نحوه رمزگذاری فضای ذخیره ابر خود به صورت رایگان | همه سیستم عامل ها: Dropbox ، Drive …

بهترین ابزار رمزگذاری رایگان (تصویر برجسته)


ما به طور فزاینده ای زندگی خود را به صورت آنلاین ذخیره می کنیم: تصاویر ، اسناد ، رسانه ها ، حتی اظهارنامه مالیاتی. اما برخی از پرونده ها نسبت به سایرین حساس هستند. آیا از اقدامات احتیاطی مناسب برای محافظت از مهمترین پرونده های خود استفاده می کنید?

این راهنما نحوه رمزگذاری و ایمن سازی فایل های ذخیره شده در ابر را به شما یاد می دهد (به صورت رایگان).

از همه بهتر این تکنیک ها و ابزارها کار می کنند هر ارائه دهنده ، از جمله:

 • درایو گوگل
 • جعبه
 • DropBox
 • درایو آمازون
 • مایکروسافت OneDrive…

معرفی رمزگذاری پرونده

افراد حرفه ای که در زمینه های IT / Finance کار می کنند سالهاست که پرونده های خود را رمزگذاری می کنند ، اما یک شخص معمولی واقعاً زحمت یادگیری نحوه استفاده از این ابزار امنیتی قدرتمند را ندارد. هک های مشهور اخیر نشان داده اند که به جای اعتماد به شرکت ها به داده های خود ، امنیت را به دست خودتان گرفته اید ، چقدر مهم است..

در اینجا سریع سؤالات متداول برای رمزگذاری داده های شما آورده شده است …

چرا رمزگذاری می شود?

دو دلیل:

 1. از داده های خود در برابر هکرها محافظت کنید: گذرواژه‌ها گم شده یا دزدیده می شوند اگر شخصی رمزعبور gmail شما را بیاموزد ، می تواند به راحتی به پرونده های Google Drive شما نیز دسترسی پیدا کند (یا هر حساب ابری که به آن آدرس ایمیل مرتبط باشد). اگر پرونده های خود را درون درایو گوگل رمزگذاری کنید ، آنها هنوز نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند بدون رمز رمزگذاری.
 2. از حریم خصوصی خود در برابر “Big Brother” محافظت کنید: داده های بزرگ کسب و کار بزرگی است و دانش عمومی این است که گوگل ، مایکروسافت و DropBox پرونده هایی را که در ابر بارگذاری می کنید اسکن می کنند. این فرض بزرگی نیست که فرض کنیم سازمان های دولتی شما نیز دسترسی دارند. فقط به این دلیل که هیچ چیزی برای مخفی کردن ندارید ، به این معنی نیست که نباید از حریم شخصی خود محافظت کنید. رمزگذاری یک حق است. استفاده کنید!

رمزگذاری چقدر امن است?

خیلی ابزارهای موجود در این راهنما از همان تکنیک ها و الگوریتم های رمزگذاری استفاده می کنند که از داده های مالی جهان و ارتباطات عالی دولت و ارتش در سراسر جهان محافظت می کنند. برای همه اهداف و اهداف ، رمزنگاری غیرقابل بازگشت است (مادامی که از یک رمزعبور قوی استفاده می کنید).

اگر رمز عبور را فراموش کنم چه می شود؟?

شما شانس ندارید (بنابراین نسخه پشتیبان تهیه کنید). این شمشیر دو لبه رمزگذاری است. نکته اصلی این است که شما نمی توانید به یک فایل بدون پسورد دسترسی پیدا کنید ، بنابراین نوعی پشتیبان برای بازیابی رمز عبور ، هدف را خراب می کند. هر چند دو راه حل آسان وجود دارد:

 1. یک نسخه غیر رمزنگاری شده را در خانه نگه دارید ، فقط نسخه را در ابر رمزگذاری کنید (برای دسترسی از دستگاه های دیگر)
 2. رمزعبور خود را بنویسید (روی کاغذ ، آن را در ابر ذخیره نکنید ، بدیهی است).

ابزارها:

این راهنما دارای ابزارهای رمزگذاری زیر است:

 • AxCrypt
 • 7zip
 • رمزنگاری

همه این ابزارها بطور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند (و در نظر گرفته می شوند بی خطر). آنها همچنین رایگان هستند ، یا نسخه رایگان دارند که همه آنچه را که لازم داریم انجام می دهد. هر کدام کمی متفاوت است و از مزایای منحصر به فردی برخوردار است ، بنابراین بسیاری از افراد (مانند خودم) بسته به این شرایط از بیش از یک استفاده می کنند.

آماده رمزگذاری هستید؟ بیا انجامش بدیم!

7-زیپ (محبوب ترین)

7-zip یک نرم افزار بایگانی فوق العاده محبوب است (به پرونده های .zip فکر کنید). بسیاری از مردم نمی دانند که 7zip همچنین توانایی رمزگذاری آرشیو شما را با استفاده از رمزگذاری فوق العاده قوی 256 بیتی AES.

یک “بایگانی” معمولاً یک پرونده واحد نیست ، بلکه بیشتر شبیه یک پوشه (یا بسیاری از پوشه ها) است که بهم پیوسته و فشرده شده اند. برای رمزگذاری چندین فایل به طور همزمان مفید است. شما می توانید گزینه “رمزگذاری نام پرونده ها” را بدست آورید ، بنابراین بدون وارد کردن گذرواژه نمی توانید ببینید چه پرونده هایی در بایگانی رمزگذاری شده هستند.

7zip برای دستگاه های ویندوز ساخته شده است ، اما درگاه های شخص ثالث برای Mac ، Linux ، Android و iOS وجود دارد.

مزایای:

 • متن باز
 • استفاده آسان (فقط پرونده ها را انتخاب کنید و راست کلیک کنید> 7zip> افزودن به بایگانی …)
 • نسخه قابل حمل اختیاری درست از USB یا Cloud Storage اجرا می شود (نصب لازم نیست)
 • می توانید بایگانی “خود استخراج” ایجاد کنید (در هر رایانه ای باز / رمزگشایی شود)

نحوه استفاده:

1. 7-zip را نصب کنید

2. گروهی از پرونده هایی را که می خواهید رمزگذاری کنید انتخاب کنید یا همه آنها را در یک پوشه اضافه کنید

3. کلیک راست پرونده ها / پوشه را انتخاب کنید 7zip> افزودن به بایگانی… برای منوی زمینه

منوی 7 پستی

4. یک نوع بایگانی را انتخاب کنید (.zip یا .7z توصیه می شود). همچنین می توانید کادر “ایجاد SFX Archive” را بررسی کنید تا آن را به یک فایل .EXE خود استخراج کنید.

5. رمز عبور خود را وارد کنید (دو بار) و مطمئن شوید که روش رمزگذاری AES 256 بیتی است

6. روی “تأیید” کلیک کنید و پرونده های شما به ابر اضافه می شوند ، آماده برای ابر.

گزینه های رمزگذاری برای 7-zip

AxCrypt (بهترین برای پرونده های فردی)

Axcrypt هر پرونده را به صورت جداگانه رمزگذاری می کند. این متفاوت از 7zip است ، که چندین پرونده را در 1 ظرف / بایگانی رمزگذاری شده ذخیره می کند. با Axcrypt ، می توانید چندین فایل را فوراً رمزگذاری کنید (همه با استفاده از همان رمز عبور) اما سپس در صورت تمایل آنها را جداگانه ذخیره و ذخیره کنید..

و نیازی به رمزگشایی همه پرونده ها فقط برای دسترسی به 1 نیست.

حتی خنک کننده تر ، Axcrypt به شما امکان می دهد به جای رمزعبور (یا همراه با یک رمز عبور) از یک “Keyfile” استفاده کنید تا رمزگشایی پرونده شما توسط حملات بی رحمانه غیرممکن شود. شما می توانید استفاده کنید هر پرونده ای روی رایانه خود به عنوان کلید که پرونده axcrypt را رمزگذاری و باز می کند. فقط فراموش نکنید که کدام پرونده است (یا آن را گم کرده اید) زیرا نمی توانید به پرونده رمزگذاری شده خود بدون کلید دسترسی پیدا کنید.

استفاده از Axcrypt بسیار شبیه به 7zip است ، اما بدون گزینه های “zipping”:

1- پرونده (های) رمزگذاری شده را انتخاب کنید

2. “کلیک راست” را انتخاب کنید: Axcrypt> رمزگذاری (یا رمزگذاری یک کپی)

Axcrypt را با

Axcrypt را با “کلیک راست” بر روی پرونده رمزگذاری کنید

3. پرونده عبور / کلید را انتخاب کنید

رمزگذاری رمز عبور Axcrypt

گذرواژه (یا پرونده اصلی) را انتخاب کنید

Cryptomator (رمزگذاری کل درایو ابری خود را)

رمزنگاری یک قطعه زیبا از فناوری است. Cryptomator به جای رمزگذاری پرونده ها یکی یکی یا بسته بندی آنها در بایگانی ، مانند یک ظرف رمزگذاری برای کل حافظه ابری شما است. این لایه ای است که بین پرونده های شما و ابر قرار دارد.

Cryptomator این را “خرک” می نامد و هر پرونده ای که با طاق همگام سازی کنید ، رمزگذاری می شود. اما این پرونده ها به صورت 1 به یک رمزگذاری می شوند ، بنابراین اگر فقط 1 پرونده را ویرایش می کنید ، لازم نیست کل طاق را دوباره به ابر همگام کنید.

و از همه مهمتر ، با استفاده از دسک تاپ یا برنامه تلفن همراه آنها ، می توانید به پرونده ها دسترسی پیدا کنید همانطور که پوشه ابر معمولی یا یک درایو USB شما بود. فرایند رمزگذاری کاملاً شفاف است و تنها چیزی که می بینید پرونده های معمولی است.

وب سایت Cryptomator

Cryptomator رایگان و منبع آزاد است. آنها کاملاً توسط کمکهای مالی پشتیبانی می شوند.

اگر می خواهید تعداد زیادی فایل را به طور همزمان رمزگذاری کنید ، یا به پرونده های رمزگذاری شده خود دسترسی پیدا کنید ، Cryptomator راه حل مناسبی است. منبع باز است ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران ایجاد مخفیگاه های در فضای باز یا مخفیگاه های دیگر NSA باشید.

چندین برنامه مشابه دیگر در بازار وجود دارد که محبوب ترین آنها Boxcryptor است. اما Cryptomator رأی ما را بدست می آورد ، زیرا این برنامه رایگان است (جعبه رمز دارای ‘قیمت فریمیوم است). همچنین ، Boxcryptor منبع بسته است ، بنابراین شما نمی توانید مطمئن باشید که آیا درپوش های رمزگشایی پنهان ساخته شده در.

ارائه دهنده ابر خود را هنگام انتخاب رمزنگاری در نظر بگیرید

Dropbox ، گوگل درایو ، و ابر آمازون 3 از محبوب ترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر رایگان در جهان هستند. در حالی که ویژگی های آنها تقریباً مشابه هستند ، نحوه تغییر پرونده و امنیت پرونده افزایشی دسته تغییر می کند.

به همین دلیل ، برخی از ابزارهای رمزنگاری ، اما انتخاب بهتر برای یک ارائه دهنده نسبت به دیگری است. به عنوان مثال ، همگام سازی Dropbox می تواند تغییرات را در یک پرونده تشخیص دهد و فقط داده های تغییر یافته را همگام سازی کند ، در حالی که درایو گوگل باید مجدداً کل فایل را همگام کند.

به همین دلیل ، بزرگ است جلد رمزگذاری شده داشتن بسیاری از پرونده ها (مانند Veracrypt / Truecrypt یا 7zip) ممکن است گزینه بسیار خوبی برای Dropbox باشد ، اما نه Drive. در گوگل درایو ، خواهید یافت که Axcrypt / Cryptomator بسیار کارآمد تر خواهد بود.

درایو گوگل

Google Drive داده های رمزگذاری شده را در حالت استراحت انجام می دهد ، و در حالی که به سرورهای آنها منتقل می شود (با استفاده از HTTP) اما کلیدهای رمزگذاری روی سرورهای آنها ذخیره می شوند. این بدان معناست که هرکسی رمز عبور شما را دزد / حدس می زند می تواند تمام پرونده های شما را بدون رمزگذاری ببیند. همچنین این بدان معنی است که google (یا سازمان های دولتی) می توانند محتوای پرونده شما را نیز اسکن کنند (مگر اینکه البته آنها را رمزگذاری کنید). بیاموزید که چگونه رمزهای عبور قوی را انتخاب کنید.

همگام سازی افزایشی? شماره درایو Google باید دوباره همگام سازی کند کل پرونده / بایگانی هر بار ویرایش آن. این برای پرونده های بزرگ (بسته به سرعت اینترنت شما) بد است.

بهترین ابزار رمزگذاری برای Google Drive: Axcrypt ، Cryptomator / Boxcryptor. همچنین جلوه های کوچک Verarypt یا 7zip خوب هستند ، به ویژه اگر حاوی پرونده هایی باشند که مرتبا ویرایش نمی کنید.

Dropbox

مانند درایو ، Dropbox فایلها را در حالت استراحت رمزگذاری می کند (اما آنها کلیدها را حفظ می کنند). پرونده های در حال گذار با HTTPS 128 بیتی تأمین می شوند که عموماً ایمن هستند اما در گذشته برخی از آسیب پذیری های شناخته شده را دارند (مانند اشکال Heartbleed).

همگام سازی افزایشی: آره! Dropbox می تواند تغییرات در پرونده های شما را تشخیص دهد. اگر یک حجم رمزنگاری 1 گیگابایتی دارید و فقط 1 پرونده کوچک را درون حجم تغییر دهید ، Dropbox می تواند فقط داده های تغییر یافته را همگام سازی کند (سریع).

بهترین ابزار رمزگذاری برای Dropbox: تمام ابزارهای ذکر شده در این راهنما با Dropbox کار می کنند.

سایر راهنماهای رمزگذاری ابر

در اینجا چند راهنمایی چگونه به شما کمک می شود رمزگذاری شوید:

 • پنج روش برای رمزگذاری فضای ذخیره‌سازی ابری شما
 • نحوه استفاده از Axcrypt
 • نحوه استفاده از Veracrypt
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map