Recenze PandaPow


PandaPow se sídlem v Hongkongu a ochrannou známkou společnosti s názvem DoEnter Limited poskytuje službu VPN, kterou lze snadno konfigurovat a snadno používat. Nabízejí podporu pro Windows, Mac, Android a iOS, ale mějte na paměti, že pro mobilní zařízení je třeba provést další kroky nastavení, aby plně využily funkcí nabízených PandaPow VPN.

PandaPow inzeruje neomezené a anonymní prohlížení, které zní velmi dobře na papíře, ale pravdou je, že žádná služba VPN vás nemůže učinit 100% anonymní a že existují určitá omezení bez ohledu na to, pro kterou službu se rozhodnete zvolit.

Proces registrace je velmi snadný a nevyžaduje se žádné osobní údaje kromě vaší e-mailové adresy. Jakmile se však rozhodnete pro registraci svých služeb, budou pro zpracování transakce potřebné platební údaje a umožní pouze následující platební metody:

metody pandapow-plateb

Nepřijímají bitcoiny jako platební metodu, což je škoda, ačkoli na stránce FAQ uvádějí, že přijímají bitcoiny prostřednictvím Coinbase. V procesu pokladny jsme však nenašli bitcoiny jako platební metodu, takže se zdá, že stránka FAQ není aktuální.

Zásady ochrany osobních údajů a protokolování

Zásady ochrany osobních údajů nejsou příliš nejednoznačné, ačkoli PandaPow nespecifikuje přesně, jaké informace se ukládají, pokud jde o vaše dopravní informace a tak dále. Uvádějí pouze, že vaše IP adresa a některé informace o připojení, včetně časů a počtu připojení, mohou být uloženy, ale neuvádějí, jak dlouho.

pandapow-privacy

Je zde zmínka o tom, že mohou sdílet vaše informace, pokud to vyžaduje zákon, a že vaše osobní informace nebudou nikdy sdíleny s třetí stranou pro komerční nebo jiné účely..

Je zde také zmínka o možné doložce o ukončení v případě problémů s porušováním autorských práv. V takovém případě si vyhrazují právo uzavřít konkrétní účet, aby se předešlo soudním sporům. Člověk by se mohl divit, jak přesně identifikují lidi, kteří se podílejí na porušování autorských práv, pokud neukládají žádné informace o činnosti uživatelů? To je sporné.

Další informace o tomto tématu si můžete přečíst zde.

Software

Software Windows fungoval velmi dobře, bylo snadné jej používat a nedošlo k žádným odpojením nebo problémům tohoto druhu. Musíme však zmínit, že jeho jednoduchost v tomto případě není něčím, co by mu přineslo profesionální chuť, ale spíše omezujícím a těžko přizpůsobitelným zážitkem. Nabídky nejsou intuitivní, ale jakmile na ně narazíte, poskytují docela solidní sadu možností.

pandapow-desktopappfull

Pouze po kliknutí pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu a výběru „nastavení“ jsme mohli vstoupit do nabídky a změnit některé možnosti:

pandapow-desktopappsettings

Rozhraní by se mohlo trochu vylepšit, abychom získali lepší představu o tom, co je mapa aplikace, ale kromě toho nemůžeme říci, že jsme měli problémy s samotnou funkčností. Podařilo se nám změnit parametry v reálném čase a plynule změnit umístění připojení.

Funkce

Na žádném z testovaných serverů se nepodařilo získat přístup k Netflixu nebo Hulu. Bylo by to pěkné plus, ale nebudeme to počítat proti PandaPow, protože je velmi běžné, že tyto funkce nejsou v současné době k dispozici u služeb VPN. Jiné služby streamování médií, jako je CNN, byly dostupné a fungovaly velmi dobře.

Oslovili jsme tým podpory ohledně předávání portů dostupnosti, ale stále jsme od nich nedostali odpověď. Na jejich webu jsme nenašli nic, takže předpokládáme, že tato funkce není k dispozici. Stejná přesná situace platí pro proxy.

Oceňujeme, že jejich software umožňuje zobrazit protokol připojení. Když už mluvíme o protokolech připojení, všimli jsme si, že používají 128bitovou šifru Blowfish, SHA1 160bit pro šifrování datových kanálů a RSA-1024 pro autentizaci. To je podle dnešních standardů nejisté.

Rychlost

Rychlostní testy poskytují slušné výsledky. Nic neobvyklého, ale měli jsme stabilní a přijatelné výsledky bez ohledu na umístění testovaného serveru. Zde jsou výsledky speedtest.net, které jsme získali:

pandapow-speedtest

Jak bylo uvedeno výše, rychlost na papíře nebyla velká, ale procházení webu bylo dobré. Došlo k žádným přerušením nebo odpojením a připojení bylo provedeno velmi rychle, dokonce i na serverech ve vzdálených umístěních.

Pokud jde o rychlost stahování torrentů, výsledky nebyly mimořádné, většina testovaných serverů vrátila průměrné výsledky. Zde jsou výsledky testů pro USA Západ, Nizozemsko, Francie a Německo:

Západ USA:

nás na západ

Holandsko:

Holandsko

Francie:

Francie

Německo:

Německo

Mobilní výkon

Jejich aplikace Android VPN má skóre 3,8 / 5 od 108 uživatelů v obchodě Google Play. Nemůžeme opravdu říci, že počet je dostačující pro získání dobrého nápadu, ale mysleli jsme si, že stojí za zmínku. Většina stížností pochází z problémů s vybíjením baterií a nestabilním připojením a po testování musíme nesouhlasit. Využití baterie bylo normální vzhledem k tomu, že aplikace používá aktivní připojení k internetu a zdá se, že nespotřebuje mnohem více energie než obvykle.

Mobilní aplikace fungovala velmi dobře, bylo poměrně snadné ji používat a má k dispozici několik možností, jak si svůj zážitek přizpůsobit

pandapow-mobileapp-full

Prohlížení bylo stabilní, většina přidaných položek byla zablokována a narazili jsme na žádné problémy. Jedna věc, kterou bychom chtěli zmínit, je, že i když připojení bylo stabilní, rychlost byla trochu pod našimi požadovanými parametry. Snažíme se být velmi kritický, pokud jde o mobilní výkon, ale máme pocit, že při mluvení o placené službě musí být zajištěna určitá úroveň kvality.

pandapow-mobilespeedlanynlfrde

PandaPow také nabízí průvodce nastavením pro zařízení iOS, která vyžadují některé další kroky nad rámec běžné instalace aplikace z obchodu. Informace potřebné k nastavení těchto zařízení najdete zde.

Ceny

PandaPow nabízí několik cenových plánů s různými slevami, které jsou k dispozici s rostoucí dobou předplatného. Mají také k dispozici plán za 99 $ / rok, který poskytuje router VPN:

Vlastnosti pandapowů

S ohledem na funkce, které nabízejí, jsme zjistili, že ceny jsou docela slušné, a díky široké škále dostupných plánů pravděpodobně najdete plán, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám..

Musíme zdůraznit skutečnost, že se nám nelíbilo omezené množství dostupných platebních metod a skutečnost, že bitcoin není podporovanou platební metodou. Toto není něco, co souvisí s funkčností nebo vhodností produktu, ale máme pocit, že mít bitcoiny jako akceptovanou platební metodu by mělo být nutností v případě produktů VPN, které mají zvýšit vaše soukromí online..

Podpěra, podpora

Společnosti PandaPow jsme předložili několik podpůrných vstupenek ohledně plateb a funkčnosti a doba odezvy byla skvělá. Informace, které poskytli, byly správné a byly užitečné a profesionální.

Celkově byla podpora zákazníků velmi dobrá a neměli jsme problémy pochopit, co nám bylo sděleno, a přestože web má několik překlepů a gramatických nedostatků, nic vám nebrání pochopit, co se uvádí.

Pokud jde o 7denní záruku vrácení peněz, tým zákaznické podpory odvedl skvělou práci na oddálení procesu, ale obdrželi jsme vrácení peněz, nakonec.

Závěry

Stručně řečeno, máme pocit, že služba fungovala v některých aspektech dostatečně dobře a v jiných jí chyběla. Chápeme, že všechny služby VPN poskytují různé funkce za různé ceny, ale také si myslíme, že některé z nich by měly být nutností bez ohledu na to, jaká je cena služby. Zde je stručné shrnutí toho, co se nám líbilo a co se nám nestalo:

Klady:

 • Dobrý intuitivní software se slušným počtem možností.
 • Dostupné protokoly připojení.
 • Velmi dobrá mobilní aplikace, která nabídla dobrý zážitek.
 • Snadný proces registrace s minimem požadovaných osobních údajů.
 • Široká škála podporovaných platforem.
 • Tým podpory byl většinou nápomocný při dobré době odezvy. Vyhýbali jsme se pouze určitým problémům, ale nemůžeme za ně zodpovědnost.

Nevýhody:

 • PandaPow nepřijímá bitcoiny jako způsob platby.
 • Sporné zásady ochrany osobních údajů, nikoli přátelské k P2P.
 • Zastaralé OpenVPN dodávané se softwarem v systému Windows. Totéž platí pro OpenSSL. Oba jsou nejistí!
 • Pomalejší než průměrné procházení a rychlost stahování torrentů na téměř všech testovaných serverech na stolním i mobilním připojení.
 • Špatná infrastruktura, která by se měla zlepšit, aby se služba dostala na tržní úroveň. I když mají mnoho serverů, mnoho z nich, které jsme rezervovali, jsou servery VPS / cloud a jejich výkon je mnohem nižší než vyhrazený hardware..
 • Zpoždění náhrad.

Bereme-li v úvahu všechny výše uvedené, dáváme PandaPow 4,5 / 10 s nadějí, že příští recenze bude mít mnohem více o kvalitě. Mít silnější a bezpečnější infrastrukturu a lepší podpůrný tým by určitě pomohlo. Nechceme odradit nebo zdiskreditovat úsilí, které společnost PandaPow věnuje službě VPN, jednoduše doufáme, že ji zlepší a přivedou na vyšší standard. Prozatím to nemůžeme doporučit pro bezpečnost a soukromí, ale spíše pro obcházení Velkého čínského firewallu, protože se zdá, že služba v Číně funguje dobře.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map