Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste si vybrali správnu sieť VPN (prvýkrát)

Ako zvoliť sieť VPN (odporúčaný obrázok)

Používanie siete VPN je jednoduché. Ale výber perfektnej VPN pre vaše zamýšľané použitie je miestom, kde uviazne veľa ľudí. Preto sme napísali túto príručku, ktorá vás osobne prevedie procesom výberu správneho poskytovateľa VPN prvý krát.


A nebojte sa, nie je to naozaj také zložité, ak budete postupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 1. Najskôr sa zamerajte na prípad použitia (čo chcete, aby VPN urobila?)
 2. Poskytovatelia obrazoviek na základe reputácie a bezpečnosti
 3. iba potom mali by ste dokonca zvážiť cenu. Ale nebojte sa, veľa z najlepších poskytovateľov je tiež celkom dostupných. Spravte si láskavosť a nevyberajte si „bezplatnú“ sieť VPN, pokiaľ nezohľadňujete rýchlosť a bezpečnosť.

Bez ďalších prieťahov je tu náš podrobný sprievodca, ako nájsť skvelú sieť VPN presne na čo potrebuješ.

Konečným cieľom výberu siete VPN je zabezpečiť, aby vykonávala konkrétnu funkciu alebo dosiahla určitý cieľ. Preto by sa vaše hľadanie malo začať tým, že sa pozrieme na všetkých poskytovateľov VPN, ktorí majú presnú sadu funkcií, ktorú potrebujete. Potom môžete zúžiť ďalšie kritériá. Počet poskytovateľov, ktorí by mohli vyhovovať vašim potrebám, sa bude líšiť v závislosti od toho, aký konkrétny je váš prípad použitia.

Napríklad, ak potrebujete iba šifrované pripojenie pre cestovné a verejné siete Wi-Fi, potom má takmer každá spoločnosť VPN čo potrebujete. Ak však chcete odblokovať knižnicu USA Netflix z Francúzska, možno iba 5 sietí VPN na svete disponuje funkciou odblokovania siete Netflix, ktorú potrebujete..

Tu sú nejaké bežné prípady použitia:

 • Všeobecná bezpečnosť a šifrovanie na cestovné a osobné použitie
 • Ochrana súkromia od spoločností, ako je váš poskytovateľ internetu, Google atď.
 • Streamovanie videa / odblokovanie videa od spoločností Netflix, Hulu, HBOGo a MLB.tv
 • Zdieľanie súborov (BitTorrent / P2P / Limewire)

» VPN pre všeobecné zabezpečenie (prípad použitia č. 1)

Budete si môcť vybrať zo širokej škály poskytovateľov a budete mať väčšiu slobodu zamerať sa skôr na veci, ako je cena a rýchlosť než na schopnosti. Všetky siete VPN prichádzajú so silnou schopnosťou šifrovania potrebnou na zabezpečenie vašich údajov v otvorených sieťach.

Dôležité faktory, ktoré je potrebné zvážiť:

 1. Bezpečnostné funkcie: Má VPN ochranu DNS / IPv6 / WebRTC? Aké silné je šifrovanie?
 2. Ochrana osobných údajov: Aké sú zásady ochrany osobných údajov? Sleduje / predáva vaše používanie VPN alebo vkladá reklamy (bežné v „bezplatných“ sieťach VPN)
 3. App / Platformy: Má sieť VPN aplikáciu pre všetky platformy zariadení, ktoré používate najviac (Android, iOS, Mac atď.)? Aké intuitívne a intuitívne sú tieto aplikácie.

Odporúčané VPN:

 1. NordVPN (Zľava 75% z kupónu)
 2. VyprVPN
 3. IPVanish

Prečo: Každý z týchto poskytovateľov má silné a stabilné šifrovanie (až 256-bitové) a vynikajúce užívateľsky prívetivé aplikácie pre všetky hlavné platformy.

» VPN pre ochranu súkromia online (prípad č. 2)

Pomocou siete VPN môžete obmedziť schopnosť vášho poskytovateľa internetových služieb alebo mobilného operátora sledovať vás na internete (a poraziť tie podivné „supercookies“). Google môžete tiež používať anonymne a zastaviť ich pri vyhľadávaní pomocou adresy IP (aj v režime inkognito).

Dôležité funkcie pre VPN VPN prvého stupňa

 1. Žiadne protokoly VPN
 2. Žiadne sledovanie ani vstrekovanie reklamy
 3. Schopnosť blokovania reklám je bonus

Odporúčané VPN pre ochranu osobných údajov:

 1. Súkromný prístup na internet (zahŕňa schopnosť blokovania adblock)
 2. NordVPN
 3. IPVanish

» VPN pre streamovanie a odblokovanie videa (prípad č. 3)

Sieť VPN môže byť perfektným nástrojom na odomknutie globálnych streamovacích služieb, a to aj v oblastiach, ktoré v súčasnosti táto služba neposkytuje. Môžete tiež použiť schopnosť prepínania regiónov určitých sietí VPN na prístup k inej knižnici obsahu od služby, ako je Netflix.

Nie všetky VPN sú však výzvou a iba niekoľko z nich stále pracuje so všetkými najpopulárnejšími streamovacími službami, ako sú: Netflix, Hulu, HBOGo, MLB.tv, BBC iPlayer atď..

Najdôležitejšie funkcie pre streamovanú sieť VPN:

 • Funguje so službami, ktoré najviac využívate (samozrejme)
 • Vysoké rýchlosti (takže môžete streamovať v plnom vysokom rozlíšení alebo dokonca 4 kB)
 • SmartDNS je bonusová funkcia, ktorú treba hľadať

Naše odporúčané streamingové VPN:

 1. NordVPN (Technológia Smartplay je bezproblémová)
 2. VyprVPN
 3. Windscribe

» Filesharing / Torrenty / Kodi (Prípad č. 4)

Torrenting je stále Jedným z najväčších dôvodov, prečo ľudia používajú VPN, je veľký dôvod, prečo dnes existuje niekoľko sietí VPN s nulovým protokolom. Nie je to také populárne, ako to bolo kedysi, a prijatie Kodi rastie oveľa rýchlejšie. Vzhľadom na povahu protokolu BitTorrent (a mnohých doplnkov spoločnosti Kodi) p2p je vaša adresa IP úplne verejná a viditeľná. Preto budete potrebovať VPN so zásadami nulového záznamu a históriou ochrany súkromia účastníkov.

Najdôležitejšie vlastnosti pre Torrent / Kodi VPN:

 1. Pravda Zero-Log Policy
 2. Povolené servery alebo servery špecifické pre p2p
 3. Vysoké rýchlosti (rýchlejšie sťahovanie a lepšia kvalita streamovania)
 4. Dlhodobá reputácia služby priateľskej k torrentom

Naše odporúčané VPN pre používateľov Torrentu:

 1. Súkromný prístup na internet: Originálny a stále najlepší
 2. NordVPN: Všetky rovnaké vlastnosti ako PIA, lepšia cena, ale pomalšia
 3. IPVanish: Najrýchlejšie rýchlosti, ale drahšie

Prečo: Všetky tieto VPN obsahujú proxy server socks5, ktorý vám umožňuje anonymizovať vaše torrenty priamo z vášho obľúbeného torrent klienta. Všetci sú nula-log a majú viacročné povesť pre šťastné umožnenie hardcore torrent užívateľom v ich sieťach.

Prečítajte si tiež: Najlepšie VPN pre p2p, torrenty a zdieľanie súborov

2. Ďalšie faktory VPN

1. Bezpečnosť a šifrovanie

Šifrovanie a bezpečnosť sú jadrom toho, čo VPN má robiť. Je absolútne nevyhnutné, aby ste si vybrali poskytovateľa, ktorý má základné základy.

Tu sú najdôležitejšie veci, ktoré potrebujete vedieť z hľadiska bezpečnosti:

Digitálna bezpečnostná karikatúra

šifrovanie

 • Šifrovacia sila: Poskytuje poskytovateľ VPN 256-bitové šifrovanie alebo je to iba 128-bitové? Silnejšie šifrovanie je oveľa zložitejšie, ale pomalšie.
 • šifry: Aké šifrovacie algoritmy ponúkajú. Je to len AES (v súčasnosti globálny štandard) alebo sú k dispozícii alternatívne algoritmy pre tých, ktorí sú trochu paranoidní o vplyve NSA na globálne šifrovacie protokoly.
 • Handshake Encryption: Handshake je kritická časť na začiatku relácie VPN, kde sa medzi vami a serverom bezpečne vymieňajú súkromné ​​kľúče. Vaša VPN by mala používať handshake minimálne 2048-bitové RSA šifrovanie a v ideálnom prípade by malo byť k dispozícii 4096 bitov..
 • Overenie: Všetok vysoko kvalitný softvér VPN automaticky skontroluje každý prijatý paket, aby sa ubezpečil, že jeho autentický obsah a nič nebolo manipulované alebo injektované sprostredkovateľom. Toto sa vykonáva pomocou algoritmu hash. SHA-1 (starý štandard) je teraz zastaraný. Vaša VPN by mala štandardne používať SHA-256 alebo vyššiu alebo ju aspoň ponúkať ako voliteľnú možnosť.

Ďalšie bezpečnostné funkcie

 • Ochrana pred únikom: Existuje niekoľko spôsobov, ako VPN môže omylom uniknúť identifikačné informácie, ako je vaša IP adresa alebo webová história. V ideálnom prípade by váš poskytovateľ VPN mal mať hlavný vypínač (zabrániť úniku IP), ako aj DNS a Ochrana proti úniku IPv6.

2. Ochrana osobných údajov a zaznamenávanie

Poskytovateľ VPN je v podstate iba sieťou serverov. Tieto servery môžu protokolovať tak málo (alebo toľko) údajov o vašej histórii pripojenia a činnosti, ako chce poskytovateľ. A ak to jurisdikcia umožňuje, poskytovateľ VPN sa môže rozhodnúť, že vôbec nebude protokolovať vôbec.

Menej protokolov znamená viac súkromia pre vás, ale potenciálne viac bolesti hlavy pre poskytovateľa VPN, pretože je veľmi ťažké zistiť zneužitie v ich sieti (spameri, hackeri atď.) Väčšina spoločností VPN uvedie, čo majú robiť a neprihlasujú sa. zásady ochrany osobných údajov. Len sa uistite, že rozumiete rozdielu medzi dvoma typmi protokolov VPN.

kreslený film o ochrane osobných údajov

Pochopenie zásad ochrany osobných údajov

 • Denníky aktivity VPN: Jedná sa o najinvazívnejší typ protokolovania a zahŕňa dokonca aj veci, ako napríklad webové stránky (alebo dokonca stránky), ktoré navštevujete, stiahnuté súbory atď. Najuznávanejšie zaplatil VPN neuchovávajú denníky aktivít. Mnohé „bezplatné“ však tieto informácie často predávajú alebo speňažujú bez vášho vedomia..
 • Denníky pripojenia VPN: Patria sem jednoduché metaúdaje relácie, ako napríklad čas začatia a ukončenia vášho pripojenia, aká IP adresa, ktorá vám bola pridelená, bajty prenesených údajov atď. Nezahŕňa žiadny dátový obsah, ale stále ho možno kombinovať s inými zdrojmi údajov (napríklad IP) prihlásili ste sa do služby Gmail z), aby ste online odhalili svoju totožnosť.

Dôležitý tip: Nemyslite si, že to len preto, že VPN hovorí, že „neprihlási žiadnu aktivitu“, je skutočnou VPN s nulovým protokolom. Môže byť fantázia zahrať si slovo, aby zakryla skutočnosť, že stále zaznamenávajú IP adresy a ďalšie údaje. Ak potrebujete maximálne súkromie, držte sa osvedčených poskytovateľov protokolov.

3. Rýchlosť

Nie všetky VPN sú vytvorené rovnako a rýchlosť je jednou z funkcií, ktorá skutočne oddeľuje slabých od silných.

Mnoho novších (alebo „bezplatných“) poskytovateľov VPN radi preplňuje servery, aby udržali nízke náklady. Ale viac používateľov na server znamená pre každého používateľa pomalšiu rýchlosť. Toto je bežné aj pri VPN s predplatným počas celej životnosti.

Karikatúra chlapa beží rýchlo

Platíte poskytovateľovi internetu za rýchle širokopásmové pripojenie, takže si chcete zvoliť sieť VPN, ktorá vám pomôže udržať ich čo najviac..

Faktory, ktoré ovplyvňujú rýchlosť

 • Zaťaženie servera: Aký je preplnený server VPN a aká je celková šírka pásma. Ak je na serveri s rýchlosťou 1 000 Mb / s 3000 používateľov, je na používateľa k dispozícii iba 0,3 Mb / s. Ak je na tom istom serveri 100 používateľov, v priemere je na jedného používateľa 10 Mb / s. Keďže väčšina používateľov bude používať menej, pre vaše streamovanie videa vo formáte 4 000.
 • Vzdialenosť servera: Čím ďalej ste zo servera VPN, tým pomalšie budú vaše rýchlosti kvôli oneskoreniu a strate paketov. Neočakávajte, že dosiahnete vysoké rýchlosti pomocou servera na druhej strane sveta.
 • Šifrovacia sila: 256-bitové šifrovanie má viac režijných nákladov ako ľahšie 128-bitové šifrovanie, čo znamená, že viac vašich dátových paketov je režijných nákladov a menšie je skutočné užitočné zaťaženie. To má za následok nižšie rýchlosti. Je tiež počítačovo ťažšie šifrovať a dešifrovať 256-bitové šifrovanie, ktoré môže spomaliť rýchlosť zariadení so slabšími procesormi, ako sú smerovač, Fire Stick alebo smartphone..

Dôležitý tip: Väčšina renomovaných sietí VPN vám môže priniesť rýchlosť 50 Mb / s na blízkom serveri, ale neočakávajte zázraky. Nebudete sťahovať 500 Mb / s len preto, že máte gigabitové pripojenie k internetu.

Ďalšie čítanie: Ako maximalizovať rýchlosť VPN

4. Softvér

V súčasnosti väčšina veľkých spoločností VPN vydáva svoj vlastný proprietárny softvér. Ide v podstate o aplikáciu, ktorá zlepšuje používateľské rozhranie a užívateľskú prívetivosť pri vytváraní pripojenia VPN.

Môže tiež pridávať užitočné funkcie, ako sú zoznamy obľúbených serverov, zabíjače a ochrana proti úniku IP.

Karikatúra človeka rozbíjať počítač

Dobrý VPN softvér je dôležitý. Dôveruj mi.

Dobrý softvér môže znamenať rozdiel medzi priemernou a veľkou sieťou VPN a určite by sa malo zohľadniť vaše rozhodnutie, ak plánujete spustiť sieť VPN lokálne na každom zariadení na rozdiel od smerovača..

Čo robí dobrý softvér VPN?

 • stabilita: Pekný softvér nie je dobrý, ak nefunguje správne. Najdôležitejšou vlastnosťou, ktorú by mal mať každý softvér VPN, je to proste funguje, stále. Časté odpojenia, zlyhania alebo nesprávne pozitívne spojenia sú prerušovačom obchodov.
 • Cross-Platform: Väčšina z nás doma doma nepoužíva VPN. Použijeme ho na cestách na viacerých zariadeniach, ako sú iPad, smartfón alebo dokonca krabica AndroidTV. Odporúčame vám vybrať spoločnosť VPN, ktorá má aplikácie pre všetky platformy (iOS, Android, Mac, Windows), ktoré používate najviac.
 • Ďalšie vlastnosti: Softvér umožňuje spoločnosti VPN pridať ďalšie funkcie okrem jednoduchého šifrovania a prepínania miest. Servery optimalizované pre P2P, streamovanie / odblokovanie videa a funkčnosť hotspotu VPN sú len niektoré z inovatívnych funkcií, ktoré sme videli v spoločnostiach zabudovaných do ich softvéru..

Dôležitý tip: Zvony a píšťalky nie sú najdôležitejšie. Najskôr sa zamerajte na stabilitu a výkon, potom sa obávajte o ďalšie funkcie.

5. Povesť

Na svete existuje viac ako 500 spoločností VPN. Ako viete, ktoré sú dôveryhodné. Koniec koncov, doslova odovzdávate celý svoj tok údajov cudzincovi.

To príde na povesť a dôvera, a tieto veci sa budujú roky.

Ako nájdete dôveryhodného a seriózneho poskytovateľa VPN?

 • Prečítajte si recenzie online: Nie je žiadnym tajomstvom, že niektoré stránky s recenziou VPN sú neobjektívne (stačí sa pozrieť na všetky z nich, ktoré hodnotia ExpressVPN alebo PureVPN # 1). Nájdite však niekoľko stránok s recenziami VPN (ako sú tieto) s veľmi dôkladnými kontrolami, ktoré vám umožnia bližší pohľad na spoločnosť.
 • Skontrolujte Reddit: Reddit má niekoľko veľmi nadšených milovníkov VPN. Len nezabudnite, že mnoho menej známych spoločností VPN posiela komentáre, aby šírili falošnú chválu. Je to trochu mínové pole. Zdá sa, že komunita Reddit sa výrazne prikláňa k PIA a AirVPN ako preferovaným poskytovateľom.
 • Skontrolujte google: Ak chcete získať zoznam príspevkov vo fóre, v ktorých je uvedený poskytovateľ, skúste použiť vlastné vyhľadávanie, napríklad „inurl: forum„ názov VPN tu ““. Môžete tiež pridať modifikátory, ako napríklad „láska“, nenávisť, „podvod“ atď. Uvidíte, či nájdete fórum špecifické pre váš prípad použitia (fórum na prerušovanie káblov pre streamovanie VPN, torrent fórum pre VPN priateľské k torrentu atď.) )
 • Skontrolujte webovú stránku: Prezrite si webovú stránku poskytovateľa VPN. Je to plné pravopisných a gramatických chýb? Ak áno, určite by ste sa tomu mali vyhnúť. Niektoré spoločnosti VPN sú v podstate iba škrupinové spoločnosti s jediným skriptom openVPN a bez skutočných technických znalostí. Skontrolujte aj popularitu stránok na adrese alexa.com/siteinfo. Ak to nie je zaradené medzi 300 najpopulárnejších webových stránok na svete, pravdepodobne to ani nestojí za zváženie.

Dôležitý tip: Držte sa známych poskytovateľov VPN. Získali dôveru používateľov dlhoročného dodržiavania sľubov (a súkromia). Ak VPN, o ktorej ste nikdy nepočuli, má dohodu, ktorá znie príliš dobre na to, aby to bola pravda (pozri naše celoživotné vystavenie VPN), pravdepodobne to tak je.

6. Politika vrátenia platby

Väčšina populárnych poskytovateľov VPN teraz ponúka nejakú lehotu na vrátenie platby alebo 100% záruku na peniaze. Niektorí, ako NordVPN a ExpressVPN berú to do extrému s 30-dňovými zárukami. A milujeme to.

Prečo? Vďaka dobrým pravidlám vrátenia platby môžete skúsiť poskytovateľa v podstate bez rizika (a bez nákladov, ak nie ste úplne spokojní). Ak sa teda nemôžete úplne rozhodnúť medzi 2 alebo 3 možnosťami, vyskúšajte ich všetky predtým, ako sa rozhodnete pre svoje obľúbené. Len požiadajte o vrátenie peňazí za tie, ktoré neponechávate.

Čo je potrebné vedieť o pravidlách pre vrátenie platby VPN?

 • Prečítajte si drobné písmo: Niektoré z dlhších pravidiel na vrátenie platby vo výške 100% majú jemnú tlač, ktorá vás robí nespôsobilými. Napríklad je to záruka spoločnosti Hidemyass na vrátenie platby, ktorá odmieta vrátenie platby, ak ste použili príliš veľa údajov alebo ste mali príliš veľa relácií VPN. Naše recenzie VPN preskúmajú pravidlá vrátenia platby, aby ste mohli identifikovať upozornenia.
 • Buďte vytrvalí: Niektorí menej renomovaní poskytovatelia budú žiadosti o vrátenie platby ignorovať. Uistite sa, že ste ho odoslali pomocou metódy uvedenej v pravidlách pre vrátenie platby (lístok na podporu, e-mail atď.). Potom pokračujte. Ak je to potrebné, hrozí, že platba bude vrátená alebo sa verejnosť odmietne vrátiť. Získate ich pozornosť.

Najlepšie ponuky na vrátenie peňazí, ktoré sme našli:

 • NordVPN | 30 dní, neobmedzené
 • ExpressVPN | 30 dní, neobmedzené
 • HideMyAss | 30 dní, limity dát a použitia
 • ibVPN | 15 dní

7. Cena

Cena je dôležitá … ale bezpečnosť, dôveryhodnosť a výkon sú spôsob dôležitejšie pri výbere siete VPN. Ale akonáhle budete mať niekoľko možností, ktoré vyhovujú požiadavkám, teraz si môžete urobiť o Benjamínoch (peniaze).

Tu je niekoľko jednoduchých pravidiel, ktoré treba dodržiavať pri výbere na základe ceny.

Ceny VPN a ako to ovplyvňuje kvalitu:

 • Získate to, za čo platíte (do bodu): Servery VPN sú mimoriadne drahé. Jedno pripojenie servera 1000 Mb / s môže stáť 1 000 – 2 000 USD mesačne v závislosti od umiestnenia a veľkosti spoločnosti VPN. Takže ak si myslíte, že získate vynikajúci výkon pri predplatnom 1 $ / mesiac … nebudete. Budete zaseknutí na rovnakom serveri s ďalšími 2999 používateľmi a rýchlosťami telefonického pripojenia na internet. Čo ma privádza k ďalšiemu bodu…
 • Zadarmo je mýtus: Ak si vyberiete „bezplatnú“ sieť VPN, dostanete to, za čo platíte. A tým myslím „prekliate takmer nič“ (alebo horšie). Tak či onak vás speňažujú, aby pokryli náklady. To by mohlo znamenať vstrekovanie reklám alebo to môže znamenať stále heslá a informácie o kreditných kartách. Vážne sa to stalo.
 • Drahé nie sú vždy lepšie: Niektoré služby VPN idú po špičkovej technológii. Cena sa pohybuje v rozmedzí 10 až 20 dolárov mesačne a snaží sa prilákať spotrebiteľov, ktorí predpokladajú, že drahé sú vždy lepšie. ExpressVPN je vynikajúca sieť VPN. Ale je to 3x také dobré ako súkromný prístup na internet? Ty si sudca.
 • Lepšie je dlhodobé predplatné: Ak testujete novú sieť VPN, môžete začať mesačne. Ale akonáhle viete, že ho chcete zachovať, inovujte na plán 6 alebo 12 mesiacov. Týmto spôsobom môžete ušetriť 30-70% ročne.
 • $ 3- $ 7 je milé miesto (ročné predplatné): V tomto rozsahu sme našli veľa vysokokvalitných služieb VPN (účinná mesačná cena s jednoročným predplatným). Ak sa dopustíte trochu dlhšieho obdobia, môžete získať ešte lepšie ponuky, ako je šialená cena 2,7 USD za mesiac spoločnosti NordVPN.

Dôležitý tip: Cena môže byť dobrým prediktorom výkonnosti (niektoré siete VPN sú jednoducho príliš lacné na to, aby boli kvalitné). Ale určite môžete získať kvalitného poskytovateľa za menej ako 8 dolárov mesačne.

Záver a záverečné návrhy

Dobre, naučili ste sa všetko dôležité, čo potrebujete vedieť o výbere skvelého poskytovateľa VPN (a o tom veľa). Teraz choďte na to! (Naša sekcia kontroly je skvelým miestom na začiatok).

Pamätajte:

 • Cena je dôležitá, ale všetko ostatné je viac dôležitý.
 • Bezpečnosť a súkromie sú prioritou číslo 1
 • Použiteľnosť a vysoko kvalitné aplikácie majú veľký vplyv na vašu skúsenosť
 • Uistite sa, že zvolená sieť VPN obsahuje funkcie, ktoré potrebujete (napr. Kompatibilné s Netflix).

V tejto príručke nám niečo uniklo? Dajte nám vedieť v komentári nižšie a pridáme ho.

Vďaka,
– VPNUniversity

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map