Recenzia CactusVPN 2016


CactusVPN je služba VPN založená v Moldavsku, ktorú založili v roku 2011 traja priatelia so základom v elektronickom obchode a rozrástla sa na slušnú službu VPN. V roku 2015 sme mali predchádzajúcu kontrolu CactusVPN a urobili sme novú, aby sme videli, ako táto služba napredovala.

Na vytvorenie účtu v službe CactusVPN je potrebná iba e-mailová adresa. Prihlasovacie údaje uvedené pri aktivácii účtu neobsahujú informácie o registrácii. Generujú náhodné užívateľské meno a heslo pre každý účet.

CactusVPN ponúka 16 serverov v 4 krajinách: USA, Veľkej Británii, Holandsku a Rumunsku. Nejedná sa o rozsiahly sortiment miest, očakávame širšiu škálu, aj keď v závislosti od vašich potrieb by to mohlo stačiť.

Zásady ochrany osobných údajov a protokolovania

CactusVPN uvádza, že prevádzkujú službu bez protokolovania, čo je zmena od našej kontroly v roku 2015, keď tvrdili, že protokoly pripojenia budú uchovávať 3 dni.

softvér

CactusVPN ponúka proprietárnu aplikáciu pre Windows, Mac, iOS a Android:

Podporované sú aj ďalšie platformy a zariadenia, ale s konfiguračnými súbormi pre OpenVPN, podporou VPN v natívnom OS alebo pokynmi na nastavenie DNS, ktoré nájdete na ich webových stránkach..

Aplikácia Windows je intuitívna, plynulá a nedala nám žiadne problémy. Po prihlásení sa dostanete na hlavnú obrazovku aplikácie, ktorá vám umožní vybrať krajinu, server a protokol:

Softvér podporuje nasledujúce typy pripojenia VPN: SSTP, OpenVPN, L2TP / IPsec a PPTP. Testy sme vykonali pomocou OpenVPN.

K dispozícii je tiež karta „Nastavenia“ s funkciami ako „automatické opätovné pripojenie“ a „Ochrana pred únikom DNS“:

Službu sme testovali s ochranou DNS proti úniku a bez nej a počas nášho overovania neboli hlásené žiadne úniky. Pokiaľ ide o funkciu automatického opätovného pripojenia, v našich testovaných podmienkach pravidelného odpojenia to fungovalo dobre (v prípade zlyhania aplikácie alebo straty internetového pripojenia)..

K dispozícii je tiež informačná stránka, ktorá obsahuje niekoľko užitočných odkazov, ako sú návody na nastavenie a časté otázky.

Vlastnosti

Softvér je skôr nabitý funkciami a má množstvo možností, ktoré vám umožňujú prispôsobiť si skúsenosti v závislosti od vašich potrieb. nastavenia sa po ukončení úspešne uložia, aj keď je úloha náhle ukončená.

CactusVPN umožňuje tri súčasné pripojenia, ale ako sa uvádza v podmienkach a službách, tieto pripojenia nemôžu byť na ukladacom serveri:

Okrem karty VPN po prihlásení do aplikácie existuje možnosť prístupu k funkcii SmartDNS:

Funkcia SmartDNS skutočne zmenila naše nastavenia DNS a fungovala dobre ako funkcia, avšak obsah Netflixu (čo je v podstate to, pre čo by bol SmartDNS vo väčšine prípadov užitočný) nefungoval v čase tohto preskúmania, v druhej polovici December 2016. Služba zistila, že sa pripájame cez VPN alebo proxy, a neumožnilo by sa zobrazenie obsahu. Hulu a niektoré ďalšie služby, ktoré sme vyskúšali, pracovali.

Po výbere možnosti SmartDNS v hornej časti prihlasovacej obrazovky sa zobrazí výzva na zadanie kľúča DNS. Po úspešnom overení sa miesta a možnosti stanú dostupnými. Upozorňujeme, že môžete mať účet SmartDNS bez služby VPN, pretože sa predáva ako samostatný balík.

Funkcia SmartDNS umožňuje užívateľovi vybrať umiestnenie serverov DNS, ktoré sa majú použiť pre lepšiu latenciu a oblasť odblokovaných serverov:

CactusVPN tiež obsahuje podporu pre „kill switch“, ale nie je to obvyklý typ, ktorý sa vyskytuje u väčšiny ostatných služieb založených na odstránení brány firewall alebo brány..

Táto funkcia vám umožňuje vybrať jednu alebo niekoľko aplikácií, ktoré sa vypnú v prípade odpojenia. Testovali sme túto funkciu a zistili sme, že torrent aplikácie boli správne zatvorené a prehliadače boli zatvorené bez zbytočného odkladu bez ohľadu na počet otvorených kariet. Tento „prepínač zabíjania“ je však horší ako ostatné dva vyššie uvedené typy, pretože to nemusí vždy fungovať tak, ako bolo zamýšľané, môže dôjsť k oneskoreniu alebo možno jednoducho nechcete nechať proces neočakávane zabiť, napríklad na kartu prehľadávača uprostred „niečoho“.

K dispozícii je tiež vzdelávacie centrum s trochu užitočnými informáciami a zdá sa, že na niektorých článkoch sa stále pracuje a nie sú v konečnej podobe..

Pokiaľ ide o šifrovanie, pre OpenVPN používajú 128-bitové šifrovanie AES-CBC a certifikáty kľúčov RSA 2048 s kľúčom SHA1 HMAC. Skontrolovali sme ich CA certifikát a boli sme prekvapení, keď sme zistili, že sa pri podpise svojich serverových certifikátov OpenVPN spoliehajú na certifikačné autority tretej strany (Comodo). To je zlý postup.

rýchlosť

Rýchlosť prehľadávania bola slušná a musíme povedať, že aj keď v testovaných lokalitách boli určité nezrovnalosti, celkový výkon služieb bol veľmi dobrý, aj keď sa spustili služby streamovania médií..

P2P je povolený iba v Holandsku a Rumunsku z dôvodu miernejších zákonov. Torrenty by sa nepripojili na americké alebo britské servery bez ohľadu na typ alebo zdroj torrentu.

Rýchlosť sťahovania bola na rumunskom serveri, ktorý sme testovali, dobrá, ale prekvapivo nízka na serveri v Holandsku:

Výsledky testov rýchlosti torrentu v Holandsku boli veľmi nízke, dokonca ani merali až po služby nižšej kategórie. Rumunský server fungoval omnoho lepšie, aj keď nebolo ani o čom písať domov.

Mobilný výkon

Mobilná aplikácia sa veľmi ľahko používa a má k dispozícii veľké množstvo nastavení:

Rýchlosť prehľadávania bola na všetkých testovaných serveroch slušná:

Skúsenosti boli plynulé a pri plnení niektorých základných úloh a pri prístupe k službám streamovania médií sme nemali žiadne problémy ani prerušenia.

stanovenie ceny

CactusVPN ponúka tri cenové plány: mesačné, štvrťročné a ročné a ceny sú nasledujúce:

Ceny sú spravodlivé a páči sa nám skutočnosť, že majú samostatné plány pre VPN a SmartDNS, hoci cenový rozdiel je taký malý, že podľa nášho názoru stojí za to kúpiť balík..

Pokiaľ ide o spôsoby platby, povoľujú PayPal, kreditné / debetné karty, AliPay, WebMoney, Yandex.Money, Boleto Bancario, QIWI. Podľa nášho názoru je to široká škála spôsobov platby, ktorá vám umožňuje zvoliť si spôsob, ktorý je viac orientovaný na ochranu súkromia.

CactusVPN ponúka bezplatnú 24-hodinovú skúšobnú verziu bez potreby kreditnej karty, bez obmedzenia rýchlosti alebo šírky pásma, bez reklám, protokolov a úplného prístupu k všetkým umiestneniam a protokolom VPN. K dispozícii je tiež bezplatná 7-dňová skúšobná verzia pre službu SmartDNS, čo je celkom prijateľné.

K dispozícii je tiež program sprostredkovania. Odporúčame vyskúšať ich stránku, aby ste sa uistili, že využívate najaktuálnejšie ponuky, ktoré ponúka tím CactusVPN. Prinášaním priateľov do siete získate mesiac bezplatného servisu.

Existuje aj pridružený program, o ktorý môžete požiadať, za ktorý vám odmeňuje 25% z každej transakcie, ktorú prinesiete službe.

Niektoré ceny môžu byť neaktuálne, pretože sme testovali službu počas dovolenky, keď sa uskutočnilo niekoľko propagačných akcií. Ak chcete získať aktuálny zoznam cien, odporúčame vám pozrieť si ich stránku s cenami.

podpora

Skúsenosti so zákazníckou podporou boli dobré a skôr rýchle. Keď sme adresovali niektoré otázky tímu CactusVPN, dostali sme rýchlu a kvalitnú podporu.

Existujú dva spôsoby, ako kontaktovať tím podpory. Tam bol webový formulár a online chat systém, ktorý bol zodpovedaný na mieste.

Majú 30-dňovú politiku vrátenia platby, ale odporúčame vám prečítať si tieto podmienky, pretože sú veľmi prísne. Nedokázali sme zistiť scenár, v ktorom by ste skutočne mali nárok na vrátenie prostriedkov.

Existuje mnoho odpustení zodpovednosti, ako napríklad:

To prinajmenšom pre nás znamená, že ak by softvér mal prestať pracovať jeden deň, všetko, čo ste mohli urobiť, je čakať a dúfať, že ho opravia, pretože to nie je súčasťou zmluvných podmienok a služieb, a preto nie je povinnou službou, za ktorú je spoločnosť CactusVPN zodpovedná pre. Toto a ďalšie vyhlásenia nás dôrazne odporúčajú, aby ste si pozorne prečítali zmluvné podmienky.

závery

Stručne povedané, máme pocit, že CactusVPN je dobre zaoblená služba, ktorá dobre vykonáva svoju prácu. Tu je stručný prehľad toho, čo sa nám páčilo a čo sa nám nepáčilo:

Pros:

 • Intuitívne aplikácie pre hlavné platformy.
 • Slušné ceny.
 • K dispozícii je samostatný produkt SmartDNS.
 • Nepožadujem registráciu osobných údajov.
 • K dispozícii je veľa spôsobov platby.
 • K dispozícii je 24 hodín pre VPN a 7denná bezplatná skúšobná verzia pre SmartDNS.
 • Veľmi užitočné vzdelávacie centrum a stránka FAQ.
 • Skúsenosti so zákazníckou podporou.

Zápory:

 • Slabá bezpečnosť OpenVPN, používajú certifikáty vydané certifikačnou autoritou tretej strany.
 • Zastarané OpenVPN dodávané s ich softvérom.
 • Nie je jasné o umiestnení a podrobnostiach spoločnosti. Zástupca podpory nám povedal, že má sídlo v Kanade, ale všetko ukazuje na Moldavsko vrátane ich stránky O nás.
 • Podpriemerné rýchlosti pre holandské servery.
 • V porovnaní s inými službami nie je dostatok serverových umiestnení. Veľmi málo krajín na výber a málo serverov dostupných v týchto krajinách.
 • P2P je povolený iba na 2 miestach.
 • Zahrnuté 3 súčasné spojenia s účtom, ale nie sú povolené na rovnakom serveri.

Od minuloročného preskúmania došlo v službe CactusVPN k niektorým zmenám, niektoré k lepšiemu, iné k horšiemu. Tu je stručný prehľad rozdielov:

 • Bitcoín nebol v roku 2015 akceptovaný spôsob platby, teraz je.
 • Na vytvorenie účtu potrebujú iba e-mailovú adresu, zatiaľ čo požadované informácie minulý rok obsahovali meno a adresu.
 • Ich Zásady ochrany osobných údajov boli zmenené a teraz tvrdia, že neukladajú žiadne protokoly.
 • Pravidlá pre vrátenie platby sú teraz miernejšie a existuje viac scenárov, ktoré vás oprávňujú na vrátenie platby.
 • Majú teraz proprietárnu aplikáciu pre Android.
 • Hoci nahradili šifrovanie Blowfish pomocou AES, začali používať certifikáty tretích strán, ktoré vyvolávajú niektoré otázniky.
 • Výkonnosť (odráža sa v prehliadaní a rýchlosti sťahovania torrentov) je teraz nižšia. Dôvodom môže byť zvýšenie užívateľskej základne bez prispôsobenia infraštruktúry počtu súčasných pripojení a požiadaviek na šírku pásma.
 • Odstránili server z Holandska, pridali 2 servery vo Veľkej Británii, Rumunsku a americké servery zostali rovnaké.

Z vyššie uvedených dôvodov dávame spoločnosti CactusVPN 5/10 z dôvodu zlej praxe spoliehania sa na certifikačnú autoritu tretej strany, nedostatok rozmanitosti v umiestnení serverov a niektoré výsledky testov pri nízkych rýchlostiach. Mali by sme vidieť nejaké vážne zlepšenie v infraštruktúre a dostupných miestach, aby sme ich umiestnili vyššie na stupnici označenej VPN. Je to len otázka perspektívy a zdá sa, že sú na správnej ceste.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map