Opera VPN ülevaade 2019 – pole tegelikult VPN-teenus | VPN-kohv


Alates Opera VPN-i juurutamisest 2016. aasta juunis on tehnikamaailmas esinenud palju poleemikat. Fakt, et see on tasuta, tekitab kahtlusi selle tegeliku tegevuskava suhtes. Miks peaks ettevõte looma VPN-i tasuta? Kas selle tasuta VPN on seda väärt või mitte? Lugege seda Opera VPN-i arvustust, et saada teada selle VPN-i eelised ja puudused ning kuidas seda Opera brauseriga kasutada.

Mis on Opera brauseri VPN??

Opera brauser VPN on tasuta VPN-teenus, mis on loodud eranditult Opera brauserile. See suurendab veebipõhist privaatsust kahel viisil: peidab IP-aadressi ja sellel on sisselogimisreeglid. Need funktsioonid kaitsevad kasutajaid teatud määral veebipõhiste pettuste eest.

Kõlab muljetavaldavalt tasuta VPN-i jaoks, eks?

No tegelikult mitte. Opera tasuta VPN-i on midagi enamat kui silmast silma silmitsi seismine.

Eelised

Opera brauseri VPN on tasuta

Saaki pole; see on täiesti tasuta! Iga kuu ei ole varjatud tasusid ega arveid, mille pärast muretseda. Te ei pea kontot looma, sisestama oma krediitkaardi numbrit ja saama kahekuulise tasuta prooviperioodi, seejärel võetakse pärast reklaamikulu automaatselt tasu. See on kogu aeg tasuta.

See töötab koos Netflixiga

Opera tasuta VPN pääseb geograafiliselt blokeeritud veebisaidile nagu Netflix. See pakub piiramatut ribalaiust, mis teeb filmide voogesituse võimalikuks.

Kuid nagu ka teised VPN-id, on endiselt suur võimalus, et Netflix ise saab selle saidile juurdepääsu piirata. See olukord on võimalik, kuna Netflix jälgib pidevalt oma süsteemi ja peab pidevat lahingut VPN-i pakkujatega.

Netflixile pääsete juurde tasuta, kuid millal? See on küsimus, millele keegi ei oska vastata.

Seadistamine ja kasutamine on lihtne

Opera tasuta VPN on üks lihtsamini seadistatavaid. Teil on vaja vaid alla laadida Opera brauser. Seda sammu selgitatakse allpool.

Puudused

See pole päris VPN

Sõnad “tasuta VPN” helisevad alati. Kuid kui aus olla, pole Opera brauseri VPN päris VPN. Ehkki see suudab varjata IP-aadressi puhverserveri kaudu, kasutab see nõrgemat tehnoloogiat kui tasulised versioonid. Kuidas nad erinevad??

Tasulised VPN-versioonid kasutavad teie teabe krüptimiseks täiustatud protokolle, samas kui Opera VPN pakub madalama astme krüptimiseks HTTPS / SSL-i. See võib teie IP-aadressi peita, kuid teie andmed ei pruugi üldse olla krüptitud. Lühidalt öeldes ei saa Opera tasuta VPN pakkuda teile maksimaalset veebikaitset, samal ajal kui teised VPN-id seda võimaldavad.

See töötab ainult Opera brauseriga

See töötab ainult Opera brauseriga; on täiesti kasutu, kui pääsete Internetti erinevate platvormide kaudu.

Päris VPN krüpteerib kõik sissetulevad ja väljaminevad andmed, sõltumata sellest, mida teete ja milliseid rakendusi kasutate.

Ebaselge kohtualluvus

VPN-i ettevõttel peab olema kehtiv aadress. Opera puhul on keeruline kindlaks teha, millises riigis nad tegutsevad. SurfEasy, mis asub Kanadas, juhib Opera servereid. Kanada on osa USA-st, Austraaliast, Uus-Meremaalt ja Ühendkuningriigist 5 silma all olevast allianssist.

Kuid on intrigeeriv tõdeda, et Opera on Norra ettevõte. Opera omandas SurfEasy paar aastat tagasi. Kuid hiiglaslik Norra viirusetõrjefirma Symantec ostis ka SurfEasy. Kuid siis on SurfEasy endiselt Kanada ettevõtte nimekirjas. Millisele ettevõttele siis tegelikult kuulub Opera brauseri VPN? Kas see järgib Norra või Kanada privaatsusõigusi? Need on mõned üksikasjad, mis muudavad selle jurisdiktsiooni häguseks.

Aeglane kiirus

Andmed liiguvad kiiremas ühenduses ilma VPN-iga. Kui soovite end kaitstuna hoida, peate turvalisuse abil kiirust vähendama.

Kuid Ooperi puhul on selle kiirusoskus täiesti kohutav. Euroopa serveri testi tulemus näitas 135 pingi, 8 Mbps DL, 2,0 Mbps UL. Ameerika serveris oli tulemus pisut parem: 130 pingi, 15 Mbps DL, 1,4 Mbps UL abil. Need tulemused kinnitavad, et Opera VPN on kõigi teiste testitud VPN-ide alaosas. Selle kiirus on õudne, kuigi ribalaiuse osas pole sellel korki.

Opera brauseri installimine

Vaatamata puudustele, kui soovite seda siiski proovida, toimige lihtsalt järgmiselt. Tasuta VPN-i kasutamiseks peate installima brauseri Opera. See on järgmine:

Minge Opera veebisaidile: https://www.opera.com.

ooperi vpn veebisait

Klõpsake avalehel nuppu „Lae alla nüüd”Nuppu. See laadib alla Opera faili.

lae alla ooperi brauser vpn

Kui allalaadimine on lõpule jõudnud, klõpsake „fail.exe”Brauseri vasakus alanurgas.

avatud ooperi exe fail

Ilmub installiaken. Klõpsake „Installi.”

install ooperi brauser vpn

Kuidas installida Opera brauseri VPN?

Kui Opera brauser on installitud, minge Opera brauseri menüüsse ja valige „Seadistused.”

ooperi brauseri seaded

Klõpsake nuppu „Täpsemad”> „Privaatsus ja turvalisus. Otsi “Luba VPN”Altpoolt ja lülitage see sisse.

luba vpn ooperi brauseris

Et kontrollida, kas see töötab, otsinguribale kuvatakse VPN-i ikoon. Kui ikoon on sinine, tähendab see, et olete ühendatud.

ühendage ooperi brauseriga vpn

Sinine VPN-kast toimib ka lülitina VPN-i sisse või välja lülitamiseks. Saate seda kasutada serveri valimiseks sõltuvalt teie asukohast. Praegu pakuvad nad kolme asukohta: Ameerika, Aasia ja Euroopa.

Nutitelefonide jaoks saate Opera brauseri alla laadida Apple Store’ist ja Google Play Store’ist. VPN sisse- ja väljalülitamiseks klõpsake aadressiribal VPN-i sümbolit. (Sellel ikoonil klõpsates kuvatakse ka see, kui palju andmeid olete selle kuu jooksul edastanud.) Valige oma eelistatud asukoht (üks kolmest). Akna allosas näete oma praegust IP-aadressi.

Mida teha, kui Opera brauseri VPN ei tööta

On aegu, kus Opera VPN ei tööta.

Siin on mõned sammud probleemi lahendamiseks.

1. Lülitage VPN välja / sisse

Eduka allalaadimise korral peab Opera brauser näitama aadressiribale VPN-i ikooni. Klõpsake seda ja lülitage see uuesti sisse ja tagasi.

2. Tühjendage vahemälu

 • Vajutage „Ctrl + tõstuklahv + delKiirklahvid. Märkige ruudud „Kustuta sirvimise andmed”Aken, sealhulgas puhverdatud piltide ja failide valikud.
 • Valige „aeg ” valik rippmenüüst.
 • Klõpsake nupul „Kustuta sirvimise andmed” nuppu.
 • Taaskäivitage Opera brauser.

3. Lülitage Opera laiendused välja

Opera laiendused võivad VPN-ühendust takistada. Saate need esmalt välja lülitada, et veenduda, et olete probleemi lahendanud.

 • Klõpsake nupul „Menüü”Nuppu Opera brauseri vasakus ülanurgas
 • Valige „Laiendused
 • Valige „Lubatud”Vahelehe vasakus servas
 • Klõpsake nupul „KeelaNuppu kõigi lubatud laienduste jaoks

4. Lülitage oma viirusetõrjetarkvara välja

Mõnel viirusetõrjetarkvaral on ühilduvusprobleeme Opera brauseri VPN-iga. Veendumaks, et nad ei blokeeri brauserit, avage oma viirusetõrje ja keelake see. Taaskäivitage Opera brauser ja kontrollige, kas VPN töötab. Kui see töötab, peate oma viirusetõrje hulka lisama brauseri Opera Kommunaalteenuste erandid nimekiri. Kui ei, siis jätkake 5. juhisega.

(Opera brauseri lisamine utiliidide erandite loendisse on erinev, sõltuvalt sellest, millist tarkvara kasutate. Lisateabe saamiseks külastage oma viirusetõrje veebisaiti. Erandite loendisse peate lisama https://www.operavpn.com.)

5. Lülitage Windowsi tulemüür välja

Süüdlaseks võib olla ka Windows Defenderi tulemüür. Selle väljalülitamisega saab probleemi lahendada:

 • Otsingukasti avamiseks vajutage klaviatuuril Windowsi logo.
 • Sisenema “Windowsi tulemüür”Ja valige„Windows Defenderi tulemüür. ”
 • Klõpsake „Lülitage Windows Defender välja.”

6. Lülitage optimaalsele asukohale

Klõpsake lihtsalt VPN-i nuppu Opera otsinguriba vasakus servas. Klõpsake rippmenüüst nuppu „Optimaalne asukoht.”

7. Uuendage Opera brauserit

Kontrollige, kas teie brauser on värskendatud. Klõpsake nupul „Menüü ” nuppu ja valige „Opera kohtaVahekaardi avamiseks. Klõpsake nupul „Taaskäivitage nüüd nuppu brauseri värskendamiseks ja automaatseks taaskäivitamiseks.

Kas Opera VPN on turvaline?

Kas Opera VPN on ohutu? See küsimus on väga keeruline. Vastus on “jah” ja “ei”.

Jah, kuna sisseehitatud VPN-funktsioon pakub kahte olulist kaitsevõimalust: krüptimine serverisse ja serverist ning logimata jätmise poliitika. Kui Opera brauseri VPN on sisse lülitatud, kasutab see serveriga turvalise ühenduse loomiseks HTTPS / SSL-krüptimist. Krüptimisvõtmed näivad olevat palju juhuslikke numbreid.

Opera VPN järgib sisselogimisreegleid. Lihtsamalt öeldes ei jäta brauser jälgi teie sirvimistegevusest ja päritolust pärinevast IP-aadressist. Pole logisid ega radu.

Ei, kuna see pole nii turvaline kui eraldiseisev VPN. See võib teid teatud määral kaitsta, kuid mitte alati. Pidage meeles, et olete kaitstud ainult siis, kui kasutate brauserit Opera, kui VPN on sisse lülitatud. Kui kasutate võrgus olles mõnda muud brauserit või rakendust, pole te kaitstud.

HTTPS / SSL-krüptimine pole tugev krüptimisprotokoll. Keerukad häkkimistehnoloogiad võivad seda hõlpsalt rikkuda.

Opera VPN-i teine ​​probleem on selle usaldusväärsus. Nagu ülalpool käsitletud, pole VPN-i aegu. See võib olla pettumust valmistav ja riskantne, kui olete mõnda aega võrgus olnud, ilma et oleksite kindel, et VPN töötab. Võite paljastada ennast veebikurjategijatele ja seada ohtu oma privaatsuse.

Kokkuvõte

Opera brauseri VPN-ile lisatud sõna „tasuta” kõlab väga köitvalt. Kuid tõde on see, et see pole tõeline VPN. Ta kasutab teie IP-aadressi peitmiseks puhverserverit, kuid selle krüptimistase on nõrk. Krüpteerimiseks kasutab see siiski HTTPS / SSL-i, mis on sama tehnoloogia, mida kasutavad tänapäeval suuremad veebisaidid.

Opera brauseri VPN abil saab avada geograafiliselt piiratud saite, näiteks Netflix. Kuid isegi sellel pole usaldusväärsust. Mõnikord pääseb see juurde Netflixile, muul ajal mitte – Opera VPN-i kohta pole palju näha. Sellegipoolest ei saa brauseri tasuta sisseehitatud funktsiooni jaoks liiga palju oodata. See pole seal kindlasti parim ja see ei suuda iseseisva VPN-i kõiki funktsioone täita. Kui vajate täielikku veebikaitset, ei sobi Opera brauseri VPN arvele.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map