Przegląd ExpressVPN


ExpresVPN to usługa VPN włączona na Brytyjskie Wyspy Dziewicze. Musieliśmy przeprowadzić kopanie na ich stronie internetowej, aby dowiedzieć się, gdzie jest zarejestrowana ich firma.

funkcje

ExpressVPN zapewnia usługę prywatności z serwerami w wielu lokalizacjach, a dokładniej w ponad 45 krajach. Ich wybór krajów obejmuje wszystkie kontynenty i ciężko jest być gdziekolwiek na świecie, nie znajdując lokalizacji serwera w pobliżu. Dwa połączenia są dozwolone jednocześnie z jednym kontem VPN.

Jeśli chodzi o szyfrowanie i protokoły, zapewniają OpenVPN, L2TP / IPsec, SSTP i PPTP. Chociaż późniejsze nie jest zbyt bezpieczne, reszta jest w porządku: byliśmy bardzo rozczarowani, widząc, że ich implementacja OpenVPN nadal korzysta z domyślnego 128-bitowego szyfrowania Blowfish z kluczami RSA-1024. 1024-bitowe klucze są bardzo słabe w dzisiejszych standardach. Ponadto reklamują w swoich witrynach „Silne szyfrowanie” i „256-bit”. Jest to dość mylące, ponieważ ich oprogramowanie korzysta z OpenVPN z szyfrowaniem 128-bitowym, a nawet jeśli L2TP zapewnia 256-bitowy poziom szyfrowania AES, jesteśmy pewni, że większość ich klientów korzysta z markowego oprogramowania z OpenVPN. L2TP / IPSec można skonfigurować ręcznie.

Poprosiliśmy ich o szczegółowe informacje na temat siły szyfrowania OpenVPN, a pracownicy pomocy technicznej nie wiedzieli, z czego korzystają, twierdząc, że jest to szyfrowanie 256-bitowe lub unikając pytania, że ​​może to być „TCP lub UDP” (?!).

Siła szyfrowania:

szyfrowanie expressvpn

Oprogramowanie

Zapewniają zastrzeżone oprogramowanie do połączeń VPN dla systemów Windows, Mac i platform mobilnych (iOS, Android) z wykorzystaniem protokołu OpenVPN. Przetestowaliśmy ich oprogramowanie dla systemów Windows, Mac i Android i stwierdziliśmy, że jest całkiem przyzwoite. Jest łatwy w użyciu i wykonuje zadanie dla przeciętnego użytkownika, który po wybraniu lokalizacji VPN chce szybko się połączyć. Ale dla zaawansowanego użytkownika, który szuka bardziej zaawansowanych funkcji, takich jak ustawianie szyfrów szyfrujących, portów połączeń i innych różnych. ustawienia nie są przydatne.

To, co zwykle lubimy widzieć podczas testowania oprogramowania VPN, to prostota, ale także zaawansowane funkcje „ukryte” przed przeciętnym użytkownikiem, ale dostępne na żądanie. Oprogramowanie ExpressVPN zapewnia jedynie prostotę.

oprogramowanie expressvpn

cennik

ExpressVPN zapewnia 3 abonamenty: abonament miesięczny kosztuje 12,95 USD, abonament 6-miesięczny kosztuje 59,94 USD, a pełny rok 99,84 USD. Roczna oszczędność wynosi 35% lub 8,32 USD miesięcznie.

Rodzaje płatności obejmują Paypal, Bitcoin, WebMoney, Paysafecard i inne.
Obejmują one 30-dniowy okres zwrotu i jest to dobra rzecz, ponieważ masz wystarczająco dużo czasu na przetestowanie usługi. Nie pytają o dane osobowe podczas rejestracji, a to plus.

cena ekspresowa

Logowanie i prywatność

Zgodnie z ich polityką prywatności rejestrują dane połączenia, ale nie dane dotyczące aktywności. Nie podają informacji o okresie przechowywania dziennika połączeń. Będą gromadzić dane użytkownika w przypadku wniosków prawnych:

Ponadto możemy gromadzić następujące dane: czasy połączenia z naszą usługą, wybór lokalizacji serwera oraz całkowitą ilość danych przesyłanych dziennie. Przechowujemy to, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę sieci. Analizujemy te informacje ogólnie i dbamy o bezpieczeństwo danych.

Nie rejestrujemy ani nie przechowujemy prywatnych informacji o poszczególnych działaniach użytkowników w naszej sieci. Jednak możemy być zobowiązani do gromadzenia lub ujawniania informacji o poszczególnych użytkownikach w celu spełnienia ważnego prawnego żądania od organów ścigania przekazanego nam w związku z postępowaniem karnym lub dochodzeniem.

Nasze oprogramowanie może wysyłać dane diagnostyczne do zewnętrznego dostawcy usług analitycznych w celu identyfikacji błędów połączenia i możliwych błędów w naszej aplikacji. Zebrane informacje mają charakter ogólny i nie zawierają danych umożliwiających identyfikację osoby.

Używamy zewnętrznych plików cookie i narzędzi analitycznych do śledzenia ofert sprzedaży lub reklam oraz do zrozumienia, które strony w Witrynie przyjmują odwiedzających.

Szybkość i niezawodność

Prędkość była dobra w większości naszych testów, przekraczając 80 Mbit / s w niektórych lokalizacjach. Mówiąc o niezawodności, mieliśmy problemy z kilkakrotnym połączeniem z niektórymi punktami końcowymi VPN.

Wyniki testu prędkości:

speedtest expressvpn

Wsparcie

ExpressVPN zapewnia wsparcie poprzez sprzedaż biletów e-mail i czat na żywo. Ich operator czatu na żywo nie był w stanie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań technicznych dotyczących siły szyfrowania, dlatego zakładamy, że czat jest wykorzystywany do sprzedaży oraz niektórych podstawowych funkcji rozwiązywania problemów i usług.

Wnioski

Dobra:
 • Duży wybór lokalizacji VPN; prawie 50 krajów
 • Dobre oprogramowanie, bardzo łatwe w obsłudze dla przeciętnego użytkownika
 • Dobra prędkość
 • Bitcoin został zaakceptowany
 • Torrent dozwolony
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Źli:

 • słabe szyfrowanie (OpenVPN)
 • zbyt drogie w porównaniu do konkurentów
 • wsparcie niezbyt kompetentne
 • polityka prywatności jest wątpliwa
 • wiele narzędzi śledzących na ich stronie internetowej

Uwagi końcowe

ExpressVPN to dobry wybór dla każdego, kto szuka bardzo dużej liczby lokalizacji w kraju. Ceny są zbyt wysokie w stosunku do tego, co oferują pod względem bezpieczeństwa i prywatności, ponieważ oba wymagają poważnych ulepszeń. Chociaż jest to dobry wybór, jeśli chcesz odblokować strony streamingowe w wielu krajach i torrentowanie bez obaw, ale jeśli Twoim priorytetem jest wysokie bezpieczeństwo i prywatność, istnieją lepsze usługi dostosowane do twoich potrzeb. To powiedziawszy, oceniamy ExpressVPN na 6/10. Możemy ponownie rozważyć ocenę, jeśli chcą ulepszyć usługę.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map