Jak zašifrovat svůj e-mail – poslat zabezpečený e-mail přes Gmail VPN Káva


Je znepokojující, že denně je odesíláno téměř 300 miliard e-mailů, většinou uživatelům, kteří nikdy nezpochybňují riziko, že tak učiní. Pokud používáte e-maily pro důvěrné záležitosti, měli byste se začít zajímat o to, jak zašifrovat svůj e-mail nebo poslat zabezpečený e-mail v Gmailu.

Nikdy si nemůžete dovolit předpokládat, že internet je růžové místo. S hackery, kteří se pohybují na snadných cílech, mohou být využívány e-mailové systémy, což dokazují bezpečnostní chyby, které udržují vyskakování na povrch.

Než na další e-mail kliknete na „odeslat“, přečtěte si tento článek a naučte se, jak chránit vaši zprávu před zvědavýma očima třetích stran i samotných poskytovatelů e-mailu.

Pokryjeme následující:

Proč šifrovat svůj e-mail?

Pro netechnické uživatele se slovo „šifrování“Je technologický žargon, který spouští obrázky, číslice a visací zámek. Při odesílání e-mailu je šifrování procesem zakódování zprávy na nesrozumitelná data pomocí veřejného klíče příjemce. Pro rekonstrukci dat by příjemce potřeboval soukromý klíč.

Většina poskytovatelů e-mailu by měla nějaký druh šifrování zabudovaný do jejich serverů. Pokud si nejste jisti, zda váš poskytovatel e-mailu má šifrování zavedeno, měli byste se na něj podívat. Odesílání nešifrovaných e-mailů je otevřená výzva pro hackery, aby zachytili a přečetli nechráněný obsah.

Gmail a TLS šifrování

Pokud používáte Gmail, budete chráněni šifrováním TLS nebo Transport Layer Security. Jedná se o ochranu na úrovni transportu, což znamená, že váš e-mail je chráněn, pokud přeskakuje mezi servery k příjemci, takže odesíláte bezpečný e-mail.

Teoreticky výchozí šifrování TLS používá 128bitový klíč, který účinně zabraňuje hackerům špehovat e-maily v tranzitu. Ale tady je háček. Šifrování TLS funguje, pouze pokud odesílatel i příjemce používají Gmail. Pokud odesíláte e-mail uživateli, který není z Gmailu, nebudete chráněni šifrováním TLS.

I když jste chráněni pomocí TLS, musíte si být vědomi jeho omezení jako šifrování na úrovni přenosu. TLS chrání e-mail, když je přenášen mezi servery. Jakmile dorazí do poštovní schránky příjemce, je vystaveno riziku, že jej budou sledovat třetí strany.

Šifrování TLS může chránit váš e-mail před externími stranami, ale nic nebrání společnosti Google v prohledávání e-mailu pro reklamní účely. Poskytovatelé e-mailu jsou schopni skenovat a třídit váš e-mail, pokud používáte šifrování TLS.

Skutečnou hrůzou je však to, jak Google umožňuje stovkám vývojářů aplikací přístup k milionům doručených a případně je sdílet s firmami třetích stran. To jen ukazuje, jak nedokonalé šifrování TLS zajišťuje zabezpečení vašeho e-mailu.

End-to-End Encryption

Je těžké předvídat, zda se objeví další fiasko s Gmailem, ale podle historie je lepší být v bezpečí než líto. Chcete-li zabránit Gmailu nebo jiným poskytovatelům v snoopingu doručené pošty, budete potřebovat šifrování typu end-to-end. PGP je běžně používaný protokol pro end-to-end šifrování.

Šifrování typu end-to-end chrání váš e-mail nejen při přenosu, ale až po jeho uložení do poštovní schránky příjemce. K obsahu e-mailu má přístup pouze příjemce s platným soukromým klíčem. Žádné třetí strany, včetně poskytovatele e-mailu, nemohou skenovat e-maily chráněné šifrováním typu end-to-end.

Existuje několik poskytovatelů zabezpečeného e-mailu které nabízejí bezpečný e-mail s šifrováním typu end-to-end. ProtonMail je známé jméno pro uživatele, kteří při odesílání e-mailů touží po soukromí a anonymitě. Můžete také odesílat šifrované e-maily uživatelům, kteří nepoužívají účty ProtonMail. Díky tomu je e-mail bezpečnější ve srovnání se šifrováním na úrovni přenosu.

Je důvěrný režim Gmail bezpečný?

Ve snaze poskytnout bezpečnější prostředí pro zasílání e-mailů společnost Google zavedla důvěrný režim v roce 2018. E-maily doručené se zapnutým důvěrným režimem nelze vytisknout, sdílet, kopírovat ani přeposílat..

jak zašifrovat e-mail odesílat zabezpečené Gmail

Můžete také nastavit dobu platnosti e-mailu, kde bude poté automaticky odstraněn z poštovní schránky příjemce. Při zajištění ochrany e-mailu pomocí přístupového kódu se zdá, že Gmail zvyšuje svou bezpečnost.

Hlubší sonda do Důvěrný režim odhaluje, že funkce nabízejí ochranu pouze na úrovni povrchu. Důvěrný režim nezabrání Googlu ve skenování nebo čtení vašich e-mailů. Původní koncept zůstane ve složce odesílatele i s funkcí automatického mazání.

Je spravedlivé říci, že režim důvěrnosti Gmailu neposkytuje důvěrnost v nejpřísnějším smyslu. Pokud potřebujete úplné soukromí, a to i od samotného poskytovatele e-mailu, budete potřebovat end-to-end šifrovací e-mailovou službu.

Jak šifrovat e-maily v Gmailu

Gmail je ze své podstaty e-mailová služba šifrovaná ve vrstvě přenosu a chrání vaše e-maily pouze do určité míry. Pokud potřebujete úplnou ochranu a soukromí, budete muset šifrovat e-maily v Gmailu šifrováním end-to-end.

Existuje několik pluginů, které umožňují uživatelům posílat plně šifrované e-maily v Gmailu. Jeden takový populární plugin je FlowCrypt.

FlowCrypt je rozšíření prohlížeče určené k šifrování Gmailu šifrováním end-to-end. Po instalaci FlowCrypt bude e-mail, který odešlete, zdarma z očí společnosti Google a dalších stran. Můžete si zdarma stáhnout FlowCrypt a začít odesílat plně šifrované e-maily. Flowcrypt také nabízí prémiový plán, který odstraňuje omezení bezplatné verze.

Zde je návod, jak používat FlowCrypt s Gmailem v prohlížeči Google Chrome.

1. Přejděte na web FlowCrypt a klikněte na Získat rozšíření pro Chrome.

2. Klepnutím na Přidat do Chromu nainstalujte FlowCrypt.

3. Nastavte FlowCrypt pracovat s Gmailem. Na stránce nastavení klikněte na Pokračovat do Gmailu. Vyberte požadovaný Gmail pro práci s FlowCrypt.

4. Potom budete muset vytvořit nový soukromý klíč nebo importovat existující klíč. Pokud jste novým šifrováním, vyberte Nový šifrovací klíč.

5. Zadejte přístupová fráze. Použijte kombinaci dlouhých alfanumerických a symbolů k nastavení silné přístupové fráze. Pokračujte kliknutím na Vytvořit a Uložit.

6. Zapište si přístupové fráze do offline umístění. Je třeba zabezpečit účet FlowCrypt. Zaškrtněte políčko a pokračujte kliknutím na OK.

7. Nyní jste připraveni poslat zašifrovaný e-mail na Gmail.

8. Spusťte Gmail a hledejte tlačítko Secure Compose. Klepnutím na něj začnete vytvářet plně šifrovaný e-mail.

9. Objeví se zabezpečený skladatel zpráv. Jakýkoli e-mail odeslaný v rámci tohoto skladatele bude šifrován od začátku do konce.

Nejlepší VPN pro použití s ​​bezpečným e-mailem

Použití šifrovacího pluginu typu end-to-end v Gmailu je dost dobré, aby z vašeho e-mailu nevystačily oči. Při prohlížení nebo používání jiných aplikací ve vašem zařízení si však musíte být vědomi, že jste stále ohroženi kybernetickými útoky.

Pro zajištění úplné ochrany internetu bude po ruce VPN. Anonymizuje vaši IP adresu a šifruje všechny informace odeslané ze zařízení. VPN doplňuje zabezpečený e-mailový systém a zde jsou některé z nejlepších VPN v okolí.

1. NordVPN

NordVPN svítí ve všech aspektech, které lze očekávat od slušné VPN. Pracuje s 5244 servery v 59 zemích a je známo, že poskytuje nepřetržitě rychlá připojení. Pokud jde o bezpečnost, NordVPN spoléhá na super-bezpečné šifrování AES-256, které je doslova nerozbitné.

S NordVPN byste mohli být naprosto anonymní, protože má přísné zásady bez protokolování. Kromě toho má společnost NordVPN sídlo v Panamě, aniž by musela dodržovat zákony o uchovávání údajů. Nabízí také konkurenční ceny, pokud se přihlásíte k odběru plánů v délce 12 měsíců a více.

2. CyberGhost

CyberGhost byl spuštěn před deseti lety a poskytuje více než základní zabezpečení internetu. Kromě šifrování na vojenské úrovni se CyberGhost spoléhá na svá vlastní datová střediska a poskytuje VPN přístup k více než 5500+ serverům.

CyberGhost také silně podporuje streamování a torrentování. Se seznamem vyhrazených serverů pro tyto účely můžete snadno naladit svou oblíbenou službu streamování nebo stáhnout torrent. Kromě podpory hlavních operačních platforem je CyberGhost jednou z mála sítí VPN, které lze stáhnout pro konkrétní směrovače.

3. SurfShark

Nabídka neomezeného počtu zařízení je charakteristickou vlastností SurfShark. Přiveďte neuvěřitelně nízkou cenu a budete mít neodolatelnou VPN. Surfshark vykazuje velkou bezpečnost, přísné soukromí a působivou rychlost ve své síti 1 000+ serverů ve více než 61 zemích.

Surfshark poskytuje více než jen zabezpečené e-mailové prostředí. Je to skvělá VPN, pokud jste vášnivým uživatelem Netflix. Díky schopnosti obejít blokování Netflixu a slušné rychlosti připojení je streamování příjemným zážitkem.

4. ExpressVPN

V souladu se svým jménem je ExpressVPN patrně jednou z nejrychlejších VPN v oboru. Má značně velkou síť 3 000+ serverů ve 160 zemích. ExpressVPN používá šifrování AES-256 k zabezpečení informací přenášených přes jeho servery.

ExpressVPN uplatňuje přísné zásady no-log, což znamená, že nejsou uloženy žádné informace, které by vás spojovaly s aktivitami procházení. Všechny jeho servery používají místo pevného disku RAM, což prakticky zajišťuje, že všechna data relace jsou při restartování systému vymazána.

souhrn

Je chybou předpokládat, že odesílání e-mailů v Gmailu nebo jiných poskytovatelích e-mailů je záležitost bez rizika. Z nedávných starostí se zdá, že obavy ze skenování a čtení vašich e-mailů bez vašeho vědomí jsou stejně závažné jako jejich zachycení hackery..

Porozumění různým typům šifrování pomáhá určit správného poskytovatele e-mailu, který poskytuje skutečné soukromí. Pokud používáte Gmail, pomůže vám nainstalovat doplňkový šifrovací plug-in, který zajistí, že ke zprávě nebude mít přístup nikdo jiný než váš příjemce..

Vytvoření bezpečného e-mailového prostředí se samozřejmě rozšiřuje na prevenci útoků mimo e-mailovou platformu. Použití VPN vám pomůže překonat potenciální snooping na vašem zařízení.

Začněte šifrovat e-mail nyní a nainstalujte VPN pro další ochranu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map