HERHANGİ BİR ŞEYİ Kaydetmeyen 5 VPN (ve neden önemsemeniz gerekir)

Herhangi bir VPN şifreleme sağlayabilir, ancak yalnızca birkaç VPN sağlayıcısı gizliliğinizi ne pahasına olursa olsun koruyacaktır. Kullanıcılarını gerçekten anonim tutmak için bir VPN günlük tutmamalıdır. Sorun giderme için sunucu günlükleri bile yok. Tonlarca VPN hizmeti İddia gerçekte “günlüğe kaydetmemek” için, çoğu bu iddiayı yerine getirmez.


Size, VPN’lerin çoğunun neden ‘Günlüğe Kaydedilmiyor’ reklamlarına uymadığını öğreteceğim. Ama önce, gerçekte tomruk tutmayan şirketler. dönem.

Günlüğe Kaydetmeyen VPN Sağlayıcısı Özeti

İşte gerçek günlüğe kaydetmeyen sağlayıcılar arasında en iyi seçimler. Ayrıca, her bir sağlayıcı hakkındaki incelememize bir bağlantı ve mevcut en iyi fiyatlandırma da dahil olmak üzere her bir sağlayıcının web sitesine bir bağlantı ekledik.

Bu sağlayıcılar aşağıdaki bölümlerde daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

rütbeVPN / İnceleme BağlantısıülkeEn iyi teklifİnternet sitesi

1

Özel İnternet ErişimiAmerika Birleşik Devletleri3,33 $ / ayVPN’yi ziyaret edin

2

TorguardAmerika Birleşik Devletleri4,99 $ / ayTeklif almak

3

IPVanishAmerika Birleşik Devletleri$ 6.49 / ayTeklif almak

4

VPN.ACRomanya$ 4.80 / ayTeklif almak

5

Proxy.shSeyşeller3,33 $ / ayTeklif almak

Birçok ‘Kayıt Yok’ VPN’lerinin kirli sırrı

Çoğu VPN, ‘günlüğe kaydetmiyoruz’ derken, “Web etkinliğinizi ve ziyaret ettiğiniz web sitesi listelerini gerçekte kaydetmiyoruz” dediklerinde.

Etkinliğinizi kaydetme (neredeyse hiç VPN yapmaz) ve günlük tutma arasında büyük bir fark vardır. Neredeyse tüm VPN sağlayıcıları (kendi kendini tanımlayan “giriş yapmayan” VPN’ler dahil), bağlantı içeren “Bağlantı Günlükleri” ni tutar meta gibi: Gelen / giden IP adresi, zaman damgası, aktarılan veri miktarı, kullanılan bağlantı noktaları vb..

Bağlantı günlükleri genellikle gizliliğinizi azaltmayı amaçlamaz, sunucu bakımı, teknik sorunların giderilmesi ve ağlarının müşteriler tarafından kötüye kullanılmasının önlenmesi için kullanılır. Gerçek şu ki, bağlantı günlükleri teorik olarak bir VPN ip adresini belirli bir müşteri hesabına kadar izlemek için kullanılabilir.

Özel IP adresleri (ve gizliliğiniz) ile paylaşılıyor

Bağlantı günlüğünün gizliliğinizi ne kadar etkilediğini belirlemek için VPN’nizin kullanılıp kullanılmadığını bilmeniz gerekir özel veya paylaşılan ip adresleri. Çoğu VPN’de, birden çok kullanıcının (genellikle 20+) aynı IP adresini paylaşacağı paylaşılan IP’ler kullanılır.

Bu aslında gizliliğinizi artırır çünkü atanan IP adreslerine göre bireysel bir VPN kullanıcısını izlemeyi zorlaştırır.

Ancak bir VPN, her kullanıcının VPN’ye bağlandığında kendi benzersiz IP’sine sahip olduğu özel IP adresleri kullanıyorsa, atanmış IP adreslerine göre tek bir kullanıcıyı izlemek çok kolay.

Çok endişelenmeden önce, çoğu insanın ihtiyaç günlüğe kaydetmeyen bir VPN seçmek için. Herhangi birinin internet etkinliğinizi izlemeye çalışması olası değildir. Bahsedilen, Seçim yapıldığında her zaman ekstra mahremiyeti tercih ederim.

Özellikle tavsiye ederim tüm BitTorrent kullanıcıları bağlantı günlüklerini tutmayan sağlayıcıları seçmelidir.

Makalenin biraz ilerisinde VPN günlükleri hakkında bir SSS ve VPN’inizi nasıl daha güvenli hale getirebileceğinizle ilgili daha fazla ipucumuz var.

Ama önce, favori anonim VPN hizmetlerimizden bazılarına yakından bakalım, böylece hangisinin sizin için en uygun olduğuna dair bir fikir edinebilirsiniz..

Derinlemesine en iyi anonim VPN’ler

Bu listeden en sevdiğimiz VPN’lerden bazılarına daha yakından bakalım. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi için incelemelerimize göz atmayı unutmayın.

Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi İncelemesi

İncelememizi okuyun

En iyi özellikler
Günlük Yok
Torrent Dostu
ABD Temelli
% 100 geri ödeme politikası
3,33 $ + / ay

Siteyi ziyaret et

Özel İnternet Erişimi “Kayıt Yok” politikasını benimseyen dünyanın ilk VPN’lerinden biridir ve bunu en başından beri yapmışlardır. Kullanım istatistikleri sağlamazlar, ancak büyük olasılıkla bu kategorideki diğer sağlayıcılardan daha fazla aboneleri vardır. Bu büyük ölçüde inanılmaz düşük fiyatları nedeniyle (yıllık planı ile 3.33 $ / ay gibi düşük). Çoğu VPN, PIA’nın fiyatıyla eşleşmez (veya eşleşemez).

Uygun fiyatlandırmaya rağmen, PIA’nın bir dizi ekstra özelliği vardır: DNS Sızıntı koruması, bir VPN Kill-Switch, ayarlanabilir Şifreleme Gücü (en fazla 4096 bit anahtar!).

Ayrıca içeri atarlar Çorap5 vekil hiçbir ekstra ücret ödemeden hizmet. (Özellikle torrent kullanıcıları bu özelliği seveceklerdir, çünkü torrentlerinizi maksimum gizlilik için aynı anda proxy ve VPN üzerinden çalıştırabilirsiniz).

Ayrıca güzel 5 eşzamanlı bağlantı PIA izin verir, yani 5 farklı cihazı aynı anda ağlarına tek bir hesaptan bağlayabilirsiniz (çoğu sağlayıcı sadece 1-2’ye izin verir).


IPVanish VPN

IPVanish VPNIPVanish, öncelikle hızlarıyla bilinen ABD merkezli bir VPN sağlayıcısıdır. Her zaman kayıt tutmayan bir sağlayıcı değildi, ancak müşteri isteklerine yanıt olarak 2014 yılında gizliliklerini güncellediler. IPVanish incelememizin tamamını burada bulabilirsiniz.

IPVanish’i genel amaçlı bir sağlayıcı olarak sınıflandırırdım. Yüksek hızlı bağlantıları olan kullanıcılar için idealdir, bu nedenle ISS’niz size 25 + mbps veriyorsa ve mümkün olan en yüksek VPN hızlarını almak istiyorsanız, önce IPVanish’i denemelisiniz.

Güvenlikleri güçlü (256 bit AES şifreleme) ve hızları yüksek (100+ mbps’ye kadar) olsa da, VPN yazılımları söz konusu olduğunda PIA kadar çok ayar veya seçenek sunmazlar.

Öte yandan, canlı sohbet teknik desteği, her büyük platform için VPN istemcileri (Mac, Windows, iOS, Android) ve 7 günlük geri ödeme politikası var, böylece ağlarını risksiz bir test sürüşüne götürebilirsiniz.

Bu yüzden anonim bir VPN için pazardaysanız ve hız testlerinizin böyle görünmesini istiyorsanız…

New Jersey, ABD'den IPVanish hız testi

ABD Sunucusu Konumu

IPVanish Londra, İngiltere'den en hızlı

Birleşik Krallık Sunucu

IPVanish’in avantajlarından yararlanmayı kendinize borçlusunuz 7 günlük para iade garantisi. Şu anda 1 yıllık planlarında% 46 indirim sunuyorlar.


Proxy.sh (Anonimlik2)

Proxy.sh VPN

Proxy.sh gizlilik / anonimliği tamamen yeni bir seviyeye taşıdıkları için çok benzersiz bir VPN sağlayıcısıdır. Bir yayın yapan tek VPN sağlayıcılarından biridir. şeffaflık sunucuları ve ağları ile ilgili her emri, DMCA bildirimini ve kolluk talebini belgeleyen raporlar.

Ayrıca ‘kanarya emri ‘ teorik bir tıkanıklık emrini aşmak ve kullanıcılarını bir devlet mahkemesi hakkında bilgilendirmek için tasarlanmış bir kavram.

Ancak gizliliğe odaklanmaları daha da ileri gider ve Proxy.sh, 2 ile entegrasyon sağlar şifreli mesajlaşma araçları, obfsproxy (VPN algılamasını önlemek için) ve VPN Üzerinden Tor (VPN paketlerinizi tor Onion ağı üzerinden yönlendirmenize olanak tanır.

Bu yeterli değilse, Proxy.sh ayrıca şunları içerir: HTTPS ve SOCKS Proxy Hizmeti her VPN paketi ile. PIA gibi, Proxy.sh’in yıllık planı ayda sadece 3,33 $.

Proxy.sh sektörde göreceli yeni bir oyuncu, bu yüzden yazılımları rakipleri kadar parlak değil, ancak 256 bit AES şifreleme ve 4096 bit anahtarlar içeren güvenlikleri birinci sınıf (endüstri standardı sadece 2048 -bit).

Ayrıca Açık Kaynak VPN yazılımına sahip tek VPN sağlayıcılarından biridir. Bu, kodlarının kamu denetimine açık olduğu anlamına gelir, bu nedenle arka iç mekanlarda endişelenmenize gerek kalmaz.


VPN Günlükleri / günlüğe kaydedilmeyen VPN’ler hakkında SSS

Doğru VPN’yi seçmenin kafa karıştırıcı olabileceğini anlıyorum, ama olması gerekmiyor. İşte insanların VPN günlükleri hakkında sordukları en yaygın sorulardan bazıları. Başka sorularınız varsa, lütfen bu yayını okuduğunuzda bir yorum bırakın, size yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım..

Bir VPN’nin gerçekten kayıt yapmadığını nasıl anlarsınız??
Gerçek şu ki, asla kesin olarak bilemezsiniz. Gizlilik politikalarına ve şirket olarak itibarlarına güvenmelisiniz. Gerçekte, çoğu büyük sağlayıcının garantilerine güvenme eğilimindeyim çünkü yalan söyledikleri ortaya çıkarsa bir ton işi kaybetmeye devam ediyorlar.

Günlük tutmayan bir sağlayıcıya ihtiyacım var mı?
Değişir. Amaçlanan VPN kullanımınız anonimlik gerektiriyorsa (örneğin, politik olarak hassas blog yayınları veya yorumları çevrimiçi yayınlıyorsanız) kesinlikle günlüğe kaydetmeyen bir sağlayıcı seçmelisiniz. Ayrıca Bittorrent kullanıcıları için de öneriyoruz (ve en “Torrent Dostu” VPN’lerin en az günlük tutmaya eğilimi şaşırtıcı değildir).

Yalnızca web sitelerinin engellemesini kaldırmaya veya açık wifi ağlarında güvenliğinizi artırmaya çalışıyorsanız, bir VPN’in bağlantı günlüklerini tutup tutmadığını aklınızda bulundurmamalısınız. Ekstra anonimlik asla kötü bir şey olmadığından, oturum açmayan bir sağlayıcı seçmenizi engellemenize izin vermeyin.

Neden herhangi bir VPN günlük tutsun?
VPN’in bağlantı günlüklerini tutmasının birçok nedeni vardır. Öncelikle, birçok ülkede ISS’lerin (ve bazen VPN hizmetlerinin) bağlantı verilerini önlem olarak kaydetmesini gerektiren veri saklama yasaları vardır. Bu nedenle, giriş yapmayan sağlayıcıların çoğu VPN’ler için veri saklama yasalarına sahip olmayan birkaç ülkede yer alma eğilimindedir.

Bunun ötesinde, bağlantı günlükleri bir VPN sağlayıcısı için geçerli bir amaca hizmet eder. Sorunları izlemeye yardımcı olurlar ve kötüye kullanımı önlemek için sıklıkla kullanılırlar (hiçbir VPN, hizmetlerini kullanan kişilerin suç işlemek, insanları taciz etmek veya web sitelerini kesmek istemez).

Genel olarak bir VPN, bir veya iki hafta boyunca bağlantı günlüklerini tutar ve en eski gün günlüklerini yok eder ve en yeni günü ekler. Bazı VPN’ler bağlantı günlüklerini 24 saat gibi kısa bir süre tutar (neredeyse hiç günlük yok kadar iyidir).

VPN’nizi nasıl daha güvenli hale getirebilirsiniz?

Bir VPN yalnızca kimliğiniz bağlıyken gizlenebilir.

Şimdi bu muhtemelen sizin için açık görünüyor, ama işte gerçekten demek istediğim bu. Kimliğiniz sadece VPN bağlantınız güvenilir olduğu kadar güvenli. Bağlantınız başarısız olursa, gerçek IP adresiniz ziyaret ettiğiniz herhangi bir web sitesine veya (torrent yüklemeleri için) tüm torrent sürünüze maruz kalabilir.

Neyse ki birçok VPN’in yazılımı kill-switch işlevi VPN bağlantınız kesildiğinde internet erişiminizi anında öldürecek şekilde tasarlanmıştır. Bu makalede bahsedilen her VPN’de bir öldürme anahtarı vardır, ancak etkinleştirdiğinizden emin olun bir kill-switch kullanmak isteğe bağlıdır. Ayarlar menüsünde 1 kutuyu işaretlemek kadar basit.

Ayrıca daha az tehlikeli sızıntılar da vardır. DNS sızıntıları, ve WebRTC sızıntıları. VPN’inizi daha da güvenli hale getirmek için nihai kılavuzumuzu okuduğunuzdan emin olun..

Torrent yüklemeleri ve VPN Günlükleri

Torrent’lerin VPN sağlayıcıları için hem ağ zorluğunu hem de yasal baş ağrısını getirebileceği bir sürpriz olmamalıdır. Herkes sorumlu bir şekilde indirmeyecek.

Günlükleri tutmamayı seçerek bir VPN, hayatınızı da kolaylaştırırken gizliliğinizi büyük ölçüde artırabilir. Bunun nedeni, kullanıcıları tanımlamak veya hesapları iptal etmek konusunda asla endişelenmeleri gerekmemesidir: çünkü yapamazlar.

Günlüğe kaydedilmeyen bir VPN hizmeti yasal bir istek aldığında, yanıt oldukça standarttır. Genelde şöyle okunur:

“Üzgünüz, ancak bireysel kullanıcıları IP adreslerine göre tanımlama olanağımız yok. Bu sunucu konumundaki torrentleri geçici olarak engelledik ve #xyz bağlantı noktasını kapattık. ”

Aslında Proxy.sh’nin şeffaflık raporunu okursanız, yanıtın her istek için neredeyse aynı olduğunu görürsünüz. Bir ağ tasarlandığında sıfırdan gizlilik ve anonimlik için hem müşterileri hem de sağlayıcıyı korur.

Sonuç

Şimdiye kadar okuduysanız, gerçek bir ‘Kayıt Yok’ VPN’sini kalabalığın geri kalanından ayıran şeyleri iyi anlamanız gerekir. Ayrıca, pazarda bir pazarda bulunup bulunmadığınız konusunda da iyi bir fikriniz var..

Özel İnternet Erişimi’ni denemek için genellikle ilk VPN hizmeti olarak öneriyoruz çünkü çok uygun fiyatlı (39,95 $ / yıl) ve kullanıcıların% 90’ına çok uygun olacaklar. İyi bir strateji, önce 1 aylık bir plan (7 $) satın almak ve ardından bunlara sadık kalacağınızı öğrendikten sonra 1 yıllık bir plana yükseltmektir. Değilse, PIA’lardan faydalandığınızdan emin olun. 7 günlük% 100 geri ödeme politikası. 

Bu makalede öğrendiklerimiz:

 • Kendilerine ‘Günlüğe Kaydedilemeyen’ olarak adlandırılan bazı VPN’ler yine de bağlantı günlüklerini tutar
 • Sadece birkaç anonim VPN var. Birçoğu ABD’de bulunuyor.
 • Kimliğinizi korumak kritik önem taşıyorsa bunlardan birini seçmelisiniz
 • Günlüğe kaydetmeyen VPN’ler de Bittorrent kullanıcıları için akıllı bir seçimdir
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map