Prehľad Windscribe


Možno ste o Windscribe veľa nepočuli, a to preto, že boli oficiálne uvedené na trh iba okolo apríla 2016. Aj keď sú pre scénu VPN nové, produkt, ktorý poskytujú, je robustný a dobre navrhnutý..

Poskytujú bezplatnú službu, ktorá zahŕňa prístup k 9 serverovým umiestneniam: východ USA, západ USA, Kanada, Hongkong, Francúzsko, Nemecko, Luxembursko a Holandsko. Tento balík tiež obsahuje dopravné obmedzenie 2 GB alebo 10 GB pre registrovaných používateľov. Prémiový balík ponúka prístup na ďalších 20 miest a neobmedzené použitie. Tu je stručný prehľad toho, čo získate, ak sa rozhodnete pre prémiu:

windscribe-funkcie-freevspaid

Služba je poskytovaná na všetkých hlavných platformách, ale niektoré, napríklad Android, sú dostupné iba prostredníctvom softvéru tretích strán a iba pre prémiových používateľov..

windscribe-supportedplatforms

Veľmi nás zaujímali niektoré zvláštnosti, ktoré Windscribe ponúka, a my sme tu, aby sme sa podelili o skúsenosti s používaním tohto produktu, takže sa k nemu dostaneme priamo.

Zásady ochrany osobných údajov a protokolovania

Windscribe má dobre štruktúrovanú a transparentnú politiku ochrany osobných údajov, ktorá presne vysvetľuje, aké informácie sa uchovávajú a na ako dlho. V prípade prémiových účtov sa informácie uchovávajú po dobu 30 dní pre spory týkajúce sa vrátenia platby a podvodov a bezplatné účty nemusia poskytovať žiadne osobné informácie, takže tu nie je žiadna diskusia.

V politike je tiež zmienka o právnom aspekte a ďalších dôležitých informáciách, takže vám odporúčame prečítať si viac o ich ochrane súkromia tu.

softvér

Prvá vec, o ktorej by sme chceli diskutovať o tomto softvéri, je skutočnosť, že je dobre skonštruovaný a poskytuje veľa možností na prispôsobenie vášho zážitku. Chceme to zdôrazniť, pretože vo všeobecnosti, pokiaľ ide o bezplatné alebo dokonca platené služby VPN, existuje veľa kompromisov v návrhu a ak nedokážu poskytnúť funkčnosť, snažia sa vyrovnať s vizuálnymi efektmi. V prípade Windscribe to tak nie je. Je to funkčný softvér, ktorý sa ľahko používa a sme veľmi spokojní s jeho výkonom.

windscribe-desktopapp

Hneď pri rozhraní nastavení máte možnosť upraviť parametre, ako je typ pripojenia a nastavenie brány firewall, a nemôžeme dostatočne zdôrazniť skutočnosť, že softvér ponúka skvelý zážitok. Neexistujú žiadne honosné triky alebo ponuky, jednoducho to funguje.

Windscribe tiež ponúka chrómové rozšírenie, ktoré nám zanechalo dobrý celkový dojem. Keby sme nevedeli, že navyše ponúkajú službu VPN a rozšírenie chróm ako doplnok, ľahko by sme si to pomýlili so samostatnou službou VPN. Rozšírenie je úplné, ľahko použiteľné a obsahuje funkciu, ako je napríklad blokovanie reklám a „rozdelená osobnosť“ (funkcia, ktorá náhodne strieda vášho používateľského agenta), ktorá skutočne funguje.

windscribe-chromeextensionf

Chrómové rozšírenie má v prehliadači Chrome niekoľko veľmi dobrých recenzií. Zdá sa, že nie je veľa sťažností týkajúcich sa funkčnosti. Všimli sme si však nejaké problémy. Rovnako ako takmer každé ďalšie rozšírenie Chrome proxy / „VPN rozšírenie“, prostredníctvom WebRTC dôjde k úniku skutočnej adresy IP. Z dôvodu ochrany osobných údajov musíte na blokovanie únikov WebRTC použiť doplnok Chrome od tretích strán. Tu je návod, ako opraviť úniky WebRTC.

Ďalším zaujímavým a negatívnym aspektom, ktorý sme si všimli, je to, že používa proxy server pri testovaní rýchlosti na speedtest.net, vrátane beta.speedtest.net, ktorý nie je Flash, ale HTML5. To znamená, že nie je možné brať do úvahy rýchlostné testy s rozšírením Windscribe Chrome, a to aspoň na webe speedtest.net, pretože zmerajú priame spojenie medzi servermi používateľov a najrýchlejších serverov. Urobili sme určitý rýchlostný test s inými testovacími webmi a zároveň sme sa uistili, že nedochádza k úniku údajov a že výsledky rýchlych testov boli celkom dobré, v skutočnosti sa pohybovali medzi 50 a 200 Mbps v závislosti od miest.

Vlastnosti

Testovali sme Netflix a Hulu a bohužiaľ neboli k dispozícii, ako sme očakávali. Nepovažujeme to za negatívny aspekt, pretože tieto služby streamovania médií tvrdo zakročujú proti poskytovateľom VPN, ale chceme to spomenúť v prípade, že je to jeden z dôvodov, prečo hľadáte realizovateľné riešenie VPN..

Killswitch (funkcia brány firewall na hlavnej obrazovke aplikácie) funguje dobre, nedošlo k únikom IP a poskytujú ochranu proti úniku IPv6 a DNS priamo v klientovi. Firewall killswitch beží ako služba s názvom WindscribeService.exe a zdá sa, že integráciu brány firewall integrovanej do Windows.

Windscribe používa AES-256 s SHA512 a 4096-bitovým RSA kľúčom. Používatelia môžu tiež manuálne zmeniť typ pripojenia, ktorý je predvolený na OpenVPN UDP (najrýchlejší a najbezpečnejší). Ďalšie možnosti sú: OpenVPN UDP – port 443, OpenVPN TCP – port 1194 a „Stealth“, ktorý používa OpenVPN cez Stunnel cez port 8443. Tento tzv. „Stealth“ typ pripojenia, ktorý je tunelom TLS v inom tuneli TLS, sa hodí, ak hľadáte zablokovanie blokovania ISP v krajinách, v ktorých je blokované bežné pripojenie VPN, napríklad v Číne.

rýchlosť

Poďme hovoriť o rýchlosti, pretože koniec koncov, vo väčšine prípadov je to určite istota. Uskutočnili sme niekoľko rýchlostných testov vrátane prehliadača a torrentu a radi by sme ich prediskutovali individuálne:

Rýchlosť prehliadania

Zážitok z prehliadania bol veľmi dobrý, nemali sme žiadne problémy, odpojenia ani iné nepríjemné udalosti. Tu sú výsledky rýchlostných skúšok:

windscribe-browserspeedtest

Na rozdiel od doplnku Chrome, testy na webe speedtest.net neprešli pripojením, takže výsledky sú presné.

Windscribe sa nám podarilo prekvapiť, nie nevyhnutne prostredníctvom vynikajúcich rýchlostí, ale skôr dôslednosťou spojení a skutočnosťou, že aj miesta ako Nórsko alebo Rusko (ktoré zvyčajne pracujú veľmi pomaly alebo vôbec) poskytujú dobré a stabilné spojenie..

Vysoká rýchlosť

Aj keď sa výsledky líšia, zistili sme, že rýchlosť sťahovania bola viac ako uspokojivá bez ohľadu na použité umiestnenie. Tu sú výsledky testu rýchlosti sťahovania torrentov pre Kanadu, Francúzsko, Nemecko a Nórsko:

canadabc

Francúzsko

Nemecko

Nórsko

Majte na pamäti, že existuje mnoho faktorov, ktoré je potrebné vziať do úvahy, ako napríklad počet sejačiek, umiestnenie a služby hostenia súborov a serverov, takže vaše výsledky sa môžu líšiť v závislosti od typu obsahu, ktorý sa pokúsite stiahnuť..

Mobilný výkon

Windscribe má natívnu VPN klientsku aplikáciu pre iOS, ktorá pracuje pomocou protokolu pripojenia IPsec IKEv2.

V systéme Android zatiaľ neposkytujú svoju vlastnú klientsku aplikáciu VPN a spoliehajú sa na StrongSwan, čo je aplikácia tretích strán pre Android, ktorá používa pripojenie IKEv2 IPsec:

windscribe-androidapp

Testovali sme aplikáciu pre Android a prišli sme s týmto výsledkom testu rýchlosti:

windscribe-androidspeedtestuseast

Testovali sme iba na východe z USA, pretože konfiguračná časť bola trochu zložitejšia a cítime potrebu zdôrazniť to. Nie je to presne kvantová fyzika, ale pre tých z vás, ktorí nie sú ochotní ísť ďalej, alebo si jednoducho tieto konfigurácie neužívate v aplikácii VPN, sme si mysleli, že by sme to mali spomenúť..

Skúsenosti boli veľmi dobré, spojenia boli konštantné rýchlosť a neprerušované. Pridávanie sa skutočne zablokuje a aj keď rýchlosť nie je najlepšia na papieri, streamingové médiá nám nedali žiadne problémy na mobilných zariadeniach, Android aj iOS..

stanovenie ceny

Veľa sme hovorili o Windscribe, o tom, čo robí, o tom, ako dobre to robí, ale zatiaľ sme nespomínali ceny, takže tu je rýchly rozpis možností, ktoré majú k dispozícii:

windscribe oceňovacieho-metódy

Je to legitímne cenové rozpätie s trochou zľavy na ročné predplatné a naozaj sme si užili rôzne akceptované spôsoby platby. Windscribe pri registrácii nevyžaduje žiadne osobné informácie, takže dostupnosť platobných metód, ako je bitcoín, drasticky zvyšuje vaše súkromie online.

Nedokázali sme sa dozvedieť nič o pravidlách vrátenia platby, preto sme sa zaoberali otázkou podpory tímu. Na našu otázku neodpovedali dodnes.

podpora

Skúsenosti z technickej podpory boli zlé a mali e-maily dlhšie, ako boli priemerné časy odozvy, ale odpovede boli priame a užitočné. Zástupcovia boli informovaní a profesionálnym spôsobom reagovali a pri postupe použili vhodnú angličtinu. Vyzerá to ako nevyhnutnosť, vyskytli sme sa však v niekoľkých prípadoch, keď tím zákazníckej podpory hovoril hrozne anglicky a problémy sa nedali vyriešiť z dôvodu jazykovej bariéry, vďaka ktorej cítime potrebu zmieniť sa o jazykových schopnostiach v našich recenziách. pretože nie všetci poskytovatelia VPN majú sídlo v anglicky hovoriacich krajinách.

závery

Tu je stručný prehľad toho, čo sa nám páčilo a čo sa nám nepáčilo:

Pros:

 • Intuitívny a robustný softvér, veľmi čisté webové stránky.
 • Transparentná spoločnosť s zrozumiteľnou politikou ochrany osobných údajov.
 • Slušná cena za takúto kvalitnú službu.
 • Na registráciu nie sú potrebné žiadne osobné informácie.
 • Široká škála platobných metód na ochranu vašej identity vrátane predplatených kariet a bitcoínov.
 • Služba je k dispozícii zadarmo (mesačný limit údajov).

Zápory:

 • Žiadna samostatná aplikácia pre Android (zatiaľ).
 • Konfigurácia mobilnej aplikácie tretej strany v systéme Android je trocha bolesti a každé miesto vyžaduje samostatné nastavenie.
 • V softvéri nie sú k dispozícii žiadne denníky pripojenia. Aby sme to našli, museli sme prekopať priečinok% UserProfile% \ AppData.
 • speedtest.net obchádza proxy pripojenie s ich rozšírením pre Chrome. Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou zámerné ušetriť šírku pásma, ale tiež ukázať nereálne výsledky.
 • Rýchlosť VPN je v poriadku, nie veľká.
 • Hrozný čas odozvy na podporu zákazníkov.

Celkovo sme zistili, že Windscribe je dobrá služba s veľkým potenciálom, keď sme videli, ako mladí sú na scéne VPN. Poskytujú niektoré pekné funkcie a robustný produkt a my by sme sa o nich určite radi dozvedeli v budúcnosti. Dáme Windscribe hodnotenie 6,5 / 10.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map