Rishikimi i VyprVPN


UPDATE: kontrolloni VyprVPN Review 2017 të azhurnuar

VyprVPN është një shërbim në pronësi të kompanisë Golden Frog, i përfshirë në Zvicër, një partner kryesor i Giganews – një nga ofruesit më të mëdhenj të usenet. Ato gjithashtu ofrojnë një shërbim të sigurt për ruajtjen e cloud, Dump Truck.

Features

VyprVPN pret serverat e tyre 700+ VPN në Evropë, Amerikën e Veriut, Azi, Amerikën e Jugut dhe Oqeaninë dhe ata sigurojnë qasje të pakufizuar për secilin nga ata serverë, kështu që nuk ka kufizime të trafikut apo bandës..

vyprvpn_locations

Një gjë që bie në sy është fakti që ata posedojnë infrastrukturën e serverit, në mënyrë që të mos mbështeten tek palët e treta për të pritur grupimet e serverëve.

Protokollet VPN: PPTP, L2TP / IPSEC dhe OpenVPN, megjithëse dy të fundit janë në dispozicion vetëm për planet “Pro”.

OpenVPN është në dispozicion me dy shifra shifrimi: 128-bit BF-CBC dhe 256-bit AES-CBC. Të dy ata përdorin UDP, portin 1194 dhe 443 për më vonë.

Duke përdorur të tre protokollet kryesore për lidhje, ato mbulojnë shumicën e pajisjeve dhe platformave të rëndësishme. VyprVPN do të punojë në Windows, Mac OS X, Linux, iOS, Android, DD-WRT.

Si shpërblim, të gjithë përdoruesit marrin deri në 50 GBytes hapësirë ​​falas për ruajtje në cloud në shërbimin DumpTruck që ofron Golden Frog. Ky është një shërbim mjaft i këndshëm, me aplikacionin e tij (versionet e lëvizshme dhe të desktopit janë në dispozicion) që lejon sinkronizimin e bazuar në skedarë përmes pajisjeve të ndryshme.

P2P lejohet.

program

VyprVPN përdor një program të lidhjes me porosi, të quajtur VyprrVPN-Desktop dhe VyprVPN-Mobile, për homologun e tij celular. Të dy klientët janë të pastër, të shpejtë dhe të lehtë për t’u përdorur. Ato lejojnë lidhje përmes të tre protokolleve. Shtë në dispozicion për Windows, Mac, iOS dhe Android.

Klienti i tyre VPN lejon kalimin e shpejtë midis vendndodhjeve VPN dhe protokolleve nga një menu drop-down.

vyprvpn_software vyprvpn_android1

Çmimeve

Ata ofrojnë tre plane të ndryshme, duke filluar me 9,99 $ / muaj, 14,99 $ dhe 19,99 $ / muaj përkatësisht, por ju mund të merrni pothuajse gjysmën e atyre çmimeve nëse keni zgjedhur të blini abonimet vjetore.

Ju merrni 1 lidhje mbi PPTP për planin më të lirë ndërsa plani me çmim të mesëm dhe ai 19,99 $ ju jep 2 ose 3 lidhje të njëkohshme mbi të tre protokollet (PPTP, L2TP / IPSec, OpenVPN).

2 planet e fundit përmbajnë një firewall të natyrshëm dhe 25 GB dhe 50 GB përkatësisht të ruajtjes së cloud në shërbimin “Dump Truck”.

Opsionet e pagesës: Të gjitha kartat kryesore dhe PayPal pranohen dhe ato sigurojnë një provë falas për 3 ditë nëse doni të provoni para se të blini.

Regjistrimi dhe privatësia

Golden Frog shprehet se megjithëse ata mbledhin të dhëna për seancat, ata i bëjnë ato “për përdorim me faturimin, zgjidhjen e problemeve, vlerësimin e shërbimeve që ofrojnë, çështjet TOS, çështjet AUP, dhe për trajtimin e krimeve të kryera gjatë shërbimit. Ne e ruajmë këtë nivel informacioni mbi bazën e seancave për deri në 30 ditë (…)

POR ata nuk mbledhin të dhëna të trafikut, kryejnë DPI ose diskriminojnë pajisje ose platforma pasi VyprVPN është “rrjeti neutral”.

Nga politika e tyre e intimitetit:

Si bretkocë e artë i përgjigjet hetimeve civile:

Golden Frog nuk do të lëshojë informacionin për identifikimin e një anëtari – informacione minimale të llogaritura në mënyrë të arsyeshme për të identifikuar dhe jo më shumë – ose informacionin e përdorimit për hetuesit, avokatët, ose agjensitë, përveç nëse ne jemi të drejtuar ta bëjmë këtë nga një gjykatë kompetente në këtë çështje. Nëse ka seancë dëgjimore në gjykatë, anëtari do të njoftohet, kështu që ata do të kenë një mundësi për të kundërshtuar dorëzimin e informacionit personal.

Si bretkocë e artë i përgjigjet hetimeve kriminale:

Golden Frog bashkëpunon plotësisht me agjencitë e zbatimit të ligjit, megjithatë duhet të ketë ende një thirrje përpara se Golden Frog të sigurojë një informacion për identifikimin e një anëtari – informacione minimale të llogaritura në mënyrë të arsyeshme për të identifikuar dhe jo më shumë. Në një hetim penal, Bretkoca e Artë kërkohet me Ligj që të mos e tregojë anëtarin faktin e hetimit.

Shpejtësia dhe besueshmëria

Lidhjet ishin shumë të besueshme në testet tona dhe shpejtësia nuk ishte aspak e keqe. Ne zbuluam se ata po bëjnë një mashtrim gjeo-vendndodhjeje duke caktuar IP nga disa vende serverëve të vendosur fizikisht në një tjetër – si Hollanda – e cila është një nga grupimet kryesore të tyre. Pra, në thelb ju lidheni me serverët e Suedisë ose Francës, por në të vërtetë po lidheni me serverat në Hollandë, por do t’ju caktohen IP adresa suedeze ose franceze nga grupi i tyre. Kjo metodë ka avantazhe dhe disavantazhe dhe këtu janë disa:

Përparësitë:

 • Do të arrini të njëjtën shpejtësi të bandës, pavarësisht nga vendi me të cilin jeni lidhur, nëse IP të këtij vendi caktohen në grupin kryesor siç është Hollanda
 • Besueshmëria: nëse klasteri është në rregull, të gjitha “vendet” janë në rregull

disavantazhet:

 • Pika e vetme e dështimit: nëse data e të dhënave ka problem, të gjitha “vendet” kanë probleme
 • Vonesë në rritje nëse thjesht doni të përdorni një server nga “vendi juaj” ose një fqinj

Ndërsa pranojmë se është një mashtrim i zgjuar, për mendimin tonë disavantazhet janë tej mase të avantazheve.

Disa rezultate të testit të shpejtësisë:

vyprvpn-Speedtest-results

Test i shpejtësisë së torrentit:

openvpn_vyprvpn_torrent

Siç mund ta shihni, shpejtësitë janë shumë të mira dhe kemi arritur një shpejtësi të vazhdueshme të shkarkimit mbi 6 MB / sek me Bit Torrent.

mbështetje

Merrni me mijëra udhëzime të konfigurimit me shumë gjuhë, për platforma të ndryshme, përfshirë ekzotika të tilla si Chromebooks dhe Synology NAS, Chat Live dhe një formë Kontakti. Në faqen e tyre të kontaktit ata deklarojnë se duhen 15 minuta për të marrë një përgjigje nga ekipi i tyre. Ne kontaktuam me përfaqësuesit e mbështetjes dhe ata u përgjigjën në 6 minuta, kështu që ata vazhdojnë me fjalën e tyre.

Përfundime

E mira

 • Shumë vendndodhje VPN në të gjithë globin – edhe nëse jo të gjithë janë vende fizike
 • Softuer i mirë për OS-të më të njohura (Win, Mac, iOS dhe Android). Ajo merr punën e bërë
 • Kompania e ngurtë pas shërbimit
 • Shpejtësi të mira, lidhje të besueshme
 • P2P lejohet
 • Gjykim falas 3-ditor

E keqja

 • Ne nuk na pëlqen vërtet rruga e gjeo-IP
 • Mbajtja e shkrimeve për shumë kohë
 • Vetëm pagesa të PayPal dhe Card Card. Pa BitCoin
 • Mimi është i lartë në krahasim me disa rivalë të mëdhenj
 • Vetëm UDP OpenVPN në dy porte

Shënime përfundimtare:

VyprVPN është një ofrues shumë solid. Ndërsa ka disa gjëra që ne nuk ju pëlqejnë aq shumë në lidhje me shërbimin e tyre, në përgjithësi ne besojmë se kjo është një vlerë e madhe për paratë. Nuk është më e lira që mund të gjesh, por është një nga shërbimet e pakta “Premium” VPN të disponueshme këto ditë.

Ne i japim VyprVPN një vlerësim prej 7.5 / 10.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map