Rishikimi proXPN


proXPN VPN është një ofrues VPN me bazë në Hollandë i cili ofron një shërbim VPN me dy nivele. Llogaria falas ju shfleton në internet pakufizuar në OpenVPN ndërsa llogaria premium i takon ofertave të konkurrencës me një akses të plotë të pakufizuar në të gjitha shërbimet e internetit në një numër serverësh, në mbarë botën. Le të shohim se si ata kanë arritur të kalojnë testet tona!

Features

proXPN ofron lidhje PPTP dhe OpenVPN edhe pse llogaria falas (themelore) ju merr vetëm OpenVPN. Asnjë protokoll UDP këtu, siç janë L2TP dhe OpenVPN UDP, për asnjë nga pagesa. Llogaria falas ju lejon të keni qasje përmes një serveri, të vendosur në Sh.B.A. ndërsa përdoruesit të gatshëm të paguajnë nga 6.25 USD / muaj do të marrin një nga “shumë serverët e tyre të vendosur në të gjithë botën”. Ata kanë serverë VPN në 7 lokacione: 4 në SH.B.A., një në Hollandë, një në Singapor dhe një në Mbretërinë e Bashkuar. Të gjithë serverët VPN kanë shumë adresa IP.

Llogaria e primit vjen me një provë pa rrezik prej 7 ditësh për të gjithë përdoruesit e rinj të shërbimit.

Ata kanë një video të bukur për prezantimin e shërbimit në Youtube

proXPN siguron një aplikacion ndërtimi me porosi për t’u lidhur me rrjetin e tyre. Ky aplikacion funksionon në të gjitha versionet kryesore të sistemit operativ (lexoni: Microsoft Windows XP SP3 ose më të ri, Mac OS X 10.5 ose më të ri. Aplikacioni lejon përdoruesit të zgjedhin serverin VPN dhe protokollin (PPTP ose OpenVPN). Aplikacioni Mac është në të vërtetë vetëm versioni i modifikuar i TunnelBlick, një klient OpenVPN falas.

proXPN ofron mbështetje për përdoruesit e celularëve dhe ata kanë vendosur udhëzues në faqen e tyre të internetit se si të konfigurojnë lidhjet PPTP në iOS 4.0 ose më të ri dhe Android 4.0 ose më të ri. Faqja e “lëvizshme” në faqen e tyre të internetit premton që aplikacionet e personalizuara si për iOS ashtu edhe për Android po “vijnë së shpejti” në Dyqanet e Aplikimeve dhe Tregjet përkatëse..

program

Dialeri i tyre VPN është i pastër dhe i thjeshtë. Ajo siguron një mënyrë të shpejtë për të kaluar ndërmjet serverëve dhe protokolleve VPN, si dhe bllokimin e një aplikacioni të paracaktuar nëse lidhja VPN bie papritur.

software1

Kjo është një veçori e bukur për ata që duan të sigurohen që një kërkesë përrua ose një shfletues nuk do të vazhdojë të transferojë të dhëna pasi VPN shkëputet, duke ekspozuar përfundimisht adresën tuaj të vërtetë IP.

software2

Çmimeve

Ofruesi me bazë në Hollandë ofron dy lloje të llogarive. Llogaria Falas është e disponueshme për këdo që është i gatshëm të regjistrohet në faqen e internetit dhe ofron shfletim të pakufizuar të uebit përmes vetëm një prej serverëve të tyre në SH.B.A. Shpejtësia e shfletimit është e kufizuar në 300 Kbits / sekondë në planin e tyre falas VPN, ndërsa Premium planet ofron shpejtësi të pakufizuar VPN. Sidoqoftë, shpejtësitë janë të kufizuara nga protokollet, pasi PPTP dhe OpenVPN TCP janë më të ngadaltë se sa UDP VPN.

Llogaria premium ju drejton 6.25 USD / muaj (çmimi fillestar) dhe ju jep trafik të pakufizuar me shpejtësi më të larta, qasje në të gjithë serverët e tyre në të gjithë botën, qasje në P2P / torrenting, porte të zhbllokuar dhe mbështetje PPTP (si për desktop / laptopë ashtu edhe për celularë / tableta).

Regjistrimi dhe intimiteti

Ky ofrues e bën të qartë përmes politikave të tyre të hyrjes dhe fshehtësisë se ata kanë zero tolerancë ndaj përdoruesve që përdorin rrjetet e tyre për veprimtari të paligjshme si spam, falsifikim të headers, hacking, shpërndarje të viruseve etj..

Sa i përket politikës së tyre të prerjeve, ata deklarojnë se ata do të mbledhin informacione për regjistrimin dhe informacionin e lidhjes, të cilat ruhen për dy javë. Ata do të regjistrojnë detajet e pagesës së përdoruesve të primitit, si Emri dhe cikli i faturimit.

Këtu është një pamje nga Politika e Privatësisë:

logging1

Ne nuk besojmë se komenti “jo që ne madje mundëm, pasi lidhja është e koduar” është e saktë. Njerëzit duhet të jenë të vetëdijshëm se një lidhje VPN është e koduar midis përdoruesit fundor dhe serverit VPN, jo nga serveri VPN te shërbimi në Internet, siç është faqja e internetit, njerëzit do të kenë qasje. Edhe nëse përdoruesi do të hyjë në një faqe në internet përmes HTTPS, sigurimi i VPN është ende i aftë për të parë se cili është uebsajti në të cilin keni qasje, megjithëse ata nuk mund të shohin se çfarë është “brenda” lidhjes HTTPS. Pra, sugjerimi ynë për të proXPN është të sigurojmë deklarata të sakta teknike për të rritur ndërgjegjësimin e përdoruesve të shërbimeve VPN, përndryshe disa njerëz mund të mendojnë se një shërbim VPN siguron kriptim të plotë midis përdoruesit fundor dhe faqeve të internetit / shërbimeve ku ata qasen..

Besueshmëria dhe shpejtësi

Ne qëndruam të lidhur me shërbimin OpenVPN për disa orë (mesatarisht 3 orë / kohë lidhje), në ditë të ndryshme. Lidhjet ishin të besueshme në testet tona dhe ne nuk vumë re dhe shkëputet. Sidoqoftë, shpejtësitë nuk janë më të mirat që kemi parë ndonjëherë dhe kjo është sepse ato sigurojnë vetëm protokolle TCP VPN. Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për ndryshimin midis TCP dhe UDP VPN, kontrolloni artikullin tonë të krahasimit TCP vs UDP VPN. Në thelb, TCP VPN mund të jenë 10x më të ngadalta se UDP VPN.

Mesatarisht, kemi arritur shpejtësi midis 3 dhe 5 Mbit / sek. në proXPN VPN duke përdorur të dy mënyrat VPN (OpenVPN dhe PPTP). Më e mira që kemi marrë në testet tona proXPN VPN të shpejtësisë ishte rreth 7 Mbit / sek (OpenVPN TCP), ndërsa shpejtësia e lidhjes sonë pa përdorur një mesatare VPN midis 80 dhe 100 Mbit / sek: mjaftueshëm për të marrë disa nga shpejtësitë më të mira të arritshme nga çdo VPN serveri, pavarësisht nga ofruesi.

mbështetje

ProXPN VPN siguron mbështetje përmes postës elektronike / biletave, eksituesit dhe ata gjithashtu kanë një seksion dokumentacioni në faqen e tyre.

Përfundime

E mira:

 • Softueri VPN është i bukur dhe i thjeshtë. Ne na pëlqyen më shumë se disa nga shërbimet e tjera VPN që testuam
 • Prmimi nuk është aspak i keq
 • Ata ofrojnë një plan falas VPN

E keqja:

 • Asnjë protokoll UDP VPN që do të thotë shpejtësi më e ulët e lidhjes. Shumica e ofruesve të VPN përdorin VPN UDP si parazgjedhje
 • Politika e prerjeve mund të ngatërrojë njerëzit
 • Disa vende / vendndodhje të serverëve do të ishin të këndshme

Shënime përfundimtare: softveri i tyre i lëmuar VPN, një plan falas dhe çmimet e mira përbëjnë humbjen e shpejtësisë. Nëse keni nevojë për një VPN për shfletim, transmetim në media dhe shkarkime rastësore, shpejtësitë e tyre janë mjaft të mira. Ne e vlerësojmë VPN proXPN në 6.5 / 10 midis ofruesve të paguar VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map