آیا VPN از داده استفاده می کند؟ آیا می تواند به برنامه های داده های تحت پوشش کمک کند؟

آیا VPN می تواند برنامه های داده قفل شده را باز کند


یکی از محبوب ترین سؤالی که در بخش نظرات این سایت و کانال یوتیوب ما وجود دارد این است:

آیا VPN در برابر کلاه اطلاعات شما حساب می شود؟ آیا می توانید از VPN برای بدست آوردن سهمیه داده استفاده کنید?

استفاده از داده یکی از اشتباه ترین مفاهیم در مورد فناوری VPN است. بنابراین هدف این مقاله پاک کردن تصورات غلط رایج و پاسخ به متداول ترین سؤالات مربوط به استفاده از داده های VPN است.

اما برای کسانی از شما که پاسخی سریع و ساده می خواهند…

جواب کوتاه: یک VPN به سمت درپوش داده شما حساب می شود. قبل از رسیدن به سرور VPN ، همه داده ها باید از طریق سرور ارائه دهنده تلفن همراه / ISP شما جریان داشته باشند. اگرچه داده ها رمزگذاری شده اند اما از پهنای باند استفاده می کند. که در مقداری موارد VPN ممکن است به شما کمک کند تا درپوش های خاص یا سرریز شدن قرار بگیرید ، اما نه همیشه.

اکنون برای کسانی از شما که توضیحی مفصل تر می خواهند ، اجازه دهید وارد شوید!

بخش های مقاله:

 1. نحوه کار VPN (توضیح ساده)
 2. آیا VPN از داده استفاده می کند?
 3. آیا با استفاده از VPN از داده های بیشتر و بدون VPN استفاده خواهد شد?
 4. کدام پروتکل VPN از کمترین داده استفاده می کند?
 5. می توانید یک VPN از کلاه های داده استفاده کند?
 6. آیا VPN می تواند سرعت و بارگیری را سرعت بخشد?
 7. خلاصه / نتیجه گیری

چگونه یک VPN کار می کند

یک VPN در واقع یک قطعه کد است که روی دو کامپیوتر نصب شده است. رایانه (مشتری) و سرور VPN (سرور) شما. تمام داده های منتقل شده از دو نقطه پایانی (مشتری و سرور) را رمزگذاری می کند. سرور VPN سپس داده ها را از طرف شما ارسال و دریافت می کند ، وب سایت ها ، فیلم ها و فایل ها را از دیگر مکان های وب دریافت می کند. سپس این داده ها را رمزگذاری می کند و آن را برای شما ارسال می کند.

برای اطلاعات بیشتر ، این مقاله راجع به VPN های Gizmodo را ببینید.

آیا داده های VPN Usage استفاده می کند و در برابر کلاه های داده حساب نمی شود?

آره. حتی اگر سرور VPN توسط ارائه دهنده اینترنت پهن باند یا تلفن همراه شما (ISP) اداره نمی شود ، برای رسیدن به سرور VPN ، هنوز هم همه داده ها باید از طریق اینترنت جریان داشته باشند. ISP شما دروازه شما به اینترنت است. بنابراین تمام داده های VPN ابتدا از طریق سرورهای خود عبور می کنند.

ISP شما قادر نخواهد بود ترافیک VPN شما را بخواند (زیرا از رمزگذاری بسیار قوی استفاده می کند) اما همچنان می توانند اندازه داده های منتقل شده را محاسبه کنند. بنابراین اگر در برنامه تلفن هوشمند خود یک کلاه داده ماهانه 2 گیگابایتی دارید ، ترافیک VPN به سمت آن کلاه حساب خواهد شد (مگر اینکه به فای عمومی وصل شوید).

آیا از VPN استفاده می کند اضافی داده ها?

آره. استفاده از VPN در واقع استفاده از داده های شما را با درصد کمی (حدود 5-15٪) افزایش می دهد. این به دلیل رمزگذاری است که برای محافظت از داده های منتقل شده توسط VPN استفاده می شود. رمزگذاری داده ها را تقلا می کند تا فقط رایانه شما و سرور VPN بتوانند آن را بخوانند.

پس از رمزگذاری پرونده یا قطعه از داده ، فضای کمی بیشتر از آنچه که فایل رمز نشده رمزگذاری می شود ، می گیرد

به این گفته می شود رمزگذاری بالای سر.

کدام پروتکل VPN از کمترین داده استفاده می کند?

چندین پروتکل مختلف VPN وجود دارد که محبوب ترین آنها عبارتند از: OpenVPN ، L2TP و PPTP. بیشتر ارائه دهندگان VPN از چندین پروتکل پشتیبانی می کنند ، بنابراین معمولاً می توانید بهترین ها را برای نیازهای خود انتخاب کنید.

به طور کلی ، رمزگذاری قوی تر باعث افزایش رمزگذاری نیز می شود. این بدان معنی است که یک پروتکل VPN که از رمزگذاری قوی تر استفاده می کند ، از داده های بیشتری برای همان پرونده استفاده می کند تا از رمزگذاری ضعیف تر. این همچنین بر سرعت VPN تأثیر می گذارد.

هر پروتکل VPN همچنین از یک الگوریتم رمزگذاری متفاوت استفاده می کند که تأثیر کمی در سربار دارد.

پروتکل های VPN طبقه بندی شده با استفاده از داده ها (حداقل به بیشتر)

 1. PPTP (128 بیتی)
 2. L2TP / IPsec (128 بیتی)
 3. OpenVPN (128 بیتی)
 4. مخفیکاری / OpenVPN مخفی (128 بیتی)
 5. L2TP / IPsec (256 بیتی)
 6. OpenVPN (256 بیتی)
 7. مخفیکاری / OpenVPN مخفی (128 بیتی)

سربار VPN معمولاً 10-20٪ از كل اندازه بسته داده ها است ، بنابراين PPTP ممكن است به انتهاي كم آن محدوده نزديك باشد در حالي كه OpenVPN 256 بيتي ممكن است نزديك به بالا باشد. PPTP و OpenVPN (128 بیتی) از نظر سربار بسیار نزدیک خواهند بود ، بنابراین بیشتر کاربران باید OpenVPN را انتخاب کنند زیرا این راه امن تر از PPTP است.

سایر منابع: استفاده از داده های VPN (Quora)

آیا یک VPN می تواند سهمیه داده های محصور را بدست آورد?

بنابراین شما یک نقشه داده سرپوشیده (باند پهن یا موبایل) دارید و می خواهید از داده های رایگان تر از آنچه طرح شما اجازه می دهد استفاده کنید.

به VPN کمک خواهد کرد?

معمولاً اینطور نیست ، اما به ارائه دهنده و شرایط آن بستگی دارد.

سهمیه داده چیست?

بیشتر ارائه دهندگان تلفن همراه در ایالات متحده و خارج از کشور کلاه های سخت یا نرم را در محدودیت داده های ماهانه شما قرار می دهند.

سخت: بعد از گذشتن از کلاه ، داده دیگری ندارید (یا در هر مگابایت دلار پرداخت می کنید)

نرم: ‘برنامه های نامحدود ممکن است برای 20 گیگابایت اول داده سرعت نامحدود به شما بدهد ، سپس سرعت بسیار کندتر برای کلیه داده های اضافی استفاده شده.

آیا قبلاً نامحدود دارید? بیاموزید که چگونه تلفن هوشمند خود را به روتر خود وصل کنید و داده های نامحدود را با تمام دستگاه های خود به اشتراک بگذارید.

چرا یک VPN احتمالاً کمکی نمی کند

مهم نیست که داده های شما رمزگذاری شده باشند (VPN) یا نه (بدون VPN) ، هنوز هم از طریق سرورهای ISP شما عبور می کند. اگر از VPN در تلفن هوشمند خود استفاده می کنید ، همه داده ها هنوز از طریق برجهای سلول در شبکه ارائه دهنده شما هدایت می شوند.

ممکن است آنها نتوانند داده های رمزگذاری شده شما را بخوانند, اما آنها هنوز هم می توانند چقدر داده استفاده کنید.

بنابراین اگر 10 گیگ از کل داده های هدف را بدست آورید ، یک VPN به شما کمک نمی کند از کلاهبرداری بالاتر برود. در حقیقت ، شما در واقع به سرپوش سریعتر از آن ضربه می زنید که از VPN استفاده نکردید ، به دلیل سربار رمزگذاری است. این 10 گیگابایت از داده ها تنها در حدود 9 گیگابایت از داده های واقعی بار با 1 گیگابایت لایه رمزگذاری است.

چه زمانی ممکن یک VPN در حدود یک کلاه داده است?

اگر یک VPN انواع خاصی از داده ها (فیلم پرت کردن) را در اولویت قرار دهد ، ممکن است یک VPN در واقع یک کلاه را دور بزند. به عنوان مثال ، اگر ISP شما بعد از مقدار معینی GB سرعت در YouTube و Netflix را محدود کند ، احتمالاً می توانید از این کلاه نرم افزاری داده خودداری کنید.

اگر از VPN استفاده می کنید ، تمام انتقال داده ها رمزگذاری می شوند و ISP شما حتی نمی داند که شما در حال تماشای یک ویدیو هستید ، بنابراین آنها نمی توانند به طور قانونی آن را شلیک کنند.

ما همچنین گزارشهایی را در مورد افرادی که از VPN استفاده می کنند در برنامه های داده های پیش پرداخت یا قفل شده تلفن در اروپا و آسیا (بیشتر هند) برای دور زدن کلاه های داده شنیده ایم. با آزمایش نکردن این مسئله ، ما شخصاً نمی توانیم آن را تأیید کنیم ، اما ارزش عکس گرفتن دارد. از این گذشته ، یک VPN خوب بسیار ارزان تر از برنامه ماهانه گوشی های هوشمند است.

استفاده از VPN برای افزایش سرعت

اگرچه یک VPN معمولاً نمی تواند درپوش های داده سخت (مانند 10 گیگابایت حداکثر در ماه یا هزینه اضافی برای شما شارژ کند) ، اما اغلب می تواند در افزایش سرعت و وضوح تصویری شما مؤثر باشد.

این امر به این دلیل است که بسیاری از ارائه دهندگان تلفن همراه ، در واقع انواع خاصی از ترافیک ، به خصوص فیلم های HD را شلیک می کنند. به زودی این کنوانسیون در ایالات متحده آمریکا به زودی اتفاق می افتد ، زیرا کنگره اخیراً قوانین “خنثی بودن خالص” را به عقب رانده است. با وجود قوانین کمتری در ارائه دهنده خدمات ISP / تلفن همراه خود ، آنها اکنون می توانند اساساً هر کاری که می خواهند انجام دهند. این شامل کند کردن جریان Netflix شما به سرعت های زیر کیفیت HD است.

بنابراین اگر ISP شما فقط کلاه می زند یا کند می شود مسلم – قطعی انواع داده ها (تورنت ، فیلم HD ، اسکایپ ، و غیره) سپس یک VPN تقریباً سرعت را بهبود می بخشد.

چرا این کار می کند: به منظور رونق بخشیدن به ترافیک خاص ، شما ارائه دهنده اینترنت باید بتوانید انواع ترافیک خاص را شناسایی کرده ، مرتب سازی کرده و بنزین کنید. اگر تمام ترافیک شما توسط یک VPN رمزگذاری شده باشد ، آنها نمی توانند خرابکار یا مرتب سازی ترافیک شوند. این بدان معنی است که آنها نمی توانند بدون استفاده کند کند همه چیز را کند می کند که در اکثر کشورها غیرقانونی خواهد بود.

خلاصه / نتیجه گیری

یک VPN یک ابزار امنیتی و جریانی شگفت انگیز است ، اما یک جادوی جادویی نیست. آی تی شاید نمی تواند به شما در یافتن کپسول های داده سخت ISP کمک کند زیرا همه داده های رمزگذاری شده VPN هنوز از طریق سرورهای آنها هدایت می شوند (و شمارش می شوند).

این ممکن است به شما کمک کند تا درپوش های نرم ، یا گسیختگی انتخابی قرار بگیرید (مانند جریان ویدیوی HD با صدای T-mobile). یک VPN همچنین می تواند برخی از استفاده های اینترنتی مانند Skype ، Netflix یا Torrents را از حالت انسداد یا سرعت بگذارد.

اگر مطمئن نیستید که VPN کار می کند یا خیر ، اینگونه است قطعاً ارزش دارد که یکی را امتحان کنید. بدترین چیزی که می تواند رخ دهد این است که درپوش قرار ندارید ، و فقط می توانید برای بازپرداخت کامل کنسل کنید (بیشتر VPN ها دارای سیاست های بازپرداخت 7-30 روز هستند). حقیقت این است ، شما احتمالاً از جریان و مزایای حریم خصوصی یک VPN که به هر حال آن را حفظ کرده اید ، دوست دارید.

گزینه های پیشنهادی VPN: IPVanish, دسترسی به اینترنت خصوصی, و VyprVPN (بدون تورنت) همه سرورهای VPN دارای رتبه بالا و بررسی هستند. آنها سریع ، مقرون به صرفه و دارای ویژگی های اضافی هستند که به آنها کمک می کند تا از جمعیت دور شوند. اگر می خواهید سرویس های پخش جغرافیایی محدود مانند Netflix را مسدود کنید ، سعی کنید NordVPN بجای. آنها با بیش از 60 سرویس پخش جهانی ویدیو کار می کنند (و هیچ مشکلی در رابطه با آن ندارند).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map