Recenzia VPN.ac


VPN.ac je služba VPN so sídlom v Rumunsku, ktorú prevádzkuje bezpečnostná spoločnosť Netsec Interactive Solutions. Pozrime sa, ako sa porovnávajú s konkurenciou.

Aktualizácia recenzie (19. september 2014): Pred niekoľkými týždňami VPN.ac predstavil podporu pre kryptografiu Elliptic Curve Cryptography s OpenVPN. Ďalším dôležitým doplnkom je podpora zmätenosti lepšieho obtokového DPI v Číne a ďalších krajinách, kde je blokovaná väčšina protokolov VPN.
Aktualizácia prehľadu (14. júna 2015): Do článku Alternatívy k Hole sme zahrnuli VPN.AC SecureProxy.
Skontrolujte aktualizáciu (19. augusta 2016): nové testy rýchlosti a testovanie geografického blokovania.

Vlastnosti

VPN.ac má viac ako 70 serverov v 20 krajinách: Austrália, Kanada, Švajčiarsko, Nemecko, Španielsko, Fínsko, Francúzsko, Hongkong, Taliansko, Japonsko, Južná Kórea, Litva, Luxembursko, Mexiko, Holandsko, Poľsko, Rumunsko, Švédsko, Singapur , Spojené kráľovstvo a USA.
V niektorých krajinách existuje viac serverov, napríklad v Holandsku má 13 serverov av USA má okolo 20.

Ponúkajú jediný plán VPN, ktorý umožňuje až 6 súčasných pripojení pomocou OpenVPN, L2TP / IPsec a PPTP, ako aj ich doplnok SecureProxy pre prehliadače. Ich servery VPN poskytujú 128-bitové a 256-bitové šifrovanie s OpenVPN a 256-bitové s L2TP / IPsec. P2P je povolený na všetkých miestach, ale má niekoľko „optimalizovaných“ miest pre P2P: Holandsko, Kanada, Švédsko, Fínsko, Rumunsko, Luxembursko a Francúzsko.

V januári 2014 spoločnosť vpn.ac aktualizovala svoje šifrovanie OpenVPN na 4096-bitové RSA kľúče na autentifikáciu a AES-256-bitovú šifru na prenos údajov. OpenVPN obsahuje aj hodinové PFS (Perfect Forward Secrecy). O 9 mesiacov neskôr predstavili podporu pre kryptografiu Elliptic Curve Cryptography, upgrade na RSA – úplne ojedinelá funkcia na trhu..

Ďalšou vlastnosťou, ktorú predstavili začiatkom roku 2014, sú ich súkromné ​​DNS prekladače: namiesto použitia DNS serverov tretích strán, ako sú Google alebo poskytovatelia hostingu, ktorí prenášajú dotazy DNS v čistom texte, nasadili vpn.ac svoje vlastné DNS prekladače a všetky dotazy DNS sú šifrované medzi zákazníci a prekladatelia využívajúci 128-bitový AES. Na serveroch resolvera prevádzkujú službu, ktorá generuje milióny DNS dotazov, ktoré sú zmiešané s dopytmi od používateľov VPN, čím sú rezolvery veľmi imunné v prípade, že sa dotazovanie DNS deje..

Ich rozšírenie SecureProxy pre prehliadače Chrome, Firefox a Opera umožňuje používateľom tunelovať prenos prehľadávania bez pripojenia k sieti VPN klasickým spôsobom (OpenVPN, L2TP / IPsec atď.) Pomocou silného šifrovania. Rozšírenie využíva čistý prenos TLS, takže je veľmi dobré obísť brány firewall a cenzúru ISP v Číne.

V súčasnosti má doplnok SecureProxy viacero brán v USA (8 serverov na západnom pobreží, 4 na východnom pobreží, 1 v stredných USA), Japonsku (6 serverov), Hongkongu (2 servery), Južnej Kórei, Singapure (2 servery), India, Austrália, Kanada (Vancouver a Montreal), Spojené kráľovstvo (3 servery), Írsko, Nemecko (2 servery), Rakúsko, Francúzsko, Maďarsko, Holandsko (2 servery), Fínsko, Nórsko, Česká republika, Rusko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Bulharsko, Ukrajina, Litva, Poľsko, Mexiko, Dánsko, Španielsko, Portugalsko a Rumunsko.

softvér

V čase, keď sme písali prvú recenziu, mali dialer L2TP / IPSEC. V januári 2014 vydali proprietárny softvér VPN pre Windows a Mac. Softvér je ľahký, čistý a nevyžaduje inštaláciu na PC, je kompatibilný so všetkými ich protokolmi VPN, má zoznam umiestnení a portov na výber, zobrazuje ich najnovšie správy, stav pripojenia vrátane adresy IP. Tento softvér je k dispozícii aj pre systém Linux, vo verzii beta.

Stiahnutie, spustenie softvéru a pripojenie k serveru nás trvalo menej ako minútu. K dispozícii je aj softvér VPN pre Mac a ide o presný „klon“ ich verzie systému Windows.

Softvérová verzia 3.5 má zabudovanú podporu pre Kill Switch, ochranu proti úniku DNS, ochranu proti úniku IPv6, automatické spustenie a automatické pripojenie.

vpn.ac-softvér

Patentovaný softvér je k dispozícii aj pre Android, ktorý používa dátový kanál OpenVPN s kryptografiou Elliptic Curve Cryptography a AES-128. Čo je skutočne pekné na ich aplikácii VPN pre Android, je to, že umožňuje používateľovi vylúčiť aplikácie z používania VPN. Táto funkcia sa hodí pre tých, ktorí nechcú, aby všetka ich prevádzka smerovala cez sieť VPN, ale iba niektoré aplikácie.

stanovenie ceny

Ich mesačný plán VPN je 9 dolárov a zľavy sú k dispozícii pre ich 3, 6 a 12-mesačné plány: $ 24/3 mesiace, 36/6 mesiacov a 58 $ ročne. Poskytujú skúšobný účet za 2 týždne na jeden týždeň. Počas prvých 7 dní môžete zrušiť svoje predplatné a získať tak plnú náhradu. Platobné metódy zahŕňajú Paypal, Bitcoin, Kreditné karty, AliPay, Perfect Money, darčekové karty a mnoho ďalších. Na konci tejto kontroly nájdete exkluzívny 30% zľavu na opakujúci sa zľavový kód.

vpn.ac-cenová

Protokolovanie a ochrana osobných údajov

Podľa svojich Zásad ochrany osobných údajov a ToS uchovávajú protokoly o pripojení iba 1 deň. Neuchovávajú sa žiadne denníky aktivít (napr. História prehliadania).

Z pravidiel ochrany osobných údajov:

Zaznamenávate moju aktivitu?
NEZAPOJUJEME / nesledujeme aktivitu používateľov, ako sú napríklad webové stránky, ktoré navštevujete, e-maily, okamžité správy atď. Aby sme mohli podporovať a ladiť, musíme si udržiavať záznamy denníka (k našej službe VPN). Protokoly pripojenia sa uchovávajú na samostatnom šifrovanom serveri (umiestnenom na nezverejnenom mieste) a automaticky sa denne vymažú..

Rýchlosť a spoľahlivosť

Boli sme ohromení ich rýchlosťou, dosahujúcou viac ako 100 Mb / s, dokonca aj viac ako 300 Mb / s pripojením k VPN. Je to lepšie ako naše výsledky testovania s inými službami VPN.

vpn.ac-speedtest1

Skúška rýchlosti v Kanade:

vpn.ac-torrent1

Skúška na vyššiu rýchlosť cez Holandsko:

vpn.ac-torrent2

Skúška na vyššiu rýchlosť cez Švajčiarsko:vpn.ac-torrent3

Vyššie uvedené výsledky boli dosiahnuté v spojení s OpenVPN a IPsec.

Z hľadiska spoľahlivosti sme mali pripojenia OpenVPN v prevádzke až 3 dni bez odpojenia, takže si nemôžeme sťažovať. Pripojenie IPSec nebolo také stabilné, ako by sa nám páčilo, a odpojilo nás to dvakrát za celý deň testovania.

Otestovali sme tiež rýchlosť pomocou doplnku prehľadávača SecureProxy a míľu prekonali ostatné siete VPN prehliadača!

Výsledky testov rýchlosti pomocou doplnku prehliadača VPN.AC SecureProxy:

vpn.ac-secureproxy

V našich testoch sme si tiež všimli, že služby Netflix, BBC iPlayer, Hulu a niektoré ďalšie streamingové služby nie sú blokované. Pracujú so všetkými svojimi miestami.

podpora

Počas nášho času s VPN.ac sme otvorili dva lístky a na obe sme dostali užitočnú odpoveď predtým, ako sme odišli zo stránky lístkov – doslova. Prevádzkujú tiež live chat a použili sme ho, aby sme požiadali o niekoľko technických podrobností o ich službách. Podľa ich stránky Časté otázky poskytuje podporu sama, nie tretia strana.

závery

dobrý:

 • Vynikajúce rýchlosti. Môže to byť preto, že ich servery ešte nie sú nadmerne využívané? Iba čas ukáže.
 • Rýchla a dôkladná podpora.
 • Inovatívna spoločnosť, nielen „ďalšia VPN“: prvá v tomto odvetví, ktorá šifruje dotazy DNS, jedna z mála, ktorá podporuje kryptografiu Elliptic Curve Cryptography..
 • Služba VPN podporovaná bezpečnostnou spoločnosťou, takže by sa dalo očakávať, že budú zabezpečovať svoje servery (poskytujú služby testovania zabezpečenia)..
 • Veľmi dobrý a ľahký softvér VPN pre systémy Windows, Mac, Linux (beta) a Android, ktorý splní úlohu.
 • K dispozícii je veľa typov pripojenia OpenVPN, dobrá kombinácia typov zmätenosti, silné šifrovacie parametre a porty.
 • P2P povolené.
 • Rozšírenie SecureProxy pre prehliadače Chrome a Firefox je veľmi dobré, ak chcete zabezpečiť iba návštevnosť prehliadača. A je to blesk!
 • Atraktívne ceny, bitcoiny akceptované.
 • Čisté a informatívne webové stránky. Zahŕňa stránku s cestovnou mapou, na ktorej sa nachádzajú informácie o tom, čo sa práve vyvíja a na čom pracujú, a návody na ochranu osobných údajov a zabezpečenie.
 • Netflix, Hulu, BBC iPlayer a veľa ďalších streamovacích služieb fungujú na všetkých svojich miestach.

zlý:

 • V ideálnom prípade by sme radi videli servery VPN vo viacerých krajinách.
 • Zatiaľ neexistuje žiadna proprietárna aplikácia VPN pre iOS.
 • Softvér nie je open-source, ale plánuje ho vydať.
 • Žiadna podpora pre servery proxy HTTP alebo SOCKS5, ktoré sa hodia na torrentovanie.

Záverečné poznámky:

Tento poskytovateľ bol pre nás príjemným prekvapením. Celý proces testovania (aktivácia účtu, nastavenie VPN, testy rýchlosti a spoľahlivosti, zhromažďovanie funkcií z ich webových stránok) bol jednoduchý. Ich servery sú veľmi rýchle a spoľahlivé, ceny sú dobré a podpora je priateľská a veľmi dobre informovaná. Softvér je veľmi ľahký a nevyžaduje inštaláciu na PC: nie je to priemerný softvér, ktorý dodáva veci všade, od programových súborov po registráciu.

Berúc do úvahy toto všetko, dávame vpn.ac hodnotenie 8/10 a veľmi ho odporúčame.
Ak sa rozhodnete pre ich registráciu, použite zľavový kód vpn.ac „VPNREV“ na 30% zľavu na opakovanú zľavu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map