ShadeYouVPN Recenze


ShadeYouVPN je podle nich společnost se sídlem v Nizozemsku. Ukazují se však jako součást DATA ACCENTS LP (Skotsko) a co bylo ještě divnější, bylo to, že jejich příspěvek na Facebooku je v ruštině, stejně jako jejich 2. jazyk na webu. Druhým jazykem jejich klientského softwaru je ruština a informace o certifikátu CA ukazují také na Rusko, Petrohrad.

Nejsou na Twitteru vůbec aktivní, ale zdá se, že mají obecnou konfiguraci sociálních médií. Jejich stránka na Facebooku má příspěvky staré jako 2013, ale mezi lety 2014 a 2016 je mezera, která ukazuje na zcela nové nastavení společnosti nebo na novou spolupráci, pokud jde o produkt.

Jedinou věcí, kterou je třeba založit účet v síti ShadeYou VPN, je e-mailová adresa. Platební informace jsou zpracovávány samostatně, takže pokud se rozhodnete platit kreditní kartou nebo Paypal, soukromí je podle způsobu platby.

ShadeYou VPN má servery dostupné ve 12 zemích, což je ve srovnání s jinými poskytovateli VPN poměrně omezený počet míst. Opravdu záleží na tom, zda služba vyhovuje vašim osobním potřebám, protože některá místa pro vás nemusí být relevantní.

Zásady ochrany osobních údajů a protokolování

ShadeYouVPN má velmi krátké zásady ochrany osobních údajů, což je ve většině případů vhodnější. Vysvětlují, že neshromažďují informace o činnostech svých klientů v síti. Rovněž prohlašují, že nevedou záznamy, takže by neměli žádné informace, které by předali třetím stranám.

Nezapomeňte, že tyto zásady ochrany osobních údajů jsou platné ke dni této kontroly (prosinec 2016), proto si zde zkontrolujte jejich aktuální zásady ochrany osobních údajů zde.

Software

ShadeYouVPN nabízí pouze proprietární aplikaci pro Windows, která podporuje OpenVPN, PPTP a L2TP / IPsec. Všechny ostatní operační systémy jsou podporovány prostřednictvím konfiguračních souborů OpenVPN, které lze stáhnout přímo z hlavní stránky účtu (Bylo to trochu složité najít je na první pohled, ale neměli byste mít problém je najít).

Aplikace Windows je velmi intuitivní a dobře postavená konstrukce:

shadeyouvpn-app01

Jednoduchost aplikace je plus, v tomto případě má možnost změnit umístění serveru, port a protokol přímo na hlavní kartě.

V pravém dolním rohu je také tlačítko pro nastavení ozubeného kola, které vám poskytuje několik dalších možností, jak si přizpůsobit svůj zážitek, jako je ochrana proti úniku DNS, přepínač zabíjení a další:

shadeyouvpn-app02-settings

Na samotném softwaru nejsou k dispozici žádné stížnosti, ale měli jsme nějaké problémy s připojením, jako je pomalý čas připojení (například připojení serverů v Kanadě a Španělsku trvalo 2 minuty), odpojení a dokonce i několik havárií v případech, kdy jsme změnili umístění serveru bez předchozího odpojení od aktuálního serveru. Všimli jsme si, že doba připojení také ovlivnila dobu a výkon připojení, což nás nutí věřit, že jejich současná infrastruktura není dostatečně silná na počet připojení ve špičce.

Funkce

ShadeYouVPN nabízí 19 serverů umístěných ve 12 zemích a umožňuje maximálně 5 současných připojení. Byli bychom rádi, kdybychom viděli trochu širší škálu umístění serverů, protože je to na nízké straně související s dnešním trhem.

Pokud jde o šifrování, zjistili jsme, že používají AES 256 CBC a 1024 bit RSA. Na své hlavní stránce však inzerují „2048bitové šifrování“, což okamžitě zvýšilo vlajku, když jsme si to všimli..

Toto je marketingový trik, který se velmi často používá k chytání lidí, kteří si myslí, že větší je lepší, pokud jde o šifrování, aniž by si uvědomili, že se jedná o úplně jiný typ šifrování, o kterém mluví. Pokud se chcete dozvědět více o šifrování AES a RSA, doporučujeme následující článek, který by měl věci objasnit několika slovy. Zkontrolovali jsme jejich šifrovací parametry a zjistili jsme, že nepoužívají ani 2048-bitovou RSA, ale používají 1024-bitů, což není bezpečné pro použití.

Jak můžete vidět v deníku připojení, používají 1024bitové RSA. Zkontrolovali jsme také certifikát CA, který potvrzuje, že je 1024 bit RSA:

Pokud jde o „100% anonymitu“, mělo by být každému jasné, že na internetu nic takového neexistuje. Zvláště ne s VPN, protože VPN nejsou primárně určeny pro anonymitu.

Software obsahuje na stránce nastavení funkci přepínání zabíjení. Přepínač kill provede úlohu odstraněním výchozí brány v systému. To je efektivní, ale měli byste vědět, jak je obnovit ručně v případě selhání softwaru nebo restartování systému z jakéhokoli důvodu, protože neexistuje žádný jiný způsob, jak jej obnovit pomocí softwaru. To by mohlo být docela problematické pro někoho, kdo do sítě a počítačů opravdu není. Například jsme se spojili se zapnutým vypínačem kill a zavřeli okno softwaru VPN kliknutím na „X“ v pravém horním rohu okna. Software se odpojil a elegantně se zavřel, ale brána nebyla obnovena a to je špatná věc.

shadeyouvpn-featureslogs

Je také možné zkontrolovat protokol připojení kliknutím na tlačítko „otevřít deník VPN“. Tato funkce je zvláště užitečná, pokud potřebujete během připojení sledovat určité parametry a může vám hodně pomoci při řešení problémů s připojením.

Ostatní operační systémy jsou podporovány prostřednictvím konfiguračních souborů, které doporučují používat s klientem OpenVPN třetí strany. Konfigurační soubory lze snadno najít a stáhnout na jejich webu hned od záhlaví po přihlášení. Přicházejí do archivu ZIP a zahrnují všechna umístění serveru, soubor certifikační autority (CA) a uživatelské certifikáty pro ověření služby.

Nabízejí také bezplatný web proxy, který je vysvětlen takto:

shadeyouvpn-anonymizer

Rychlost

Rychlost procházení byla pod průměrem, což se odrazilo na samotném prohlížení. Níže jsou uvedeny výsledky testů rychlosti, které jsme měli připojení přes OpenVPN.

shadeyouvpn-Browsingspeed

Prohlížení bylo občas pomalé a musíme zmínit, že doba připojení byla také trochu pomalá. Měli jsme servery, jako je Španělsko, které se někdy nepřipojily vůbec nebo se připojily po dvou minutách neúspěšných pokusů a opakování. To se lišilo v závislosti na době přístupu, například stejný španělský server připojený bez problémů během noci, přestože nedošlo ke zlepšení výkonu.

Provedli jsme také několik testů rychlosti připojení přes L2TP / IPsec a výsledky byly mnohem lepší, jak vidíte níže:

I když rychlost je s L2TP / IPsec mnohem lepší, problém je v tom, že ochrana proti úniku DNS s ním vůbec nefunguje, ale pouze s OpenVPN.

Rychlost stahování torrentů byla ještě horší (testováno přes OpenVPN), a musíme říci, že rychlost dokonce nezvyšuje standardy bezplatné služby, natož služby, která stojí 10 $ / měsíc.

shadeyouvpn-torrentspeed

Bylo také několik míst, jako je Hongkong nebo Španělsko, kde jsme vůbec nemohli zahájit stahování. Tyto servery nejsou označeny jako servery, které nemají dostupnost torrentu, a když jsme se pokusili najít odpověď na tým podpory zákazníků, na chatu nebyla žádná odpověď.

Mobilní výkon

Neexistuje žádná mobilní aplikace, o které by bylo možné mluvit, ShadeYou VPN nabízí podporu doporučením bezplatného řešení OpenVPN a poskytnutím konfiguračních souborů. Provedli jsme proces nastavení a mohli jsme pro vás vyzkoušet některá místa:

shadeyouvpn-mobilebrowsingspeed

I když se rychlosti mohou lišit v závislosti na vašem umístění ve vztahu k serveru, výsledky testu rychlosti byly poměrně nízké. Prohlížení webu bylo poněkud přijatelné, ale byly chvíle, kdy se zastavilo načítání a dokonce jsme stránky načítali až 30 sekund, než se načítalo.

Také to, že nemáme samostatnou aplikaci pro mobily, je rozhodně mínus, zejména proto, že potřeba mobilního soukromí se každým dnem zvyšuje. Funkce jako přepínač zabíjení nebo automatické opětovné připojení nejsou k dispozici prostřednictvím řešení s otevřeným zdrojovým kódem, což je něco, co je třeba vzít v úvahu, zejména pro zákazníky, kteří si uvědomují soukromí.

Ceny

ShadeYou VPN nabízí tři cenové plány:

Cena je nízká a nějak se odráží na kvalitě produktu. Zásady vrácení peněz pokrývají 7 dní od zakoupení, ale uvědomte si, že se nejedná o zásadu „žádné dotazy“, zejména pokud bezplatnou zkušební verzi používáte jeden den před žádostí o vrácení peněz. Ze zásady vrácení peněz:

Podpěra, podpora

Zákaznická podpora nebyla tak skvělá a zpočátku došlo k určitým zpožděním. Zástupce zákaznické podpory byl nápomocný, ale vypadalo to, že to trvalo trochu déle, než by mělo, i když některé problémy stále nebyly zodpovězeny.

Líbilo se nám, že VPN ShadeYou nabízí bezplatnou zkušební dobu 24 hodin se službou, která by vám měla poskytnout dostatek času na vyzkoušení produktu. Bezplatný účet byl aktivován okamžitě po ověření e-mailové adresy.

Pokud jde o podpůrnou část, na jejich webových stránkách jsme našli další malou nepříjemnost. Jakmile začnete navigovat, zobrazí se vyskakovací okno, které vám pomůže kontaktovat tým podpory prostřednictvím chatu. To je skvělé a všechno, ale pokud se budete pohybovat mezi stránkami, vyskakovací okno vás znovu a znovu vyzve, bez ohledu na to, kolik času na webu již trávíte. Může to být jen závada od jejich konce, ale je to něco, co se nakonec může dostat na vaše nervy.

Závěry

Závěrem lze říci, že ShadeYouVPN je levná služba, která poskytuje právě toto: levná služba. Kvalita se nepřibližuje tam, kde jsou normy. Zde je rychlé shrnutí toho, co se nám líbilo a co se nám nestalo:

Klady:

 • Snadno použitelný software (Windows)
 • Levná bezplatná 24hodinová zkušební verze
 • Přijímá bitcoiny, v některých místech umožňuje torrent
 • Dobrá rychlost s L2TP / IPsec

Nevýhody:

 • Samotné podnikání postrádá průhlednost
 • Reklama „2048bitové šifrování“ a „100% anonymita“, což jsou zcela nepravdivé tvrzení
 • Přepínač zabíjení může být skutečnou bolest pro uživatele, kteří nevědí, jak ručně resetovat nastavení sítě
 • DNS prosakuje pomocí L2TP / IPsec, což znamená, že „ochrana proti úniku DNS“ s IPsec nefunguje
 • Nabízí pouze samostatnou aplikaci pro Windows, ostatní operační systémy jsou podporovány konfiguračními soubory OpenVPN
 • Nízká rychlost s OpenVPN ve srovnání s L2TP / IPsec
 • Pomalá doba odezvy od týmu zákaznické podpory. Dodnes máme nevyřešený problém
 • Použití serverů VPS v některých jejich umístěních má za následek nízkou bezpečnost a soukromí a také nižší rychlost

Bereme-li toto vše v úvahu, udělujeme ShadeYouVPN 4/10. Pokud jde o služby VPN, nestačí se přiblížit dnešním standardům, a ani některá bezplatná řešení VPN, která jsou dnes k dispozici, nestačí..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map