ExpressVPN בסין (נבדק: פברואר 2017)


עובדות על צנזורה באינטרנט בסין

זה לא סוד שלסין יש מדיניות צנזורה באינטרנט מאוד נוקשה, והיא לא נראית שהיא עתידה להשתנות בקרוב. למעשה, הדברים הולכים ומחמירים בשנים האחרונות ורוב שירותי ה- VPN חסומים או מאוד לא יציבים בעת השימוש בסין. ישנם ספקיות עם ספקיות האינטרנט המובילות לחיבור איטי לאינטרנט ולתכנים מבוקרים, היבטים שמניעים יותר ויותר אנשים לעבר השימוש בשירות VPN בסין..

המונופול של ספקי האינטרנט המוחזקים על ידי ספקי האינטרנט של סין טלקום, סין יוניקום וסין מובייל הוא באמת הגורם לכל הנושאים ואנחנו נסביר כיצד. ראשית כל, עלויות הצצה גבוהה שמספקים ספקי האינטרנט הללו מטילים על שותפים בינלאומיים מובילות לרוחב פס נמוך ויוצרות כמה דרכים מאוד לא מעשיות. כדוגמה, מכיוון שעלויות ההצצה והמעבר באינטרנט לסין הן גבוהות מאוד, להרבה מחברות ה- VPN שם בחוץ לא יהיו דרכים ישירות לספקי האינטרנט הסיניים. יש לנתב את החיבור לאורך כל האוקיאנוס השקט ואז לחזור לאחת משכנות סין בגלל היעדר הצצות ישירות, מה שמשפיע בצורה דרסטית על רוחב הפס.

ספקי ספקי האינטרנט הסינים ידועים גם כמתמודדים עם רוחב פס ומהירות חיבור מצערת, מה שאומר בעצם הגבלת חיבור מסוים כאשר הוא גורם לתנועה רבה. המונח “הרבה” עם זאת מתפרש בצורה גרועה מאוד. לרוחב הפס הנמוך יש השפעה כלכלית אדירה על חברות רבות בסין, וספקי האינטרנט הסינים מנצלים עובדה זו, ולא משאירים לחברות ברירה אחרת אלא לשלם יותר עבור שירותים משופרים.

ההערכה היא שכ- 49% מכלל 1.357 מיליארד האנשים בסין הם משתמשי אינטרנט פעילים. הוסף שלל מכשירים (שזה נפוץ מאוד אפילו אצל המשתמשים הבסיסיים ביותר) ויש לך לעצמך עומס עצום, במיוחד בשעות השיא כמו הערב. גודש זה מתרחש הן עבור קישוריות בינלאומית והן מקומית.

פרקטיקות כמו צנזורה ב- DNS, חסימת כתובות IP וחסימת פרוטוקולים הן הדרכים העיקריות לחסימת גישה לתוכן. צנזורת DNS בעצם פותרת שמות מארחים חסומים לכתובות IP שאינן רלוונטיות במקום אלו האמיתיות. לדוגמה, אם רוצים לגשת לפייסבוק.com מסין, כתובת ה- IP של facebook.com תיפתח לאיזה IP אקראי במקסיקו במקום ה- IP של פייסבוק Inc בפועל בארה”ב..

חסימת IP פוגעת בגישה לאתר שלך באמצעות כתובת ה- IP במקום שם ה- DNS, ושיטה נוספת המשמשת לצנזר שירותים מסוימים.

חסימת פרוטוקול קצת יותר מסובכת. חומת האש הגדולה עושה שימוש בשיטה הנקראת DPI (Deep Packet Inspection) כדי לנתח את כל התעבורה הנכנסת והיוצאת בזמן אמת. שיטה זו יכולה לזהות ולחסום את רוב סוגי הפרוטוקולים של מנהור VPN. ניתן להשתמש ב- OpenVPN למשל רק אם יש לו שיטה כלשהי להסוות את החיבור.

עבור מי שמתגורר במדינה בה צנזורה אינה מיושמת באופן קפדני, אין גישה לתחומים מסוימים כמו גוגל, ג’ימייל, יוטיוב, פייסבוק או נטפליקס איננה נתפסת. בסין שירותים כאלה אינם זמינים, ואלה רק כמה מהשירותים הידועים והמשומשים יותר. אתרי חדשות מערביים כמו הניו יורק טיימס נחסמים גם הם והקו בין תשתיות מנוהלות למידע מבוקר מתדלדל במהירות.

תוכל למצוא מידע מפורט יותר במאמר המתייחס לחומת האש הגדולה של סין, שיעזור לך להבין טוב יותר את חומרת המצב. משאב נוסף שאנו ממליצים עליו הוא המאמר של CNBC המסביר את המאמצים של סין להכפיל את תקנת ה- VPN, המגדיר גם את ההקשר הפוליטי..

ExpressVPN בסין

אחד משירותי ה- VPN הפורה יותר עם תוצאות מהוגנות בסין הוא ExpressVPN. שירות ספציפי זה מתפקד היטב מזה זמן רב ולקוחות (סינים וגולים, מטיילים בסין) חזרו לצורכי ה- VPN שלהם. ברצוננו לנצל הזדמנות זו ולדון בקצרה בפרטים הטכניים ובפונקציונליות של השירות.

ExpressVPN מציע מעל 100 שרתים ב -130 מיקומים, 87 מדינות ומאפשר עד שלושה חיבורים בו זמנית. רבים מחיבורים אלה מותאמים במיוחד לחיבור מסין, מה שמקנה לחיבור חביון ומהירות טובים. הם תומכים בפרוטוקולים מרובים כמו OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP ו- PPTP.

יש מספר טוב של אמצעי תשלום מקובלים, כולל Alipay הסינית ו- Unionpay. ראוי לציון גם העובדה כי קיימת ערבות להחזר כספי של 30 יום אשר אמור לתת לך יותר מדי זמן להחליט אם השירות יתאים לצרכים שלך..

תוכנה

ExpressVPN מציע תוכנה קניינית לכל מערכות ההפעלה העיקריות כולל פלטפורמות סלולריות והן תומכות גם בנתבים. אנו מעריכים את העובדה שניתן בקלות לזהות וללמוד את התוכנה ללא קשר לפלטפורמות שתבחרו.

ההצפנה המשמשת עם OpenVPN היא AES-CBC 256-bit עבור נתונים. אנו גם רוצים להזכיר כי ExpressVPN משתמש בתעודת RSA המתאימה למפתח עם אורך 4096 ביטים ו- SHA-512 עבור פונקציית ה- hash.

אנו ממליצים לקרוא את סקירת ExpressVPN המלאה שלנו, שתעניק לך תיאור מעמיק בהרבה של השירות. הוא מציג את נקודות החזק והחולשה שלו, ויסייע לכם להבין את הדינמיקה של השירות.

מבחני מהירות בסין

תוצאות בדיקת המהירות עם ExpressVPN הופעלו משולחן עבודה שהוקם בשנחאי בשעות תנועה רגילות ובשעות שיא (בין 21:00 לפנות בוקר לשעה 1:00 לפנות בוקר) כדי לראות את ההשפעה שעומס על עומס שהזכרנו קודם על באמת. רוחב פס וביצוע. תוצאות שעת השיא הן כדלקמן:

כמה תוצאות בדיקות מהירות בשעות שאינן שיא:

כצפוי, יש הבדל בולט בין תוצאות המהירות בשעות עמוסות ולא שעות עמוסות. עם זאת, בשני המקרים הם היו מעל 2 מגה-ביט לשנייה, בממוצע כ- 5 מגה-ביט לשנייה בשעות שיא, מה שעשוי להיראות נמוך אם תשווה את זה למהירות הממוצעת במדינות המערב, אך זה מספיק לגלישה וזרם.

תוצאות בדיקת מהירות הגלישה היו טובות, ולמרות שהיו פה ושם העלאות, בסך הכל אין יותר מדי תלונות מהסוף שלנו. חווית הגלישה הייתה הגונה, שירותי הסטרימינג עבדו בצורה מפתיעה ולא היו הפרעות.

בתוצאת בדיקת הפינג שלמעלה תוכלו לראות שמתוך 3000 מנות פינג המועברות דרך חיבור ה- VPN, אפילו לא פסק זמן. המשמעות היא שהחיבור היה יציב, ולא סבל מטיפות מנות לסירוגין הנפוצות מאוד בסין.

תוצאות מהירות ההורדה של הטורנט היו נמוכות בשעות העומס אך הדבר לא בדיוק הפתיע:

בשעות רגילות המהירות טובה יותר ומגיעה עד 20 מגהביט לשנייה, אך ברוב הפעמים סביב 10 מגהביט לשנייה. גילינו שהמהירות לא הייתה קבועה ובבדיקות רבות היא צנחה משמעותית לאחר ששיאה 10 או 20 מגהביט לשנייה, אך חידשה במהירות לכיוון ערכי השיא מיד אחריה. להלן כמה בדיקות מהירות סיקור שנעשו בשעות שאינן שיא (בערך בשעה 16:00 בשנגחאי):

ExpressVPN מאפשר לך לבצע בדיקות מהירות ישירות מהיישום שלהם. בדיקות אלה נועדו לתת לך מושג לגבי ההשהיה ואילו שרתים מביאים בחשבון את המיקום הפיזי שלך במהירות רבה יותר. ביצענו בדיקה כזו והנה התוצאות שהשגנו:

בדיקות המהירות נמשכו מספר ימים בתקופות שונות של היום בהתחשב ברוחב הפס העמוס ביותר שסין הייתה במהלך הערב ציפינו לאי-התאמה גבוהה יותר. אתה יכול לראות את חותמת הזמן של כל בדיקת מהירות בתחתית צילומי המסך.

באופן מוזר, התוצאות היו דומות מאוד ללא קשר לשעה ביום בו נערכו הבדיקות. זה אילץ אותנו לבצע בדיקות מהירות דרך speedtest.net תוך חיבור ל- VPN לכמה משרתי המהיר וגילינו שהתוצאות די דומות.

המיקומים המהירים ביותר של ExpressVPN לשימוש בסין הם (מניסיוננו): הונג קונג 3 עם התוצאה הטובה ביותר, ואחריה טייוואן ויפן. גם המיקומים בלוס אנג’לס טובים והמהירות הספיקה כדי להבטיח חוויה חלקה עם שירותי הסטרימינג הנפוצים בארה”ב.

לסיכום, היינו יותר מרוצים מהשירות שמציע ExpressVPN ללקוחות בסין, מהאמינות והביצועים, מהגיוון והיישום במשימות היומיומיות. זה אולי לא נראה כמו הרבה, אבל גישה לאינטרנט יציבה היא מותרות שרבים מהסינים עדיין מחפשים. השירות של ExpressVPN היה יציב ומבחינת הביצועים, הוא הגון מאוד בהתחשב בכל המגבלות שעומדות בפני המשתמשים בסין. תוצאות בדיקת המהירות ישתנו ממשתמש למשתמש, בעיקר בגלל גודש רוחב הפס האזורי ומהירות החיבור הזמינה לכל אחד ואחד. אנו מזכירים זאת בגלל הפערים שנרשמו בכמה מהבדיקות שלנו, אך אין לראות בכך היבט מייאש, מכיוון שהביצועים הכוללים הם מעל הציפיות בכל הקשור לקשרים בסין..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map