Recenzja Torguard z testem prywatności, testami prędkości i rabatami

Torguard to amerykańska firma VPN, która specjalizuje się w nielogowaniu VPN i usług proxy zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb entuzjastów BitTorrenta i P2P. Oferują VPN i usługę proxy torrenta osobno lub w pakiecie ze zniżką. Oferują również szyfrowaną pocztę / e-mail z hostingiem offshore.


Torguard zapewnia również dodatkowe funkcje dla użytkowników torrentów, takie jak:

 • Niestandardowy instalator proxy – automatycznie konfiguruje twojego ulubionego klienta torrent dla usługi proxy Torguard
 • Funkcja Kill-switch – opcja natychmiastowego wyłączenia dostępu do Internetu, jeśli połączenie VPN spadnie (aby zapobiec wyciekom ip)
 • zoptymalizowane serwery p2p – serwery o dużej przepustowości w krajach przyjaznych torrentowi
 • Szybkie fakty
 • Pełna specyfikacja
 • Najlepsza cena / zniżka

Strona internetowa: www.torguard.net
Firma:
Torguard (z siedzibą w USA)
Lokalizacje serwerów:
Ponad 1200 serwerów w ponad 42 krajach
Protokoły:
OpenVPN (najlepszy), PPTP, L2TP / IPSec, SSTP (tryb ukryty)
Aplikacja Torguard dla:
Windows, Mac, Android
Zasady zwrotu pieniędzy:
100% zwrotu w ciągu 7 dni

Normalna cena: 9,99 USD / miesiąc
Aktualna najlepsza cena: 4,99 USD / miesiąc (skorzystaj z tej oferty)

Wkrótce…

Zaoszczędź 50% przy zakupie jednego roku Torguard. Zyskaj 12 miesięcy Torguard za 59,99 USD, w porównaniu do normalnej ceny 119,88 USD z miesiąca na miesiąc.

Podsumowanie przeglądu Torguard

Torguard to popularna usługa VPN z siedzibą w Panamie. Panama jest uważana za raj prywatności, co oznacza, że ​​oparte na usługach VPN nie ma potrzeby prowadzenia dzienników serwera dotyczących korzystania z VPN przez ich klientów. (Torguard nie przechowuje dzienników). Oznacza to również, że Torguard może być bardziej odporny na naciski ze strony rządów lub agencji, takich jak NSA, aby zapewnić dostęp do ich sieci za pośrednictwem backdoora.

Silne strony

 • Polityka braku dzienników: Jest to najbardziej anonimowa (najlepsza) polityka rejestrowania, jaką może zaoferować dostawca VPN. Zasadniczo oznacza to, że nie rejestrują ani nie rejestrują żadnych danych dotyczących Twojej aktywności VPN lub historii połączeń.
 • Bardzo „przyjazny dla torrentów”: Torguard ma wiele funkcji zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników torrent / p2p. Obejmuje to anonimową usługę proxy torrent, oprogramowanie do automatycznej konfiguracji proxy, przełącznik Kill i zoptymalizowane serwery p2p (torrent) dla maksymalnej prędkości.
 • Prędkość: Torguard jest bardzo szybki. Była jedna z niewielu sieci VPN, która zdała test przesyłania strumieniowego wideo 4k na serwerach w USA i Europie. Istnieją również sztuczki, dzięki którym Twoja sieć VPN będzie jeszcze szybsza.

Słabości

 • Oprogramowanie / funkcje: Klient VPN Torguarda na pulpicie jest całkiem prosty. Ma wszystkie niezbędne funkcje (plus kilka innych, takich jak skrypt kill-switch), ale zdecydowanie nie jest to najbardziej atrakcyjne z w pełni funkcjonalnego oprogramowania.
 • Wsparcie: Wsparcie techniczne Torguard uległo poprawie (dodali obsługę czatu na żywo), ale odpowiedzi na zgłoszenia pomocy mogą być powolne, jeśli zdarzy Ci się napotkać problem.

Oprogramowanie

Torguard zapewnia własne niestandardowe oprogramowanie VPN dla wszystkich 4 głównych platform systemu operacyjnego (Windows, Mac, iOS, Android).

Zapewniają również fajne dodatki:

 • Darmowa licencja na Viscosity pro (profesjonalne oprogramowanie VPN innej firmy)
 • Automatyczny instalator proxy (dla ich usługi proxy torrent).

Aplikacje iOS / Android są praktycznie identyczne, podobnie jak klienci Windows / Mac pod względem funkcjonalności. Ta recenzja specjalnie przetestowała klientów Windows / Android (ponieważ są one najbardziej popularne).

Aplikacja Windows Torguard

Aplikacja komputerowa Torguard jest lekka, ale szybka i niezawodna.

Chociaż Torguard zapewnia dostęp do 3 protokołów VPN (PPTP, L2TP i OpenVPN), oprogramowanie korzysta tylko z protokołu OpenVPN. OpenVPN zapewnia najlepsze połączenie szybkości, elastyczności i bezpieczeństwa.

Interfejs jest prosty i można połączyć się z serwerem za pomocą jednego kliknięcia.

Dostępne opcje z ekranu głównego:

 1. Wybór lokalizacji serwera
 2. Protokół (UDP: szybciej lub TCP: maksymalna niezawodność)
 3. Opcja automatycznego połączenia przy uruchomieniu
 4. menu dodatkowych ustawień
 5. ‘Połączyć’

Widok wyboru serwera

Dialog wyboru serwera daje dostęp do każdej lokalizacji serwera Torguard. Po prostu kliknij preferowany serwer, a następnie kliknij „Połącz”. Istnieją również ikony oznaczające specjalne typy serwerów.

Torguard ma 3 typy serwerów:

 • Standardowy (normalny serwer VPN)
 • Torrent (lokalizacja / protokół zoptymalizowany dla torrentów / p2p)
 • Stealth (specjalne ustawienia szyfrowania / portów, aby przejść przez zapory ogniowe i uniemożliwić administratorowi sieci lub usługodawcy internetowemu dostrzeżenie, że korzystasz z VPN w pierwszej kolejności.
Widok główny oprogramowania Torguard

Widok główny oprogramowania Torguard

Widok wyboru serwera w oprogramowaniu VPN Torguarda

Widok wyboru serwera

Zaawansowane opcje

Torguard ma kilka fajnych funkcji bezpieczeństwa ukrytych w menu ustawień:

 • Przełącznik zabijania na poziomie aplikacji
 • Ochrona przed wyciekiem adresów IP i DNS
 • Przełącznik zabijania na poziomie systemu
 • VPN przez routing proxy (w tym opcje ukrywania)

Przełącznik zabijania na poziomie aplikacji

To narzędzie pozwala wybrać aplikacje lub procesy, które powinny zostać natychmiast zakończone (zamknięte), jeśli VPN się rozłączy. Chroni to Twój prawdziwy adres IP przed wyciekiem do tych konkretnych aplikacji. Najpopularniejsze typy aplikacji to przeglądarka internetowa lub oprogramowanie torrentowe.

Przełącznik Kill aplikacji automatycznie zakończy dowolną aplikację / proces, który określisz, jeśli VPN się rozłączy.

Przełącznik zabijania na poziomie aplikacji (wybierz dowolny program)

Ustawienia sieci

Strona ustawień sieciowych Torguard daje możliwość włączania / wyłączania ochrony przed wyciekiem IP dla 3 różnych protokołów (DNS Lookups, IPV6 i WebRTC).

Możesz także aktywować Kill-Switch na poziomie systemu który może natychmiast zabić dostęp do Internetu do dowolnej / wszystkich zainstalowanych kart sieciowych, aby mieć pewność, że dane nigdy nie będą wysyłane poza bezpieczny tunel VPN.

Wskazówka: Przełącznik zabijania na poziomie systemu jest tak skuteczny, że niektórzy użytkownicy mają problemy z przywróceniem dostępu do Internetu. Najłatwiejszym sposobem na dostęp do Internetu jest:

 1. Połącz się ponownie z serwerem VPN
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią systemu Windows, aby zresetować DCHP
Torguard może zapobiegać wyciekom adresów IP / DNS i ma funkcję przełącznika zabijania na poziomie systemu

Ustawienia sieciowe i System Kill Switch

Ochrona przed wyciekiem DNS zapewnia, że ​​Twoje wyszukiwania DNS są zawsze kierowane przez tunel VPN do bezpiecznego serwera DNS, dzięki czemu Twój adres IP nie jest przypadkowo ujawniony podczas żądania adresu internetowego.

Ustawienia proxy

Torguard daje ci możliwość tunelowania przez serwer proxy przed dotarciem do serwera VPN, dla dodatkowej warstwy anonimowości. Wybór zarówno VPN, jak i proxy ograniczy prędkość do najwolniejszego z dwóch tuneli.

Możesz wybrać jeden z własnych serwerów proxy typu „stealth” proxy lub użyć serwera proxy do wyboru.

Połącz serwer proxy i VPN, aby zwiększyć bezpieczeństwo

Ustawienia proxy

Podsumowanie oprogramowania

Okazało się, że klient Torguard jest stabilny podczas testowania i nie mieliśmy nieoczekiwanych problemów. Prędkości były dość dobre, co zobaczysz później w teście prędkości.

Oprogramowanie Viscosity VPN

Oprócz własnego oprogramowania Torguard obejmuje bezpłatną licencję na oprogramowanie Viscosity VPN do każdego planu VPN (wartość 9 USD). Chociaż funkcje każdego z nich są dość podobne, zyskujesz kilka dodatkowych funkcji dzięki lepkości.

 • Dostęp do wszystkich 3 protokołów VPN (PPTP, L2TP i OpenVPN)
 • Monitor przepustowości
 • Możliwość łączenia wielu usług VPN w jednym oprogramowaniu
 • Niestandardowe skrypty VPN dla Viscosity (zaawansowani użytkownicy)
 • Zaufane oprogramowanie innych firm, społeczność sprawdzona pod kątem bezpieczeństwa.

Źródło: Przewodnik konfiguracji lepkości Torguard

Oczekujemy, że większość użytkowników wybierze własnego klienta Torguard z wygody, ale fajnie jest mieć opcję Lepkość. Ponadto wygodnie jest mieć dostęp do innych protokołów VPN (oprócz OpenVPN) bez konieczności ręcznego konfigurowania połączeń indywidualnie.

Mobilne aplikacje VPN

Torguard ma własną aplikację mobilną na Androida i iPhone’a / iPada.

Ich aplikacje mobilne zapewniają dostęp do wszystkich lokalizacji serwerów Torguard za pośrednictwem protokołu OpenVPN.

Otrzymujesz także większość tych samych ustawień, co opcje zabezpieczeń, jak w tradycyjnym kliencie stacjonarnym, a dodatkową korzyścią jest monitorowanie przepustowości w celu śledzenia zużycia danych w górę / w dół.

Aplikacja mobilna oferuje taką samą 256-bitową siłę szyfrowania AES, jak oprogramowanie stacjonarne VPN i prędkości były stałe.

Aplikacja Torguard na iPhone’a

Test prędkości Torguarda

Torguard wypadł wyjątkowo dobrze w naszych testach prędkości. Nastąpiła ogromna poprawa całkowitych prędkości od ostatniego razu, kiedy przeprowadziłem rozległe testy prędkości. Sugeruje to, że Torguard koncentruje się na ciągłym doskonaleniu prędkości i ogólnej jakości sieci.

W naszych testach prędkości wykonujemy oba tradycyjne testy prędkości (np. speedtest.net), a także rzeczywiste testy prędkości (przesyłając strumieniowo wideo w wysokiej rozdzielczości przy maksymalnej przepustowości)

Uwaga: testy przeprowadzono na połączeniu 100 Mb / s w pobliżu Nowego Jorku w stanie Nowy Jork

Testy prędkości w USA

Test prędkości lokalizacji serwerów Torguard w USA: Nowym Jorku, Chicago i Arizonie.

Lokalizacje serwerów: NYC, Chicago, Arizona

Międzynarodowe testy prędkości

Test prędkości Torguard na serwerach w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Australii

Lokalizacje serwerów: Kanada, Wielka Brytania, Australia

Wyniki testu w rzeczywistym świecie

Przeprowadzamy nasze testy w świecie rzeczywistym, przesyłając strumieniowo ten film w rozdzielczości 4k w coraz wyższych rozdzielczościach na różne lokalizacje serwerów i nagrywając najwyższą rozdzielczość, jaką byliśmy w stanie przesyłać strumieniowo w sposób ciągły.

Szeregi Torguard # 2 wśród wszystkich dostawców VPN do naszego testu wideo 4k.

Maksymalna rozdzielczość według lokalizacji serwera (4k to najwyższa wartość)

 • USA – 4k
 • Kanada – 4k
 • Zjednoczone Królestwo – 4k
 • Australia – 1080p (tylko na krawędzi dla 4k. Nieznaczne buforowanie.)

Dolna linia: Serwery Torguard są dość szybkie i najwyraźniej nie są przepełnione, jak wiele tanich opcji VPN. Tylko prywatny dostęp do Internetu jest w stanie dorównać wydajności Torguard w niższej cenie.

Torguard powinien być doskonałym wyborem dla użytkowników z szybkimi połączeniami, którzy chcą usługi VPN bez logowania do zadań wymagających dużej przepustowości, takich jak pobieranie torrentów lub przesyłanie strumieniowe niezablokowanego wideo HD.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Torguard używa 256-bitowego algorytmu szyfrowania Blowfish CBC (protokół OpenVPN) dla tunelu VPN i 1024 lub 2048-bitowych kluczy RSA do wymiany.

Torguard publicznie oświadczył, że wybrał szyfrowanie Blowfish zamiast silniejszego algorytmu szyfrowania AES-CBC, ponieważ zapewniał szybsze prędkości dla swoich użytkowników.

Szyfrowanie Blowfish jest nadal dość silne, ale wolelibyśmy, aby użytkownicy mieli możliwość silniejszych protokołów szyfrowania (i kluczy RSA), jeśli chcą. Decyzja z bezpieczeństwo a prędkość należy pozostawić użytkownikowi końcowemu, a nie zostać wybranemu przez usługę VPN.

Prywatny dostęp do Internetu to doskonały przykład usługi VPN, która daje użytkownikom pełną kontrolę nad wyborem szyfrowania. Mam nadzieję, że Torguard pójdzie w ich ślady w przyszłości.

Usługa Torrent Proxy Proxy

Oprócz oferowania usługi VPN, Torguard oferuje własne anonimowa usługa proxy. Można to kupić osobno lub w pakiecie z usługą VPN za znaczną łączną zniżkę.

Ten serwer proxy używa protokołu SOCKS5 i został specjalnie zaprojektowany na potrzeby użytkowników Bittorrent. (Sprzedają go specjalnie jako usługę proxy torrent).

Używanie proxy do torrentów (w przeciwieństwie do VPN) ma swoje zalety:

 1. Zwykle jest tańszy
 2. Jest szybszy (ale bez szyfrowania)
 3. Pozwala twojemu klientowi torrentowi mieć inny adres IP niż przeglądarka internetowa.

Protokół SOCKS5 jest doskonałym uniwersalnym protokołem transportu proxy i jest znacznie bezpieczniejszy niż protokół HTTP powszechnie widziany w „bezpłatnych” serwerach proxy.

Źródło: Przewodnik instalatora proxy Torguarda

Automatyczny instalator proxy

Niektórzy użytkownicy wolą ręcznie konfigurować swoje oprogramowanie torrentowe z własnymi niestandardowymi ustawieniami proxy.

Ale jeśli nie wiesz, które ustawienia wybrać lub nie chcesz spędzać majsterkowania, Torguard zaprojektował niestandardowe oprogramowanie, które zainstaluje swoje proxy z optymalnymi ustawieniami bezpieczeństwa w 4 najpopularniejszych klientach torrent (uTorrent, BitTorrent, Vuze i Potop).

Subskrybenci proxy otrzymują:

 • Serwery proxy w 8 krajach
 • Ponad 200 współdzielonych adresów IP (współdzielone = anonimowy)
 • Brak dzienników
 • Automatyczny instalator
 • Nieograniczona przepustowość / transfer

Polityka prywatności i rejestrowania

Torguard jest sprzedawany jako niezarejestrowany dostawca VPN. Ich polityka prywatności jest stosunkowo krótka w porównaniu z polityką innych dostawców VPN, ale w niej stwierdzają:

„TorGuard.net nie przechowuje ani nie rejestruje żadnego ruchu ani wykorzystania z jego wirtualnej sieci prywatnej (VPN) lub serwera proxy… Dane osobowe nie będą sprzedawane ani w żaden inny sposób przenoszone… bez Twojej uprzedniej zgody, z tym że ujawnimy zebrane informacje stronom trzecim strony, gdy w naszym osądzie w dobrej wierze jesteśmy do tego zobowiązani zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. ”

Oświadczenie o zasadach rejestrowania VPN jest pojedynczym zdaniem, ale nie zawierają one szczegółowych informacji na temat możliwych rodzajów dzienników i nie jest jasne, w jaki sposób definiują „ruch lub wykorzystanie”. Czy obejmuje to rejestrowanie połączenia (przychodzący / wychodzący adres IP i znacznik czasu) jest niejasny.

Inne względy prywatności

Torguard ma obecnie siedzibę w USA (wcześniej mieli siedzibę w Panamie). Są to Stany Zjednoczone jako baza z powodu braku przepisów dotyczących zatrzymywania danych dla dostawców usług VPN, co pozwala im zbudować prawdziwą usługę VPN bez logowania.

Torguard oczywiście nadal podlega prawu Stanów Zjednoczonych i potencjalnie naciskom NSA (choć to samo można powiedzieć o około 99% dostawców). Usługa została zaprojektowana „od podstaw” w celu ochrony prywatności użytkowników, ale nie myl prywatności z darmowym przepustką, aby robić wszystko, co chcesz w sieci VPN.

Podsumowanie prywatności: Torguard osiąga wysokie wyniki w swojej polityce No-Logs, chociaż amerykańscy dostawcy prawdopodobnie napotkają większą presję ze strony NSA niż usług z innych krajów.

Ceny i plany

Torguard oferuje 4 długości subskrypcji dla każdej ze swoich usług. Im dłuższy okres subskrypcji, tym większa zniżka w porównaniu z płaceniem z miesiąca na miesiąc. Dobrą strategią jest wypróbowanie dostawcy VPN na 1 miesiąc, a następnie wykupienie abonamentu rocznego, jeśli chcesz się go trzymać. W ten sposób zazwyczaj można zaoszczędzić 40–60% rocznie.

Tabela cenowa usługi Torguard VPN

Ceny VPN

Oto podział cen Torguard:

Torguard VPN

 • 1 miesiąc – 9,99 USD / m
 • 3 miesiące – 6,66 USD / m
 • 6 miesięcy – 4,99 USD / m
 • 1 rok – 4,99 USD / m

Torrent Proxy

 • 1 miesiąc – 5,95 USD / m
 • 3 miesiące – 4,99 USD / m
 • 6 miesięcy – 4,99 USD / m
 • 1 rok – 3,91 USD / m

Wniosek

Torguard zaimponował nam szybkimi prędkościami i niezawodnym połączeniem. Wyraźnie zaspokajają potrzeby tłumu P2p / Torrent, a wiele z ich funkcji zostało zaprojektowanych specjalnie dla tych potrzeb.

Ich polityka braku dzienników jest plusem, chociaż ich siła szyfrowania jest tylko średnia. Nie powinno to mieć znaczenia dla większości użytkowników (a Torguard wybrał właśnie zwiększenie prędkości), ale chcę to podkreślić.

Ich oprogramowanie nie jest krzykliwe, ale ma kilka dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, które sprawiają, że jest powyżej średniej, a także dostajesz licencję Viscosity pro, jeśli wolisz korzystać z oprogramowania innych firm.

Torguard będzie popularnym często pobierającym torrentem, a także użytkownikami szukającymi szybszej usługi VPN.

Torguard to dobry wybór dla:

 • Części użytkownicy BitTorrenta
 • Ludzie z szybkim połączeniem (25 Mb / s +)
 • Użytkownicy za zaporą sieciową lub krajową (jak Chiny)
Co polubisz w Torguard
 • Prędkość – Torguard spisał się świetnie w naszym teście prędkości (90+ Mbps)
 • Zasady rejestrowania – Torguard nie prowadzi żadnych dzienników ani nie monitoruje aktywności użytkownika
 • Bezpieczeństwo – 256-bitowe szyfrowanie OpenVPN jest standardem branżowym
 • Przyjazny dla torrentów – Torguard jest jednym z najbardziej przyjaznych dostawcom torrentów na świecie (chociaż torrenty są dozwolone tylko na określonych serwerach)
 • Zasady zwrotu pieniędzy – Możesz wypróbować Torguard bez ryzyka przez 7 dni dzięki ich 100% gwarancji satysfakcji.
Możliwe obawy
 • Wsparcie techniczne – Jest trafiony i chybiony, ale czasami może być trudno rozwiązać skomplikowane problemy, dopóki bilet nie zostanie eskalowany do technologii wyższego poziomu.
 • Wymiana szyfrowania – Torguard zdecydował się na użycie algorytmu szybszego szyfrowania (blowfish) w porównaniu z AES, aby uzyskać większe prędkości dla swoich użytkowników. Kompromisem jest nieco mniej niezawodny tunel szyfrujący (choć nadal dość silny).

Nasz werdykt: „najlepszy wybór” dla Torrent Downloaderów

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map