Przegląd TunnelBear VPN – Najlepszy Freemium VPN? | Kawa VPN


Czy jesteś na rynku nowej usługi VPN (Virtual Private Network) i zastanawiasz się, czy TunnelBear pasuje do rachunku? Wybór VPN nie jest decyzją podejmowaną pochopnie, zwłaszcza jeśli będziesz od niego zależny, aby chronić swoje dane osobowe w Internecie. W tym przeglądzie TunnelBear VPN staramy się zapewnić czytelnikom wszystkie informacje potrzebne do podjęcia świadomej decyzji w tej sprawie.

Co to jest TunnelBear VPN?

Czym więc jest TunnelBear i dlaczego wybrać go jako dostawcę usług VPN? Cóż, TunnelBear to amerykańska (VPN) firma VPN, która działa na rynku od 2011 roku. Ryan Dochuk i Daniel Kaldor założyli firmę po pracy dla kilku firm technologicznych, w tym Microsoft, Research In Motion (BlackBerry) i Goldman Sachs, zanim podjęli działalność ich uruchomienie bezpieczeństwa VPN.

Dziś TunnelBear ma ponad 350 serwerów VPN z 22 krajów na całym świecie. Opcje regionu serwera obejmują Australię, Azję, Europę, Amerykę Północną i Południową. Oferują bezpłatne usługi VPN z opcją uaktualnienia do abonamentu płatnego (zaczyna się od 9,99 USD miesięcznie lub 4,99 USD miesięcznie, jeśli zapłacisz z góry przez 12 miesięcy) za nieograniczoną ilość danych.

Zalety

Teraz na rynku jest wiele innych firm VPN, więc możesz się zastanawiać – dlaczego właśnie wybrać TunnelBear? Cóż, TunnelBear ma kilka rzeczy, które sprawiają, że jest to realny wybór dla milionów użytkowników na całym świecie. Po pierwsze, korzystanie z niego jest bezpłatne, a użytkownicy mogą łączyć się z siecią VPN w celu uzyskania do 500 MB danych miesięcznie. To więcej niż wystarczają dla lekkich użytkowników (podstawowe e-maile, media społecznościowe i przeglądanie stron internetowych). Co ważniejsze, możesz skorzystać z ich bezpłatnego abonamentu, aby ocenić ich usługę VPN, zanim zdecydujesz się na abonament płatny.

Ponadto, TunnelBear premium pozwala podłączyć do 5 urządzeń jednocześnie, co jest dużym dobrodziejstwem dla użytkowników, którzy chcą chronić wiele urządzeń za pomocą jednego planu VPN. TunnelBear działa na systemach Windows, Android, Mac i iOS. Oferują także rozszerzenie przeglądarki dla najpopularniejszych przeglądarek internetowych, takich jak Chrome, Opera i Firefox.

W przeciwieństwie do większości innych sieci VPN dostępnych na rynku, TunnelBear obsługuje również sieć TOR (The Onion Router) dla maksymalnego bezpieczeństwa i P2P, co czyni go doskonałym wyborem do torrentowania TunnelBear.

Teraz możesz się zastanawiać – czy TunnelBear prowadzi dzienniki? Krótka odpowiedź brzmi „nie”, a to kolejna wspaniała rzecz w TunnelBear. Mają surową politykę braku logowania, jak wyraźnie określono w ich polityce prywatności. Oznacza to, że firma VPN nie zbiera żadnych informacji o aktywności ich użytkowników, w tym adresów IP i żadnych szczegółów na temat stron internetowych lub aplikacji, z których korzystają. Jeśli obawiasz się o swoją prywatność w Internecie, możesz zaufać TunnelBear, że nie będzie zbierał twoich danych w celu sprzedaży lub udostępniania agencjom rządowym lub innym zainteresowanym stronom trzecim.

Oczywiście rdzeniem każdej usługi VPN jest bezpieczeństwo, a TunnelBear nie rozczarowuje pod tym względem. Domyślnie ten drugi działa z OpenVPN zgodnym z szyfrowaniem AES 256; złoty standard, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych w Internecie. To ta sama ochrona danych wdrożona przez rząd USA i powszechnie uważana za niemożliwą do złamania. Oferują także dodatkowe funkcje bezpieczeństwa, takie jak anonimowy adres IP i przełącznik Kill Internet, który TunnelBear z czułością nazywa „VigilantBear”. Obie funkcje zapewniają, że użytkownicy nigdy nie będą narażeni na ryzyko, ponieważ automatycznie wyłącza połączenie internetowe, jeśli połączenie VPN ulegnie awarii z jakiegokolwiek powodu.

Last but not least, to fakt, że TunnelBear jest jedną z najlepszych usług VPN, jeśli chodzi o łatwość użytkowania. Ich aplikacja VPN jest bardzo intuicyjna i łatwa w użyciu; kliknij przełącznik w lewym górnym rogu, aby aktywować lub dezaktywować połączenie VPN. Aplikacja VPN automatycznie łączy Cię z najbliższym serwerem VPN, który oferuje najbardziej optymalną wydajność. Alternatywnie użytkownicy mogą kliknąć dowolną lokalizację serwera pokazaną na mapie, aby rozpocząć połączenie VPN z tym serwerem.

Tunel jest łatwy w użyciu

TunnelBear upraszcza wszystko, pokazując użytkownikom tylko te informacje, których potrzebują do korzystania z aplikacji VPN. Obejmuje to ich bieżącą lokalizację, status połączenia VPN i serwer VPN, do którego kierują połączenie. To prawda, że ​​TunnelBear nie oferuje żadnych skomplikowanych funkcji dostępnych w innych wysokiej klasy sieciach VPN, ale niekoniecznie jest to zła rzecz. Wręcz przeciwnie, czysty i prosty interfejs użytkownika bardziej odpowiada początkującym, którzy często nie dbają o zaawansowane ustawienia, z których prawdopodobnie nigdy nie skorzystają.

Zaoszczędź 58% dzięki dwuletniemu planowi TunnelBear

Wady

Choć bardzo podobała nam się przyjazna dla użytkownika aplikacja TunnelBear, istnieje niestety kilka istotnych wad wyboru tej drugiej jako usługi VPN. Być może najbardziej zauważalny jest problem niskiej prędkości serwera. Pomimo twierdzenia TunnelBear o Błyskawicznych Prędkościach, opracowaliśmy następujące wyniki:

VPN wyłączony

VPN Tunelear wyłączył status

VPN Active (Auto)

VPN tunelowania włączony w ustawieniach automatycznych

VPN Active (Singapur)

serwery singapurowe

VPN Active (Stany Zjednoczone)

serwery tunelowe VPN VPN

VPN Active (Wielka Brytania)

Serwery tunelowe VPN VPN

To prawda, podstawowa prędkość połączenia internetowego wynosi 26,89 Mbps nie jest dokładnie najlepszy, ale powinien dać ci wyobrażenie, ile użytkownicy mogą upuścić podczas korzystania z usługi VPN TunnelBear. Jak widać powyżej, wyniki pogarszają się, gdy łączysz się z serwerem VPN, który jest znacznie dalej od Twojej rzeczywistej lokalizacji.

Szczerze mówiąc, naturalne jest, że podczas korzystania z VPN naturalny spadek prędkości Internetu. W końcu użytkownicy najczęściej kierują swoje połączenie do zewnętrznego serwera. Jednak w przypadku TunnelBear prędkości internetowe spadły o ponad 50 procent, nawet przy optymalnym ustawieniu (auto).

Nie obsługuje Netflix

Kolejną wadą korzystania z TunnelBear jest to, że nie działa on z Netflix. Chociaż pojawiły się doniesienia o tym, że niektórzy użytkownicy mogą to zrobić, żaden z testowanych serwerów nie działał. Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem sieci VPN do odblokowania treści blokowanych geograficznie w serwisie Netflix, musisz szukać gdzie indziej.

Last but not least to ceny TunnelBear i to, co dostajesz w zamian. Chociaż 9,99 USD miesięcznie nie jest drogie, pozostaje faktem, że istnieją inne usługi VPN, które oferują znacznie więcej w podobnym przedziale cenowym. W szczególności NordVPN pobiera opłatę w wysokości 11,95 USD miesięcznie, co daje użytkownikom dostęp do ponad 5500 serwerów na całym świecie, z których wiele współpracuje z Netflix i oferuje większą prędkość serwerów. Oczywiście, jeśli podoba ci się ich intuicyjny interfejs użytkownika w stylu niedźwiedzia i nie przejmujesz się robieniem niczego zbyt skomplikowanego, to TunnelBear jest dobrym wyborem dla usługi VPN.

Czy TunnelBear VPN jest bezpieczny?

TunnelBear jest jedną z niewielu usług VPN, które zostały poddane audytowi bezpieczeństwa przez niezależną organizację. Jedną z takich organizacji jest Cure53 (niemiecka firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem), która opublikowała swoje wyniki w podsumowaniu oceny bezpieczeństwa w 2017 r.

Czy korzystanie z TunnelBear jest bezpieczne? Niezależne audyty bezpieczeństwa pokazują, jak pewny jest TunnelBear dzięki protokołom bezpieczeństwa danych. Do tej pory nie zgłoszono żadnych wycieków (zarówno IPv6, jak i DNS) ani ich zabezpieczeń VPN, które zostały złomowane przez pozbawione skrupułów strony trzecie. Dlatego można śmiało powiedzieć (gra słów), że są jedną z najlepszych firm VPN pod względem bezpieczeństwa danych.

Jak korzystać z TunnelBear

Teraz, gdy już wiesz, czego możesz oczekiwać od TunnelBear jako usługi VPN, możesz się zastanawiać – jak korzystać z TunnelBear i od czego zacząć? Po pierwsze, chciałbyś założyć konto TunnelBear, które można wykonać w następujących krokach:

1. Przejdź do strony TunnelBear, a na stronie głównej kliknij opcję „Moje konto”.

strona tunelowa

2. Nastąpi przekierowanie do strony logowania. Ponieważ nie masz jeszcze konta, kliknij link „Zarejestruj się”.

zarejestruj się

3. Wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie kliknij „Utwórz konto”.

4. Sprawdź zarejestrowany adres e-mail, aby uzyskać link potwierdzający. Potwierdzić swoje konto.

W tym momencie masz teraz darmowe konto TunnelBear. Zanotuj wyznaczony adres e-mail i hasło. Będziesz go potrzebował do zalogowania się do usługi VPN. Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Tunnelbear VPN i skonfigurowanie jej do pracy z urządzeniem. Proces ten różni się nieznacznie w zależności od używanego urządzenia.

W tym momencie masz teraz darmowe konto TunnelBear. Zanotuj wyznaczony adres e-mail i hasło. Będziesz go potrzebował do zalogowania się do usługi VPN. Następnym krokiem jest pobranie aplikacji Tunnelbear VPN i skonfigurowanie jej do pracy z urządzeniem. Proces ten różni się nieznacznie w zależności od używanego urządzenia.

TunnelBear dla Windows

Możesz pobrać TunnelBear do pracy na komputerze z systemem Windows, wykonując następujące czynności:

1. Przejdź do strony TunnelBear i kliknij przycisk „Pobierz teraz Tunnelbear”.

2. W następnym kroku zostaniesz poproszony o wybranie planu. Jak wspomniano wcześniej, możesz zacząć od bezpłatnego abonamentu, który pozwala korzystać z usługi VPN nawet do 500 MB danych miesięcznie. Zalecamy zacząć od tego drugiego przed przejściem do płatnego planu, aby sprawdzić, czy TunnelBear jest odpowiedni dla twoich wymagań. Pamiętaj, że po przejściu na płatny plan nie będzie żadnych zwrotów. Kliknij przycisk „Pobierz”, aby rozpocząć.

wybierz plan tunelu tunelowego

3. Kliknij „Pobierz na Windows”.

4. Poczekaj na zakończenie pobierania, a następnie uruchom instalator TunnelBear VPN na swoim komputerze. Zostaniesz poproszony o zaakceptowanie ich warunków świadczenia usług. Kliknij „Zgadzam się”, aby przejść do następnego kroku.

Warunki korzystania z serwisu

5. Zostaniesz zapytany, gdzie chcesz zainstalować TunnelBear na komputerze z systemem Windows. Wybierz folder lub pozostaw go domyślnie, a następnie kliknij przycisk „Zainstaluj”. Zakończ proces instalacji.

6. Wprowadź zarejestrowany adres e-mail i hasło. Kliknij „Zaloguj się”, aby połączyć się z siecią VPN TunnelBear.

zaloguj się do systemu Windows

7. W tym momencie masz już zainstalowany TunnelBear i działa na komputerze z systemem Windows. Aby rozpocząć korzystanie z usługi VPN, kliknij przycisk włączania / wyłączania w prawym górnym rogu, aby ustanowić połączenie z najszybszym serwerem VPN lub wybierz określoną lokalizację serwera na mapie.

włączony lub wyłączony tunel

8. Jesteś teraz połączony z siecią VPN TunnelBear! Pozostałe pasmo znajduje się w prawym dolnym rogu. Jeśli chcesz odblokować nieograniczoną przepustowość, musisz uaktualnić do abonamentu płatnego.

TunnelBear na Androida

Instalacja TunnelBear na urządzeniu z Androidem jest równie łatwa, a początkujący VPN zwykle nie potrzebują aplikacji TunnelBear ani niczego skomplikowanego. Wystarczy otworzyć Sklep Google Play i wykonać następujące kroki:

Wyszukaj „TunnelBear” i dotknij „TunnelBear VPN”.

Kliknij „Zainstaluj”, aby rozpocząć pobieranie aplikacji VPN na urządzenie z Androidem.

zainstaluj Android TunelBear

Poczekaj na zakończenie procesu pobierania i instalacji.

Kliknij „Otwórz”, aby uruchomić aplikację.

Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz je utworzyć tutaj. Wpisz swój adres e-mail i hasło. Jeśli masz już konto, dotknij łącza „Zaloguj się”.

Wprowadź swój adres e-mail i hasło, a następnie naciśnij przycisk „Zaloguj się”.

otwórz aplikację tunelową na Androida i zaloguj się

W tym momencie TunnelBear jest teraz zainstalowany i działa na twoim urządzeniu z Androidem. Stuknij w „Get Tunneling”, aby rozpocząć korzystanie z usługi VPN.

Naciśnij przełącznik nad aplikacją, aby automatycznie połączyć się z siecią VPN TunnelBear. Możesz także wybrać konkretną lokalizację serwera, klikając przycisk menu w dolnej części aplikacji.

dotknij przełącznika, aby połączyć się z serwerami VPN TunelBear

Twoje urządzenie z Androidem powiadomi Cię, że TunnelBear próbuje ustanowić połączenie VPN. Stuknij w „OK”, aby kontynuować.

prośba o połączenie z Androidem tunnelbear

TunnelBear VPN jest teraz aktywny i szyfruje dane na twoim urządzeniu z Androidem. Zauważ, że użytkownicy mobilni mają więcej darmowych danych w porównaniu do użytkowników komputerów stacjonarnych. Jeśli chcesz odblokować nieograniczoną przepustowość, po prostu dotknij przycisku „Uaktualnij”, aby przejść do płatnego konta.

Jak odinstalować TunnelBear

Czy odkryłeś, że TunnelBear nie jest dla Ciebie i zastanawiasz się, jak odinstalować TunnelBear na swoim urządzeniu? Nie martw się, ponieważ proces jest równie łatwy. To powiedziawszy, kroki różnią się w zależności od urządzenia.

Dla Windows użytkownicy, możesz odinstalować Tunnelbear tak jak każdą inną aplikację. Wystarczy przejść do ustawień i kliknąć „Aplikacje”.

unistall tunnelbear VPN na Windowsie

Poszukaj TunnelBear na liście zainstalowanych aplikacji i kliknij „Odinstaluj”

unistall tunnelbear VPN na Windows 2

Dla Android użytkownicy, wystarczy przejść przez menu główne i poszukać ikony TunnelBear. Stuknij i przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie przeciągnij ikonę do polecenia odinstalowania w prawym górnym rogu.

unistall tunnelbear na Androida

Podsumowanie

Dla początkujących, którzy cenią sobie łatwość użycia, niezawodne protokoły bezpieczeństwa danych oraz zabawny interfejs użytkownika w stylu niedźwiedzia, TunnelBear jest dobrym wyborem dla VPN.

Jednak zaawansowani użytkownicy, którzy chcieliby uzyskać najlepszą możliwą wydajność ze swojej sieci VPN, prawdopodobnie nie będą mieli TunnelBear. Za nieco więcej pieniędzy są lepsze opcje z wyższymi prędkościami serwera i możliwością odblokowania treści blokowanych geograficznie w serwisie Netflix i innych usługach strumieniowania wideo.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map