Opera VPN Review 2019 – nie jest to naprawdę usługa VPN | Kawa VPN


Od momentu uruchomienia w czerwcu 2016 r. Obecność Opery VPN w świecie technologii wzbudziła wiele kontrowersji. Fakt, że jest bezpłatny, budzi podejrzenia co do jego prawdziwego programu. Dlaczego firma miałaby tworzyć VPN za darmo? Czy jego darmowa VPN jest tego warta czy nie? Przeczytaj tę recenzję Opera VPN, aby dowiedzieć się o zaletach i wadach tego VPN, a także o tym, jak go używać z przeglądarką Opera.

Co to jest Opera Browser VPN?

Przeglądarka Opera VPN to darmowa usługa VPN stworzona specjalnie dla przeglądarki Opera. Zwiększa prywatność online na dwa sposoby: ukrywa adres IP i ma zasady braku logów. Funkcje te w pewnym stopniu chronią użytkowników przed oszustwami internetowymi.

Brzmi imponująco jak na darmową VPN, prawda?

Cóż, nie za bardzo. VPN bez Opery to coś więcej niż na pierwszy rzut oka.

Zalety

VPN w przeglądarce Opera jest bezpłatny

Nie ma haczyka; to jest całkowicie darmowe! Co miesiąc nie ma żadnych ukrytych opłat ani rachunków. Nie musisz zakładać konta, podawać numeru karty kredytowej i uzyskać dwumiesięczny bezpłatny okres próbny, a następnie automatycznie pobierać opłatę po promocji. Przez cały czas jest bezpłatny.

Działa z Netflix

VPN bez Opery może uzyskać dostęp do witryny blokowanej geograficznie, takiej jak Netflix. Zapewnia nieograniczoną przepustowość, co umożliwia strumieniowe przesyłanie filmów.

Jednak, podobnie jak inne sieci VPN, nadal istnieje duża szansa, że ​​sam Netflix może ograniczyć dostęp do strony. Taka sytuacja jest możliwa, ponieważ Netflix stale monitoruje swój system i toczy bitwę z dostawcami VPN.

Możesz uzyskać dostęp do Netflix za darmo, ale do kiedy? To pytanie, na które nikt nie może odpowiedzieć.

Jest łatwy w konfiguracji i obsłudze

Opera Free VPN jest jedną z najłatwiejszych w konfiguracji. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać przeglądarkę Opera. Ten krok zostanie dokładniej wyjaśniony poniżej.

Wady

To nie jest prawdziwy VPN

Słowa „bezpłatna sieć VPN” zawsze dzwonią. Ale szczerze mówiąc, VPN przeglądarki Opera nie jest prawdziwym VPN. Chociaż może maskować adres IP przez serwer proxy, wykorzystuje słabszą technologię niż wersje płatne. Czym się różnią??

Płatne wersje VPN używają zaawansowanych protokołów do szyfrowania twoich informacji, podczas gdy Opera VPN oferuje HTTPS / SSL, który jest szyfrowaniem niższego poziomu. Może ukryć twój adres IP, ale twoje dane mogą w ogóle nie być szyfrowane. Krótko mówiąc, VPN bez Opery nie może zapewnić maksymalnej ochrony online, podczas gdy inne VPN mogą.

Działa tylko z przeglądarką Opera

Działa tylko z przeglądarką Opera; jest całkowicie bezużyteczny, jeśli uzyskujesz dostęp do Internetu za pośrednictwem różnych platform.

Prawdziwa sieć VPN szyfruje wszystkie przychodzące i wychodzące dane, niezależnie od tego, co robisz i jakich aplikacji używasz.

Niejasna jurysdykcja

Firma VPN musi mieć prawidłowy adres. W przypadku Opery trudno jest określić, w jakim kraju działają. SurfEasy, która znajduje się w Kanadzie, zasila serwery Opery. Kanada jest częścią 5 Eyes Surveillance Alliance wraz ze Stanami Zjednoczonymi, Australią, Nową Zelandią i Wielką Brytanią.

Intrygujące jest jednak to, że Opera to norweska firma. Opera nabyła SurfEasy kilka lat temu. Jednak Symantec, gigantyczna norweska firma antywirusowa, kupiła również SurfEasy. Ale potem SurfEasy jest nadal notowana jako kanadyjska firma. Więc która firma naprawdę jest właścicielem przeglądarki Opera VPN? Czy przestrzega norweskich lub kanadyjskich praw do prywatności? Oto niektóre szczegóły, które sprawiają, że jego jurysdykcja jest niejasna.

Niska prędkość

Dane przesyłane są szybciej w połączeniu bez VPN. Jeśli chcesz się zabezpieczyć, musisz obniżyć prędkość z bezpieczeństwem.

Ale w przypadku Opery szybkość jego działania jest absolutnie okropna. Europejski test serwera wykazał 135 pingów, 8 Mbps DL, 2,0 Mbps UL. Na amerykańskim serwerze wynik był nieco lepszy z: 130 pingami, 15 Mbps DL, 1,4 Mbps UL. Wyniki te potwierdzają, że VPN Opery znajduje się na najniższym miejscu wśród wszystkich testowanych VPN. Jego prędkość jest przerażająca, mimo że nie ma ograniczeń przepustowości.

Jak zainstalować przeglądarkę Opera

Jednak pomimo wad, jeśli chcesz to wypróbować, wykonaj następujące czynności. Aby korzystać z bezpłatnej sieci VPN, musisz zainstalować przeglądarkę Opera. Oto jak:

Przejdź do strony Opera: https://www.opera.com.

strona internetowa opery

Na stronie głównej kliknij „Pobierz teraz”. Spowoduje to pobranie pliku Opera.

pobierz przeglądarkę operową VPN

Po zakończeniu pobierania kliknij „plik open.exe”W lewym dolnym rogu przeglądarki.

otwórz plik exe opery

Pojawi się okno instalacji. Kliknij “zainstalować.”

zainstaluj przeglądarkę operową VPN

Jak zainstalować VPN Opera Browser

Po zainstalowaniu przeglądarki Opera przejdź do menu przeglądarki Opera i wybierz „Ustawienia.”

ustawienia przeglądarki operowej

Kliknij „Zaawansowane”> „Prywatność i bezpieczeństwo. Szukać “Włącz VPN”Poniżej i włącz ją.

włącz VPN w przeglądarce Opera

Aby sprawdzić, czy to działa, ikona VPN pojawi się na pasku wyszukiwania. Jeśli ikona jest niebieska, oznacza to, że masz połączenie.

połącz się z przeglądarką operową VPN

Niebieskie pole VPN działa również jako przełącznik do włączania i wyłączania VPN. Możesz go użyć, aby wybrać serwer w zależności od Twojej lokalizacji. Obecnie oferują trzy lokalizacje: Ameryki, Azję i Europę.

Na smartfony możesz pobrać przeglądarkę Opera z Apple Store i Google Play Store. Aby włączyć lub wyłączyć VPN, kliknij symbol VPN na pasku adresu. (Kliknięcie tej ikony pokazuje również, ile danych przesłałeś w tym miesiącu.) Wybierz preferowaną lokalizację (jedną z trzech). W dolnej części okna zobaczysz swój obecny adres IP.

Co zrobić, jeśli Opera Browser VPN nie działa

Czasami VPN Opery nie działa.

Oto kilka kroków, aby rozwiązać problem.

1. Włącz / wyłącz VPN

Po pomyślnym pobraniu przeglądarka Opera musi pokazać ikonę VPN na pasku adresu. Kliknij na niego, wyłącz go i włącz ponownie.

2. Wyczyść pamięć podręczną

 • Naciśnij “Ctrl + Shift + del”Klawisze skrótu. Zaznacz wszystkie pola w polu „Wyczyść dane przeglądania”, W tym buforowane obrazy i opcje plików.
 • Wybierz “czas” opcja w menu rozwijanym.
 • Kliknij na “Wyczyść dane przeglądania ” przycisk.
 • Uruchom ponownie przeglądarkę Opera.

3. Wyłącz rozszerzenia Opery

Rozszerzenia Opery mogą utrudniać połączenie VPN. Możesz je najpierw wyłączyć, aby upewnić się, że problem został odizolowany.

 • Kliknij “Menu”W lewym górnym rogu przeglądarki Opera
 • Wybierz “Rozszerzenia
 • Wybierz „Włączone”Po lewej stronie karty
 • Kliknij “Wyłączyć”Dla wszystkich włączonych rozszerzeń

4. Wyłącz oprogramowanie antywirusowe

Niektóre oprogramowanie antywirusowe ma problemy ze zgodnością z VPN przeglądarki Opera. Aby upewnić się, że nie blokują przeglądarki, otwórz program antywirusowy i wyłącz go. Uruchom ponownie przeglądarkę Opera i sprawdź, czy VPN działa. Jeśli to działa, musisz dołączyć przeglądarkę Opera do swojego programu antywirusowego Wyjątki dotyczące narzędzi lista. Jeśli nie, przejdź do kroku 5.

(Dodanie przeglądarki Opera do listy wyjątków narzędzi różni się w zależności od używanego oprogramowania. Odwiedź witrynę antywirusową, aby uzyskać więcej informacji. Musisz dodać https://www.operavpn.com do listy wyjątków).

5. Wyłącz zaporę systemu Windows

Winowajcą może być również Windows Defender Firewall. Wyłączenie może rozwiązać problem:

 • Naciśnij logo Windows na klawiaturze, aby otworzyć pole wyszukiwania.
 • Wchodzić “zapora systemu Windows”W polu wyszukiwania i wybierz„Zapora systemu Windows Defender. ”
 • Kliknij “Wyłącz Windows Defender.”

6. Przełącz na optymalną lokalizację

Po prostu kliknij przycisk VPN po lewej stronie paska wyszukiwania Opery. Z menu rozwijanego kliknij „Optymalna lokalizacja.”

7. Zaktualizuj przeglądarkę Opera

Sprawdź, czy Twoja przeglądarka jest zaktualizowana. Kliknij “Menu” i wybierz „O Operze”, Aby otworzyć kartę. Kliknij na “Uruchom ponownie teraz przycisk, aby zaktualizować przeglądarkę i uruchomić ją ponownie automatycznie.

Czy Opera VPN jest bezpieczna??

Czy Opera VPN jest bezpieczna? To pytanie jest bardzo trudne. Odpowiedź brzmi „tak” i „nie”.

Tak, ponieważ wbudowana funkcja VPN zapewnia dwie podstawowe funkcje ochrony: szyfrowanie do i z serwera oraz zasady braku logowania. Gdy VPN przeglądarki Opera jest włączony, używa szyfrowania HTTPS / SSL, aby utworzyć bezpieczne połączenie z serwerem. Klucze szyfrowania wydają się być dużą liczbą liczb losowych.

Opera VPN działa zgodnie z polityką braku logowania. Mówiąc najprościej, przeglądarka nie pozostawia śladu twojej aktywności przeglądania i źródłowego adresu IP. Bez dzienników, bez śladów.

Nie, ponieważ nie jest tak bezpieczny jak samodzielna sieć VPN. Może cię chronić do pewnego stopnia, ale nie zawsze. Pamiętaj, że jesteś chroniony tylko wtedy, gdy korzystasz z przeglądarki Opera z włączoną siecią VPN. Jeśli używasz innej przeglądarki lub aplikacji w trybie online, nie jesteś chroniony.

Szyfrowanie HTTPS / SSL nie jest silnym protokołem szyfrującym. Zaawansowane technologie hakerskie mogą z łatwością je złamać.

Kolejnym problemem związanym z Opera VPN jest jej niezawodność. Jak wspomniano powyżej, zdarza się, że VPN nie działa. Może to być frustrujące i ryzykowne, jeśli jesteś online przez pewien czas bez pewności, że VPN działa. Możesz narażać się na przestępców internetowych i narażać swoją prywatność.

Podsumowanie

Słowo „darmowy” dołączone do przeglądarki Opera VPN brzmi bardzo kusząco. Ale prawda jest taka, że ​​to nie jest prawdziwa sieć VPN. Używa serwera proxy do ukrycia twojego adresu IP, ale jego poziom szyfrowania jest słaby. Jednak używa szyfrowania HTTPS / SSL, który jest tą samą technologią, z której korzystają obecnie główne strony internetowe.

VPN przeglądarki Opera może otwierać witryny z ograniczeniami geograficznymi, takie jak Netflix. Ale nawet to nie ma wiarygodności. Czasami uzyskuje dostęp do Netflix, innym razem nie. Nie ma wiele do zobaczenia w Opera VPN. Biorąc to pod uwagę, w przypadku bezpłatnej wbudowanej funkcji przeglądarki nie można oczekiwać zbyt wiele. Zdecydowanie nie jest najlepszy i nie jest w stanie w pełni wykorzystać samodzielnej sieci VPN. Jeśli potrzebujesz pełnej ochrony online, VPN przeglądarki Opera nie będzie pasował do rachunku.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map