VPN های رایگان داده های شما را می فروشند. در اینجا چگونه است. | قهوه VPN


“چرا می توانید برای چیزی بپردازید که بتوانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید؟” این احتمالاً به این صورت است که بیشتر مردم استفاده از سرویس رایگان VPN را به جای سرویس پولی معقول می دانند. با این حال ، آیا VPN های رایگان واقعا “رایگان” هستند یا هزینه های پنهانی وجود دارد که ممکن است نادیده گرفته شوید؟ این سوال خوبی است ، به خصوص در عصر دیجیتال امروز که بسیاری از مشاغل با استفاده از راهکارهای فریبنده برای بازاریابی برند خود می توانند از بین بروند. صنعت VPN نیز از این قاعده مستثنی نیست.

چرا باید آدرس IP خود را با VPN مخفی کنید?

Why-Would-You-Need-to-Hide-Your-IP-Address-With-a-VPN

قبل از اینکه خطرات پنهان استفاده از خدمات رایگان VPN را بدست آوریم ، درک این مسئله ضروری است که چرا مردم از یک VPN در وهله اول استفاده می کنند. به طور خلاصه ، مردم از دومی استفاده می کنند تا محتوای مسدود شده جغرافیایی را باز کنند و اطلاعات مربوط به فعالیت های آنلاین خود را از چشم کنجکاو مخفی کنند. این امر با رمزگذاری داده هایی که از طریق رایانه یا تلفن همراه کاربر وارد شده و از طریق آن خارج شده و سپس مسیریابی آن به یک سرور VPN انجام می شود که مستقیماً با سرور هدف (وب سایت یا برنامه) در تعامل است. در نتیجه ، ISP ها (ارائه دهندگان خدمات اینترنت) و سایر اشخاص آدرس IP کاربر و سایر اطلاعات حساس را نمی بینند.

البته این را نمی گویم که تا زمانی که از VPN استفاده می کنید ، هیچ کس نمی تواند اطلاعات شما را به صورت آنلاین مشاهده کند. خود این شرکت که خدمات VPN را در اختیار شما قرار می دهد ، به داده های شما دسترسی دارد و در اینجا مشکل احتمالی نهفته است. هنگامی که برای محافظت از هویت خود از طریق اینترنت به یک VPN تکیه می کنید ، بسیار مهم است که برای ارائه دهنده خدمات که می توانید به آن اعتماد کنید ، انتخاب کنید..

وقتی بسیاری از حق بیمه VPN های موجود در بازار در هر سال 100 دلار یا بیشتر هزینه می کنند ، یک VPN رایگان ممکن است مثل یک شوالیه در زره پوش درخشان به نظر برسد ، این طور نیست. مانند شوالیه های واقعی سده های قرون وسطایی ، VPN های رایگان تقریباً همیشه از خود خدمت می کنند ، و دیدن دلیل آن چندان دشوار نیست. از این گذشته ، سرورها برای اجرای و نگهداری هزینه های قابل توجهی هزینه می کنند که حتی شرکت های VPN رایگان نیز مجبور به پرداخت آن هستند. تنها وسیله ممکن برای دستیابی به دومی این است که شرکتهای VPN بصورت رایگان داده های کاربران خود را بفروشند. اطلاعات مربوط به فعالیت های آنلاین شخص بسیار با ارزش تر از آن است که بیشتر مردم بدانند و یک شرکت VPN وقتی از خدمات “رایگان” آنها استفاده می کنید ، همه این موارد را بدست می آورد.

چرا کسی می خواهد اطلاعات شما را از یک سرویس VPN رایگان خریداری کند?

برای درک بهتر این که اطلاعات آنلاین شما چقدر ارزشمند است ، در مورد خرید شرکت VPN به نام Onavo در سال 2013 در فیس بوک در نظر بگیرید. این غول رسانه های اجتماعی به عنوان 200 میلیون دلار برای تأمین اعتبار این شرکت پرداخت کرده است. در حالی که آنها این حرکت را به عنوان یک گام ضروری در جهت محافظت از داده های کاربران بازاریابی می کردند ، معلوم می شود که فیس بوک با جمع آوری اطلاعات حساس از کاربران که موارد زیر را شامل می شد ، کاملاً برعکس عمل کرده است.

 • بازدید از وب سایت
 • محل
 • ترجیحات و علایق
 • تاریخچه خرید

اعتقاد بر این است که اطلاعات فوق پس از آن به اشخاص ذینفع فروخته شد تا در صورت مناسب بودن از آنها استفاده کنند. همانطور که ممکن است تصور کنید ، این کابوسی برای کاربرانی بود که به حریم شخصی آنها اهمیت می دهند. بسیاری از آنها سرویس VPN رایگان فیس بوک را به عنوان نوعی جاسوسی محکوم کردند ، زیرا اطلاعاتی مخفیانه را در محیطی جمع آوری می کردند که به کاربران خود اندازه ای از حریم خصوصی را وعده داده است. در نتیجه واکنش های جدی ، فیس بوک در اوت سال 2018 Onavo را از فروشگاه App iOS بیرون کشید و به دنبال آن فروشگاه Android Play در فوریه 2019.

Facebook-will-shut-down-its-spyware-VPN-app-Onavo

اگر می خواستید خط مشی رازداری سرویس های VPN رایگان در بازار را بررسی کنید ، متوجه می شوید که همه آنها به طور عملی به همان شیوه رفتار می کنند. در ازای استفاده از خدمات “رایگان” خود ، شرکت های VPN می توانند از اطلاعات ارسال شده از طریق شبکه خود به هرحال که بخواهند استفاده کنند. چنین اطلاعاتی برای تبلیغ کنندگانی که به دنبال استفاده از اطلاعات برای نمایه و هدایت های هدفی همراه با تبلیغات هستند ، ارزش زیادی دارد. در بدترین حالت ، اطلاعات می تواند به افراد بی پروا به دنبال سرقت هویت شما و جمع آوری اطلاعات حساس شخصی و مالی به شما فروخته شود.

سرویس های رایگان رایگان VPN که اطلاعات شما را می فروشند

هولا

hola-free-vpn

اگر تاکنون به دنبال راه هایی برای باز کردن قفل محتوای جغرافیایی محدود در Netflix هستید ، احتمالاً شما از سرویس رایگان VPN بنام “Hola” شنیده اید. مورد اخیر بیش از 150 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد و اگر شما یکی از آنها باشید ، ممکن است بخواهید به پاراگراف بعدی توجه کنید.

همانطور که معلوم است ، هولا یکی از بدترین خدمات VPN “رایگان” در خارج از کشور است. این امر به این دلیل است که نه تنها اطلاعات کاربر را جمع آوری و به فروش می رساند بلکه رایانه ها را به گره های خروجی تبدیل می کند که به آنها امکان می دهد از پهنای باند کاربر استفاده کنند. مورد دوم در سال 2015 توسط تیمی از محققان که گزارش های مربوط به ردیابی غیرقانونی از طریق اینترنت را بررسی می کردند ، کشف شد.

امروز ، هلا معتقد است كه فعالیت ادعا شده یك مشكلی است كه توسط افراد بی پروا مورد سوء استفاده قرار گرفته است و آنها برنامه و سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به روز كرده اند تا منعكس كننده عمل آنها باشند. با این حال ، جزئیات در چاپ خوب دفن شده اند که باعث شده است بسیاری از افراد به شکلی منطقی و منطقی باقی بمانند.

Betternet

betternet-free-vpn

Betternet یکی دیگر از سرویس های رایگان VPN با پایگاه کاربر حدود 38 میلیون نفر است که بیشتر آنها از نحوه برخورد با اطلاعات شخصی آنها بی خبر هستند..

البته Betternet نسبت به روشهایی که از طریق آن می توانند از طرف کاربران خود درآمد کسب کنند ، شفاف هستند و موارد زیر را شامل می شوند:

 • تبلیغات ویدیویی و نمایش
 • پیگیری و ثبت اطلاعات کاربر
 • کوکی های تبلیغ کننده
 • برنامه های پشتیبانی شده

در حالی که روش های کسب درآمد که در بالا ذکر شد برای یک VPN رایگان غیر معمول نیست ، Betternet از این رو قابل توجه است که طبق گزارش ها یکی از بزرگترین تعداد کتابخانه ردیابی از بین همه VPN های رایگان در بازار وجود دارد. اگر مورد دوم واقعیتی است که شما با آن راحت نیستید ، پس Betternet چیزی است که می خواهید به هر قیمتی از آن جلوگیری کنید.

Opera VPN

opera-free-vpn

سرویس VPN رایگان Opera از این نظر که از ویژگی های یکپارچه مرورگر Opera است ، بی نظیر است. کاربران فقط باید آن را از مرورگر Opera فعال کرده و بدون نیاز به نصب یا پیکربندی چیزی ، از اتصال ایمن به اینترنت شروع کنند. شما ممکن است فکر کنید که چنین ویژگی استراتژی Opera برای افزایش پذیرش مرورگر آنها است ، اما این فقط یک قسمت از داستان است.

حقیقت این است که اپرا درگیر عرف معمول است فروش اطلاعات کاربر از طریق سرویس VPN رایگان آنها. نه اینکه قصد مخفی کردن آن وجود داشته باشد. خط مشی رازداری اپرا ایالت ها که آنها اطلاعات کاربر را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارند و به شما اجازه می دهید اطلاعات خود را بصورت آنلاین ردیابی کنید. البته چند نفر از ما خط مشی حفظ حریم خصوصی هر سرویس دیجیتالی را که مشترک می شویم می خوانیم?

هات اسپات شیلد

Hotspot-Shield-free-proxy-vpn

اگر بعد از محبوب ترین سرویس رایگان VPN در اینترنت هستید ، بدون شک از Hotspot Shield شنیده اید. با داشتن تعداد کاربرانی بیش از 500 میلیون کاربر در سراسر جهان ، احتمالاً این سرویس پرکاربردترین سرویس رایگان VPN رایگان در وب است. متأسفانه ، این بدان معنی است که این یک معدن طلای مجازی نیز برای بازاریابان است و Hotspot Shield در طی سالیان متمادی از این پلتفرم درآمد..

Hotspot Shield مانند بسیاری از سرویس های رایگان VPN در این لیست ، با فروش اطلاعات کاربر به اشخاص ثالث علاقه مند و نمایش تبلیغات ، درآمد کسب می کند. اما آنچه شهرت دوم را بسیار بدنام می کند این است که آنها فقط در این جا متوقف نمی شوند. Hotspot Shield همچنین با هدایت کاربران به صفحات وابسته ، درآمد کسب می کند – عملی که از آن زمان هزاران شکایت به FTC (کمیسیون تجارت فدرال) دامن زده است..

پیفون

تا آنجا که خدمات VPN رایگان پیش می رود ، Psiphon یکی از قدیمی ترین نام ها در اینترنت است و از سال 2008 به بعد می باشد. بیش از یک دهه است که آنها موفق شده اند با فروش اطلاعات کاربر به اشخاص ثالث خدمات VPN رایگان خود را ادامه دهند. . تخمین زده می شود که Psiphon تنها از طریق دومی حداقل 2.2 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

محافظت Onavo

onavo-protect-free-vpn

همانطور که در ابتدا در این مقاله ذکر شد ، Onavo سرویس VPN رایگان فیس بوک بود که برای معدن و فروش داده های کاربران برای بازاریابی و تبلیغات استفاده می شد. فیس بوک همچنین از طریق تبلیغات نمایشگر و به اشتراک گذاری اطلاعاتی که با شرکت های وابسته و سایر علاقه مندان جمع می کند ، از این سیستم عامل سود می برد.

در فوریه سال 2019 ، فیس بوک رسماً اعلام کرد که در حال جنجال کشیدن پلاگین Onavo و سایر برنامه های تحقیقاتی مرتبط با فیس بوک در میان جنجال ها درباره حریم خصوصی و امنیت داده ها هستند.

ZPN

zpn-free-vpn

سرویس VPN رایگان ZPN با وجود نام مبهم ، بیش از 8 میلیون کاربر فعال در سراسر جهان دارد که چیزی برای مسخره کردن آنها نیست. یکی از دلایل افزایش محبوبیت آن این است که آنها 10 گیگابایت پهنای باند ارائه می دهند که بسیار بیشتر از آنچه سایر سرویس های رایگان VPN رایگان ارائه می دهند است..

آنها مانند سایر شرکت های VPN رایگان ، داده های کاربر را با شرکت های وابسته به اشتراک می گذارند ، همانطور که در خط مشی رازداری اعلام شده است. آنها همچنین پهنای باند کاربر ، سرعت و مکان های سرور را محدود می کنند تا کاربران را ترغیب کنند تا به سرویس پرداخت شده خود ارتقا دهند.

FinchVPN

finch-free-vpn

FinchVPN یکی از گزینه های بهتر در هنگام ارائه خدمات VPN رایگان است و به طور گسترده نسبت به بسیاری از همتایان خود ایمن تر قلمداد می شود. در حالی که آنها محدوده پهنای باند کاربر و مکان های سرور را برای خدمات رایگان خود ، FinchVPN برخی از ویژگی های پیشرفته را ارائه می دهد که شامل موارد زیر است:

 • پروتکل های برای جلوگیری از مسدود کردن VPN (SSH VPN ، ضد DPI ، SOCKS VPN)
 • پشتیبانی از ارسال پورت (کامپیوترهای از راه دور را قادر می سازد به یک رایانه یا سرویس دیگر در یک شبکه محلی خصوصی متصل شوند)
 • پروکسی HTTP و SOCKS5
 • پشتیبانی OpenVPN

با این حال ، FinchVPN مانند سایر شرکتهای VPN رایگان است زیرا اطلاعات کاربر را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد. این شامل زمان اتصال / قطع اتصال ، استفاده از پهنای باند و آدرس های IP است.

TouchVPN

TouchVPN-free-chrome-extension

TouchVPN یکی دیگر از سرویس های رایگان VPN با شهرت کمی بدنام برای تزریق کوکی های تبلیغاتی ، ردیابی پیکسل ها و برچسب ها (چراغ وب) در مرورگرها است. گفته می شود ، آنها نسبت به ورود اطلاعات شخصی کاربران در خط مشی رازداری خود نسبتاً شفاف بوده اند. آنها اعتراف می کنند که دومی را برای بهبود خدمات خود انجام می دهند ، اگرچه هیچ چیز مانع فروش آنها به اشخاص ثالث علاقه مند نمی شود.

البته آنچه که TouchVPN را به یکی از بدترین خدمات VPN رایگان تبدیل می کند به سه دلیل کاهش می یابد:

 • Touch VPN در ایالات متحده مستقر است و این بدان معناست که تحت صلاحیت “پنج چشم” قرار دارد – اتحاد اطلاعاتی بین پنج کشور که شامل ایالات متحده ، انگلیس ، استرالیا ، نیوزلند و کانادا است. این بدان معنی است که هر یک از دومی می تواند شرکت VPN را وادار کند تا تمام اطلاعاتی که از کاربران خود جمع کرده است را تحویل دهد.
 • پشتیبانی از torrenting یا Netflix نیست. اگر قصد دارید از TouchVPN برای انجام هر یک از موارد اخیر استفاده کنید ، بهتر است به جای دیگر نگاه کنید.
 • گزارش هایی از DNS Leaks که در توانایی آن در محافظت از حریم شخصی کاربران خود شک و تردید دارد.

تفاوت های اصلی بین پرداخت شده و بهترین VPN رایگان

اکنون که ما در مورد چگونگی بدست آوردن خدمات VPN رایگان از اطلاعات کاربران خود ، راه را مرور کرده ایم ، واضح است که آنها گزینه خوبی برای محافظت از خود در برابر تهدیدات فضای مجازی و ناشناس نگه داشتن فعالیت های آنلاین نیستند. به خاطر داشته باشید که اجرای یک شبکه VPN قابل اعتماد هزینه بالایی دارد. شرکت های VPN موسسات خیریه ای نیستند و همه چیز از اجرای سرورهای جهانی ، ارائه پشتیبانی کاربر و توسعه برنامه های کاربردی قیمت دارد و کاربران در نهایت پرداخت هزینه های آنها را از یک طریق یا روش دیگر.

بنابراین چگونه یک سرویس VPN پرداخت شده متفاوت است؟ خوب ، بسیار زیادی که ممکن است تصور کنید و ما به دلایل زیر آنها را به شدت توصیه می کنیم:

 • آنها در تلاش هستند كه از داده های واقعی و حریم خصوصی آنلاین محافظت كنند. بسیاری از خدمات معتبر VPN با پرداخت هیچ گونه اطلاعاتی را وارد نمی کنند که منجر به تجربه کاربر واقعاً ناشناس می شود.
 • خدمات VPN پرداخت شده از پروتکل های امنیتی دیجیتالی ردیف بالاتر استفاده می کنند زیرا این محصول یا خدماتی است که ارائه می دهند. چنین پروتکل هایی شامل استاندارد رمزگذاری پیشرفته مانند AES 256 بیتی ، تنظیم VPN و رمزنگاری “پایان به پایان” است. این ویژگیها برای افراد بی پروا دسترسی به اطلاعات حساس کاربر به صورت آنلاین بسیار دشوار است (در غیر اینصورت غیرممکن).
 • از نظر پهنای باند و سرعت محدودیتی ندارد. چنین تاکتیکی ها فقط توسط برخی شرکت های VPN رایگان به صورت عمدی به کار گرفته می شوند تا کاربران خود را وادار به ارتقاء به یک برنامه پرداخت کنند.
 • مکانهای سرور بیشتری وجود دارد که آنها را برای باز کردن محتوای جغرافیایی محدود شده بهتر می کند. خدمات VPN رایگان قادر به اجرای صدها سرور در سرتاسر جهان نیست.

5 بهترین VPN پرداخت شده برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما

 1. تورگارد
 2. NordVPN
 3. IPVanish
 4. سورفشارک
 5. دسترسی به اینترنت خصوصی

خلاصه

جای تعجب نیست که فرضیه به دست آوردن هر چیزی به صورت رایگان یک استراتژی بازاریابی بسیار مؤثر است. به همین دلیل استفاده از خدمات رایگان VPN بسیار رایج است ، اگرچه این چیزی است که ما به دلایل آشکار نمی توانیم توصیه کنیم. هدف اصلی استفاده از VPN ، ایمن نگه داشتن اطلاعات شما از طرفهای ذینفع است – چیزی که یک سرویس رایگان VPN ارائه نمی دهد. اگر می خواهید از یک سرویس VPN استفاده کنید ، بهتر است یک ارائه دهنده خدمات معتبری را انتخاب کنید که حداکثر حریم شخصی و محافظت از داده ها را با قیمت به شما می دهد – چیزی بیشتر و چیزی کمتر.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map