Przegląd CactusVPN 2016


CactusVPN to usługa VPN z siedzibą w Mołdawii, założona w 2011 r. Przez trzech przyjaciół z doświadczeniem w handlu elektronicznym i urosła do całkiem przyzwoitej usługi VPN. W 2015 r. Mieliśmy poprzedni przegląd CactusVPN i zrobiliśmy nowy, aby zobaczyć, jak rozwija się usługa.

Do utworzenia konta w CactusVPN potrzebny jest tylko adres e-mail, a dane uwierzytelniające podane podczas aktywacji konta nie zawierają danych rejestracyjnych. Generują losową nazwę użytkownika i hasło dla każdego konta.

CactusVPN oferuje 16 serwerów w 4 krajach: USA, Wielkiej Brytanii, Holandii i Rumunii. Nie jest to dokładnie duży wybór lokalizacji, spodziewalibyśmy się większej różnorodności, chociaż w zależności od potrzeb może to wystarczyć.

Polityka prywatności i rejestrowania

CactusVPN oświadcza, że ​​obsługuje usługę bez dziennika, co jest zmianą od czasu naszej oceny w 2015 r., Kiedy twierdzili, że powinni przechowywać dzienniki połączeń przez 3 dni

Oprogramowanie

CactusVPN oferuje zastrzeżoną aplikację dla systemów Windows, Mac, iOS i Android:

Obsługiwane są inne platformy i urządzenia, ale z plikami konfiguracyjnymi dla OpenVPN, natywną obsługą VPN OS lub instrukcjami konfiguracji DNS, które można znaleźć na ich stronie internetowej.

Aplikacja Windows jest intuicyjna, płynna i nie daje nam żadnych problemów. Po zalogowaniu przejdziesz do głównego ekranu aplikacji, który pozwala wybrać kraj, serwer i protokół:

Oprogramowanie obsługuje następujące typy połączeń VPN: SSTP, OpenVPN, L2TP / IPsec i PPTP. Testy przeprowadziliśmy przy użyciu OpenVPN.

Istnieje również zakładka „Ustawienia” z funkcjami takimi jak „automatyczne ponowne połączenie” i „Ochrona przed wyciekiem DNS”:

Przetestowaliśmy usługę z ochroną przed wyciekiem DNS i bez niej, a podczas weryfikacji nadal nie zgłoszono żadnych wycieków. Jeśli chodzi o funkcję automatycznego ponownego łączenia, działała ona dobrze w naszych testowanych okolicznościach regularnego rozłączania (w przypadku awarii aplikacji lub utraty połączenia internetowego).

Istnieje również strona informacyjna zawierająca przydatne linki, takie jak samouczki instalacyjne i często zadawane pytania.

funkcje

Oprogramowanie jest raczej bogate w funkcje i ma wiele opcji, które pozwalają dostosować ustawienia w zależności od potrzeb. ustawienia są zapisywane pomyślnie po wyjściu, nawet jeśli zadanie zostanie nagle zakończone.

CactusVPN zezwala na trzy jednoczesne połączenia, ale zgodnie ze swoimi warunkami i usługami, połączenia te nie mogą znajdować się na serwerze zapisu:

Oprócz karty VPN po zalogowaniu się, istnieje możliwość uzyskania dostępu do funkcji SmartDNS:

Funkcja SmartDNS rzeczywiście zmieniła nasze ustawienia DNS i działała dobrze jako funkcja, jednak zawartość Netflix (która jest zasadniczo tym, do czego w większości przypadków przydatna byłaby SmartDNS) nie działała w momencie tej oceny, w drugiej połowie Grudzień 2016. Usługa rozpoznała, że ​​łączymy się przez VPN lub proxy i nie pozwoli na wyświetlenie treści. Hulu i niektóre inne usługi, które próbowaliśmy, działały.

Po wybraniu opcji SmartDNS u góry ekranu logowania pojawi się monit o podanie klucza DNS. Po pomyślnym uwierzytelnieniu lokalizacje i opcje stają się dostępne. Pamiętaj, że możesz mieć konto SmartDNS bez usługi VPN, ponieważ jest sprzedawane jako oddzielny pakiet.

Funkcja SmartDNS pozwala użytkownikowi wybrać lokalizację serwerów DNS, która ma być używana w celu zwiększenia opóźnienia i regionu odblokowanych witryn:

CactusVPN obejmuje również obsługę „przełącznika zabicia”, ale nie jest to typowy typ występujący w większości innych usług opartych na usuwaniu zapory lub bramy.

Ta funkcja umożliwia wybranie jednej lub kilku aplikacji, które zostaną zamknięte w przypadku rozłączenia. Przetestowaliśmy tę funkcję i stwierdziliśmy, że aplikacje torrentowe zostały poprawnie zamknięte, a przeglądarki zamknięte bez pytania, niezależnie od liczby otwartych kart. Jednak ten „przełącznik zabicia” jest gorszy od pozostałych dwóch wymienionych wcześniej typów, ponieważ może nie zawsze działać zgodnie z przeznaczeniem, może wystąpić opóźnienie lub może po prostu nie chcesz, aby proces został nieoczekiwanie zabity, na przykład karta przeglądarki w trakcie „robienia czegoś”.

Dostępne jest również centrum edukacyjne z nieco przydatnymi informacjami i wygląda na to, że niektóre artykuły wciąż są opracowywane i nie są w ostatecznej formie.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, w OpenVPN używają 128-bitowego szyfrowania AES-CBC i certyfikatów klucza RSA 2048 bitów z SHA1 HMAC. Sprawdziliśmy ich certyfikat CA i z zaskoczeniem stwierdziliśmy, że polegają one na zewnętrznym organie certyfikacji (Comodo) przy podpisywaniu certyfikatów serwera OpenVPN. To zła praktyka.

Prędkość

Szybkość przeglądania była przyzwoita i musimy powiedzieć, że chociaż w testowanych lokalizacjach wystąpiły pewne rozbieżności, ogólna wydajność usługi była bardzo dobra, nawet gdy uruchomiono usługi strumieniowego przesyłania multimediów.

P2P jest dozwolony tylko w Holandii i Rumunii ze względu na łagodniejsze przepisy. Torrenty nie łączyłyby się na serwerach w USA ani w Wielkiej Brytanii, niezależnie od rodzaju lub źródła torrenta.

Szybkość pobierania była dobra na testowanym serwerze w Rumunii, ale zaskakująco niska na serwerze w Holandii:

Wyniki testu prędkości torrentów dla Holandii były bardzo niskie, nawet nie mierząc nawet w usługach niskiej klasy. Rumuński serwer działał znacznie lepiej, mimo że nie było o czym pisać.

Wydajność mobilna

Aplikacja mobilna jest bardzo łatwa w obsłudze i ma wiele dostępnych ustawień:

Szybkość przeglądania była przyzwoita na wszystkich testowanych serwerach:

Doświadczenie przebiegło bezproblemowo i nie mieliśmy żadnych problemów ani przerw podczas wykonywania podstawowych zadań i uzyskiwania dostępu do usług przesyłania strumieniowego multimediów.

cennik

CactusVPN oferuje trzy plany cenowe: miesięczne, kwartalne i roczne, a ceny są odpowiednio następujące:

Ceny są uczciwe i podoba nam się to, że mają osobne plany dla VPN i SmartDNS, chociaż różnica cen jest tak mała, że ​​naszym zdaniem warto kupić pakiet.

Jeśli chodzi o metody płatności, pozwalają na PayPal, karty kredytowe / debetowe, AliPay, WebMoney, Yandex.Money, Boleto Bancario, QIWI. Naszym zdaniem jest to dobra różnorodność metod płatności, która pozwala wybrać metodę bardziej zorientowaną na prywatność.

CactusVPN oferuje bezpłatny 24-godzinny okres próbny bez karty kredytowej, bez ograniczeń prędkości lub przepustowości, bez reklam, bez dzienników i pełnego dostępu do wszystkich lokalizacji VPN i protokołów. Istnieje również bezpłatna 7-dniowa wersja próbna usługi SmartDNS, co jest całkiem do przyjęcia.

Dostępny jest również program poleceń. Zalecamy sprawdzenie ich strony, aby upewnić się, że korzystasz z najbardziej aktualnych ofert dostępnych od zespołu CactusVPN. Zaangażowanie przyjaciela w sieć zapewni ci miesiąc bezpłatnej usługi.

Istnieje również program afiliacyjny, o który możesz się ubiegać, który nagradza cię 25% każdej transakcji wniesionej do usługi.

Niektóre ceny mogą być przestarzałe, ponieważ testowaliśmy usługę w okresie wakacyjnym, kiedy odbyło się kilka promocji. Aby uzyskać aktualną listę cen, zalecamy sprawdzenie ich strony z cenami.

Wsparcie

Obsługa klienta była dobra i dość szybka. Otrzymaliśmy szybkie i wysokiej jakości wsparcie, gdy skierowaliśmy niektóre pytania do zespołu CactusVPN.

Istnieją dwa sposoby skontaktowania się z zespołem pomocy technicznej. Istnieje formularz internetowy i system czatu online, na który odpowiedziano na miejscu.

Mają 30-dniową zasadę zwrotu pieniędzy, ale zalecamy przeczytanie warunków, ponieważ są one bardzo surowe. Nie udało nam się ustalić scenariusza, w którym kwalifikowałbyś się do otrzymania zwrotu pieniędzy.

Istnieje wiele zwolnień od odpowiedzialności, takich jak:

Oznacza to, przynajmniej dla nas, że jeśli oprogramowanie przestanie działać któregoś dnia, wystarczy, że zaczekasz i mam nadzieję, że to naprawi, ponieważ nie jest to częścią warunków i usług, a zatem nie jest obowiązkową usługą, za którą odpowiada CactusVPN dla. To i inne stwierdzenia sprawiają, że zdecydowanie sugerujemy, że powinieneś bardzo uważnie przeczytać warunki.

Wnioski

Krótko mówiąc, uważamy, że CactusVPN to wszechstronna usługa, która dobrze wykonuje swoją pracę. Oto szybki podział tego, co nam się podobało, a czego nie:

Plusy:

 • Intuicyjne aplikacje dla głównych platform.
 • Przyzwoite ceny.
 • Dostępny jest osobny produkt SmartDNS.
 • Nie pytać o dane osobowe do rejestracji.
 • Dostępnych jest wiele metod płatności.
 • Dostępna 24 godziny na VPN i 7 dni bezpłatnego okresu próbnego na SmartDNS.
 • Bardzo przydatne centrum edukacyjne i strona FAQ.
 • Świetna obsługa klienta.

Cons:

 • Słabe zabezpieczenia OpenVPN używają certyfikatów wydanych przez zewnętrzny urząd certyfikacji.
 • Nieaktualne OpenVPN w pakiecie z oprogramowaniem.
 • Niejasne położenie i dane firmy. Przedstawiciel wsparcia powiedział nam, że mają siedzibę w Kanadzie, ale wszystko wskazuje na Mołdawię, w tym na stronie O nas.
 • Poniżej średnich prędkości dla serwerów w Holandii.
 • Za mało lokalizacji serwerów w porównaniu do innych usług. Bardzo niewiele krajów do wyboru i niewiele serwerów dostępnych w tych krajach.
 • P2P dozwolone tylko w 2 lokalizacjach.
 • Uwzględniono 3 jednoczesne połączenia z kontem, ale niedozwolone na tym samym serwerze.

Od czasu naszej recenzji w ubiegłym roku nastąpiły pewne zmiany w usłudze CactusVPN, niektóre na lepsze, niektóre na gorsze. Oto szybki podział różnic:

 • Bitcoin nie był akceptowaną metodą płatności w 2015 roku, teraz jest.
 • Potrzebują tylko adresu e-mail, aby założyć konto, podczas gdy w ubiegłym roku wymagane informacje obejmowały nazwę i adres.
 • Ich polityka prywatności została zmieniona i teraz twierdzą, że nie przechowują żadnych dzienników.
 • Zasady refundacji są teraz łagodniejsze i istnieje więcej scenariuszy, które kwalifikują cię do zwrotu.
 • Mają teraz zastrzeżoną aplikację na Androida.
 • Mimo że zastąpili szyfrowanie Blowfish AES, zaczęli używać certyfikatów innych firm, co budzi pewne znaki zapytania.
 • Wydajność (odzwierciedlona w przeglądaniu i prędkości pobierania torrentów) jest teraz niższa. Może to wynikać ze wzrostu bazy użytkowników bez dostosowania infrastruktury do liczby obecnych połączeń i wymagań dotyczących przepustowości.
 • Usunęli serwer z Holandii, dodali 2 serwery w Wielkiej Brytanii, Rumunii, a serwery w USA pozostały bez zmian.

Z powodów wymienionych powyżej dajemy CactusVPN 5/10 ze względu na złą praktykę polegania na zewnętrznym urzędzie certyfikacji, brak różnorodności w lokalizacjach serwerów i niektóre wyniki testu niskiej prędkości. Musielibyśmy zaobserwować poważną poprawę infrastruktury i dostępnych lokalizacji, aby umieścić je wyżej na skali oznaczonej VPN. To tylko kwestia perspektywy i wydaje się, że są na dobrej drodze.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map