Najlepšie bezplatná sieť VPN pre Android


Existuje pomerne málo služieb VPN, niektoré bezplatné, iné platené, iné podporujúce všetky hlavné operačné systémy a iné zamerané iba na konkrétne prostredia. Ak je k dispozícii toľko možností, môže byť zložité zvoliť si službu VPN, ktorá vyhovuje vašim potrebám, a so zvyšujúcou sa popularitou zariadení s Androidom sme si mysleli, že by sme vám mali priniesť zoznam bezplatných služieb VPN pre Android, ktoré sme si užili v našich testovanie.

Preskúmame funkcie, funkčnosť a rýchlosť, ale nezabudnite, že testujeme mobilné prostredie a že služby v tejto kontrole sú bezplatné a nemusia fungovať tak dobre ako niektoré z platených služieb, na ktoré ste zvyknutí. Ďalšími aspektmi, ktoré je potrebné zvážiť, sú súkromie a bezpečnosť. Ak sú tieto dva kľúčové faktory pre vás pri výbere služby VPN, mali by ste zvážiť iba platené služby VPN, pretože bezplatné sú určené skôr na bežné účely a na základné zabezpečenie a ochranu osobných údajov..

VPN zadarmo Opera pre Android

Opera ponúka „bezplatnú VPN“ (radšej ju nazývame „proxy“) prostredníctvom prehliadača dostupného pre rôzne operačné systémy a prostredníctvom doplnkov pre rôzne prehliadače. Dnes sa však budeme baviť o bezplatných službách VPN, ktoré ponúkajú pre Android, vďaka ktorým sme sa dostali na zoznam vďaka mnohým zaujímavým funkciám a veľkému celkovému výkonu. Poďme zistiť, čo priniesli k stolu.

Zásady protokolovania a ochrany osobných údajov

Opera Free VPN ako väčšina bezplatných služieb VPN ukladá osobné informácie, ktoré sa môžu líšiť od času pripojenia k umiestneniu adresy IP. Toto nemusí byť nevyhnutne problém, poskytujeme vám tieto informácie, pretože môžu byť relevantné vzhľadom na povahu vášho používania VPN.

Viac informácií o ich pravidlách ochrany osobných údajov nájdete tu. Pred registráciou vám odporúčame vyskúšať túto stránku, pretože niektoré podmienky sa môžu zmeniť.

softvér

Softvér pre mobil ponúkaný operou je úplne jedinečný tým, že je čistý a veľmi úhľadný. Pridajte skvelý dizajn a intuitívnu štruktúru a dostali ste aplikáciu hodnú platenej služby VPN.

Páčilo sa nám, že všetky ponuky sú ľahko dostupné a obsahujú atraktívnu tému, vďaka ktorej je zážitok veľmi príjemný.

Vlastnosti

Okrem jednoduchého prístupu k všeobecným informáciám, ako sú napríklad informácie o ochrane osobných údajov, Opera ponúka funkciu ochrany siete WiFi pozostávajúcu z testu zabezpečenia, ktorý určí, ako je vaše pripojenie WiFi chránené. Ak vás zaujíma, aký typ testov sa vykonáva: typ siete (verejná alebo súkromná), úroveň zabezpečenia (šifrovanie), počet zariadení zdieľajúcich rovnakú sieť WiFi, či by bolo možné WiFi čuchanie a monitorovanie siete (celkom zrejmé, že je možné, pokiaľ nie je pripojená sieť VPN).

Dostupné miesta: Kanada, Nemecko, Holandsko, Singapur a USA.

rýchlosť

Takto vyzerali výsledky rýchlostných skúšok.

Výsledky boli viac než uspokojivé, najmä preto, že hovoríme o 100% bezplatnej službe s takým širokým dosahom (viac ako 1 milión stiahnutí v službe Google Play). Podarilo sa nám prehliadať a streamovať médiá bez problémov na zariadení s Androidom s rozlíšením 1080p, čo by malo stačiť na všeobecné použitie.

závery

Naozaj sme mali radi Opera Free VPN ako celok a existuje niekoľko vecí, ktoré by sme chceli vylepšiť, takže tu je rýchly rozpis

Pros

 • Ľahký proces nastavenia bez informácií potrebných na registráciu.
 • Veľmi intuitívna aplikácia s príjemným dizajnom.
 • Slušný počet miest pokrývajúcich hlavné regióny z hľadiska dopytu používateľov.
 • Automatické opätovné pripojenie, aj keď sa mobilné zariadenie reštartuje
 • Príjemné funkcie ako blokovanie reklám a sledovania, zabezpečenie WiFi atď.

Zápory

 • Rýchlosť sťahovania by mohla byť o niečo lepšia, ale stále veľmi dobrá pre bezplatný produkt.
 • Nie celkom produkt Opera, ale biele označenie spoločnosti SurfEasy Inc. z Kanady.
 • Žiadne podrobnosti o šifrovaní, ladení a ďalšie informácie pre kryptografov.

Lucerna VPN

Lucerna VPN, zatiaľ čo spadá do kategórie voľných VPN, je obmedzená na limit prenosu 500 MB. Tento limit je možné zrušiť prihlásením na odber platenej služby.

Momentálne podporujú iba Windows a Android, ale aplikácia pre iOS sa vyvíja podľa ich webových stránok. Ak máte záujem o produkt, odporúčame ho navštíviť kvôli aktualizovaným informáciám.

Zásady protokolovania a ochrany osobných údajov

Ich webové stránky a aplikácie používajú službu Analytics na zhromažďovanie informácií o používaní, čo znamená, že zhromažďujú informácie o navštívených webových stránkach. Tvrdia však, že tieto informácie sa používajú výlučne na štatistickú analýzu a že k účtom nie sú spojené žiadne osobné informácie.

Je tu tiež zmienka o zhromažďovaní IP adries a časových pečiatok, ale nie je tu ani zmienka o tom, ako dlho sú informácie uložené (len to, že sa odstránia po niekoľkých dňoch, čo by mohlo skutočne znamenať niečo).

Viac informácií o ich zásadách ochrany osobných údajov nájdete tu. Odporúčame vám ich skontrolovať pred použitím služby.

softvér

Tento softvér je veľmi zjednodušený, čo nemusí byť nevyhnutne negatívny aspekt, len to, že vás môže zbaviť, ak ste zvyknutí na aplikácie, ktoré majú tlačidlá alebo ponuky (ako väčšina z nás sú). Existuje iba možnosť zapnúť alebo vypnúť službu a predvolene sa bezplatná služba pripojí k serveru USA-NY.

Po prekročení mesačného limitu prenosu 500 MB sa musíte prihlásiť na prémiovú službu, ktorá má nasledujúce cenové plány.

Nepáči sa nám, že nemáte prístup k funkciám, ako sú napríklad blokátory reklám, vďaka ktorým je softvér príliš ľahký v možnostiach prispôsobenia.

Vlastnosti

Neexistujú žiadne funkcie, o ktorých by bolo možné hovoriť. Kontaktovali sme spoločnosť, aby sme zistili, či by sa zoznam možností alebo nastavenia aplikácie nezmenili, ak by sme sa rozhodli pre prémiový balík, ale o 48 hodín neskôr nebola odpoveď. Okrem toho sa nám nepodarilo nájsť žiadne fórum, príspevok, tutoriál, recenziu, video ani žiadne informácie, ktoré by to naznačovali.

Softvér zjavne blokuje reklamy, keď je aktivovaná prémiová funkcia, ale bolo by to trochu ťažké určiť bez toho, aby sa použila prémia, a chceli by sme sa v súčasnosti zamerať na bezplatné aspekty týchto služieb..

rýchlosť

Ako už bolo spomenuté, bezplatná služba VPN, ktorú ponúka Lantern VPN, zahŕňa iba prístup na server v USA. Tu sú výsledky rýchlostných skúšok.

Rýchlosť bola nadpriemerná a my sme dokázali prehliadať a streamovať mediálny obsah bez prerušenia. Celkovo sme s ohľadom na to, že je to zadarmo, s výkonnosťou spokojní, je to však obmedzenie servera NY, ktoré sa však trochu týka.

závery

Stručne povedané, máme pocit, že služba je neúplná a iba s dvoma možnosťami cenových plánov (12 a 24 mesiacov) si myslíme, že širokej verejnosti by malo byť k dispozícii viac funkcií na vyskúšanie. Koniec koncov, je to celkom veľká angažovanosť a musíte byť schopní vyskúšať si, do čoho sa dostávate. Chápeme, že nie všetky služby VPN ponúkajú bezplatné skúšobné verzie, ale ponúkajú kratšiu dobu registrácie, ktorá vám umožňuje dôkladne si ich otestovať..

Tu je rýchle zhrnutie siete Lantern VPN.

Pros

 • Ľahký proces registrácie bez požiadavky na e-mail.
 • Intuitívne použitie.
 • Dobrý výkon.
 • Funguje to v Číne.

Zápory

 • K dispozícii je iba jedno umiestnenie servera s bezplatnou verziou.
 • Pre prémiovú službu neexistuje skúšobná doba.
 • Na svojich webových stránkach nie je dostatok informácií o ponúkaných službách.
 • Skúsenosť so zákazníckou podporou.
 • Nedostatok prispôsobenia celkového prostredia VPN.

F-Secure Freedome VPN

F-Secure VPN je plne vybavená služba VPN, ktorá ponúka 5 dní bezplatného prístupu. Po uplynutí týchto 5 dní sa budete musieť prihlásiť na prémiovú službu, ktorá má nasledujúce cenové plány.

Nepáčilo sa nám najmä to, že cenové plány sú len na celý rok, ale pri všetkej spravodlivosti máte 5 dní na vyskúšanie kompletných služieb..

Zásady protokolovania a ochrany osobných údajov

Aj keď sú veľmi prehľadné, pokiaľ ide o informácie, ktoré zhromažďujú, máme pocit, že zbierajú príliš veľa. Vaša e-mailová adresa a dokonca aj meno alebo telefónne číslo môžu byť potrebné na nastavenie vášho účtu a jasne uvádzajú, že tieto informácie sa môžu použiť na ochranu pred podvodným použitím, napríklad v prípade porušenia autorských práv..

Viac informácií o ich ochrane osobných údajov nájdete tu, ak máte záujem. Dôrazne odporúčame prečítať si ich pravidlá ochrany osobných údajov, ak plánujete registráciu na ročnú službu a v závislosti od zamýšľaného použitia.

softvér

F-Secure ponúka veľmi atraktívnu aplikáciu, ktorá má veľmi malú krivku učenia. Je inteligentne zostavený a má všetky potrebné informácie priamo na hlavnej stránke.

Počas testovacieho obdobia sme mali s aplikáciou len malé problémy a zistili sme, že je kompletná a príjemná.

Vlastnosti

Aplikácia ponúka niekoľko funkcií, ako napríklad ochrana sledovania, bezpečnosť aplikácií a ochrana prehliadania. K dispozícii je tiež ochrana pripojenia, ktorá šifruje prenos, hoci nie je špecifikované, aký typ šifrovania sa používa. Poslali sme im e-mail, ale neodpovedali a funkcia rozhovoru bola v režime offline (pravdepodobne kvôli rozdielu v harmonograme a časovom pásme). Aktualizujeme, ak dostaneme viac informácií o šifrovaní, ktoré používajú na ochranu vašich údajov.

Testovali sme blokovanú reklamu a vykonala dobrú prácu, ktorá blokovala nepríjemné kontextové okná, a to aj zo známych zdrojov, ako sú hlavné spravodajské weby a služby streamovania médií. Reklamy YouTube boli blokované iba vtedy, ak k nim pristupoval prehliadač, zahrnutá blokovanie reklám nie je ovplyvnená mobilnou aplikáciou. Systém tiež ukázal, že niektoré pokusy o sledovanie boli zablokované, a my si vážime, že si našli čas, aby si v aplikácii zabudovali nástroj na vytváranie prehľadov v reálnom čase..

Pri aplikácii sme našli problém. Ak aplikáciu potiahnete preč alebo sa ju pokúsite minimalizovať, bez upozornenia vás odpojí od servera VPN. To môže byť problém v závislosti od spustených procesov v čase odpojenia.

Ďalším aspektom, ktorý stojí za zmienku, je, že F-Secure VPN umožňuje 5 simultánnych pripojení, čo je o niečo viac ako iné služby, ktoré sme pre túto kontrolu testovali (zvyčajne sú obmedzené na 3 simultánne pripojenia od iných poskytovateľov).

rýchlosť

Výsledky testu rýchlosti prehliadania boli nasledujúce.

Boli sme dosť prekvapení, keď sme videli zlé výsledky pre Kanadu, musíme však povedať, že výsledky rýchlostných skúšok sa neodzrkadlili v celkovom výkone. Prehliadanie bolo plynulé a dokonca aj na serveri s najnižším skóre (Kanada) sme mohli streamovať mediálny obsah bez prerušenia.

závery

Stručne povedané, F-Secure VPN je plne vybavená služba VPN pre Android, súčasť väčšej online bezpečnostnej sady. Je pochopiteľné, že v dôsledku tejto skutočnosti existujú určité nedostatky, existujú však niektoré aspekty, ktoré by sa dali ľahko vylepšiť, takže tu je rýchly zoznam výhod a nevýhod..

Pros

 • Nevyžaduje sa žiadna registrácia.
 • Veľmi intuitívne použitie.
 • Je povolený dobrý počet serverových umiestnení s 5 simultánnymi pripojeniami.
 • 5 dňová bezplatná skúšobná verzia úplnej služby VPN.

Zápory

 • Zaznamenávanie príliš veľa informácií pre náš vkus.
 • K dispozícii je iba ročné predplatné.
 • Výsledky testu rýchlosti by mohli byť lepšie.

ZenMate VPN

ZenMate VPN poskytuje prémiovú službu VPN zdarma na 7 dní. Po uplynutí tohto obdobia by ste sa museli prihlásiť na niektorý z ponúkaných plánov.

Tešíme sa, že ponúkajú možnosť získať službu za jeden mesiac, hoci cena je trochu vysoká na 8,99 dolárov / mesiac.

Vyžaduje sa e-mailové overenie, preto nezabudnite pri registrácii na obdobie 7 dní zdarma.

Zásady protokolovania a ochrany osobných údajov

ZenMate VPN zhromažďuje informácie na účely analýzy a marketingu, a hoci sú zásady ochrany osobných údajov transparentné, informujú o množstve zhromaždených informácií. Chápeme, že táto služba potrebuje určité informácie, aby mohla službu vylepšiť, ale podľa nášho názoru je to trochu viac.

Viac informácií o ich pravidlách ochrany osobných údajov nájdete tu.

softvér

Mobilná aplikácia bola pre nás potešením a má skvelý dizajn.

Možnosť nastavení vám umožňuje trochu prispôsobiť svoje prostredie a stránka účtu umožňuje prístup k viacerým funkciám správy účtu priamo z aplikácie..

Počas používania aplikácie nedošlo k žiadnym problémom ani prerušeniam a celkovú skúsenosť hodnotíme ako skvelú.

Vlastnosti

ZenMate VPN poskytuje niekoľko funkcií, ako sú blokovanie škodlivého softvéru, ochrana sledovania, oznámenia o pripojení a ďalšie. Poďme hovoriť o funkciách, ktoré sme považovali za najužitočnejšie.

Blokovanie reklám skutočne funguje. Testovali sme niekoľko spravodajských webových stránok, populárnych streamovacích služieb a webových stránok s ťažkými reklamami a boli sme veľmi prekvapení, keď sme nenašli žiadne reklamy. Určitý nežiaduci obsah sa zobrazí pri interakcii používateľa, napríklad po kliknutí na bannery, reklamy atď., Ale to je mimo rozsahu blokovania reklám a malo by byť súčasťou zdravého rozumu používateľa..

Existuje možnosť automatického reštartu pri reštarte, ktorú je možné aktivovať a ktorá pri testovaní fungovala podľa plánu. Je to elegantná funkcia, o ktorú sa väčšina používateľov nebude veľmi zaujímať, ale môže byť veľmi užitočná v závislosti od zamýšľaného použitia a hardvéru použitého pre aplikáciu..

ZenMate VPN ponúka proprietárnu funkciu, pretože ju nazývajú „EverSecure“ alebo Always-on. Táto funkcia udržiava vaše pripojenie VPN aktívne bez ohľadu na stav mobilného zariadenia (pokiaľ je samozrejme zapnuté). Keď to bude potrebné, toto nastavenie bude možné zakázať a zistili sme, že v niektorých prípadoch môže byť pekná funkcia. Testovali sme prepínanie sietí zo 4g na WiFi a tak ďalej a fungovalo to dobre.

rýchlosť

Výsledky testu rýchlosti pre ZenMate VPN boli veľmi dobré.

Prehliadanie a celkové skúsenosti boli skvelé a streamovanie médií bolo bezchybné. Chceli by sme spomenúť, že hoci ide o niektoré z výsledkov najvyšších testov rýchlosti v tejto revízii, táto služba je bezplatná iba na obmedzený čas a nemala by sa rovnako porovnávať so službou, ako napríklad Opera VPN, ktorá ponúka napríklad neobmedzené bezplatné VPN.

závery

Záverom je to, že ZenMate VPN je veľmi dobre vybudovaná služba VPN a jej výkon je dôkazom kvality. Objavili sa niektoré funkcie, ktoré by sa mohli vylepšiť, takže tu je rýchly prehľad.

Pros

 • 7denná bezplatná skúšobná verzia pre kompletné služby.
 • Skvelé výsledky testov rýchlosti.
 • Veľký počet umiestnení serverov, cenových plánov a spôsobov platby.
 • Veľa dostupných funkcií, ktoré fungujú podľa plánu.
 • Dobrá a úplná celková služba VPN.

Zápory

 • Prísne zásady ochrany osobných údajov (hoci sú transparentné, jednoducho sa prihlasujú príliš veľa).
 • Na nastavenie je potrebných príliš veľa informácií.
 • Po skončení bezplatného skúšobného obdobia je trochu drahý.

Po preskúmaní vyššie uvedených služieb musíme zdôrazniť skutočnosť, že jedinou úplne bezplatnou službou je Opera VPN. Kým ostatné služby majú bezplatné možnosti, nebudete mať výhody plne ponúkanej služby, kým sa nezaregistrujete za príplatok (alebo pokiaľ si nevytvoríte nový účet). Tieto možnosti môžu alebo nemusia byť životaschopné, a preto sme sa snažili vysvetliť výhody a nevýhody každej služby, aby sme vám pomohli urobiť správne rozhodnutie..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map