NordVPN: Kompletní přehled výhod a funkcí

NordVPNHledáte slušnou síť VPN, která bude nastavena na všech zařízeních podporujících internet?


Skvělý! Tato recenze NordVPN je pro vás!

Dnes se dozvíte:

 • Proč je NordVPN druhým největším poskytovatelem VPN na světě.
 • Na co můžete NordVPN použít.
 • Co si skuteční uživatelé myslí o NordVPN.

K přístupu do kapitol této recenze NordVPN použijte níže uvedenou navigaci:

 • NordVPN: Unikátní výhody a funkce
 • Výhody a nevýhody NordVPN
 • NordVPN: Testy výhod a funkcí
 • NordVPN: Testy rychlosti a bezpečnosti
 • Názory uživatelů na NordVPN
Výhody pro NordVPN Nevýhody NordVPN
Servery přátelské k torrentu Některé servery jsou trochu pomalé
Pracuje s Netflixem70% sleva pouze na 3 roky
100% záruka 30denní vrácení peněz
Bohatá síť serveru
CyberSec, aby se zabránilo škodlivým webům
Žádné záznamy se neuchovávají
Používá se OpenVPN
Dva typy spínače zabíjení a žádné úniky IP
Citlivá online podpora zákazníků

Doporučuji NordVPN! Prošel VŠECHNY mými testy a prokázal všechna tvrzení slibovaná na webových stránkách poskytovatele. NordVPN je skvělá služba, která SKUTEČNĚ pracuje s Netflixem a má stabilní připojení. Může skrýt vaši IP, a co je důležitější, poskytovatel udržuje žádné záznamy vašich aktivit.


NordVPN: Unikátní výhody a funkce

NordVPN je považován za 2nd největší poskytovatel VPN, zatímco někteří recenzenti to považují za nejlepší VPN 2020.

Podle našeho nejlepšího seznamu VPN trvá 2nd pozice po dalším gigantu na trhu VPN – ExpressVPN. Proč?

NordVPN je bezpochyby slušná VPN služba, která mi pomohla plnit mnoho různých úkolů a já se podařilo získat přístup k Netflixu jen pár kliknutí.

Jsem opravdu ohromen širokým síť serverů v 58 zemích (Stále má ExpressVPN širší síť v 94 zemích). I když shledávám rychlosti stahování NordVPN docela variabilní, mohu říci, že celkové rychlosti, když jsem byl připojen k NordVPN, byly stabilní.

Opravdu se mi líbí, že poskytovatel přemýšlel o online zabezpečení a soukromí uživatelů a přidal takové funkce jako CybersSec, DoubleVPN, Cibule přes VPN a přepínač zabití pro další ochranu. Mimochodem, CyberSec je jedinečná funkce NordVPN!


Výhody a nevýhody NordVPN

Teď vám vysvětlím, proč jsem definoval jeho klady a zápory jako ty v tabulce výše.


NordVPN pracuje s Netflixem

Po několika jednoduchých testech provedených pro Netflix to určitě mohu potvrdit Funguje s Netflixem. NordVPN je jedním z mála poskytovatelů, jejichž servery neblokuje Netflix. Ve skutečnosti je společnost poměrně přísná pro uživatele, kteří se snaží překonat geo-omezení. Existuje pokročilý systém pro identifikaci uživatelů, kteří přistupují ke službě přes proxy nebo VPN.

Testy rychlosti však ukázaly, že připojení k internetu prostřednictvím amerických serverů bylo o něco pomalejší kvůli vzdálenosti mezi Evropou a USA. Například internetová rychlost mého ISP byla asi 75 Mb / s, když jsem se připojil k jednomu ze serverů společnosti NordVPN v USA (USA # 3175), rychlost stahování NordVPN klesla až na 21,04 Mb / s (viz obrázek níže):

Rychlost amerického serveru NordVPN

Proto byste raději měli vybrat nejlepší server ručně, abyste našli nejrychlejší rychlosti ve vaší oblasti.

Ve svém článku Nejlepší VPN pro Netflix jsem zmínil 5 nejlepších VPN služeb, které odblokují Netflix. Společnost NordVPN je bezpochyby mezi vedoucími v této kategorii.


NordVPN umožňuje torrentování

To je pravda. Můžete si stahovat torrenty prostřednictvím svých P2P serverů umístěných v různých zemích po celém světě. Úplný seznam zemí se servery P2P je k dispozici na webových stránkách NordVPN.

Co se mi na myšlence torrentingu s NordVPN opravdu líbilo, je to, že poskytovatel nevede na svých serverech žádné záznamy. Je velmi důležité zachovat soukromí při torrentingu (NordVPN je v seznamu „Nejlepší VPN pro torrenting“ na prvním místě).

Než začnete torrentovat, nezapomeňte přepnout přepínač Internet Kill Switch. Je užitečné, když jste odpojeni od Internetu. Další informace o této funkci NordVPN vám řeknu dále v této recenzi.


Vrácení NordVPN: po 30 dnech používání

Ačkoli NordVPN neposkytuje bezplatnou verzi bez placení předplatného, ​​NordVPN ano 30denní vrácení peněz což vám umožní testovat službu po dobu prvních 30 dnů. Vzhledem k tomu, že mnoho poskytovatelů VPN není tak velkorysých (například CyberGhost VPN nabízí 1denní bezplatnou zkušební verzi bez placení), je to dobrý bonus.

Přesto byste měli být připraveni odpovědět na to, proč nejste se službou spokojeni.

Zásady vrácení peněz společnosti NordVPN

Když jsem testoval ExpressVPN, zjistil jsem, že vrátí peníze bez jakýchkoli dotazů. Rozhodl jsem se tedy kontaktovat zákaznickou podporu společnosti NordVPN a požádat o další podrobnosti o vrácení peněz, protože po přečtení podmínek jsem předpokládal, že to není 100% zaručeno. Mimochodem, během několika sekund jsem dostal odpověď!

Zde je stručný přehled naší konverzace:

Po chatování s Harperem ze společnosti NordVPN jsem pochopil, že uživatel bude muset projít procesem, který vyžaduje vaše vysvětlení, proč nejste spokojeni. Poté se pokusí problém vyřešit. Můžete ale nesouhlasit s řešením problémů.

A konečně, NordVPN garantuje vrácení peněz za 30 dní!

Podpora společnosti NordVPN ohledně zásady vrácení peněz


Servery NordVPN: bohatá síť a stabilní rychlosti

NordVPN není na trhu nic nového. Od roku 2012 poskytovatel neustále rozšiřuje síť serverů. Nyní je na serverech umístěno více než 5000 serverů 58 zemí okolo světa. To je velká výhoda, protože díky bohaté síti nejsou její servery přetíženy.

Počet serverů NordVPN

Servery NordVPN jsou ve skutečnosti velmi pokročilé a lze je použít pro různé úkoly, jako je torrenting nebo streamování, které vyžadují vysoké rychlosti.

Jak je vidět z screenshotu aplikace NordVPN, poskytovatel služeb NordVPN nabízí čtyři typy speciálních serverů:

Typy serverů NordVPN

Co mohu říci o výkonu serverů?

Vlastně jsem pro své servery provedl několik testů: testy rychlosti a testy bezpečnosti. Celkově jsem to zjistil rychlosti jsou poměrně rychlé pokud zvolíte servery umístěné nedaleko vašeho skutečného geografického umístění (testoval jsem několik serverů umístěných v Evropě). Americké servery jsou pro mě stále o něco pomalejší, protože se nacházím příliš daleko od nich.

Zde jsou moje zjištění o jiných typech serverů:

P2P servery Rychlý a stabilní. Fungují perfektně a odblokují torrent stránky. Nezapomeňte se připojit k serveru NordVPN, který umožňuje P2P. Ne všechny umožňují přístup k torrentovým sledovačům.
Dvojité servery VPNPoskytují pokročilou ochranu, ale kvůli dodatečnému šifrování jsou pro torrentování nebo streamování příliš pomalé.
Cibule přes servery VPNBohužel jsem měl několik neúspěšných pokusů o přístup k internetu. Nepracovali pro mě.

Zmatené servery skrývají veškerý provoz VPN

Pokud plánujete používat VPN v zemích s přísnou cenzurou k překonání síťových bran firewall, NordVPN doporučuje připojení k zmatený servery. Šifrují veškerý provoz, aby vypadali, jako by to byl běžný provoz HTTPs.

Servery jsou k dispozici pro software OpenVPN na Windows, Android, Linux a OpenVPN pro Mac.


NordVPN nabízí vyhrazené IP adresy

Dalším dobrotem od společnosti NordVPN je vyhrazená adresa IP. Je k dispozici za příplatek – 70 dolarů ročně za vyhrazenou IP v jedné z níže uvedených zemí:

Dalším dobrotem od společnosti NordVPN je vyhrazená adresa IP. Je k dispozici za příplatek – 70 dolarů ročně za vyhrazenou IP v jedné z níže uvedených zemí:

 • USA;
 • Německo;
 • SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ;
 • Holandsko.

Proč a kdy používat vyhrazenou IP? Je to jedna z často kladených otázek. Dovolte mi vysvětlit, kdy budete potřebovat vyhrazenou IP adresu:

Jak víte, sdílené IP adresy používá mnoho uživatelů VPN, zatímco vyhrazená IP je jedinečná. Bude se lišit od skutečného, ​​ale liší se od ostatních uživatelů..

Určené adresy IP jsou zcela nezbytné pro:

 • Streamovací služby (sdílené IP adresy jimi často blokují);
 • Online videohry (z bezpečnostních důvodů);
 • Online bankovnictví (sdílené IP adresy jsou někdy z bezpečnostních důvodů blokovány).

NordVPN CyberSec

Je to vynikající funkce, jak se vyhnout webům se škodlivou reklamou a rušivými reklamami. Testoval jsem funkci a zjistil jsem, že funguje.

Když je NordVPN CyberSec vypnutý, uvidíte spoustu reklam.

NordVPN CyberSec je vypnutý

Ale když je NordVPN CyberSec zapnutý, neviděl jsem žádné reklamy. Zde je snímek obrazovky bez reklam, když jsem navštívil stejný web.

NordVPN CyberSec je zapnutý


Vede NordVPN protokoly?

Ne, není. Poskytovatel neshromažďuje ani neukládá žádná data. A to je dobrá zpráva pro ty z vás, kteří se zajímají o soukromí.

Jak jsem to zjistil?

Odpověď na tuto otázku jsem našel na této stránce na webu NordVPN. Poskytovatel podrobně vysvětluje, že nejsou shromažďovány žádné protokoly o uživatelích.

Kromě toho byla politika no-logs společnosti NordVPN přezkoumána a schválena třetí společností. To znamená, že není co skrývat a poskytovatel je vůči svým nárokům upřímný.

To je skvělé!

Společnost NordVPN je schválena nezávislými auditory

Mimochodem, NordVPN sídlí v Panamě, která je mimo USA a EU. Tato skutečnost je také velkým plusem pro online soukromí.

Zde je seznam co poskytovatel NordVPN ví o uživatelích:

 • Emailová adresa
 • Platební údaje
 • Čas posledního připojení
 • Údaje o zákaznických službách
 • Jak používáte NordVPN.com

NordVPN používá OpenVPN

Spolu s 256bitovým šifrováním používá NordVPN jeden z nejbezpečnějších protokolů – OpenVPN.

Pro Mac a iOS se používá IKEv2 / IPSec, což je také docela spolehlivé.


Přepínač zabíjení NordVPN zabraňuje úniku dat

Aplikace NordVPN má dva typy přepínače kill: Přepínač zabíjení Internetu a Přepínač zabíjení aplikací. První z nich neumožňuje žádný odchozí provoz. Ten bude chránit aplikace obsažené v seznamu.

Testoval jsem obě funkce a zjistil jsem, že fungují skvěle. Byl jsem odpojen pokaždé, když aplikace nefungovala dobře.

Přesto vám doporučuji vždy zapnout přepínač Internet kill. Je to pokročilejší ochrana.


Zákaznický servis NordVPN: pohotový a profesionální

Je to velká výhoda, pokud poskytovatel VPN nabízí online zákaznický servis. Je velmi výhodné řešit technické problémy v co nejkratší době.

NordVPN je jedním z poskytovatelů online chatování.

Několikrát jsem kontaktoval jeho podpůrnou službu online. Pokaždé, když jsem čekal na odpověď jen pár minut. Jejich specialisté odpověděli na všechny mé dotazy týkající se funkcí a vrácení peněz, než jsem si předplatil službu, a pomohli mi vyřešit problémy s cibulí přes VPN servery.

Výborně, lidi!


NordVPN je SOMETIMES pomalý

Udělal jsem několik rychlostních testů a zjistil jsem, že NordVPN servery jsou docela variabilní, a existuje několik serverů, které zpomalují připojení k internetu. Přesto většina testovaných serverů má docela dobré rychlosti.

Zejména jsem zjistil, že její americké servery vykazovaly pomalou rychlost stahování. Přesto vám ruční výběr umožní najít nejrychlejší VPN server s minimální ztrátou rychlosti internetu.


Nordvpn sleva: pouze na 3 roky

NordVPN má 4 plány na různá období: 1 měsíc, 1, 2 a 3 roky. Ceny se také liší.

Pokud se chystáte používat VPN po dlouhou dobu, je nejlepší volbou tříletý plán společnosti NordVPN. Bohužel, pokud si nejste jisti nebo potřebujete VPN po dobu několika měsíců, budete muset zaplatit více.

Zde je kompletní ceník plánů NordVPN:

Tarifní plány NordVPN


NordVPN: Testy výhod a funkcí

NordVPN je kompatibilní s různými platformami a operačními systémy:

 • Android;
 • Mac;
 • iOS;
 • Okna;
 • Linux;
 • Android TV;
 • Chrome / Firefox;
 • a další.

Uživatelé VPN si často stěžují na obtížné aplikace nebo konfigurace. Rozhodl jsem se tedy prozkoumat samotný software NordVPN: jak je uživatelsky přívětivý?


Test 1: Je snadné stáhnout a používat NordVPN?

Nastavení NordVPN na PC:

 • Vybral jsem si tarif, vytvořil jsem účet na webových stránkách NordVPN, placený za předplatné. Nakonec jsem aktivoval účet.
 • Pak jsem viděl směrnici takto:
  Výukový program krok za krokem pro NordVPN
  Existuje také možnost kontaktovat online podporu.
  Podpora NordVPN
 • Poté jsem si stáhl software (můj operační systém byl identifikován systémem webu). Stahování trvalo několik sekund. A byl jsem nabídnut k instalaci aplikace.
  Podpora NordVPNNastavení bylo úspěšné a trvalo několik minut a kliknutí.
 • Pak jsem se musel přihlásit do aplikace.
  Přihlaste se k aplikaci NordVPN

Další okno mi řeklo o CyberSec. Tuto funkci jsem zapnul, když nenávidím rušivou reklamu.

NordVPN CyberSec

Rozhraní aplikace NordVPN pro Windows 7 považuji za docela dobré uživatelsky přívětivý a intuitivní.

Rozhraní aplikace NordVPN

V nabídce jsou dvě kategorie: Servery a Nastavení.

Servery: Můžete si vybrat servery podle kategorií nebo vyhledávat podle své vlastní polohy. Kromě toho můžete najít server na mapě nebo použít volbu „Rychlé připojení“ (servery jsou vybírány automaticky).

Možnost rychlého připojení aplikace NordVPN

Nastavení:

 • CyberSec zapnuto / vypnuto;
 • Auto-connect on / off (auto-connect to konkrétní server: dedikovaný, oblíbený, Double VPN, Onion, atd.);
 • Spustit VPN při spuštění (automatické spuštění VPN po spuštění počítače);
 • Přepínač internetového zabíjení;
 • Neviditelnost při zapnutí / vypnutí LAN;
 • Přepínač zabití aplikace;
 • Oznámení;
 • Start minimalizován.

Pokročilé nastavení:

Pokročilé nastavení NordVPN

Závěr: Aplikace NordVPN pro Windows 7 je uživatelsky přívětivá, snadno se stahuje a používá.

VPN jsou často používány ke sledování Netflix nebo stahování torrenting. Takže jsem se rozhodl otestovat NordVPN: zda to funguje s Netflix a torrent servery.


Test 2: Funguje NordVPN s Netflixem?

 • Připojil jsem se k kanadskému serveru a pokusil se o přístup do Kanady Netflix.

Jak je vidět z obrázku, test je úspěšný!

Připojeno k serveru NordVPN v Kanadě

NordVPN odblokoval Netflix v Kanadě

 • Připojil jsem se k americkému serveru a pokusil se o přístup do Netflix USA.

Jak je vidět z obrázku, test je opět úspěšný!

Připojeno k serveru NordVPN ve Spojených státech

NordVPN odblokoval Netflix USA


Test 3: Funguje NordVPN s torrentováním?

Připojil jsem se k jednomu z P2P serverů NordVPN (Spojené státy americké # 2275).

Připojeno k serveru NordVPN P2P ve Spojených státech

Závěr: Torrentové weby jsou dostupné pouze přes servery P2P.


NordVPN: Testy rychlosti a bezpečnosti

Jak jsem již zmínil výše, testoval jsem všechny druhy serverů NordVPN:

 • Nalezené servery nedaleko od mé skutečné geografické polohy (Evropa);
 • Nalezené servery daleko od mého skutečného geografického umístění (USA);
 • Dvojitá VPN;
 • Cibule přes VPN;
 • P2P servery.

Výsledky zkoušky rychlosti NordVPN

Nejprve jsem stanovil rychlost svého ISP. Rychlost stahování byla 74,48 Mb / s a ​​upload – 68,30 Mb / s.

Rychlost internetu bez VPN

Poté jsem pokračoval v testování rychlosti stahování a nahrávání NordVPN. Začal jsem se servery v Evropě, nedaleko ode mě.

Zde jsou výsledky testu rychlosti, když jsem byl připojen k jednomu z německých serverů:

Připojeno k serveru NordVPN v Německu

Rychlost internetu přes server NordVPN v Německu

Minimální ztráta rychlosti! Nejrychlejší server pro mě!

Ostatní evropské servery fungovaly takto:

ZeměStáhnout, nahrát
Rakousko15.06 / 67,53
Belgie39,83 / 70,15
Dánsko51,57 / 72,14

Rychlosti stahování jsou mnohem pomalejší!

Zde jsou výsledky testu rychlosti, když jsem byl připojen k jednomu z amerických serverů:

Připojeno k serveru NordVPN ve Spojených státech

Tento server byl vybrán jako nejlepší pro mé umístění:

Rychlost internetu přes server NordVPN v USA

Velmi pomalé rychlosti stahování!

Tyto servery v USA byly vybrány ručně.

Spojené státy americké # 3424

Rychlost internetu přes server NordVPN v USA

Rychlosti stahování jsou lepší!

Závěr: je lepší vybrat si nejlepší server ručně, když se připojujete k serverům, které jsou od vás daleko. Můžete tak najít nejrychlejší servery pro vás.

Pak jsem se otočil Servery DoubleVPN.

Zde je pro mě automaticky zvolen nejlepší server.

Podpora společnosti NordVPN týkající se serverů Onion

Závěr: rychlosti jsou příliš pomalé, ale další testy úniku IP potvrdily, že servery neunikají osobním datům.

Pak jsem testoval Cibule přes servery VPN. Nejlepší server byl vybrán automaticky a já jsem se připojil k serveru v Nizozemsku.

Bohužel se mi nepodařilo získat přístup k internetu přes Onion přes VPN server. Podpora zákaznického servisu vysvětlila, proč se k těmto serverům nepodařilo připojit (viz obrázek níže):

Nejlepší P2P server byl pro mě vybrán v USA, ale můžete si ho vybrat také ručně.

Rychlost internetu přes P2P server NordVPN

Jak můžete vidět, Servery P2P jsou poměrně rychlé a ztráta rychlosti není kritická.


Je NordVPN bezpečný?

Soukromí a bezpečnost jsou důvody číslo 1, proč uživatelé internetu nastavili tento software.

Udělal jsem několik testů, abych zjistil, zda NordVPN dělá moje připojení k internetu soukromým.

Jak jsem je udělal?

Použil jsem ipleak.net ke kontrole, jaká IP adresa je identifikována, když jsem se připojil a odpojil od serverů NordVPN.

Poznámka: Pokud vidíte svou skutečnou IP, bohužel je to únik IP. V případě, že vidíte IP vašeho poskytovatele VPN, jste chráněni.

Zde jsou výsledky testů úniku IP u několika testovaných serverů NordVPN:

Německo # 358

Připojeno k serveru NordVPN v Německu

Test úniku IP pro server NordVPN v Německu

Další servery:

Dánsko # 104 – Žádné úniky

USA # 2363 – Žádné úniky

USA # 2157 – Žádné úniky

Závěr: NordVPN nevytéká IP.

Společnost NordVPN tak prošla všemi mými testy, a proto stojí za to se umístit v našem top seznamu VPN.Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map