NordVPN огляд


Компанія NordVPN була заснована в 2012 році і вимагає близько 200 тис. Клієнтів у всьому світі. Ми вперше переглянули NordVPN в 2014 році (заархівований NordVPN огляд), і тоді сервіс був меншим, він мав більшу частину своєї інфраструктури на хмарних / VPS серверах, не маючи кількох функцій та клієнтських додатків порівняно з тим, що вони можуть запропонувати зараз.

Вони працюють під юрисдикцією Панами та мають політику конфіденційності без журналу, яку ми висвітлюємо в наступному сегменті. На перший погляд, цікава частина сервісу – це зручний інтерфейс та логіка структури веб-сайту. На наш погляд, він побудований дуже привабливим для маркетингу з відгуком про сегмент на головній сторінці (який, можливо, ви не можете вважати, є плодом творчих розумів, що стоять за сервісом).

Більш “відчутною” нотою NordVPN пропонує 763 розташування сервера в 57 країнах. Повний список серверів, а також оновлення доступності в реальному часі можна переглянути тут.

Вони пропонують власні програми для всіх основних операційних систем та підтримку через конфігураційні файли для консолей, телевізорів тощо. Повний список сумісних пристроїв ви можете переглянути тут.

Політика конфіденційності та ведення журналів

NordVPN заявляє, що вони мають сувору політику без журналів.

Оскільки їхнє фактичне місцезнаходження ніде не згадується на веб-сайті, ми зв’язалися зі службою підтримки, і вони сказали нам, що вони базуються та діють під юрисдикцією Панами, яка не входить до 14 країн, і спочатку звучить дуже добре. Однак справи складніші за це. Тут не згадується, де вони є насправді. Вони працюють під юрисдикцією Панами (як це робить багато тінистих підприємств), але їх фактичне місцезнаходження може спричинити серйозну відповідальність. Той факт, що вони уникають спільного використання своїх місць, викликає занепокоєння, і вони втрачають багато довіри, наскільки ми стурбовані. Отже, підводячи підсумок, це найменше турбота.

Ви можете знайти більше інформації про їх політику конфіденційності тут.

Програмне забезпечення

Програмне забезпечення Windows дуже добре працювало, і нам особливо сподобався дизайн, який сприяв простоті використання.

Екран сервера дозволяє переглядати список доступних серверів, відстань від цього місця (що зазвичай визначає затримку) та навантаження, яка вказує на те, наскільки перевантажений даний конкретний сервер у той час. Це все дуже приємні функції, які мають лише один клік від входу в додаток.

Додаток дуже інтуїтивно зрозумілий і дозволяє також налаштувати на екрані налаштувань.

Такі функції, як перемикач на знищення та автоматичне підключення, на наш погляд, повинні бути обов’язковими, і, здається, NordVPN поділяє наші переконання. Однак вони, на нашу думку, реалізували його неправильно, і ми пояснимо, чому в наступному сегменті. Вони також надають ряд налаштувань, які дозволяють змінювати сповіщення та інші функції, пов’язані з взаємодією. Є можливість отримати доступ до свого облікового запису безпосередньо через додаток, і такі послуги, як скинути пароль, легко доступні.

Особливості

Як вже згадувалося раніше, доступна функція перемикання вбивства, яка в основному повинна захищати від виявлення вашого реального IP-адреси у випадку падіння VPN-з’єднання. У деяких випадках це дуже корисно, і ми розуміємо необхідність цього, але NordVPN має інший погляд на перемикач “kill”. Спосіб їх налаштування полягає в тому, що ви додаєте список програм, які програмне забезпечення вбивається у випадку падіння VPN-з’єднання. Є дві основні вади з цією особливістю. Перш за все, що станеться, якщо ваш VPN-клієнт виходить з ладу? Програми зі списку не були закриті, коли ми змусили закрити програмне забезпечення VPN. По-друге, це не практично, тому що якщо ви одночасно увійдете у безліч служб, вам доведеться повторно увійти у всі програми та програми, які загинуть. Знову ж таки, це може бути, а може не бути проблемою залежно від кількості додатків, наприклад, якщо це лише клієнт-торент, але це просто не виправдовує його існування.

На екрані налаштувань є розділ, який називається розширеними налаштуваннями, який дозволяє встановити проксі-з’єднання. Нам сподобалося, що для доступу до цієї розширеної функції було здійснено двоступеневий процес підтвердження, що в основному заважає вашому помилковому доступу до неї та викликає проблеми з підключенням (може бути корисним у деяких випадках).

Ви також знайдете таблицю функцій, яка швидко пояснить основні функції, які надає послуга.

Щодо шифрування, вони пропонують AES-256 з 2048-бітною RSA (для обміну ключами) для OpenVPN.

Для IKEv2 / IPsec вони пропонують AES-256-GCM, SHA384 та RSA 3072-біт, і ми бачимо шифрування, яке сервіс використовує як загальну сильну точку. Говорячи про IKEv2 / IPsec, ми перевірили, як це реалізовано, і ми здивувались, побачивши, що користувачеві необхідно встановити самопідписаний кореневий сертифікат CA для налаштування з’єднання IPsec. Це погана ідея, і рекомендується не встановлювати сторонні сертифікати ЦС у вашій системі.

Швидкість

Тести на швидкість проходили як для перегляду, так і для завантаження торентів. Загальний досвід перегляду був загальним, але ми стикалися з кількома проблемами з підключенням та швидкістю під час підключення до деяких місць.

Швидкість завантаження торрента також була прийнятною.

Хоча вони не є найкращими результатами тестування швидкості, які ми бачили, ми можемо бути задоволені різноманітністю та пристойними робочими характеристиками, яких зазвичай більше ніж достатньо для середнього інтернету..

Мобільна продуктивність

У цьому випадку тестований мобільний додаток був для Android, і ми повинні сказати, що ми були більш ніж задоволені продуктивністю та зручністю використання. Як і у випадку з програмою Windows, налаштування були легко доступні з головного екрану і дозволили нам досить добре налаштувати роботу..

Це не найширший список налаштувань, але, на нашу думку, цього достатньо, особливо враховуючи, що це мобільний додаток.

Список серверів також доступний з головного меню, і нам дуже сподобалось те, що вони дозволяють отримати доступ до панелі підтримки безпосередньо з програми. Функція поширених запитань дуже важлива, особливо якщо у вас виникли проблеми, коли у вас немає інших засобів підключення до Інтернету для усунення несправностей, а конфіденційність – проблема.

Результати тесту на швидкість також були хорошими на Android.

Тестовані місця були дуже успішними, і ми мали змогу без проблем передавати медіа та виконувати завдання, що потребують руху. Швидкість може здатися трохи низькою на перший погляд, але це не відображається в продуктивності, яка не давала нам жодних проблем..

Ціноутворення

NordVPN пропонує такі цінові плани.

Послуга не зовсім дешева, особливо якщо ви плануєте користуватися щомісяця, проте ми вважаємо, що вони надають достатньо сильну послугу, щоб довіряти, скориставшись щорічною знижкою на передплату, якщо ви вважаєте, що послуга відповідає вашим потребам.

Вони мають 30-денну гарантію повернення грошей, що ви можете прочитати більше тут, хоча інформація про умови повернення коштів не вказана багато. Ми рекомендуємо бути обережними, оскільки деякі компанії ускладнюють неможливість повернення коштів, тому краще заздалегідь запитати, які умови.

Вони приймають PayPal, кредитні картки та біткойн разом з іншими способами оплати, такими як Neosurf, Mobiamo та Mint. Вони можуть відрізнятися залежно від вашого місцезнаходження, оскільки вони також можуть працювати з місцевими службами залежно від країни, в якій ви перебуваєте.

Підтримка

Команда технічної підтримки отримує від нас великий палець за чудову роботу, допомагаючи вирішити деякі технічні проблеми. У нас також було кілька загальних питань, на які відповіли в професійній справі.

Ми рекомендуємо використовувати функцію чату в реальному часі, якщо у вас є нагальна проблема, оскільки час відповіді в основному миттєвий. Існує також варіант подання квитка, але для отримання відповіді потрібно трохи більше часу (що може бути, а може, і не бути проблемою залежно від характеру вашої проблеми).

Висновки

На закінчення ми вважаємо, що NordVPN – це надійний сервіс VPN з безліччю перспективних функцій. Були також деякі аспекти, які нам не особливо подобалися, ось ось швидка розбивка.

Плюси:

 • Широкий спектр розташування серверів.
 • 3-денна безкоштовна пробна версія доступна для повного необмеженого обслуговування.
 • Чудовий веб-сайт та програмне забезпечення.
 • Чимало доступних функцій, включаючи проксі-сервери з подвійним переходом.
 • Хороша швидкість як для перегляду, так і для завантаження торентів.
 • Чудовий (і швидкий) сервіс підтримки клієнтів.
 • Torrent дозволений, платежі за біткойн прийняті.

Мінуси:

 • Порушена реалізація IPsec / IKEv2.
 • Вимикач може бути марним і дратівливим.
 • Вони лише заявляють, що вони зареєстровані в Панамі. Немає прозорості щодо фактичного розташування їх персоналу.
 • Кілька проблем із підключенням та швидкістю в нашому тестуванні. Ми також помітили на форумах, що багато користувачів скаржаться на жахливу швидкість, сторінка їх статусу показує, що більшість серверів перебувають під середнім або великим навантаженням.
 • Трохи дорогий, якщо ви вибираєте щомісячний план.

Попри це, ми присуджуємо NordVPN 6/10 через переважно невідповідності щодо швидкості, недостатньої прозорості, що стосується місця розташування, поганих IKEv2 та вбивчих комутаторів..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map