האם VPN משתמש בנתונים? האם זה יכול לעזור לעקוף תוכניות נתונים מכוסים?

האם VPN יכול לבטל את נעילת תוכניות הנתונים המכוסים


אחת השאלות הפופולריות ביותר שאנו מקבלים בקטע התגובות באתר זה ובערוץ היוטיוב שלנו היא:

האם VPN נחשב ככובע הנתונים שלך? האם אתה יכול להשתמש ב- VPN כדי לעקוף מכסות נתונים?

שימוש בנתונים הוא אחד המושגים המובנים ביותר כשמדובר בטכנולוגיית VPN. אז מטרת מאמר זה היא לנקות תפיסות שגויות נפוצות ולענות על השאלות השכיחות ביותר בנושא שימוש בנתוני VPN.

אבל לאלו מכם שרוצים תשובה מהירה ופשוטה …

תשובה קצרה: VPN אכן נחשב לכובע הנתונים שלך. כל הנתונים חייבים לזרום דרך שרתי ספק שירותי האינטרנט / ספק הנייד שלך לפני שהם מגיעים לשרת VPN. למרות שהנתונים מוצפנים הם עדיין משתמשים ברוחב הפס. בתוך כמה במקרים, VPN עשוי לעזור לך להתמודד עם כובעים או מצערת ספציפיים, אך לא תמיד.

עכשיו לאלו מכם שאוהבים הסבר מפורט יותר, בואו נצלול פנימה!

מדורי מאמרים:

 1. כיצד עובד VPN (הסבר פשוט)
 2. האם VPN משתמש בנתונים?
 3. האם באמצעות VPN ישתמשו בנתונים רבים יותר מאשר ב- VPN?
 4. אילו פרוטוקולי VPN משתמשים בפחות נתונים?
 5. האם VPN יכול לעקוף כמוסות נתונים?
 6. האם VPN יכול למעשה להאיץ סטרימינג או הורדות?
 7. סיכום / מסקנה

איך עובד VPN

VPN הוא בעצם פיסת קוד המותקנת בשני מחשבים. המחשב שלך (הלקוח) ושרת VPN (שרת). זה מצפין את כל הנתונים שהועברו לשני נקודות הקצה (לקוח ושרת). לאחר מכן שרת ה- VPN שולח / מקבל נתונים בשמך, מביא עבורך אתרים, סרטונים וקבצים ממקומות אחרים באינטרנט. לאחר מכן הוא מצפין את הנתונים האלה ומחזיר אותם אליך.

למידע נוסף ראה מבוא זה ל- VPNs מאת Gizmodo.

האם השימוש ב- VPN משתמש וסופר על כובעי נתונים?

כן. למרות ששרת ה- VPN אינו מנוהל על ידי ספק הפס הרחב שלך או ספק האינטרנט הנייד (ISP), כל הנתונים עדיין צריכים לזרום דרך האינטרנט כדי להגיע לשרת VPN. ספק שירותי האינטרנט שלך הוא השער שלך לאינטרנט. אז כל נתוני ה- VPN עוברים קודם דרך השרתים שלהם.

ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לקרוא את תנועת ה- VPN שלך (מכיוון שהוא משתמש בהצפנה חזקה באמת) אך הם עדיין יוכלו לחשב את גודל הנתונים המועברים. אז אם יש לך כובע נתונים חודשי של 2 ג’יגה-בתים בתוכנית הסמארטפון שלך, תנועת ה- VPN תחשב לכובע זה (אלא אם תתחבר ל- wifi הציבורי).

עושה שימוש ב- VPN תוספת נתונים?

כן. השימוש ב- VPN יגדיל את השימוש בנתונים שלך באחוז קטן (בערך 5-15%). זה נובע מההצפנה המשמשת להגנה על נתונים שהועברו על ידי ה- VPN. הצפנה מערבלת את הנתונים כך שרק המחשב ושרת ה- VPN יוכלו לקרוא אותם.

ברגע שמוצפן קובץ או פיסת נתונים הוא תופס מעט יותר מקום ממה שהקובץ הלא מוצפן היה עושה

זה נקרא הצפנת תקורה.

אילו פרוטוקולי VPN משתמשים בפחות הנתונים?

ישנם מספר פרוטוקולי VPN שונים, כאשר הפופולרי ביותר הוא: OpenVPN, L2TP ו- PPTP. רוב ספקי ה- VPN תומכים בפרוטוקולים מרובים, כך שלרוב תוכלו לבחור את המתאים ביותר לצרכים שלכם.

באופן כללי, הצפנה חזקה יותר מגדילה את תקורות ההצפנה. משמעות הדבר היא כי פרוטוקול VPN המשתמש בהצפנה חזקה יותר ישתמש ביותר נתונים עבור אותו קובץ מאשר הצפנה חלשה יותר. זה משפיע גם על מהירות ה- VPN.

כל פרוטוקול VPN משתמש גם באלגוריתם הצפנה שונה, שיש לו השפעה קלה על התקורה.

פרוטוקולי VPN ממוינים לפי שימוש בנתונים (לפחות לרוב)

 1. PPTP (128 סיביות)
 2. L2TP / IPsec (128 סיביות)
 3. OpenVPN (128 סיביות)
 4. התגנבות / OpenVPN מעורפל (128 סיביות)
 5. L2TP / IPsec (256 סיביות)
 6. OpenVPN (256 סיביות)
 7. התגנבות / OpenVPN מעורפל (128 סיביות)

תקורה של VPN היא בדרך כלל 10-20% מגודל מנות הנתונים הכולל, כך PPTP עשוי להיות קרוב יותר לקצה הנמוך של אותו טווח ואילו OpenVPN של 256 סיביות עשוי להיות קרוב לראש. PPTP ו- OpenVPN (128 סיביות) יהיו קרובים למדי מבחינת תקורה, כך שרוב המשתמשים צריכים לבחור ב- OpenVPN מכיוון שזו דרך בטוחה יותר מ- PPTP.

מקורות אחרים: שימוש בנתוני VPN (Quora)

האם VPN יכול לעקוף מכסות נתונים מכוסות?

אז יש לך תוכנית נתונים מכוסה (פס רחב או נייד) ואתה רוצה להשתמש בנתונים יותר חינמיים ממה שהתוכנית שלך מאפשרת.

האם VPN יעזור?

בדרך כלל לא, אבל זה תלוי בספק ובתנאים.

מהן מכסות נתונים?

מרבית ספקי הסלולר בארצות הברית ומחוצה לה מכניסים כמוסות קשיחות או רכות על מגבלות הנתונים החודשיות שלך.

קשה: אין יותר נתונים לאחר שתחרוג מהכובע (או שאתה משלם $ לכל מגה-בתים)

רך: ‘תוכניות ללא הגבלה עשויות לספק לך מהירויות בלתי מוגבלות עבור 20 ג’יגה-נתונים ראשונים, ואז מהירויות איטיות בהרבה עבור כל הנתונים הנוספים המשמשים.

האם יש לך כבר בלתי מוגבלת? למד כיצד לקשר את הטלפון החכם שלך לנתב שלך ולשתף נתונים ללא הגבלה עם כל המכשירים שלך.

מדוע VPN כנראה לא יעזור

לא משנה אם הנתונים שלך מוצפנים (VPN) או לא (ללא VPN), הם עדיין עוברים דרך שרתי ספק שירותי האינטרנט שלך. אם אתה משתמש ב- VPN בטלפון החכם שלך, כל הנתונים עדיין מועברים דרך מגדלי התא ברשת של הספק שלך.

יתכן שהם לא יוכלו לקרוא את הנתונים המוצפנים שלך, אך הם עדיין יכולים לספור כמה נתונים אתה משתמש.

כך שאם תקבלו 10 ג’יגה-בתים מכל נתוני המטרה, VPN לא יעזור לכם לחרוג מהכובע. למען האמת, תכה מהר יותר על הכובע מאשר אם לא השתמשת ב- VPN בגלל הצפנת תקורה. כי 10GB של נתונים הוא באמת רק 9GB של עומס נתונים בפועל עם 1GB של ריפוד הצפנה.

מתי אולי VPN מסביב למכסת נתונים?

אם VPN מתעדף סוגים מסוימים של נתונים (סרטון מצערת), VPN עשוי למעשה לעקוף כובע. לדוגמה, אם ספק שירותי האינטרנט שלך מגביל את המהירות ב- YouTube וב- Netflix לאחר כמות מסוימת של GB, סביר להניח שאתה יכול להימנע מכובע הנתונים הרך ההוא.

אם אתה משתמש ב- VPN, כל העברת הנתונים תוצפן והספק שלך אפילו לא יודע שאתה צופה בסרטון כדי שלא יוכלו להצער אותו באופן חוקי..

שמענו גם דיווחים על אנשים שמשתמשים ב- VPN בתוכניות נתונים בתשלום מראש או מכוסים במכשירים ניידים באירופה ובאסיה (בעיקר הודו) כדי לעקוף כובעי נתונים. לאחר שלא בדקנו זאת, איננו יכולים לאשר זאת באופן אישי, אך שווה צילום. אחרי הכל, VPN טוב זול בהרבה מתוכנית סמארטפונים חודשית.

שימוש ב- VPN להגברת המהירות

למרות ש- VPN בדרך כלל לא יכול לעקוף כמוסות נתונים קשות (כמו מקסימום 10 ג’יגה-בתים לחודש או שאנחנו גובים ממך תוספת), זה בדרך כלל יכול להיות יעיל בהגדלת המהירות שלך ורזולוציית הווידאו..

הסיבה לכך היא שספקי ניידים רבים ממש מצמצמים (מאטים) סוגים מסוימים של תנועה, במיוחד וידאו HD. זה יהיה נוהג נפוץ יותר בארה”ב בקרוב, מכיוון שהקונגרס לאחרונה החזיר את כללי ‘נטרליות נטו’. עם פחות חוקים המגבילים את ספק שירותי האינטרנט / ספק הנייד שלך, כעת הם יכולים לעשות בעצם כל מה שהם רוצים. זה כולל האטת הזרמת Netflix שלך למהירויות באיכות תת-HD.

אז אם ספק האינטרנט שלך רק מכסה או מאט מסוים סוגי נתונים (טורנטים, וידאו HD, סקייפ וכו ‘) אז VPN ישפר כמעט את המהירויות.

מדוע זה עובד: על מנת להצער את התנועה מסוימת, ספק האינטרנט שלך צריך להיות מסוגל לזהות, למיין ולצער את סוגי התנועה הספציפיים. אם כל התנועה שלך מוצפנת על ידי VPN, הם לא יכולים לרחרח או למיין את התעבורה. המשמעות היא שהם לא יכולים להאט שימושים ספציפיים בלי מאט את הכל דבר שלא יהיה חוקי ברוב המדינות.

סיכום / מסקנה

VPN הוא כלי אבטחה וזרם מדהים אך הוא אינו שרביט קסמים. זה כנראה לא יכול לעזור לך לעקוף את כמוסות הנתונים הקשות של ספק שירותי האינטרנט שלך מכיוון שכל הנתונים המוצפנים ב- VPN עדיין מנותבים דרך השרתים שלהם (ונחשבים).

זה עשוי לעזור לך לעקוף כובעים רכים, או מצערת סלקטיבי (כמו מצערת T-mobile HD וידאו). VPN יכול גם לבטל את החסימה או להאיץ של שימושים מסוימים באינטרנט כגון Skype, Netflix או Torrents.

אם אינך בטוח אם VPN יעבוד או לא, זה כן בהחלט שווה לנסות אחת. הגרוע ביותר שיכול לקרות הוא שזה לא יעבור את הכובע, ואתה יכול פשוט לבטל לקבלת החזר מלא (לרוב ה- VPN יש מדיניות החזר של 7-30 יום). האמת, סביר להניח שתאהב את היתרונות הזורמים והפרטיות של VPN שאתה ממשיך לשמור על זה בכל מקרה.

אפשרויות VPN מומלצות: IPVanish, גישה פרטית לאינטרנט, ו VyprVPN (ללא טורנטים) כולם שרירי VPN בעלי דירוג גבוה ונבדק. הם מהירים, במחירים סבירים ויש להם תכונות נוספות העוזרות להם להתבלט מהקהל. אם ברצונך לבטל את החסימה של שירותי סטרימינג מוגבלים גיאוגרפיים כמו Netflix, נסה NordVPN במקום זאת. הם עובדים עם יותר מ -60 שירותי הזרמת וידאו גלובליים (ולא מקפידים לבצע יומנים כלל).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map