מדריך VPN: חוקיות, תחומי שיפוט וצנזורה באינטרנט

האם VPNs חוקיים?


כמעט כל משתמש באינטרנט לפחות שאל פעם אחת את השאלה הזו: ‘האם VPNs חוקיים?’

קיבלתי טונות של מכתבים מהקוראים ששאלו על כך, ולכן החלטתי לפרסם את המדריך האולטימטיבי הזה כדי לדעת את כל מה שאתה צריך לדעת על חוקיות VPN, תחומי שיפוט וצנזורה באינטרנט במדינות שונות..

במדריך של היום תוכלו ללמוד על:

 • החוקיות של VPN על ידי מדינה,
 • מוזרויות שיפוט,
 • מדינות שכל כך כבדות על צנזורה באינטרנט עד כדי קיום VPN אינן רק מומלצות אלא נדרשות לכל מי שנשאר שם.

בואו נתחיל.


VPN: באילו מדינות זה אסור?

בפרק זה אני אגיד לך מה ממשלות אסרו VPNs או באופן מלא או חלקי.

לרובם יש כמה דברים משותפים: שליט מונרכי לאורך זמן, כמעט (ובמקרים מסוימים, פשוטו כמשמעו), אידיאולוגיה חזקה, דתית או פוליטית, שדחפה על ידי הממשלה, הרצון של האליטות השלטות לצייר שאר העולם שחור בעיני האזרחים, שירותי טלקום הם בבעלות המדינה …

אבל יותר מכל זה הכונן למונופול של כל המידע, שניהם נכנסים ויוצאים מהארץ.

כפי שאתה יכול לראות, VPNs הם מטבע הדברים חישורים בגלגלים של מאמצים כאלה, מכיוון שהם מאפשרים לתושבים לגשת למידע שנחשב בעיניהם כמתנגדים.

מה שכן, באמצעות VPN האזרחים יכולים להבריח מידע מחוץ לכיפה המותקנת על ידי הממשלה או אפילו לתכנן ולתאם הפגנות.

למרבה המזל, הרשימות הבאות אינן ארוכות מדי. עם זאת, אני מבקש מכם לזכור כי המגמות והתחזיות הנוגעות לפרטיות מקוונת אינן בהירות מדי גם עבור שאר העולם..


5 מדינות בהן VPN נאסר במלואן

חלק מהמשטרים פשוט לא מכירים את המילה “מתינות” והם שמחים על ההדק לאסור על דברים שהם לא אוהבים על הסף. נכון לעכשיו, ישנן חמש מדינות כאלה בעולם, ואתה עומד לברר מדוע הן אוסרות VPN. חלק מהסיבות עשויות להדהים אותך.


דגל המדינה של בלארוס1. בלארוס

כמו כמה שרידים אחרים של ברית המועצות, הרפובליקה של בלארוס נוטלת אחרי קודמתה מבחינת חופש הביטוי.

מספר של אתרים חסומים תחת העמדת פנים להגן על האוכלוסייה מפני “תוכן מזיק”, וכל מי שרוצה להגיב בפורומים ואתרי חדשות בלארוסית חייב לאשר את זהותם באמצעות מספר הטלפון הסלולרי שלהם, מכיוון שמראה שהזהות שלך נדרשת לקנות כרטיס SIM..
אתה צריך תעודת זהות כדי להגיב בבלארוסכך עובד ההרשמה בבלארוס

בשנת 2016 חתם נשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו על הצו על רציונליזציה של נוהל העברת הודעות תקשורת אלקטרונית [מקור ברוסית] אוסר על שימוש באמצעים טכניים או מבוססי תוכנה המשנים את נתוני הזיהוי של המשתמש.

צו זה אוסר באופן יעיל על שימוש ב- VPN, פרוקסי וטור בבלארוס, וכן מאפשר לספקי האינטרנט למנוע כל שימוש כזה על ידי כריתת האינטרנט למשתמש..


הדגל הלאומי של עירק2. עירק

משרד התקשורת של רפובליקת עירק אסר על רשתות פרטיות וירטואליות במדינה כחלק מאסטרטגיית ה- ISIS הנגדית שלה בשנת 2014. המאמץ הזה כלל גם כיבוי הגישה לאינטרנט לחמישה מחוזות שנכבשו על ידי המחבלים וכן חסימת גישה ל- WhatsApp, Facebook ולמדיה חברתית אחרת בכל הארץ.

המסמך האוסר על שימוש במדיה חברתית בעירק

המסמך של מועצת המועצות העירקית האוסר על שימוש במדיה חברתית (כפי שפורסם על ידי המרשם)

זה נעשה כדי למנוע מהטרוריסטים לגייס חברים נוספים לשורותיהם דרך האינטרנט.

למרות העובדה כי השטחים הללו הוחזרו מאז מ- ISIL וכעת הם בשליטת עירק, מגבלות ה- VPN עדיין נותרות בתוקף. אמנם ניתן להבין כי במדינה שנפרעה כל כך הרבה זמן על ידי מלחמות וביטוחים יש תקנות מחמירות במקצת, אך העובדה עדיין עומדת בעינה: VPNs אסורים בעירק.


הדגל הלאומי של צפון קוריאה3. צפון קוריאה

צפון קוריאה היא מקרה מיוחד: VPNs לא רק שנאסר אלא גם בלתי אפשרי להשיג עבור אזרח ממוצע.

מדוע, אולי תשאלו?

ובכן, מכיוון שכמעט לאף אחד מהם אין גישה לאינטרנט. כלומר, ה אמיתי מרשתת. בכל הארץ יש רק 1,024 כתובות IP. על שאר האוכלוסייה להשתמש באינטראנט הנקרא קוואנגמיונג.

עם זאת, אם אתה מתכנן לבקר, יש חדשות טובות: תיירים זרים רשאים לגשת לאינטרנט ואילו בצפון קוריאה. אבל לא הכל כל כך נהדר, שכן פייסבוק, טוויטר ו- YouTube יחד עם אתרי דרום קוריאה (כולם!) נחסמו בשנת 2016. חבל VPNs גם כן אסורים.


דגל המדינה של טורקמניסטן4. טורקמניסטן

רפובליקה לשעבר של ברית המועצות לשעבר, טורקמניסטן, ממש כמו בלארוס, אוסר על שימוש ברשתות פרטיות וירטואליות. יש כאן מעט ביטנה כסופה (אם כי אני מגיעה): למדינה שאסרה על ספריות ומכוניות שחורות, זו למעשה הגיונית.

נאסר על VPN למנוע מאנשים גישה לאתרי מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר ו- YouTube. כן, יש בזה היגיון, גם אם היגיון אפל.

ספק שירותי האינטרנט היחיד בטורקמניסטן הוא בבעלות המדינה Türkmentelekom, מה שמקל מאוד על הממשלה לאכוף את האיסור. על פי קבוצת סולידריות אזרחית טורקמניסטן, השימוש ב VPNs וגורמים פרטיים נאסר וייתכן שקנסות או נקבעים אזהרה על ידי המשרד לביטחון לאומי ייקנסו על ידי אלה שנקלעו לשימוש בהם..


דגל המדינה של אוגנדה5. אוגנדה

אוגנדה היא המדינה האפריקאית היחידה ברשימה זו – אמנם צנזורה עשויה להוות בעיה עבור מדינות מסוימות ביבשת, אך רק זו אוסר על VPNs. מה שמעניין באוגנדה בהשוואה למדינות דלעיל הוא שההגבלות שהיא מטילה אינן כל כך מכוונות את המתנגדים אלא לסחוט יותר כסף מהאוכלוסייה.

בשנה שעברה, יובי מוסבני, שהיה הנשיא כבר יותר משלושים שנה, הורה לפרלמנט למסות את השימוש במה שמכונה Over The Top שירותים, הכוללות רשתות חברתיות.

מס OTT מוסבר על ידי MTN אוגנדה

ההודעה הציבורית של MTN אוגנדה על מס OTT

סכום יומי של 200 שילינגים אוגנדים (~ $ 0.05) עבור משהו בסיסי כמו השימוש בפייסבוק הוא משמעותי עבור מרבית אוגנדים.

שילינג אוגנדי לדולר אמריקאי

שילינג אוגנדי לדולר אמריקאי

מובן שהאוגנדים התחילו להשתמש ב- VPNs כדי להימנע מתשלום המס. כמו כן, ניתן להבין שהממשלה לא אהבה את זה במעט. מה שלאחר מכן היה האיסור על VPNs.


7 מדינות בהן השימוש ב- VPN מוגבל באופן חלקי

עבור המדינות ברשימה הבאה הדברים לא כל כך גרועים כמו לאלה שלמעלה. מבחינה טכנית, אתה יכול להשתמש ב- VPN כשמדינות אלה באופן חוקי … אבל זה לא אומר שאתה חופשי לחלוטין לעשות זאת. הסיבה לכך היא הגבלות שלעתים קרובות מביסות את עצם השימוש של VPN מלכתחילה.


1. סין

סין היא מפורסם בזכות צנזורה באינטרנט, שמטרתו לא לאפשר לאנשים לחקור או לדון בחלקים מסוימים מההיסטוריה הסינית (כמו למשל, מחאות כיכר טיאננמן) ולבקר את מפלגת השלטון.

חומת האש הגדולה סין היא זו שחוסמת את האזרחים הסינים לגשת לחלק מהתקשורת הזרה. עם זאת, VPNs מסוימים כמו ExpressVPN מסוגלים לעקוף אותו.

זו הסיבה שבשנת 2018 נקט משרד התעשייה וטכנולוגיית המידע לאיסור VPNs. עם זאת יש לציין כי האיסור משפיע רק על VPNs ללא רישיון מצד ממשלת סין.


דגל המדינה של איראן2. איראן

המצב באיראן די דומה לזה בסין. לצנזר את האינטרנט ולמנוע תנועות מחאה להקים ולהתארגן, ממשלת איראן חוסם אתרים שהיא מחשיבה שהם “לא אסלאמיים”.

וכשם שעושה סין, היא גם מחייבת את ספקי ה- VPN להירשם בחברת התקשורת של איראן כדי להיות רשאים לפעול במדינה. ברור שכמו בכל המדינות ברשימה זו זה אומר ספק VPN צריך לעמוד בדרישות המדינה, מה שיכול להוביל לכך ש- VPN המדובר לא יוכל לעקוף אתרים או אפילו לרגל באופן פעיל אחר המשתמשים שלו.


דגל המדינה של עומאן3. עומאן

עומאן יכולה להיות ממוקמת איפשהו בין שתי הרשימות, מכיוון שהיא אוסרת על שירותי VPN ליחידים אך לא לחברות. הסיבה לכך היא העובדה שה- אזרחי עומאן משתמשים לרוב ב- VPN לשירותי פרוטוקול קולי באינטרנט, ובכך נכה הרווחים של רשות הרגולציה בטלקום.

בנוסף, חברות צריכות לעשות זאת לבקש אישור לשימוש ב- VPN עם אותה רשות להסדרת טלקום ממש, שעשויה להידרש מבלי לספק כל סיבה.


דגל המדינה של רוסיה4. רוסיה

ראינו שתי מדינות לוויין לשעבר ברוסיה, בלארוס וטורקמניסטן ברשימה הקודמת. ולמרות שאינן מקפידות על VPNs כמו אלה, רוסיה עדיין מעסיקה סוג של הגבלה.

בשנה הנוכחית, רוסיה Roskomnadzor (השירות הפדרלי לפיקוח על תקשורת, טכנולוגיית מידע ומדיה המונית) הזהירו 10 שירותי VPN (למשל, NordVPN, Hola VPN, ExpressVPN וכו ‘) להסכים לתנאיו. כלומר, אלה כללו את הסכמת החסימה של אתרי האינטרנט שנחסמו על ידי החוק ברוסיה.

רוב הספקים סירב להיענות לאיומים, מה שמוביל כעת לחסימתם ברוסיה או שהם צריכים לכבות את השרתים הרוסים שלהם.


דגל המדינה של טורקיה5. טורקיה

בשנת 2016 הטילה טורקיה א איסור על מדיה חברתית, אתה יודע, הסט הרגיל: יוטיוב, טוויטר, פייסבוק, אבל גם את כל ויקיפדיה. במקביל, ה- רשות טכנולוגיות המידע והתקשורת הטורקית, או BTK, אסר על מספר שירותי VPN במדינה.

מכיוון שזה לא אוסר על כל ה- VPN, אני לא יכול להכניס את טורקיה לרשימה הראשונה. עם זאת, זה לא אומר בשום אופן שמדובר במדינת אינטרנט חופשית. למען האמת, זה הפוך: הצנזורה נמצאת בהתמדה תחת משטרו של Recep Erdogan שם.


דגל המדינה של איחוד האמירויות6. איחוד האמירויות

באיחוד האמירויות, VPNs אסורים באופן חלקי גם כן. לא ניתן להשתמש בהם לביצוע “שיחות שלא יורשו אחרת” ולגישה לתכנים מוגבלים אחרים. ביצוע פשע (או מניעת חקירתו) בעזרת VPN זו עבירה פלילית.

VPNs משמשים כמעט מחצית ממשתמשי האינטרנט באיחוד האמירויות. על פי סקר, מרביתם לא היו מפסיקים לעשות זאת למרות הבעיות המשפטיות האפשריות.


דגל המדינה של ונצואלה7. ונצואלה

אף על פי שרשתות פרטיות וירטואליות עדיין לא נאסרות בוונצואלה, היא אוסרת את טור בשנת 2018. אולי זה לא לגמרי מתאים לרשימה שלנו, אבל זה בהחלט הולך ככה.

על פי ההערות באתר הנ”ל, גם בעלי כוח כמו VPN אופרה הפסיקו לעבוד בוונצואלה לאחר שהאיסור התרחש.


תחומי השיפוט הטובים והגרועים ביותר עבור VPNs

תחומי השיפוט הגרועים ביותר עבור VPNs

אז, עסקנו במדינות שחוסמות VPN הן באופן מלא והן בחלקן. אבל זה בקושי.

מדינות מסוימות מאפשרות שימוש בתוכנה כזו אך החקיקה שלהן הופכת אותה לא בטוחה.

למה אני מתכוון?

גלה בפרק זה!


מהן תחומי השיפוט הידידותיים ביותר ל- VPN?

אבל ראשית, אנו הולכים לקחת הפסקה קצרה מהנוראיות של איסורים, צנזורה ומעקב. אנו נבחן את הצד הבהיר יותר של חוקים מקוונים כאן ונדבר על כמה מהנושאים מדינות שנחמדו מאוד ל- VPN ומשתמשים בהן.


1. קפריסין

קפריסין, או לפחות החלק היווני שלה, ידועה כמדינה עם אחת הממשלות הפחות פולשניות. עובדה זו בלבד הופכת אותה ליעד פופולרי מחוץ לחוף.

יתר על כן, לא ידוע על מקרים של צנזורה באינטרנט בקפריסין. אין זה פלא VPNs הם חוקיים לחלוטין להשתמש גם שם.


דגל המדינה של דנמרק2. דנמרק

דנמרק היא אחת המדינות החופשיות ביותר (על פי חברת Freedom House), באופן טבעי אין בה צנזורה באינטרנט או שום חקיקה האוסרת על השימוש ב- VPNs.


דגל המדינה של רומניה3. רומניה

אם כבר מדברים על רומניה, אין לה כמעט תקנות מקוונות. VPNs הם חוקיים לחלוטין כאן.

אנא שימו לב כי ספקי VPN מבוססים במדינות אלה, למרות שאינם אמינים במאה אחוז, סביר להניח שיהיו בטוחים יותר לשימוש בשירות של אלה מאשר בסעיף הבא. אז לסמוך עליהם באופן עיוור אולי זה לא הרעיון הטוב ביותר, אבל המיקום שלהם הוא בהחלט יתרון.


מדינות שכדאי להתרחק ממנה בעת בחירת VPN

הסכם מעקב רב לאומי

למרות אי-האיסור על VPN ו- proxies (ולעתים קרובות לא מצנזר את האינטרנט יותר מדי), המדינות הבאות צריכות להיות דגל אדום אליך בבחירת ספק VPN.

זה בגלל אמונים שלהם חמש העיניים, א הסכם מעקב רב לאומי.

פירוש החברות שלהם בזה הוא זה רשתות מעקב של מדינה אחת יכולות לרגל אחר אזרחיה של מדינה אחרת ולחלוק את ממצאי המחקר שלהן עם הגורמים הממשלתיים של המדינה המתאימה.

איך עובדות חמש עיניים

כך עובד הסכם חמש העיניים

הייתי מצהיר על התוכנית אלמלא העובדה שהיא מהווה איום ישיר על הזכויות והחירות החוקתיות.

יתרה מזאת, ברבות מהמדינות הללו, כמו ארה”ב, יש חקיקה המאפשרת חילופי נתוני משתמשים בין סוכנויות טלקום לממשלה. אם ספק VPN מבוסס במדינה כזו, רוב הסיכויים שהנתונים הפרטיים של לקוחותיו אינם בטוחים.

ניתן לפצות את זה במידה מסוימת על ידי שהספק לא שומר על יומני משתמש, אך הוא עדיין לא מושלם, מכיוון שעדיין עשוי להישמר מידע על תשלום.

להלן רשימת המדינות שהן חלק מחמש העיניים:

 • ארה”ב;
 • בריטניה;
 • אוסטרליה;
 • קנדה;
 • ניו זילנד.

עליכם לזכור שלמרות מה שאמרנו על זה בסעיף האחרון, דנמרק (ביחד עם צרפת, הולנד, נורבגיה, בלגיה, איטליה, גרמניה, ספרד ושוודיה) הוא חלק מהגדולים יותר ארבע עיניים קואליציה.


היה VPN – האם ייסע: איך לא לחשוש מצנזורה באינטרנט

איך לא לחשוש מצנזורה באינטרנט

אם השימוש ב- VPNs אינו נאסר במדינה מסוימת, זו מדינה בה הממשלה לא מגבילה את הפעילות המקוונת של אזרחיה.

למרבה הצער זה לא נכון.

גם אם השימוש ב- VPN הוא חוקי, עדיין עלולות להיות סכנות ברשת החינמית במדינה. אני מדבר על צנזורה באינטרנט.

אל תטעו, כל המדינות בהן הסתכלנו בפרקים הקודמים בהחלט מנצחות צנזורה כבדה באינטרנט. חלקם, כמו סין עם שלה חומת אש נהדרת וצפון קוריאה עם זה קוואנגמיונג, הם אגדיים מבחינה זו, אך הם לא היחידים.

בחלק זה, אראה לך כמה מהפרטים צנזורה גרוע ביותר בעולם.

אל תשכח להשיג VPN למחשב האישי שלך אם אתה הולך למדינות האלה כי זו הדרך היחידה שאתה הולך לקבל חדשות אמיתיות במקום תעמולה..


דגל המדינה של קובה1. קובה

ממשלת קובה מצנזרת את האינטרנט על ידי סינון מילות מפתח, חסימת כתובות IP ושיטות אחרות. עם זאת, זה קל, מכיוון שהחדירה לאינטרנט נמוכה במיוחד בקובה. מהירויות חיבור נמוכות באופן תמציתי, כאשר האינטראנט הוא הרשת היחידה שרוב הקובנים יכולים לגשת אליה, היעדר נקודות גישה לבית – כל אלה ועוד הופכים את קובה ליעד. אינך רוצה לבקר ללא VPN.


דגל המדינה של אתיופיה2. אתיופיה

ממשלת אתיופיה חוסמת ומסננת תוכן שמנוגד לפוליטיקה הנוכחית שלה. סקייפ אסור גם לעזור לספקי הטלקום המקומיים. סך הכל כיבוי נטו אינו נדיר, אם כי, באופן טראגי למדי, לפעמים יש כוונות טובות לכאורה מאחוריהם. כזה היה כיבוי השנה שנועד למנוע רמאות בבחינות.


דגל המדינה של סודן3. סודן

על פי יוזמת OpenNet, סודן מודה בחופשיות סינון תכנים באינטרנט עבור אזרחיה. דוא”ליהם נקראים גם על ידי שירותי הביון והביטחון הלאומיים. עיתונאים נעצרים לרוב בשל סיקור נושאים המציירים את הממשלה באור השלילי. בכדי לגרום למקרים כאלה להיות לגיטימיים, גורמים רשמיים טוענים כי הסיפורים והדיווחים המבקרים אותם הם לשון הרע. בסך הכל סודן היא מדינה נוספת שנשארת בה הדורשת מכם שירות VPN.


דגל המדינה של גמביה4. גמביה

נראה כי ממשלת גמביה מרגלת את אזרחיה, אך היא כן עושה זאת חסום את אתרי האופוזיציה. עיתונים מקוונים עצמאיים נסגרו תחת איומים, והנתונים האישיים של המנויים והמדובבים שלהם פורסמו. יתרה מזאת, פעם הודיעו המשטרה על ידי המשטרה להסגיר את עצמם או להיעצר.


דגל המדינה של תוניסיה5. תוניסיה

למרות שהמצב עם צנזורה באינטרנט השתפר מאז המהפכה התוניסאית של 2011, עדיין קיימות מגבלות מסוימות, כמו למשל חסימת דפי פייסבוק מסוימים שאינם מסכימים עם מדיניות הממשלה.


דגל המדינה של בחריין6. בחריין

לבחריין יש אחד משיעורי החדירה הגבוהים לאינטרנט במזרח התיכון, וזו אחת הסיבות שממשלתה נקטה באמצעים כדי למנוע מאזרחים לצפות בתוכן שהוא ביקורתי אליו. בחריין חוק העיתונות והפרסומים קובע את העילות לחסימה של אתר, והתנגדות פוליטית של המדינה היא הסיבה העיקרית לכך. יתר על כך, כל האתרים נדרשים להגיש בקשה לרישיון אצל משרד המידע.


דגל המדינה הסעודית7. סעודיה

ערב הסעודית מסנן את כל התעבורה באינטרנט הבינלאומית מגיע לגבולותיו וממנה. זה נעשה בעיקר כדי לצנזר אתרים פורנוגרפיים כמו גם אתרים שקשורים להימורים או לאלכוהול, מכיוון שאלו נוגדים את החוק האיסלאמי. הדת ממלאת חלק עצום בצנזורה האינטרנטית של ערב הסעודית, שכן אתרי אינטרנט הקשורים לתורת השיעיה חסומים גם הם, כמו גם האתרים הנחשבים “פגאניים” או “תורת”..


הדגל הלאומי של סוריה8. סוריה

סוריה הייתה מעורבת במלחמת אזרחים ממושכת כמו גם במלחמה נגד ISIL במשך שנים רבות. כמובן שהוא הטביע את חותמו על החופש המקוון של המדינה. כיבוי רבים של האינטרנט נגרמו על ידי רצונות הממשלה למנוע את ההתנגדות של האופוזיציה בעזרת המדיה החברתית והאינטרנט באופן כללי כמו שקרה במצרים ותוניסיה..

יותר מכך, ממשלת סוריה מעסיקה את מה שנקרא צבא האינטרנט הסורי כדי לבצע התקפות רשת באתרי האינטרנט והשרתים של אויביו.


דגל המדינה של אוזבקיסטן9. אוזבקיסטן

על פי דו”ח בית החופש 2018 על אוזבקיסטן, ה- כל התעבורה הבינלאומית מגיעה דרך צומת יחידה השייך לספקית האינטרנט בבעלות המדינה אוסטלקום. תעבורה זו נמכרת בהמשך לספקי אינטרנט פרטיים שאסור לעקוף מגבלה זו ולהתחבר לשאר העולם בכוחות עצמם. כמו כן, כמו אתיופיה, אוזבקיסטן מכבה את הגישה לאינטרנט באופן זמני כדי לוודא שאף אחד לא בוגד בבחינות.


דגל המדינה של וייטנאם10. וייטנאם

וייטנאם נשלטת על ידי המפלגה הקומוניסטית, ואלו בדרך כלל לא מבקרות טוב ביקורת. וייטנאם אינה פטור: לעתים קרובות היא משתתפת חסימת מניפולציות על תוכן ואפילו כליאתם של בלוגרים מתנגדים. היא גם הצליחה לכפות את פייסבוק וגוגל להסרת תוכן ו- חסימת חשבונות שהממשלה מצאה שהיא פסולה.


דגל המדינה של מיאנמר11. מיאנמר

צנזורה באינטרנט במיאנמר עלתה בגלל רצונה של הממשלה לעשות זאת להסתיר מידע הנוגע לרצח העם של מיעוט רוהינגיה בארץ. עיתונאים המסקרים נושא זה מסתכנים במעצרם. תוכן מקוון לא נחסם במיאנמר, אך האתרים המארחים תוכן אנטי-ממשלתי נלחצים להסירו.


דגל המדינה של תאילנד12. תאילנד

תאילנד חוסם אתרים לפי IP ו- URL. רשמית, על ספק האינטרנט לעשות זאת, אך במציאות, ה- משרד התקשורת וטכנולוגיית המידע נמצא מאחורי כל הבלוקים. הסיבות שבגללן ניתן לאסור אתר אינטרנט בתאילנד כוללות פרשנות פוליטית, lèse majesté (השמצה של כל חבר בשושלת המלכותית) ותכנים פורנוגרפיים. בשנים האחרונות נעשתה לא רק עבירה פלילית, אלא זו המחייבת בית משפט צבאי. זה אומר ש למאשמים אין עורכי דין המייצגים אותם והעונשים קשים יותר.

כפי שאתה יכול לראות, צנזורה באינטרנט היא אכן בעיה אמיתית מאוד לחלקים גדולים מהעולם המודרני. בין אם אתה גר במדינה מהרשימה שלעיל ובין שאתה מבקר במדינה אחת, עליך להגן על פרטיותך ולקבל גישה למקורות חדשות אמינים על ידי שימוש בשירות VPN. אל תשכח שתוכל להשיג VPN למכשיר הנייד שלך כמו גם למחשב האישי שלך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map