Tor VS VPN: Що буде краще для вас | VPN кава


Якщо ви шукали способів забезпечити свою безпеку та конфіденційність в Інтернеті, ви, мабуть, чули про послуги Tor та VPN (Virtual Private Networks). І те й інше можна описати як потужні інструменти в Інтернеті, які дозволяють користувачам захищати свою інформацію в Інтернеті. Хоча вони обидва служать одній і тій же цілі і поділяють багато подібності в цьому плані, вони також багато в чому відрізняються і підходять для конкретних застосувань. Тепер, якщо ви це читаєте, ви, мабуть, хочете дізнатися, хто з них кращий – Tor проти VPN?

VPN vs Tor: у чому різниця

Дійсно, VPN і Tor – це відмінне рішення для анонімності та забезпечення конфіденційності в Інтернеті. Люди використовують їх з тієї ж причини, хоча вони працюють різко різними способами. З одного боку, мережа Tor спирається на низку вузлів, якими добровільно керуються інші користувачі, щоб полегшити передачу інформації через Інтернет. VPN, з іншого боку, працюють шляхом маршрутизації та шифрування даних на віддалений сервер.

Компанії VPN мають контроль над своїми мережами, а значить, користувачам доведеться довіряти їм свою інформацію. Торгівельні мережі Tor, з іншого боку, ніким не контролюються і пропонують користувачам майже повну анонімність.

Щоб краще зрозуміти різницю між Tor та VPN, було б краще детальніше ознайомитись з тим, як кожен з них працює, а також їх відносні сильні сторони та вразливості як онлайн-інструмент конфіденційності та безпеки..

Що таке Тор?

Tor означає «Маршрутизатор цибулі», що є оригінальною назвою некомерційного проекту, який передбачав використання декількох шарів серверів (вузлів) для полегшення анонімної передачі інформації через Інтернет. Це означає, що будь-які дані, надіслані за допомогою Tor, перенаправляються на кілька серверів, перш ніж досягти призначеного пункту призначення.

Тепер ви можете подумати, чи не те, що робить VPN? Ну, не точно, і хоча VPN пропонують міру конфіденційності, Tor відрізняється тим, що він має можливість надати майже повну анонімність в Інтернеті. Як це так?

Враховуйте, що хоча VPN можуть перешкоджати сторонній стороні перехоплювати вашу інформацію та контролювати вашу діяльність в Інтернеті, цей захист не є повсюдним. Тобто, ваші дані можуть бачити та реєструвати ваші постачальники послуг VPN, що може бути проблемою для багатьох користувачів.

Найкраще використовувати Tor як інструмент конфіденційності – це не потрібно передавати інформацію нікому. Це тому, що остання розроблена таким чином, що користувачі майже повністю анонімні. Хоча мережа Tor не гарантує повну анонімність, можна з упевненістю сказати, що важко (якщо не неможливо) комусь виділити вашу інформацію через мережу Tor..

Як працює Тор?

як працює тор

Користувачі (Alice) можуть отримати доступ до мережі Tor за допомогою свого безкоштовного браузера (Tor Client). Щоразу, коли розміщується запит даних, браузер Tor встановлює зв’язок із сервером Tor (вузлом), який потім передає запит даних на інший вузол тощо.

Як видно з зображення вище, запит даних проходить через до 3 вузлів, перш ніж досягти свого цільового пункту призначення (Боб). Потім відповідь надсилається назад користувачеві таким же чином. Використання декількох вузлів ретрансляції – це те, що захищає особистість користувачів Tor.

Кожен вузол вибирається випадковим чином і містить лише інформацію про IP-адресу попереднього вузла та наступного у послідовності. Отже, жоден з вузлів, що складають мережу Tor, не знає, звідки спочатку надходив запит даних, і вони не можуть асоціювати зазначений запит із цільовим пунктом призначення. Також дані, що надсилаються через мережу Tor, шифруються, коли вони проходять через різні вузли. Таким чином, трафік всередині мережі Tor не може бути проаналізований або перехоплений сторонніми сторонами.

Звичайно, мережа Tor не є надійною і має свої слабкі сторони, особливо з вузлом виходу, який останнім сприяє передачі інформації перед тим, як прибути до цільового пункту призначення. Дані, що проходять через кінцевий вузол, незашифровані, тому користувачі Tor повинні відвідувати веб-сайти лише з захищеним з’єднанням (https). В іншому випадку інформація може бути видимою стороні, що керує вузлом виходу.

Які плюси та мінуси використання Tor?

Тепер, коли ви добре уявляєте, як функціонує мережа Tor, ми можемо виділити кілька конкретних плюсів і мінусів використання останньої..

Плюси використання Tor:

 • Він безкоштовний у використанні. Проект «Тор» – це неприбуткова організація, яка займається захистом конфіденційності через Інтернет.
 • Мережу “Тор” не може бути закрита урядом та іншими сторонніми сторонами, оскільки в ній працюють тисячі добровольців.
 • Приховує IP-адреси користувачів та приховує їх ідентичність шляхом маршрутизації даних через ряд випадкових серверів.
 • Перемагає цензуру та надає доступ до геоблокованого вмісту.

Мінуси використання Tor:

 • Мережа Tor може бути надзвичайно повільною і настільки ж хорошою, як і найшвидший вузол реле. Це неминуче, враховуючи, що дані мають проходити через декілька серверів з різною пропускною здатністю. Отже, Tor, як правило, не підходить для будь-яких швидкісних програм, таких як обмін файлами P2P та потокове відео.
 • Вузли виходу в мережі Tor можна використовувати для шпигування, оскільки дані, що проходять через останню, незашифровані.
 • Мережа Tor доступна лише через певний браузер або інші додатки, які мають інтегрований клієнт Tor. Будь-яка інформація, надіслана за межами цих платформ, не захищена.
 • Немає відповідальності з боку добровольців, що оперують вузлами мережі Tor. Немає допоміжного персоналу у випадку технічних проблем.
 • Не сумісний з iOS (iPhone, iPod Touch або iPhone).
 • Мережу Tor можна використовувати для доступу до “Темної павутини”, яка може заважати користувачам мати проблеми.

Що таке VPN?

VPN – це мережева технологія, призначена для захисту конфіденційності користувачів в Інтернеті, перенаправляючи трафік на зовнішній сервер, щоб приховати IP-адресу та шифрувати передачу даних. На відміну від Tor, користувачі по суті “орендують” ресурси на VPN-сервері і змушують їх відправляти інформацію до цільового пункту призначення від свого імені. Як результат, комп’ютер або мобільний пристрій користувачів VPN ніколи не контактують безпосередньо з сервером призначення.

Як працює VPN?

VPN складаються з мережі серверів з різних локацій по всьому світу. Як видно із зображення, наведеного вище, використання VPN передбачає передачу інтернет-трафіку на VPN-сервер, перш ніж досягти призначеного пункту призначення (веб-сайт або програми). Таким же чином відповіді сервера перенаправляються на той же сервер VPN і потім передаються назад на комп’ютер або мобільний пристрій користувача..

Таким чином, VPN полегшують надсилання та отримання інформації без необхідності компрометувати місцезнаходження своїх користувачів та іншу особисту інформацію. Крім того, більшість авторитетних VPN-компаній використовують захищене шифрування, яке блокує недобросовісних сторонніх компаній у крадіжці конфіденційної інформації, особливо через загальнодоступні мережі WiFi.

Плюси використання VPN:

 • VPN швидше порівняно з Tor, оскільки трафік направляється лише на один зовнішній сервер на відміну від декількох вузлів з різною пропускною здатністю.
 • Незважаючи на те, що найкращі VPN на ринку – це платні послуги, премії допомагають підтримувати мережеве обслуговування та забезпечувати максимально високу продуктивність.
 • Захист VPN включає всі з’єднання на пристрої користувача, а не лише у браузері. Сюди входять додатки, ігри та інші програми, які передбачають надсилання інформації через Інтернет.
 • Більшість авторитетних VPN-сервісів мають перемикач Internet kill, який автоматично відключає користувачів від Інтернету у разі витоку даних.

Мінуси використання VPN:

 • Деякі VPN (переважно безкоштовні) розміщують рекламу та збирають інформацію про користувачів, щоб продати зацікавленим стороннім сторонам.
 • Деякі служби VPN реєструють активність користувачів, що може бути проблемою для користувачів, занепокоєних їх приватністю. Уряди можуть чинити тиск на компанії VPN і змушувати їх передавати будь-яку інформацію, яку вони мають про своїх користувачів. Щоб забезпечити безпеку, користувачам рекомендується обрати VPN-компанії з політикою “Без реєстрації”.
 • Користувачі VPN не зовсім анонімні в Інтернеті. Трафік проходить через сервер VPN, і компанії VPN можуть бачити інформацію своїх користувачів.
 • VPN заборонені в деяких країнах із суворими законами про цензуру Інтернету (Північна Корея, Китай, Об’єднані Арабські Емірати тощо).

Якщо ви вирішите перейти з VPN, ось список ТОП 5 VPN:

 1. TorGuard
 2. NordVPN
 3. IPVanish
 4. Surfshark
 5. Приватний доступ до Інтернету

Підсумок

І Tor, і VPN – чудові рішення для захисту конфіденційної інформації та збереження конфіденційності в Інтернеті. Відповідь на питання “VPN vs Tor, що краще?” в кінцевому рахунку залежить від того, що найбільше підходить для вашої ситуації.

Мережа Tor відмінна в передачі високочутливої ​​інформації, коли користувачі готові піти на швидкість для підвищення безпеки даних. З іншого боку, VPN є більш практичним рішенням для більшості людей, оскільки забезпечує повний захист даних та забезпечує хороший баланс між швидкістю та безпекою.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map