Najlepšie VPN pre Torrenting 2016


V roku 2014 sme vytvorili zoznam najlepších služieb VPN pre torrenting (aktualizovaný v roku 2015). Teraz, po jednom roku od poslednej aktualizácie, je čas na aktualizáciu.

Musíte mať funkcie VPN na torrenting

Pri hľadaní služby VPN, ktorá sa má použiť pri torrentovaní, je potrebné vziať do úvahy niektoré kľúčové požiadavky. Niektoré z nich uvádzame nižšie.

Neblokuje tok torrentu

Mnoho služieb VPN blokuje tok torrentov buď globálne, alebo na niektorých svojich miestach. Robia to z dvoch dôvodov. Jeden, obmedziť využitie šírky pásma, pretože torrenting môže využívať veľa zdrojov šírky pásma, a to by mohlo byť v niektorých regiónoch dosť drahé. Po druhé, zastaviť možné porušenie autorských práv. Vysoký počet sťažností by prinútil ruky svojich upstreamov a hostujúcich partnerov, aby ich vykopli, alebo by dokonca mohli čeliť právnemu konaniu.

Prijímajte anonymné registrácie

Prijímanie bitcoínov, iných kryptomien a predplatených poukážok je nevyhnutné. Ďalším kľúčovým aspektom pri registrácii nie je požiadavka na overenie totožnosti.

Majte spoľahlivé zásady ochrany osobných údajov

Je dôležité presne vedieť, aké údaje sa zhromažďujú o používateľoch, ako dlho a ako sa uchovávajú. Preto by ste mali vždy skontrolovať zásady ochrany osobných údajov akejkoľvek služby, ktorú chcete používať, nielen sietí VPN, ale aj akejkoľvek inej služby, ktorá zhromažďuje osobné informácie. Z tohto dôvodu uprednostňujeme VPN, ktoré neprihlásia aktivitu používateľov alebo ešte lepšie neprihlásia vôbec nič. Majte však na pamäti, že mnoho služieb sľubuje, že neuchovávajú žiadne záznamy, ale neveríte všetkému, čo čítate na internete, viete?

Upozorňujeme, že aj keď služba nezaznamenáva návštevnosť používateľov, ak poskytujú vyhradené adresy IP na základe jednotlivých používateľov, bolo by veľmi ľahké identifikovať konkrétnych používateľov, ktorí používali každú adresu IP v konkrétnom čase. Z tohto dôvodu sa odporúča používať služby, ktoré poskytujú zdieľané adresy IP, aby používatelia pripojení súčasne používali rovnaké adresy IP, takže je prakticky nemožné identifikovať konkrétnych používateľov, ktorí pristupovali k súborom torrent..

Šírka pásma a rýchlosť

Rýchlosť zohráva dôležitú úlohu pri sťahovaní torrentov, takže pri výbere siete VPN pre torrenting sú kľúčovými faktormi kvalita siete a kapacita šírky pásma. Celkový počet krajín nie je skutočne relevantný, pretože v tomto prípade uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou. Existuje veľa služieb VPN, ktoré inzerujú stovky miest a serverov, ale väčšina z nich je skutočne rýchla, pretože sú hostované prostredníctvom lacných poskytovateľov VPS..

Funkcie softvéru

Musíte mať funkcie, ktoré by mali byť prítomné v akomkoľvek softvéri VPN:

 • vypínač zabíjania: jedná sa o schopnosť softvéru prerušiť vaše internetové pripojenie, ak sa VPN odpojí, takže skutočná adresa IP nebude odhalená v torrentovom roji
 • umožňuje užívateľovi meniť parametre pripojenia: porty, protokoly, silu šifrovania. Vyladenie týchto nastavení by mohlo pomôcť vyriešiť problémy a zvýšiť rýchlosť
 • automaticky sa znova pripojte a počas opätovného pripojenia nevystavujte skutočnú adresu IP
 • presmerovanie portov zvyšuje rýchlosť nahrávania. Ak sa používajú verejné sledovače, nie je to potrebné na spustenie a spustenie
 • selektívne smerovanie podľa aplikácie alebo podpora SOCKS5 sú veľmi vítané, takže iba aplikácia torrent by používala VPN / proxy

Odporúčané služby VPN

Z desiatok služieb, ktoré sme testovali, sme zistili, že len veľmi málo z nich zodpovedá požiadavkám opísaným vyššie.

Súkromný prístup na internet (PIA)

PIA VPN je veľmi solídny a existuje už niekoľko rokov. Rastú veľmi rýchlo a ich sieť teraz hostí viac ako 3000 serverov v 25 krajinách. V USA majú servery umiestnené vo všetkých kľúčových regiónoch kontinentu. Neblokujú blokovanie sťahovania torrentov v žiadnom zo svojich miest, pri registrácii požadujú iba e-mailovú adresu, nemajú pravidlá denníkov a ich softvér má takmer všetky funkcie, o ktoré by sme požiadali.

Veľmi zaujímavou vlastnosťou, ktorú sme v mnohých službách nenájdeme, je možnosť skontrolovať stav serverového servera a čas odozvy priamo v softvéri. To vám umožní pripojiť sa k pohotovejšiemu serveru a získať čo najlepší zážitok.

S touto službou vám ponúkame aj proxy riešenie, ktoré vám umožní presmerovať určité dopravné problémy, napríklad sťahovanie torrentov. Toto je veľmi užitočná funkcia, ktorú má k dispozícii len málo ponúk. Nižšie nájdete aj test rýchlosti pre funkciu proxy.

K dispozícii je tiež presmerovanie portov a nastavenia a ďalšie užitočné informácie k tejto téme nájdete tu. Ak si chcete prečítať najpodrobnejšiu a najaktuálnejšiu recenziu o PIA, nájdete ju tu

Zistili sme, že ich servery VPN sú pomerne rýchle. Nižšie sú uvedené niektoré výsledky testovania rýchlosti.

Torrent na stiahnutie prostredníctvom Kanady (Toronto) umiestnenie:

PIA-torrent-CA-Toronto

Torrent na stiahnutie cez Švédsko umiestnenie:

PIA-torrent-Sweeden

Torrent na stiahnutie cez US East umiestnenie:

PIA-torrent-US-východ

Torrent na stiahnutie cez Netherlands Proxy (SOCKS5):

PIA-torrent-proxy

AirVPN

AirVPN začal ako bezplatná služba v apríli 2010, potom v roku 2012 pridali obchodnú stránku s cieľom poskytnúť tímu peňažnú základňu, ktorá by im umožnila ponúkať kvalitný produkt prostredníctvom plného zamestnania. Dnes ho prevádzkujú výlučne aktivisti, ľudia, ktorí si uvedomujú otázky bezpečnosti, a dostávajú k stolu solídnu infraštruktúru. Majú viac ako 80 serverov s vysokorýchlostnými sieťami a špičkovým hardvérom v 15 dátových centrách v 16 krajinách a 3 kontinentoch.

S touto službou by sme chceli mať k dispozícii funkciu proxy riešenia. Bohužiaľ nie je k dispozícii ani zmienka o dostupnosti v blízkej budúcnosti.

Preposielanie portov je k dispozícii a je možné ho povoliť na ich webových stránkach. Toto je obzvlášť užitočná funkcia, ktorú sme radi, že je súčasťou.

Ceny sú konkurencieschopné a plne vybavený softvér je intuitívny a užívateľsky príjemný. Existuje niekoľko funkcií, ktoré sú k dispozícii na prvý pohľad, a máte tiež na výber rozšírené možnosti.

Nižšie nájdete rôzne rýchlosti a aké výsledky sme dokázali dosiahnuť.

Torrent na stiahnutie prostredníctvom Kanady (Toronto) umiestnenie:

AirVPN-torrent-CA-Toronto

Torrent na stiahnutie cez Holandsko umiestnenie:

AirVPN-torrent-EU-Holandsko

Torrent na stiahnutie cez Chicago umiestnenie:

AirVPN-torrent-US-Chicago

TorGuard

TorGuard poskytuje širokú škálu služieb, ako sú anonymný proxy, VPN, e-mail, a tiež majú k dispozícii balík balíkov so slušnou zľavou v prípade, že potrebujete viac ako jednu funkciu. Existuje viac ako 1600 serverov dostupných vo viac ako 50 krajinách, takže je veľmi pravdepodobné, že dokážete nájsť presne to, čo potrebujete.

Tento softvér sa veľmi ľahko používa, poskytuje dobrý popis a odstraňuje nejasnosti o tom, aké pripojenie je nastavené, a je veľmi ľahké zistiť, či existuje únik, ktorý uniká..

K dispozícii je tiež možnosť preposielania portov, je však potrebné k nej pristupovať z webovej stránky vo vašom používateľskom rozhraní v ponuke „Moje služby“. Odtiaľ môžete požiadať o presmerovanie portov.

Ponúkajú tiež možnosť proxy servera SOCKS5 v prípade, že chcete smerovať iba svoju prenosovú rýchlosť cez TorGuard a udržať svoju IP adresu v bezpečí..

Ceny sú spravodlivé, výrobky sú dobre vysvetlené, proces odhlásenia je pomerne jednoduchý a tím podpory zákazníkov bol rýchly a výstižný pri odpovedaní na našu žiadosť..

Naše testy rýchlosti nám poskytli veľmi dobrý prehľad o kvalite produktu a výsledky si môžete pozrieť nižšie:

Torrent na stiahnutie prostredníctvom Kanady (Toronto) umiestnenie:

TorGuard-torrent-CA-Toronto

Torrent na stiahnutie cez Nemecko (Frankfurt) umiestnenie:

TorGuard-torrent-DE-Frankfurt

Torrent na stiahnutie cez Holandsko umiestnenie:

TorGuard-torrent-NL-Amsterdam

Torrent na stiahnutie cez New York umiestnenie:

TorGuard-torrent-US-New York

Torrent na stiahnutie cez Proxy (SOCKS5) umiestnenie:

TorGuard-torrent-Proxy

Ako vidíte vo vyššie uvedených testoch, rýchlosť je s VPN pripojením povolená, ale oveľa vyššia pomocou proxy servera SOCKS5, povoleného v softvéri torrent klienta. Avšak kvôli najlepšej bezpečnosti a ochrane osobných údajov sa odporúča používať pripojenie VPN, nie proxy server SOCKS5, ktorý nie je šifrovaný, a niektorí klienti torrentu môžu uniknúť skutočnú adresu IP. Možno budete chcieť skontrolovať náš tutoriál Ako zabezpečiť sťahovanie torrentov, ktoré sa vzťahuje na akúkoľvek službu VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map