VPN و اینترنت در چین: همه چیز شما باید بدانید


سانسور اینترنت یک مشکل اساسی است و افرادی که در (یا مسافرت به چین) زندگی می کنند ، مستقیماً آن را تجربه می کنند. برای معرفی این مقاله ، ما با دو کاربر از چین و همچنین با دو شرکت ارائه دهنده VPN که در زمینه یافتن فایروال بزرگ چین تجربه کرده اند ، بحث کرده ایم..

مسئله سرعت است

یکی از سؤالات متداول این است: چرا اینترنت در چین بسیار کند است?
اتصالات پهنای باند داخلی در چین می تواند بسیار سریع باشد ، اما نباید از سرعتی مشابه مرزها انتظار داشت. اتصال محلی و بین المللی چیزهای مختلفی است. در حقیقت ، اینترنت معمولاً در سطح بین المللی بسیار کند است. دلیل سرعت کند شامل چند عامل است که در زیر به آنها می پردازیم.

مسیریابی بد و مسیریابی

در چین یک انحصار ISP وجود دارد که از 3 شرکت ارتباطی دولتی تشکیل شده است: China Telecom ، China Unicom و China Mobile. برای اتصال سریع و قابل اعتماد بین المللی ، اتصال (یا “همگرایی”) بین آنها و سایر اپراتورهای شبکه باید یکپارچه باشد. مشکل این است که آنها به طور رایگان با حامل های شبکه بین المللی همکار نمی شوند و مبلغ زیادی را برای همسایه با آنها شارژ می کنند. هزینه های نظارتی در مناطق نزدیک به هم بیشتر است ، به این معنی که ارتباط مستقیم با هنگ کنگ بسیار گرانتر از همبستگی با انحصار ISP چینی در خارج از کشور است. این به طور ناخواسته به پهنای باند بین کشورهای همسایه ترجمه می شود ، از این رو سرعت اتصال هنگام اتصال به سرورهای VPN در نزدیکی چین ، حتی اگر زمان تأخیر خوب باشد ، کند می شود..

از آنجا که هزینه های نظارتی و حمل و نقل اینترنت به چین بسیار زیاد است ، بسیاری از شرکت های میزبان / VPN مسیر مستقیمی برای ISP های چین ندارند ، حتی اگر در کشورهای همسایه واقع باشند ، و اتصالات از طریق اقیانوس آرام از طریق مسیریابی انجام می شود و به عقب باز می گردند. به کشور همسایه به دلیل عدم وجود همسایگی مستقیم.

سرعت بالا و دستکاری پهنای باند

نه تنها این هم ارزی بودن بد نیست ، بلکه انحصار ISP چینی شناخته شده است که پهنای باند و سرعت اتصال دریچه گاز را دستکاری می کند. آنها این کار را انجام می دهند تا شرکت ها را مجبور کنند تا برای پهنای باند اضافی یا بسته های ویژه ای که سرعت بین المللی بیشتری به آنها می بخشد ، هزینه بیشتری بپردازند. اتصالات غیرقابل اطمینان و کند اینترنت ، باعث خسارتهای شغلی بزرگی برای شرکت هایی می شود که نیاز به دسترسی مطمئن و سریع به اینترنت در چین دارند. ISP های چینی این را می دانند و از آن برای سودهای مالی بهره می گیرند ، و غالباً شرکت های تحت تأثیر چاره دیگری برای پرداخت هزینه های بهتر ندارند..

تراکم شبکه و تنگناها

چین کشوری است که بیشترین کاربران اینترنت را در جهان دارد ، حدود 600 میلیون کاربر. این بدان معناست که پهنای باند پهنای باند باید به اندازه کافی بزرگ باشد تا یک تجربه اینترنتی رضایت بخش را برای آنها فراهم کند. همانطور که قبلاً نیز اشاره شد – ظرفیت بسیار کم است و به ویژه در ساعات اوج (عصر) هنگام اکثر کاربران آنلاین ، منجر به تراکم شبکه می شود. این احتقانات هم برای اتصال بین المللی و هم محلی انجام می شود.

مشکلات انسداد / سانسور اینترنت

به نظر می رسد که اگر کم سرعت اینترنت کافی نبود ، بدانید که چه چیز بدتر است: سانسور.

سانسور چین

سانسور DNS

درخواست DNS توسط انحصار ISP با استفاده از روشی به نام ربودن (یا مسمومیت) سانسور می شود ، و نامهای “مسدود شده” را در آدرسهای IP غیر مرتبط حل می کند. به عنوان مثال ، جستجوی DNS برای سرویس VPN در ایالات متحده ، به برخی از آدرس های IP در مکزیک برطرف می شود. آنها درخواستهای DNS را مسدود نمی کنند ، به این معنی که شما هنوز هم می توانید از خدمات DNS مختلفی که می خواهید استفاده کنید ، اما پاسخهای دریافت شده از سرویس DNS برای دامنهها / نامهای میزبان “مسدود شده” در پرواز به پرواز در می آیند..

آدرس های IP مسدود شده است

هنگامی که مسدود کردن DNS کاملاً مؤثر نباشد ، زیرا افراد می توانند به جای نام DNS از آدرسهای IP وب سایتهای مسدود شده استفاده کنند (برای مثال شما به جای پرسیدن نام DNS از وب سایت مستقیماً به آدرس IP یک وب سایت دسترسی پیدا می کنید) ، Firewall بزرگ خواهد شد. آدرس های IP را مسدود کنید. این نوع مسدود کردن با سرورهای VPN ، Tor و پروکسی رایج است.

مسدود کردن پروتکل

فایروال بزرگ با استفاده از روشی به نام DPI (Deep Packet Inspection) به منظور تجزیه و تحلیل کلیه ترافیک ورودی و خروجی در زمان واقعی است. این فناوری را می توان با یک آنتی ویروس مقایسه کرد که برای شناسایی و پرچم گذاری پروتکل هایی که مجاز نیستند ، به امضاها و اکتشافی / رفتار و تحلیل آماری متکی است. پروتکل های VPN برای رمزگذاری اطلاعات از طریق اینترنت از رمزگذاری استفاده می کنند و سیستم DPI می تواند اکثر پروتکل های تونل سازی VPN را شناسایی و مسدود کند. پروتکل VPN تحت تأثیر بیشتر OpenVPN در پیکربندی پیش فرض آن است. در صورت پنهان بودن دست آن ، OpenVPN هنوز می تواند از فایروال بزرگ دور بزند ، بنابراین توسط GFC قابل مشاهده و مسدود نیست..

پروتکل های دیگر VPN که هنوز هم در چین بسیار خوب کار می کنند PPTP و L2TP / IPsec هستند.

مکانیسم های مسدود کردن

راه حل ها

سفر به چین؟ آماده باشید

اگر به چین سفر می کنید ، قبل از عزیمت VPN را نصب کنید. هنگامی که به آنجا رسیدید ، پیدا کردن یکی دشوار خواهد بود – زیرا اکثر وب سایتهای VPN مسدود شده اند. قبل از ورود به سیستم ، از ارائه دهنده VPN بپرسید که آیا این سرویس در چین کار می کند ، برخی تحقیقات را بصورت آنلاین انجام دهید و ببینید کاربران آنها در چین چه می گویند. Google Play در چین مسدود شده است ، بنابراین اگر دستگاه Android دارید ، قبل از مراجعه مشتری VPN را نصب کنید. بیشتر ارائه دهندگان VPN از OpenVPN پشتیبانی می کنند ، بنابراین OpenVPN را برای Android نصب کنید. اگر قبلاً در کشور چین هستید و دیگر به Google Play دسترسی ندارید ، از یک دوست بخواهید که فایل APK را برای شما بارگیری کند ، یا آن را بر روی تلفن آنها نصب کرده و از برنامه پشتیبان تهیه کند – از این طریق آن را با فرمت APK صادر می کنید. کاربر iOS؟ شما هم از این قاعده مستثنا نیستید: دستگاه خود را قبل از عزیمت به چین آماده کنید.

VPN و مسائل مربوط به سرعت بین المللی

همانطور که در بخش اول مقاله اشاره شد ، سرعت اتصال یک مشکل بزرگ در چین است. برخی از VPN ها در واقع می توانند سرعت اینترنت در خارج از چین را بهبود بخشند ، مادامی که سرورهای آنها با ISP های دولتی در چین همبستگی خوبی داشته باشند..

شایان ذکر است که موقعیت جغرافیایی سرورهای VPN در مورد کیفیت همگرایی و سرعت پهنای باند اهمیت چندانی ندارد. اساساً ، این بدان معناست که حتی اگر یک VPN دارای سرورهای زیادی در کشورهای نزدیک چین باشد ، در نظر گرفتن این سرورها می تواند بدتر از حد ممکن از چین تا ایالات متحده باشد. به دلیل هزینه های زیاد نظیر ، بسیاری از شرکت های میزبان در نزدیکی چین (به عنوان مثال در هنگ کنگ) مستقیماً با ISP های چین همکار نمی شوند ، بنابراین ترافیک حتی به ایالات متحده و به هنگ کنگ هدایت می شود و در نتیجه سرعت بدتری از آنچه انتظار می رود داشته باشید.

برخی از تست های پینگ و ردیاب را از چین به سرورهای VPN که می خواهید استفاده کنید ، انجام دهید و ببینید که زمان تاخیر خوب است یا خیر. به عنوان مثال ، اگر پاسخ پینگ از سرورهای هنگ کنگ یا تایوان VPN بیش از 100 میلی متر باشد ، بدین معنی است که نظارتی بد است و ممکن است ابتدا بسته ها از طریق ایالات متحده و ژاپن مسیریابی شوند. مشاهده مستقیم از چین به یک کشور همسایه باید منجر به پاسخ پینگ در حدود 50-70 میلی ثانیه شود. از بین رفتن بسته ها ، شبکه های احتقان و مشکلات دیگر را نشان می دهد. از WinMTR در ویندوز استفاده کنید یا دستور ‘traceroute’ را مستقیماً از ترمینال موجود در لینوکس و OS X اجرا کنید.

پاسخ های پینگ نشان می دهد کیفیت شبکه / مشکلات 

چین به آمریکا غربی:
150ms تا 180ms – بسیار خوب ، 180ms تا 230ms – خوب / متوسط ​​، بیش از 230ms -bad

چین به اروپا:
250ms تا 330ms – بسیار خوب ، 330ms تا 360ms خوب / متوسط ​​، بیش از 360ms – بد

چین به ژاپن:
30ms تا 100ms – بسیار خوب ، 100ms تا 200ms خوب / متوسط ​​، بیش از 200ms – بد

چین به هنگ کنگ:
30ms تا 80ms – بسیار خوب ، 80ms تا 130ms خوب / متوسط ​​، بیش از 130ms – بد

مهاجران در چین که با آنها صحبت کردیم گفتند که آنها می توانند با سرورهای VPN در ژاپن ، سنگاپور و غرب ساحل ایالات متحده آمریکا بهترین سرعت را کسب کنند. OpenVPN با درگاه های TCP و روش های جلوگیری از عملکرد بهتر از درگاه های UDP عمل می کند ، زیرا به نظر می رسد که ترافیک UDP اغلب متوقف می شود یا کاملاً مسدود می شود..

همچنین توجه داشته باشید که همه ساحل غربی یکسان نیستند. بسیاری از شرکت های مخابراتی بین المللی وجود دارند و تنها تعداد معدودی از آنها همکاری خوبی با چین دارند. بهترین مکان برای استفاده در ایالات متحده آمریکا مکان هایی است که ارائه دهندگان میزبان با هم ارتباط مستقیم با China Telecom / Unicom و ارائه دهندگان حمل و نقل بزرگ با نظارتی بسیار خوب در آسیا مانند NTT ، PCCW ، سطح 3. شما می توانید ارائه دهندگان را بر اساس IP سرور بررسی کنید. شماره AS در bgp.he.net. نتایج موجود در ردیاب همچنین نشان می دهد که چه حامل برای حمل و نقل ترافیکی استفاده می شود.

استفاده از VPN با دقت خوب ، راه حل نهایی برای دستیابی به ارتباط سریع تر نیست. حتی ممکن است این موارد تحت تأثیر مشکلات و مشکلات احتمالی شبکه قرار بگیرند. سعی کنید از VPN در ساعات مختلف روز استفاده کنید و اگر سرعت در حدود ساعات مشخصی از روز بهتر است ، کارهای روزمره خود را تغییر دهید تا بتوانید از آن چارچوب زمانی بهره مند شوید.

مسدود کردن VPN و DNS / IP

برخی از VPN هایی که در چین کار می کنند از آدرسهای دیگری برای وب سایتهای خود و سرورهای VPN استفاده می کنند ، در صورت مسدود شدن موارد اصلی توسط دولت چین. قبل از ثبت نام بپرسید که آیا آنها آدرسهای جداگانه ای را برای کاربران در چین ارائه می دهند و در صورت مسدود شدن سرویس آنها (مانند چرخاندن آدرس های IP و تغییر نام های میزبان) چه کاری می توانند انجام دهند..

از پروتکل های غیر استاندارد VPN برای عبور از فایروال بزرگ استفاده کنید

اگر در حالت پیش فرض تنظیم شده باشد OpenVPN در چین کار نمی کند. شما باید از ابزاری استفاده کنید که امضای ترافیک آن را پنهان می کند. اگر یک فرد فنی هستید و VPN شخصی خود را اجرا می کنید ، به دنبال راه اندازی آن با obfsproxy ، بیش از SSH یا بیش از تپه باشید..

کاربران غیر فنی باید به دنبال خدمات VPN باشند که از تکنیک هایی برای مخفی کردن دستکاری VPN استفاده می کنند و از OpenVPN در پورت هایی که معمولاً توسط پروتکل های دیگر استفاده می شوند ، مانند HTTP ، HTTPS ، IMAPS استفاده می کنند..

پروتکل های استاندارد که ممکن است برای بعضی از کاربران در چین بسیار خوب کار کند PPTP و IPsec هستند. آنها را امتحان کنید.
هر از گاهی از طریق پروتکل ها ، سرورها و پورت ها پرش کنید. ممکن است خوب کار کند.

“پرداخت پول” در مقابل “هدر دادن پول”

فقط با پرداخت یک سال پیش با یک VPN وارد شوید فقط به این دلیل که آنها ادعا می کنند در چین کار می کند یا به دلیل اینکه در روزهای اول خوب کار کرده است. تخفیف جذاب برای پرداخت های سالانه را فراموش کنید. GFC به طور مداوم برای جلوگیری از رمزگذاری بهبود می یابد و بسیاری از خدمات VPN که در سالهای گذشته در چین بسیار خوب کار می کردند ، امروز مسدود شده اند. عقل سلیم است که انتظار داشته باشیم این روند در آینده نزدیک ادامه یابد و به همین دلیل ممکن است نیاز به تغییر ارائه دهنده VPN در چند ماه داشته باشید.

کلمات نهایی

متأسفانه ، به نظر می رسد دولت چین در قطع اینترنت از اینترنت کاملاً مصمم است. برای هر سرویس بین المللی بزرگ (گوگل ، فیس بوک ، توییتر و غیره) معادل چینی وجود دارد که در سرزمین اصلی کار می کند. آنها با مسدود کردن سرویس های اینترنتی خارجی ، مردم را وادار می کنند از گزینه های دیگری که توسط آنها کنترل می شود استفاده کنند. VPN هنوز در چین کار می کنند و تنها راه رسیدن به اینترنت “واقعی” است ، اما نباید انتظار تجربه مشابهی را از کشور دیگر داشته باشید. اتصالات در چین می تواند مسدود ، کند ، غیرقابل اطمینان باشد و باعث ناامیدی زیادی شود و کارهای زیادی در این زمینه انجام نشده است. از اطراف بپرسید ، نظرات را بخوانید ، با روشهایی برای انسداد محتوا در چین به روز باشید. به یاد داشته باشید که تنها کسی که به خاطر تجربه بد اینترنت در چین مقصر است ، دولت چین است. نه ارائه دهندگان VPN ، نه شرکت های میزبان و نه شرکت های شبکه بین المللی.

آیا برای کاربران VPN در چین نکاتی دارید؟ آنها را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

اگر به دنبال یک VPN قابل اعتماد برای استفاده در چین هستید ، ExpressVPN بسیار مناسب است. مقاله آزمایش اخیر ما (فوریه 2017) ExpressVPN در چین را مشاهده کنید. بر خلاف اکثر سایت های بررسی که آن را توصیه می کنند اما فقط ویژگی های لیست را ارائه می دهند ، ما آن را مستقیماً از چین آزمایش کردیم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map