPN’i manuel olarak kurmak için OpenVPN bağlantı profillerini de sitelerinden indirdik..

CyberGhost-şifreleme

Şifreleme ayrıntıları: veri kanalı için 256 bit AES-CBC şifreleme, RSA 1024 bit CA (kötü!) Kullanılarak oluşturulan RSA-2047 sertifikaları ve HMAC kimlik doğrulaması için MD5 (kötü kazanç!). CA ve HMAC kimlik doğrulama gücü açıkça zincirdeki en zayıf halkalar olduğu için bazı zayıf şifreleme parametreleri, bu da veri kanalı için güçlü AES-256 şifresini oldukça önemsiz hale getiriyor. En azından kimlik doğrulama için istemci tabanlı sertifikalar kullanıyorlar ve RSA-2048 kullanılarak oluşturulsalar bile, en önemli CA gücüdür ve daha önce sadece 1024 bit olduğunu ve 2007’de oluşturulduğunu belirttik:

CyberGhost-ca

Yine de Cyberghost VPN’in güvenliği “300.000.000.000.000.000.000.000” alan “askeri sınıf şifreleme” olarak ilan edildi. (bir kaç saniye daha devam eder). CyberGhost, işlerin gerçekten bu şekilde çalışmadığının farkında olmalı ve bu bir pazarlama hile örneğidir.

CyberGhost-pazarlama

Yazılım

Yazılımın kurulumu kolaydır ve onu kullanabilmek sadece birkaç dakikanızı alır. Kullanıcıların platformları için istedikleri yazılımı seçmeleri yeterlidir ve kurulum ve yapılandırma otomatik olarak yapılır. Windows’a yükleme işlemi sırasında, bilgisayarınızda henüz yoksa Microsoft .NET Framework 3.5 indirilir ve yüklenir. Premium VPN hizmetlerinden yararlanmak için sağlanan lisans kodu, premium özelliklerden yararlanmak için yazılıma eklenmelidir.

Yazılım, belirli bir ülke konumundaki bireysel sunucu seçimi için “Simüle Edilen Ülkeler” ve “Simüle Edilmiş IP adresleri” olarak adlandırılan VPN konumları arasında geçiş yapmanın kolay bir yolunu sunar. P2P’in engellendiği bir konum seçildiğinde en altta, kullanıcının seçilen konumda bu tür trafiğin engellendiğini bildiren bir bildirim görüntülenir. Yazılım, global olarak veya sunucularının her birine bağlanan toplam kullanıcı sayısı ve konumlarının her birindeki toplam sunucu sayısı gibi bazı yararlı bilgileri görüntüler..

CyberGhost-Yazılım Ayarları1

Bağlanmak ve sökmek, bir AÇMA / KAPAMA düğmesine basmak kadar kolaydır.

Yazılım ayarlarında bazı yararlı özellikler vardır:

 • Sistem başlatma sırasında otomatik başlatma ve yazılımı başlattıktan sonra otomatik bağlantı
 • Dil seçimi
 • Beta güncellemelerini yükle

Yazılım ayrıca, hesabın süresi doluncaya kadar kullanıcı adı ve kalan abonelik süresi gibi abonelik bilgilerini de görüntüler..

Gelişmiş seçeneklerde, kullanıcı VPN tünelini atlamak için IP / ana bilgisayar adı istisnaları ekleyebilir. Daha gelişmiş ayarlar şunları içerir:

 • VPN’ye bir proxy / SOCKS5 sunucusu üzerinden bağlanmak istiyorsanız proxy kurulumu
 • Cyberghost DNS sunucularını zorlama: DNS sızıntısı sorunlarını çözmede yararlıdır
 • VPN bağlantısı için UDP yerine TCP kullanın.
 • IPv6’yı devre dışı bırak
 • Paketlerin parça boyutunu ayarlama

CyberGhost-yazılım2

Yazılımlarında keşfettiğimiz ilginç bir özellik, tarayıcı parmak izlerini gizlemek ve web sitelerini izleme isteklerini engellemek için bazı ayarların etkinleştirilmesinin mümkün olduğu Gizlilik Kontrolü sekmesidir..

CyberGhost-software3

Ayarlar HTTPS trafiği için de etkinleştirilebilir, ancak kullanıcının CyberGhost Sertifika Yetkilisini kullanmasını ve ona güvenmesini gerektirdiğini gördük, böylece proxy hizmetleri, gördüğünüz gibi tüm web siteleri için SSL sertifikaları üretecek ekran görüntüsü:

CyberGhost-https sertifikalar

Sahte sertifika kullanmak tehlikeli ve sorumsuz bir uygulamadır. Ayrıca, sahte CA ve oluşturulan sertifikaları yazılım kaldırıldığında kaldırılmaz. “Gizlilik” ele geçirme yöntemi şöyle görünür:

CyberGhost-https google

Fiyatlandırma

CyberGhost VPN şu anda aşağıdaki paketleri sunmaktadır:

Windows, Mac ve Android için ücretsiz paket.

Premium paketleri aşağıdaki özelliklere sahiptir: bir seferde 1 cihazda kullanılabilir, reklamsız, 31 ülkeden 500’den fazla sunucu, Android ve iOS için uygulamalar dahil. Fiyat aylık 6.99 $ veya yıllık abonelik için aylık 5.83 $.

Premium Plus paketi tüm premium özellikleri içerir, ancak hizmeti aynı anda 5 cihazda kullanılabilir. Fiyat, peşin ödeme yapıldığında aylık 10.99 $ veya yıllık abonelik için aylık 9.16 $ ‘dır..

CyberGhost fiyatlandırma

Ödeme yöntemleri en popüler olanları içerir: Kredi Kartı, PayPal, Bitcoin, Banka Havalesi ve ayrıca hizmeti mevcut olduğu bir perakende mağazasından satın alırsanız nakit.

Günlüğe Kaydetme ve Gizlilik

Gizlilik politikalarına göre, “CyberGhost yasal sistemin dışında çalışmaz ve yürürlükteki mevzuatı göz ardı edemez.” Bir mahkeme tarafından yayınlanan veri iletişim isteği yoksa, CyberGhost kullanıcı verilerini izleme, depolama veya kaydetme konusunda hiçbir işlem yapmaz. Sorun olsa bile, VPN bile bir kullanıcının gerçek IP’sinin ne olduğunu bilmiyor, bu nedenle bu tür ölçümleri yapmak imkansız olacaktır. CyberGhost, İnternet güvenliğini, özgürlüğünü ve bireyselliğini arttırmak için bir hizmettir.

CyberGhost VPN’in dahil edildiği ülke olan Romanya’da veri saklama yönergesinin anayasaya aykırı olarak ilan edildiğini belirtmek gerekir..

CyberGhost VPN, gizlilik politikasında hiçbir kayıt kaydedilmediğini açıkça belirtir. Hizmete kaydolmak, herhangi bir ayrıntı vermenizi gerektirmez, yalnızca bir kullanıcı adı ve şifre sağlar. Bu, gizlilik konusunda en bilinçli kullanıcılar için güzel bir özellik.

Web sitesi istatistikleri için Piwik kullandıklarını belirtiyorlar, ancak Gizlilik Politikasında belirtilmeyen Google Analytics kullandıklarını da fark ettik..

Web sitelerinde, her sunucu konumu için toplam istek sayısını (DMCA bildirimleri, polis istekleri vb.) Yayınladıkları bir şeffaflık raporu bulunmaktadır. Şeffaflık raporu güncel değil: son güncelleme Eylül 2014’te yapıldı.

Hız ve güvenilirlik

Testlerimizin çoğunda hız iyiydi ve bağlantı 3 günden fazla sürdü (paket kaybı veya beklenmedik bağlantı kesme sorunları yok).

En hızlı sonuçlar:

CyberGhost-SpeedTest-sonuç

Bittorrent indirmelerini kullanarak hızı test etme, 40 ila 80 Mbps aralığında tutarlı sonuçlar elde ettik ve bu çok iyi.

Destek

Destek sayfalarına göre, destek programı iş günlerinde 08: 00-17: 00’dir ve yanıt süresi 48 saattir, ancak muhtemelen daha hızlı yanıt verirler. Kullanıcılar e-posta, çevrimiçi bilet desteği veya canlı sohbet yoluyla şirketle iletişim kurabilir. Ayrıca, en sık sorulan soruların yanı sıra bir forumun yanıtlarını sunan çok kapsamlı bir SSS bölümü de vardır. Hafta sonu boyunca e-posta yoluyla onlarla iletişime geçtik ve çevrimiçi sohbet desteklerinin çevrimiçi olduğu Pazartesi gününe kadar hiçbir yanıt almadık. Çevrimiçi sohbet destek temsilcisi hızlı ve yardımcı oldu.

Sonuçlar

İyi

 • Kaydolurken kişisel veri istenmiyor.
 • Bitcoin kabul edildi.
 • Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda sunucu ve konum.
 • Ödemeden önce bunları test etmek için ücretsiz bir hizmet olarak mevcuttur veya yetkili bir kullanıcı değilseniz hizmeti düzenli olarak kullanın.
 • Bazı yerlerde P2P kullanımına izin verilir.
 • Yazılımın kullanımı kolaydır ve oldukça az kullanışlı özelliğe sahiptir.
 • İyi hız.

Kötü

 • OpenVPN uygulamasında eski güvenlik.
 • Yazılımlarının HTTPS trafiğini işleme şekli kötüdür. İyi olan şu ki, bu “gizlilik özelliğini” zorlamıyorlar.
 • Gerçeklerden daha fazla pazarlama var.
 • Sınırlı destek kullanılabilirliği.

Son notlar

CyberGhost VPN, bir freemium modeli çalıştırarak çok popüler hale gelen büyük bir sağlayıcıdır. Şu anda diğer rakiplerle birlikte bulunan özelliklerin çoğunu iyi bir fiyatla sunuyor: birçok konum, iyi hız, kullanışlı özelliklerle dolu temiz yazılım, gizliliğe odaklanma – hepsi iyi bir fiyat için ve hatta ücretsiz, sınırlamalarla. OpenVPN’in güvenlik uygulaması ve yazılım özelliklerinden biriyle kullanmak için SSL sertifikaları taklit etmekten hayal kırıklığına uğradık ve bu sorunları çözmek için biraz çaba harcayacaklarını umuyoruz. CyberGhost VPN’i 6.5 / 10 olarak değerlendiriyoruz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map