Najlepsze VPN dla Torrenting 2016


W 2014 roku stworzyliśmy listę najlepszych usług VPN do torrentowania (zaktualizowaną w 2015 roku). Teraz, po upływie roku od ostatniej aktualizacji, nadszedł czas na aktualizację.

Niezbędne funkcje VPN do torrentowania

Przy wyszukiwaniu usługi VPN do korzystania z torrentów należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych wymagań, a niektóre z nich wymieniliśmy poniżej.

Nie blokuje ruchu torrentowego

Wiele usług VPN blokuje ruch torrentów na całym świecie lub w niektórych ich lokalizacjach. Robią to z dwóch powodów. Po pierwsze, aby ograniczyć wykorzystanie przepustowości, ponieważ torrentowanie może zużywać wiele zasobów przepustowości, aw niektórych regionach może to być dość kosztowne. Po drugie, aby zatrzymać potencjalne naruszenie praw autorskich. Duża liczba skarg zmusiłaby ich podwykonawców i partnerów hostingowych do ich wyrzucenia, a nawet może stanąć przed sądem.

Akceptuj anonimowe rejestracje

Akceptowanie Bitcoin, innych kryptowalut i kuponów przedpłaconych jest koniecznością. Kolejnym kluczowym aspektem jest brak prośby o weryfikację tożsamości podczas rejestracji.

Mają solidną politykę prywatności

Ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakie dane są gromadzone o użytkownikach, na jak długo i jak są przechowywane. Dlatego zawsze powinieneś sprawdzać politykę prywatności każdej usługi, z której zamierzasz korzystać, nie tylko VPN, ale każdej innej usługi, która gromadzi dane osobowe. Z tego powodu preferujemy sieci VPN, które nie rejestrują aktywności użytkowników, a nawet nie rejestrują niczego. Pamiętaj jednak, że wiele serwisów obiecuje, że nie będzie przechowywać dzienników, ale nie ufasz wszystkim, co czytasz w Internecie, prawda??

Pamiętaj, że nawet jeśli usługa nie rejestruje ruchu użytkowników, jeśli podają dedykowane adresy IP dla poszczególnych użytkowników, bardzo łatwo byłoby zidentyfikować konkretnych użytkowników, którzy używali każdego adresu IP w określonym czasie. Dlatego zaleca się korzystanie z usług udostępniających współdzielone adresy IP, aby użytkownicy połączeni w tym samym czasie korzystali z tych samych adresów IP, co praktycznie uniemożliwia identyfikację konkretnych użytkowników uzyskujących dostęp do plików torrent.

Przepustowość i prędkość

Szybkość odgrywa istotną rolę przy pobieraniu torrentów, więc jakość sieci i przepustowość są kluczowymi kwestiami przy wyborze VPN do torrentowania. Całkowita liczba krajów nie ma większego znaczenia, ponieważ w tym przypadku wolimy jakość od ilości. Istnieje wiele usług VPN, które reklamują setki lokalizacji i serwerów, ale większość z nich jest naprawdę straszna pod względem prędkości, ponieważ są one hostowane za pośrednictwem tanich dostawców VPS.

Funkcje oprogramowania

Niezbędne funkcje, które powinny być obecne w każdym oprogramowaniu VPN:

 • przełącznik zabicia: jest to zdolność oprogramowania do odcięcia twojego połączenia internetowego, jeśli VPN rozłączy się, aby prawdziwe IP nie zostało ujawnione w roju torrentów
 • pozwala użytkownikowi zmienić parametry połączenia: porty, protokoły, siłę szyfrowania. Dostosowanie tych ustawień może pomóc w rozwiązaniu problemów i zwiększeniu prędkości
 • połącz ponownie automatycznie i nie ujawniaj prawdziwego adresu IP podczas ponownego połączenia
 • przekierowanie portów poprawia prędkość wysyłania. Nie jest potrzebny do korzystania z funkcji „uruchom i uruchom”, jeśli używane są publiczne moduły śledzące
 • selektywne routing na aplikację lub wsparcie SOCKS5 są bardzo mile widziane, tak że tylko aplikacja torrentowa będzie korzystać z VPN / proxy

Polecane usługi VPN

Z dziesiątek testowanych przez nas usług stwierdziliśmy, że bardzo niewiele z nich spełnia wcześniej opisane wymagania.

Prywatny dostęp do Internetu (PIA)

PIA VPN jest bardzo solidny i istnieje już od kilku lat. Rozrastają się bardzo szybko, a ich sieć obsługuje obecnie ponad 3000 serwerów w 25 krajach. W USA mają serwery zlokalizowane we wszystkich kluczowych regionach kontynentu. Nie blokują pobierania torrentów w żadnej ze swoich lokalizacji, proszą tylko o adres e-mail podczas rejestracji, mają zasady braku dziennika, a ich oprogramowanie ma prawie wszystkie funkcje, o które prosiliśmy.

Bardzo interesującą funkcją, której nie znaleźliśmy w wielu usługach, jest możliwość sprawdzenia stanu serwera i czasu reakcji bezpośrednio w oprogramowaniu. To pozwoli ci połączyć się z bardziej responsywnym serwerem i uzyskać najlepszą możliwą jakość.

Dzięki tej usłudze oferowane jest również rozwiązanie proxy, które pozwala przekierowywać określony ruch, taki jak pobieranie torrentów. Jest to bardzo przydatna funkcja, którą nie ma wielu dostępnych. Poniżej znajduje się również test prędkości dla funkcji proxy.

Przekierowanie portów jest również dostępne, a ustawienia i inne przydatne informacje na ten temat można znaleźć tutaj. Jeśli chcesz przeczytać najbardziej szczegółową i aktualną recenzję dotyczącą PIA, możesz ją znaleźć tutaj

Odkryliśmy, że ich serwery VPN są dość szybkie. Poniżej kilka wyników testów prędkości.

Pobieranie torrentów przez Kanadę (Toronto) lokalizacja:

PIA-torrent-CA-Toronto

Pobieranie torrentów przez Szwecję:

PIA-torrent-sweeden

Pobieranie torrentów przez lokalizację US East:

PIA-torrent-US-East

Pobieranie torrentów przez holenderskiego proxy (SOCKS5):

PIA-torrent-proxy

AirVPN

AirVPN zaczął jako usługa bezpłatna w kwietniu 2010 r., A następnie w 2012 r. Dodał stronę komercyjną, aby zapewnić zespołowi podstawę pieniężną, która pozwoliłaby im oferować produkt wysokiej jakości poprzez poświęcenie pełnego czasu pracy. Dziś jest obsługiwany wyłącznie przez aktywistów, ludzi świadomych problemów związanych z bezpieczeństwem i wnoszą solidną infrastrukturę do stołu. Posiadają ponad 80 serwerów z liniami o dużej przepustowości i najlepszym sprzętem w 15 centrach danych w 16 krajach i 3 kontynentach.

Istnieje funkcja, którą chcielibyśmy udostępnić w ramach tej usługi, rozwiązanie proxy. Niestety, nie ma jednego, ani nie ma wzmianki o dostępności w najbliższej przyszłości.

Przekierowanie portów jest dostępne i można je włączyć na ich stronie internetowej. Jest to szczególnie przydatna funkcja, którą z przyjemnością widzimy w zestawie.

Ceny są konkurencyjne, a w pełni funkcjonalne oprogramowanie jest intuicyjne i przyjazne dla użytkownika. Istnieje kilka funkcji, które są dostępne od pierwszego wejrzenia, a także masz zaawansowane opcje do wyboru.

Poniżej znajdują się różne testy prędkości i jakie wyniki udało nam się uzyskać.

Pobieranie torrentów przez Kanadę (Toronto) lokalizacja:

AirVPN-torrent-CA-Toronto

Pobieranie torrentów przez lokalizację w Holandii:

AirVPN-torrent-UE-Holandia

Pobieranie torrentów przez lokalizację w Chicago:

AirVPN-torrent-US-Chicago

TorGuard

TorGuard zapewnia szeroką gamę usług, takich jak Anonimowy Serwer proxy, VPN, e-mail, a także oferuje pakiet pakietów z przyzwoitą zniżką na wypadek, gdybyś potrzebował więcej niż jednej funkcji. Istnieje ponad 1600 serwerów dostępnych w ponad 50 krajach, więc jest bardzo prawdopodobne, że będziesz w stanie znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz.

Oprogramowanie jest bardzo łatwe w użyciu, daje dobry opis i eliminuje wszelkie niejasności dotyczące konfigurowanego połączenia, a także bardzo łatwo jest wykryć, czy wycieknie jakiś ruch.

Dostępna jest również opcja przekierowania portów, ale należy uzyskać do niej dostęp ze strony internetowej w interfejsie użytkownika w menu „Moje usługi”. Stamtąd możesz poprosić o przekierowanie portów.

Oferują również opcję proxy SOCKS5 w przypadku, gdy chcesz kierować tylko ruch torrentowy przez TorGuard i chronić swój adres IP.

Ceny są uczciwe, produkty są dobrze wyjaśnione, proces wymeldowania jest dość łatwy do przejścia, a zespół obsługi klienta był szybki i zwięzły w odpowiedzi na nasze zapytanie.

Nasze testy prędkości dały nam bardzo dobry pomysł na jakość produktu, a wyniki możesz sprawdzić poniżej:

Pobieranie torrentów przez Kanadę (Toronto) lokalizacja:

TorGuard-torrent-CA-Toronto

Pobieranie torrentów przez Niemcy (Frankfurt) lokalizacja:

TorGuard-torrent-DE-Frankfurt

Pobieranie torrentów przez lokalizację w Holandii:

TorGuard-torrent-NL-Amsterdam

Pobieranie torrentów przez lokalizację w Nowym Jorku:

TorGuard-torrent-US-New York

Pobieranie torrentów przez lokalizację proxy (SOCKS5):

TorGuard-torrent-Proxy

Jak widać w powyższych testach, prędkość jest całkiem dobra przy włączonym połączeniu VPN, ale znacznie wyższa przy użyciu proxy SOCKS5, włączonego w oprogramowaniu klienta torrent. Jednak dla najlepszego bezpieczeństwa i prywatności zaleca się korzystanie z połączenia VPN, a nie z proxy SOCKS5, które nie jest szyfrowane, a niektórzy klienci torrentowi mogą wyciec prawdziwy adres IP. Możesz sprawdzić nasz samouczek Jak zabezpieczyć pobieranie torrentów, który dotyczy dowolnej usługi VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map