Recenzia TorGuard – najlepšia voľba pre bezpečné torrentovanie? | Káva VPN


Ste na trhu so službou VPN (Virtual Private Network), ktorá zabezpečuje online ochranu vašich osobných údajov? Ak toto čítate, pravdepodobne sa pýtate, či TorGuard vyhovuje návrhu zákona a či by ste mali zvážiť niečo iné. V recenzii TorGuard preberieme všetko, čo potrebujete vedieť a čo od nej očakávať. Až potom sa môžete rozhodnúť, či je to správna služba VPN pre vaše potreby.

Čo je to TorGuard VPN?

TorGuard je prémiová služba VPN pozostávajúca z viac ako 3000 serverov a 68 umiestnení serverov z 55 krajín sveta. Napriek tomuto názvu TorGuard nemá pripojenie k projektu TOR (The Onion Router) – bezplatná sieť s otvoreným zdrojom, ktorá umožňuje anonymnú komunikáciu cez internet..

„Tor“ v TorGuard sa v skutočnosti týka torrentov alebo torrentov, čo je jedna z vecí, na ktoré sa služba VPN špecializuje.

Tu je niekoľko rýchlych informácií o TorGuard VPN:

 • TorGuard je americká spoločnosť VPN so sídlom v Orlande na Floride. Ich materská spoločnosť sa nachádza v Nevise – malom ostrove v Karibiku.
 • Poskytujú záruku vrátenia peňazí na 7 dní, pomocou ktorej môžete úplne otestovať, či ich služba VPN funguje k vašej spokojnosti. Ich cenová štruktúra však môže byť mätúca, pretože sú rozdelené do rôznych kategórií, ako sú Anonymná VPN, Anonymná proxy, Business VPN a množstvo doplnkových služieb..
 • TorGuard používa pokročilé bezpečnostné funkcie, ako je otvorená sieť VPN a najlepšie šifrovanie AES-256 v odbore.
 • Ich VPN aplikácia funguje na väčšine operačných systémov a podporuje širokú škálu internetových zariadení vrátane Windows, Mac, Android a iOS.

TorGuard tvrdí, že má na internete najrýchlejší a najspoľahlivejší protokol VPN. Ale je to skutočne tak?

TorGuard Review – Pros

Ako jeden z najväčších poskytovateľov služieb v oblasti VPN robí TorGuard veľa vecí v poriadku. Medzi pozoruhodné pozitívy, ktoré prichádzajú s používaním ich služieb VPN, patrí:

Prísna politika bez protokolovania a bezpečná jurisdikcia

Na rozdiel od väčšiny ostatných služieb VPN na trhu TorGuard neuchováva žiadne informácie o činnostiach používateľov. Je to dôležité najmä v prípade, že máte obavy o súkromie na internete.

Zatiaľ čo spoločnosť TorGuard má pobočky v Spojených štátoch, ich materská spoločnosť sa nachádza v Karibiku. Vďaka tomu je ich sieť VPN mimo dosahu medzinárodných spravodajských skupín, ako je aliancia „Five Eyes“. Užívatelia si preto môžu byť istí, že spoločnosť VPN nie je pod žiadnym tlakom na sprístupnenie informácií o používateľovi tretím stranám.

Vysoká rýchlosť servera

Hoci je pre používateľov úplne bežné, že pri používaní siete VPN zaznamenávajú pokles rýchlosti pripojenia, dobrá služba VPN môže optimalizovať svoj server VPN tak, aby sa latencia stala pre používateľov problémom. Našťastie TorGuard v tejto súvislosti nesklame.

Aj keď nejde o najrýchlejšiu sieť VPN, ktorú sme doteraz vyskúšali, TorGuard poskytuje rýchle a stabilné rýchlosti servera, ktoré sú viac ako dostatočné na to, aby bola väčšina používateľov spokojná. V našich testoch rýchlosť internetu za optimálnych nastavení (najbližší server VPN zo skutočného umiestnenia) nikdy neklesla nad 10 až 15 percent.

Prepínač zabíjania špecifický pre aplikáciu

Zatiaľ čo prepínač zabíjania na internete je dnes vo väčšine služieb VPN pomerne štandardnou funkciou, TorGuard ich implementoval pozoruhodne dobre tým, že sa stal špecifickým pre aplikáciu. To znamená, že môžete určiť, ktoré aplikácie sa uzavrú v prípade zlyhania pripojenia VPN.

Ako si viete predstaviť, prepínač zabíjania špecifický pre aplikáciu je užitočný pre prípady, keď chcete vypnúť svoj torrent program v prípade zlyhania VPN. Týmto spôsobom môžete zostať pripojení k internetu prostredníctvom svojej aplikácie sociálnych médií alebo správ.

Flexibilné možnosti zabezpečenia

Okrem nepreniknuteľného AES-256 ponúka TorGuard takmer každý šifrovací protokol v oblasti VPN vrátane SSTP, IPSec a SOCKS5 Proxy..

Pokiaľ ide o VPN, platí pravidlo, že čím silnejšie je šifrovanie údajov, tým väčší je dopad na rýchlosť internetu. Možnosť prepínania medzi rôznymi protokolmi šifrovania údajov umožňuje používateľom upraviť rovnováhu medzi rýchlosťou servera a bezpečnosťou v závislosti od jeho potrieb.

Stealth režim na porážku blokátorov VPN

Väčšina vlád a spoločností sa nepáči, keď sa ľudia snažia obísť cenzúru a obmedzenia, ktoré zaviedli pomocou VPN. Výsledkom je, že vyvinuli výkonný softvér na blokovanie VPN, ktorý dokáže detekovať použitie VPN monitorovaním typických charakteristík prenosu VPN, ako sú hlavičky SSL / TLS..

TorGuard je schopný poraziť blokátory VPN prostredníctvom funkcie, ktorú nazývajú „tajný režim“. Toto filtruje údaje prichádzajúce a odchádzajúce zo zariadenia, aby sa odstránili obvyklé kontrolné znaky používania VPN. Dáta sú potom presmerované cez typické porty, čo používateľom umožňuje obísť obmedzenia geografického blokovania lepšie ako väčšina ostatných sietí VPN na trhu..

Neobmedzená šírka pásma a podpora väčšiny platforiem a operačných systémov

TorGuard VPN ponúka neobmedzenú šírku pásma a môže byť použitý na až 5 zariadeniach bežiacich súčasne. Ako už bolo spomenuté, aplikácia VPN TorGuard podporuje všetky populárne internetové zariadenia a operačné systémy na trhu. To umožňuje používateľom zabezpečiť všetky svoje internetové zariadenia pomocou jedného plánu predplatného, ​​vďaka ktorému je dobrá hodnota za vaše peniaze.

TorGuard – nevýhody

Samozrejme, žiadna VPN nie je dokonalá a existuje niekoľko pozoruhodných nevýhod používania TorGuard ako služby VPN:

Neohrabané a zastarané používateľské rozhranie

Torguard okná app

Aj keď by to mohlo byť čisto subjektívne, jednou z vecí, ktoré si pravdepodobne všimnete pri používaní aplikácie TorGuard VPN, je to, ako zdĺhavé a zastarané vyzerá ich používateľské rozhranie. V porovnaní s aplikáciami VPN v iných populárnych sieťach VPN na trhu sa používateľské rozhranie TorGuardu cíti, akoby ste sa pozerali na aplikáciu zo začiatku 21. storočia..

Pokročilí používatelia by však v skutočnosti mohli uprednostňovať používateľské rozhranie TorGuardu pred jeho náprotivkami. Na jednej strane existuje z aplikácie veľa tónov možností. Preto by ste nemali mať problém s tým, aby aplikácia fungovala presne tak, ako chcete (ak viete, čo robíte). Ak nie, stačí kliknúť na tlačidlo „Pripojiť“ a automaticky sa pripojí k najbližšiemu serveru VPN.

Nie pre začiatočníkov

Ak ste nikdy predtým nepoužívali sieť VPN, môže sa vám zdať, že použitie aplikácie VPN od spoločnosti TorGuard je dosť zastrašujúce. Ich používateľské rozhranie nie je tak intuitívne ako iné siete VPN na trhu. Začiatočníci budú musieť prejsť strmou krivkou učenia, aby zistili, ako fungujú rôzne možnosti a čo najlepšie využili funkcie VPN servera TorGuard..

Zložitá cenová štruktúra

Torguard ceny
strážca ceny

Ako vidíte vyššie, TorGuard implementuje jednu z najviac mätúcich cenových štruktúr, aké sme videli na trhu VPN. Toto je nešťastné vzhľadom na výkon a vlastnosti VPN, ktoré TorGuard ponúka.

Okrem mesačného poplatku, ktorý začína na 9,99 dolárov mesačne, sa od nových používateľov žiada, aby zvážili nákup vyhradenej adresy IP a doplnky, ktoré zvyšujú mesačný poplatok. Ako výsledok. je ľahké preplatiť za funkcie, ktoré nemusíte skutočne potrebovať.

Ako nainštalovať TorGuard VPN

Za predpokladu, že ste sa už zaregistrovali do účtu v TorGuard, ďalším krokom je stiahnutie aplikácie TorGuard VPN do vášho zariadenia. Môžete tak urobiť na stránke TorGuard Clients – Download.

Torguard stiahnutie

Stačí si stiahnuť vhodného klienta a nainštalovať ho do svojho zariadenia. Podobne, ak používate systém Android alebo iOS, nájdete VPN servera TorGuard z obchodu s aplikáciami (Google Playstore alebo Apps Store) a nainštalujte ho do svojho mobilného zariadenia.

Ako nainštalovať rozšírenie TorGuard Chrome

Ak sa chystáte používať TorGuard výhradne na zabezpečenie svojej činnosti prehliadania, v skutočnosti nemusíte do svojho zariadenia nainštalovať aplikáciu VPN. Namiesto toho môžete nainštalovať rozšírenie prehliadača a podľa potreby pristupovať k službe VPN priamo z prehliadača.

predĺženie chrómového chrániča

Rozšírenie Chrome TorGuard si môžete stiahnuť na stránke Klienti TorGuard – Stiahnuť, alebo si ho môžete stiahnuť priamo z Internetového obchodu Chrome..

Môžem použiť TorGuard na sledovanie Netflixu?

Neváhali by sme povedať Áno, ale iba preto, že sme presvedčení, že používanie TorGuard Netflix nie je nákladovo efektívne. Je to preto, že na to, aby sa to stalo, budete si musieť kúpiť vyhradenú IP (7,99 dolárov), ktorú TorGuard účtuje naviac k vášmu mesačnému poplatku. Pri pokuse o odomknutie geograficky blokovaného obsahu na serveri Netflix nebude fungovať žiadny zo štandardných serverov VPN.

Čo je ešte horšie, vyhradená IP, ktorú predávajú, je špecifická pre určitý región. Ak teda chcete získať prístup k obsahu blokovanému na serveri Netflix z viacerých oblastí, budete si musieť kúpiť viac vyhradených adries IP..

V porovnaní s tým NordVPN účtuje 11,95 dolárov mesačne a väčšina ich VPN serverov odblokuje Netflix dobre. Dôležitejšie je, že používatelia môžu voľne prepínať servery z rôznych regiónov podľa potreby bez ďalších nákladov.

Môžem použiť TorGuard na Torrent?

Áno, môžete, a ako už názov napovedá, torrent torrent je vlastne najsilnejším oblekom značky ako služba VPN. TorGuard ponúka zdieľanie súborov P2P na všetkých svojich serveroch VPN s povoleným presmerovaním portov – funkcia, ktorá výrazne zvyšuje rýchlosť prenosu súborov pre torrenty..

Ak pravidelne sťahujete veľa torrentov, odporúča sa používať TorGuard uTorrent na zabezpečenie takýchto aktivít online. TorGuard samozrejme podporuje aj ďalší populárny torrentovací softvér, ako sú BitTorrent, Deluge a Vuze.

Pracuje TorGuard s programom Firestick?

Áno, ale iba pre vybrané zariadenia Firestick. Tu môžete skontrolovať, či je váš Firestick na zozname podporovaných zariadení.

Ak chcete nainštalovať a spustiť TorGuard VPN, vyhľadajte v obchode Amazon App Store Tor Torard a nainštalujte TorGuard Firestick do svojho zariadenia.

Ako získať skúšobnú verziu TorGuard

Nové účty sa automaticky zaraďujú do 7-dňového skúšobného programu TorGuard. To by malo byť dosť času na vyhodnotenie výkonu ich služieb VPN a toho, či je vhodná pre vaše potreby.

Ak nie ste z akéhokoľvek dôvodu spokojní, môžete sa obrátiť na svojich pracovníkov technickej podpory prostredníctvom rozhovoru alebo e-mailu a získať plnú náhradu. Nespokojní zákazníci budú okamžite preplatení, pokiaľ budú v skúšobnej dobe.

zhrnutie

Takže to máte – všetko, čo musíte vedieť o prémiovej VPN službe TorGuard. Ako ste si možno už uvedomili, TorGuard je primárne zameraný na pokročilých používateľov, ktorí presne vedia, čo chcú od služby VPN, a nevadí vám zaplatiť prémiu za to,.
Ak ste nováčikom v oblasti sietí VPN alebo hľadáte niečo, čo môžete povedať, odomknite geo blokovaný obsah na serveri Netflix, potom by sme ho neodporúčali. Nie, keď sú v okolí lacnejšie a užívateľsky príjemnejšie alternatívy.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map