Наскільки безпечні браузери Tor? | VPN кава


Жодна інновація не має своєї частки недоліків. У випадку з Інтернетом завжди виникає занепокоєння з приводу того, що конфіденційна інформація може бути викрадена недобросовісними особами та організаціями. Як результат, багато людей звертаються до використання Тор (цибульний маршрутизатор) щоб захистити себе та забезпечити їх конфіденційність в Інтернеті. І все ж залишається одне питання – чи безпечний браузер Tor?

Щоб знайти відповідь, необхідно добре зрозуміти, як працюють браузери Tor. Лише тоді ви зможете визначити, чи достатньо його для захисту особистої інформації в Інтернеті. У цій статті ми переглянемо наступне:

Що таке браузер Tor?

Браузер Tor – це особливий тип веб-браузера, призначений для допомогти користувачам залишатися анонімними шляхом маршрутизації трафіку даних через мережу Tor – масивна мережа, що складається з декількох шарів проксі-серверів. Це робить дуже непростим (але не неможливим) недобросовісні особи та авторитарні організації перехоплювати особисту інформацію та відстежувати вашу діяльність в Інтернеті.

Наскільки безпечні браузери Tor?

Браузери Tor працюють, встановивши a випадковий зв’язок до одного з тисяч вузлів входу, а потім підстрибуючи веб-трафік користувача на середній вузол ретрансляції. Нарешті, всі дані потім перенаправляються до вузла виходу, що полегшує з’єднання з цільовим веб-сервером (веб-сайтом).

Як ви можете собі уявити, ретрансляція трафіку вашого веб-сайту через шар за шаром вузлів сервера робить надзвичайно важким точне визначення вашої діяльності в Інтернеті. При цьому, мережа Tor не обійшлася без певних застережень. З одного боку, браузери Tor, як правило, дуже повільні, оскільки дані потрібно перенаправляти через декілька вузлів сервера. Також деякі веб-сайти блокують трафік, що надходить з мереж Tor, тим самим обмежуючи його використання.

Все-таки, якщо ви хочете, щоб діяльність веб-перегляду в Інтернеті була приватною і в стороні від сторонніх очей, то браузери Tor можуть запропонувати рішення, яке є достатньо надійним для більшості користувачів. Також доступ до послуг Tor безкоштовний. Це робить його легкодоступним для людей, єдиним питанням яких є захист їх особистої інформації.

Наскільки безпечні веб-переглядачі Tor?

Хоча браузери Tor пропонують переконливе рішення щодо конфіденційності Інтернету, це не є непогрішним. Як і будь-яке рішення щодо кібербезпеки, в мережі Tor є вразливості, які можуть бути використані сторонніми сторонами. Розробники наполегливо працюють над тим, щоб зробити браузери Tor максимально безпечними та виправити вразливі місця при кожній ітерації. Однак, без сумніву, будуть випадки, коли розробники відставатимуть, дозволяючи зацікавленим стороннім сторонам «підключати точки» так би мовити.

Трохи гарна новина полягає в тому, що злому в мережі Tor не є легким подвигом і вимагає значної кількості часу та обчислювальних ресурсів. Додатково, більшість випадків експлуатації вразливості Тор майже завжди робиться з поважної причини.

Візьмемо, наприклад, випадок «Онімус» – операція Європолу, яка призвела до арешту 17 підозрюваних, які займалися масовою торгівлею наркотиками через темну мережу. Синдикат керував тисячами доменів для своєї незаконної діяльності і використовував Tor, щоб покрити свої сліди. Кажуть, що Європол та ФБР використовували певні вразливості в мережі Тор для збору доказів та полегшення арешту. Це, однак, лише здогадка, оскільки представники Тор відмовилися перевірити справу.

Тепер, що з пересічним користувачем з особистими проблемами щодо їх конфіденційності в Інтернеті? Ну, поки ви не робите нічого, що цікавить Європол чи ФБР, то вам слід добре. Браузери Tor більш ніж здатні надати середнім користувачам міру анонімності в Інтернеті. Такі дії, як правило, непроникні для всіх, крім найбільш рішучих кіберзлочинців та шахтарів.

Звичайно, якщо вам не комфортно знати, що уряд та ваш Інтернет-провайдер можуть контролювати ваш веб-трафік, якщо вони цього хотіли, то існують способи посилення захисту конфіденційності, які пропонує мережа Tor. Поєднання використання браузерів Tor з іншими заходами безпеки даних може стати відмінним рішенням для забезпечення повної конфіденційності в Інтернеті.

Чи можу я використовувати VPN із Tor?

Дійсно, ви можете, і служба VPN (віртуальна приватна мережа) – це найпростіший і зручний інструмент, який ви можете використовувати для розширення функцій безпеки браузера Tor. На відміну від браузера Tor, VPN не лише спрямовують ваш веб-трафік на проксі-сервер, але також шифрують його.

Більшість авторитетних постачальників послуг VPN використовують шифрування даних AES 256, яке великі банки та військові організації широко розцінюють як непорушне. Отже, використання веб-переглядача Tor з VPN може ускладнити будь-яку сторону стороною (якщо не неможливо) будь-якою стороною знайти вас та перехопити конфіденційну інформацію в Інтернеті..

Ще одна вагома причина використання VPN з Tor – це те, що воно дозволяє користувачам обходити обмеження щодо блокування в Інтернеті. Отже, якщо є певний веб-сайт або вміст, до якого ви не можете отримати доступ лише через браузер Tor, ви можете використовувати відмінну службу VPN як спосіб вирішення.

Найкращі VPN, які працюють з Tor

У цей момент вам може бути цікаво – яку службу VPN ви повинні використовувати разом із браузером Tor, щоб забезпечити повну конфіденційність в Інтернеті? Ви побачите, що там є тонна варіантів, і не всі вони підходять для ваших потреб. Насправді багато VPN взагалі не працюють із браузерами Tor.

Якщо ви хочете розпочати роботу з чудовим сервісом VPN, який добре працює з браузерами Tor, рекомендуємо наступне:

 • NordVPN

NordVPN пропонує один з найкращих варіантів поєднання використання Tor та VPN мереж завдяки функції, відомої як “Лук (мережа Tor) через VPN”. ” За допомогою останнього веб-трафік переводиться на один із серверів NordVPN, після чого автоматично пересилає їх до мережі лука. Це позбавляє користувачів проблем завантаження та встановлення браузера Tor на свій комп’ютер або мобільний пристрій.

 • CyberGhost VPN

CyberGhost – популярна послуга VPN, що складається з понад 2900 VPN-серверів, що розповсюджуються в 59 країнах. Вони є однією з небагатьох служб VPN, сумісних із браузерами Tor та іншими проксі-мережами.

 • Surfshark

Surfshark – ще один життєздатний кандидат для налаштування “VPN over Tor”. Наразі вони працюють понад 1040 серверів VPN в 61+ країнах і добре працюють з мережею Onion. Зважаючи на це, процес не автоматизований, тому вам доведеться використовувати та запускати браузер Tor після ввімкнення їх VPN-сервісу.

 • ПротонVPN

ProtonVPN – один з небагатьох постачальників послуг VPN, який використовує функцію під назвою «Tor over VPN». З його допомогою користувачі можуть зашифрувати весь свій веб-трафік з VPN-сервера та через мережу Onion. Як результат, IP-адреса користувача та інша особиста інформація зберігаються прихованими від сторонніх осіб.

 • Щит гарячої точки

Hotspot Shield – одна з найпопулярніших сервісів VPN на ринку, що має понад 500 мільйонів активних користувачів у всьому світі. Як і всі інші сервіси VPN у цьому списку, Hotspot Shield добре працює з браузерами Tor і може допомогти користувачам стати справді анонімними в Інтернеті.

 • ExpressVPN

ExpressVPN – це один із найбільш помітних варіантів, коли мова йде про використання VPN із браузерами Tor. Це тому, що вони зіткнулися з проблемою створення своєї служби цибулі, внаслідок чого швидше переглядають користувачів Tor. ExpressVPN також перешкоджає відстеженню вузлів виходу, що є типовою проблемою для більшості інших служб VPN.

Резюме: Чи безпечно TOR?

Браузери Tor – чудовий інструмент що значною мірою сприяло боротьбі за свободу та конфіденційність Інтернету. Зважаючи на це, мережа Onion не є ідеальною, і сторонні сторони все ще можуть стежити за вашою діяльністю. Якщо ви не можете встановити, що ваш Інтернет-провайдер, бізнес та державні установи можуть вести вкладки щодо вашої онлайн-діяльності, тоді ви зобов’язані знайти собі кращі способи захистити себе та стати справді анонімними в Інтернеті..

Простіше кажучи, комбіноване використання браузерів VPN та Tor допоможе вам краще покрити свої доріжки. Роблячи це, ви зможете суворо обмежити ту інформацію, яку може розкрити третя сторона щодо вашої онлайн-діяльності. Для багатьох людей саме це означає отримати спокій і стати повністю анонімними через Інтернет.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map