ZDARMA VPN prodávají vaše data. Tady je jak. | VPN Káva


“Proč něco platit, když to můžeš získat zdarma?” To je pravděpodobně způsob, jak většina lidí racionalizuje využívání bezplatné služby VPN místo placené. Jsou však VPN zdarma „zdarma“ nebo jsou nějaké skryté náklady, které jste možná přehlédli? Je to dobrá otázka, zejména v dnešním digitálním věku, kdy se mnoho podniků může dostat pryč s využitím klamavých strategií, které by prodaly jejich značku. Odvětví VPN není výjimkou.

Proč je třeba skrýt vaši IP adresu pomocí VPN?

Why-Would-You-Need-to-Hide-Your-IP-Address-With-a-VPN

Než se dostaneme do skrytých rizik používání bezplatných služeb VPN, je nezbytné pochopit, proč lidé používají VPN především. Stručně řečeno, lidé jej využívají k odemykání geoblokovaného obsahu a před skrytými očima skrývají informace o svých online aktivitách. Toho se dosahuje šifrováním dat proudících dovnitř a ven z uživatelského počítače nebo mobilního zařízení a poté je směruje na server VPN, který přímo spolupracuje s cílovým serverem (web nebo aplikace). Výsledkem je, že poskytovatelé internetových služeb a další třetí strany nevidí IP adresu uživatele a další citlivé informace..

Samozřejmě to neznamená, že nikdo nemůže nikdy vidět vaše informace online, pokud používáte VPN. Samotná společnost, která vám poskytuje službu VPN, má přístup k vašim datům a v tom leží potenciální problém. Pokud spoléháte na síť VPN, která chrání vaši identitu přes internet, je rozhodující, abyste si vybrali poskytovatele služeb, kterému můžete věřit.

Když mnoho prémiových sítí VPN na trhu stálo 100 nebo více dolarů ročně, mohla by se bezplatná VPN zdát jako rytíř v zářící brnění, což není pravda. Stejně jako skuteční rytíři středověku jsou bezplatné VPN téměř vždy samoobslužné a není tak těžké pochopit proč. Koneckonců, servery stojí značné množství peněz na provoz a údržbu, za které musí i bezplatné společnosti VPN platit. Jediným možným prostředkem, jak toho dosáhnout, je bezplatné společnosti VPN prodávat data svých uživatelů. Informace o online aktivitách uživatele jsou mnohem cennější, než si většina lidí uvědomuje, a společnost VPN je získává, když používáte jejich „bezplatnou“ službu..

Proč by si někdo chtěl koupit vaše informace z bezplatné služby VPN?

Abyste lépe porozuměli tomu, jaké jsou vaše online informace cenné, zvažte zvážení akvizice společnosti VPN společnosti Onavo na Facebooku v roce 2013. Giant sociálních médií zaplatil za financování akvizice až 200 milionů dolarů. I když tento krok uváděli na trh jako nezbytný krok k ochraně uživatelských dat, ukázalo se, že Facebook dělal úplně pravý opak shromažďováním citlivých informací od uživatelů, které obsahovaly následující:

 • Návštěvy webových stránek
 • Umístění
 • Předvolby a zájmy
 • Historie nakupování

Předpokládá se, že výše uvedené informace byly poté prodány zúčastněným stranám k použití, jak uzná za vhodné. Jak si můžete představit, byla to noční můra pro uživatele, kteří si cení jejich soukromí; mnoho z nich odsoudilo bezplatnou službu VPN společnosti Facebook jako formu spywaru, protože tajně shromažďovalo informace v prostředí, které slibovalo svým uživatelům míru soukromí. V důsledku této vůle Facebook stáhl Onavo z iOS App Store v srpnu 2018 a poté v Android Play Store v únoru 2019..

Facebook-will-shut-down-its-spyware-VPN-app-Onavo

Pokud byste měli kontrolovat zásady ochrany soukromí VPN služeb na trhu, zjistili byste, že se všichni chovají prakticky stejným způsobem. Výměnou za používání svých „bezplatných“ služeb mohou společnosti VPN používat informace, které odešlete prostřednictvím jejich sítě, jakkoli si přejou. Taková data mají pro inzerenty, kteří chtějí tyto informace použít, k profilování a cílení potenciálních zákazníků pomocí reklam, mnoho peněz. V nejhorším případě mohou být informace prodány bezohledným jednotlivcům, kteří chtějí ukrást vaši identitu a shromažďovat citlivé osobní a finanční informace.

Populární bezplatné služby VPN, které prodávají vaše data

Hola

hola-free-vpn

Pokud jste někdy hledali způsoby, jak bezplatně odemknout geo-omezený obsah na Netflixu, pravděpodobně jste slyšeli o bezplatné službě VPN nazvané „Hola“. Ten má více než 150 milionů uživatelů po celém světě a pokud jste jedním z nich, možná budete chtít věnovat pozornost následujícímu odstavci.

Jak se ukazuje, Hola je jednou z nejhorších „bezplatných“ služeb VPN. Je to proto, že nejen shromažďuje a prodává informace o uživateli, ale přeměňuje počítače v výstupní uzly, které jim umožňují vydělávat na základě šířky pásma jejich uživatelů. Ten byl objeven v roce 2015 týmem vědců vyšetřujících zprávy o nedovoleném sledování přes internet.

Hola dnes tvrdí, že údajnou činností byla chyba zneužívaná bezohlednými jednotlivci a že aktualizovali svůj program a zásady ochrany osobních údajů tak, aby odrážely jejich postupy. Podrobnosti jsou však pohřbeny v drobném tisku, což vedlo mnohé k tomu, aby zůstali skeptičtí az dobrého důvodu.

Betternet

betternet-free-vpn

Betternet je další bezplatná služba VPN s uživatelskou základnou přibližně 38 milionů lidí, z nichž většina nevědí, jak se s jejich osobními údaji zachází.

Betternet je samozřejmě poměrně transparentní, pokud jde o to, jak vydělávají peníze od svých uživatelů, mezi něž patří následující:

 • Video a grafické reklamy
 • Sledování a protokolování uživatelských informací
 • Soubory cookie inzerenta
 • Sponzorované aplikace

Zatímco výše uvedené metody zpeněžování nejsou pro bezplatnou VPN neobvyklé, Betternet je pozoruhodný tím, že údajně má jednu z největších počtů sledovacích knihoven ze všech bezplatných VPN na trhu. Pokud je tato skutečnost skutečností, s níž nejste spokojeni, je Betternet něco, čemu byste se za každou cenu chtěli vyhnout.

Opera VPN

opera-free-vpn

Opera VPN zdarma je jedinečná v tom, že je integrovanou funkcí prohlížeče Opera. Uživatelé jej musí povolit pouze z prohlížeče Opera a začít si užívat zabezpečeného připojení k Internetu, aniž by museli cokoli instalovat nebo konfigurovat. Možná si myslíte, že taková funkce je Operní strategií pro zvýšení adopce jejich prohlížeče, ale je to jen jedna část příběhu.

Pravda je, že Opera se účastní obvyklých praktik prodej uživatelských informací prostřednictvím jejich bezplatné služby VPN. Ne, že by tam byl nějaký úmysl to skrýt. Zásady ochrany osobních údajů opery státy že sdílejí informace o uživateli s třetími stranami a že jim povolujete sledovat vaše informace online. Samozřejmě, kolik z nás četlo zásady ochrany osobních údajů všech digitálních služeb, které odebíráme?

Štít hotspotu

Hotspot-Shield-free-proxy-vpn

Pokud sledujete nejoblíbenější bezplatnou službu VPN na internetu, nepochybně jste o Hotspot Shield slyšeli. S uživatelskou základnou více než 500 milionů uživatelů na celém světě je pravděpodobně nejrozšířenější bezplatnou službou VPN na webu. Bohužel to také znamená, že se jedná o virtuální zlatý důl pro obchodníky a Hotspot Shield v průběhu let značně zpeněžoval platformu..

Stejně jako mnoho bezplatných služeb VPN na tomto seznamu, Hotspot Shield vydělává peníze prodejem uživatelských informací zainteresovaným třetím stranám a zobrazováním reklam. Co dělá pověst posledně jmenovaného tak notoricky známou, je to, že se tam nezastaví. Hotspot Shield také vydělává peníze přesměrováním uživatelů na přidružené stránky – praxe, která od té doby vyvolala tisíce stížností FTC (Federal Trade Commission).

Psiphon

Pokud jde o bezplatné služby VPN, Psiphon je jedním z nejstarších jmen na internetu a existuje od roku 2008. Po více než deset let se jim podařilo udržet své bezplatné služby VPN v chodu prodejem uživatelských informací třetím stranám. . Odhaduje se, že Psiphon vydělá prostřednictvím tohoto posledně jmenovaného nejméně 2,2 milionu dolarů.

Onavo Protect

onavo-protect-free-vpn

Jak již bylo zmíněno v tomto článku, Onavo byla bezplatná služba VPN společnosti Facebook, která byla používána k těžbě a prodeji uživatelských dat pro marketing a reklamu. Facebook také zpeněžuje platformu prostřednictvím grafické reklamy a sdílení informací, které shromažďuje, s přidruženými společnostmi a dalšími zúčastněnými stranami.

V únoru 2019 Facebook oficiálně oznámil, že v diskusích o ochraně soukromí a dat tahají plug on Onavo a dalších souvisejících výzkumných programů Facebooku..

ZPN

zpn-free-vpn

Navzdory svému nejasnému názvu má bezplatná služba VPN společnosti ZPN přes 8 milionů aktivních uživatelů po celém světě, což není nic, na co by bylo možné se zaměřit. Jedním z důvodů jejího nárůstu popularity je to, že nabízejí 10 GB šířky pásma, což je mnohem více, než poskytuje většina ostatních služeb VPN zdarma..

Stejně jako většina ostatních společností poskytujících bezplatné VPN sdílejí uživatelská data s přidruženými společnostmi, jak je uvedeno v jejich zásadách ochrany osobních údajů. Rovněž omezují šířku pásma uživatele, rychlost a umístění serveru a nutí uživatele, aby upgradovali na své placené služby.

FinchVPN

finch-free-vpn

FinchVPN je jednou z lepších možností, pokud jde o bezplatné služby VPN, a je obecně považován za bezpečnější než mnoho jeho protějšků. I když omezují šířku pásma uživatele a umístění serveru pro jejich bezplatnou službu, FinchVPN nabízí některé pokročilé funkce, které zahrnují následující:

 • Protokoly pro obcházení blokování VPN (SSH VPN, Anti-DPI, SOCKS VPN)
 • Podpora předávání portů (umožňuje vzdáleným počítačům připojení k jinému počítači nebo službě v soukromé místní síti)
 • HTTP a SOCKS5 Proxy
 • Podpora OpenVPN

FinchVPN je však podobný jiným společnostem poskytujícím VPN zdarma, protože sdílejí informace o uživateli s třetími stranami. To zahrnuje dobu připojení / odpojení, využití šířky pásma a adresy IP.

TouchVPN

TouchVPN-free-chrome-extension

TouchVPN je další bezplatná služba VPN s poněkud notoricky známou pověstí pro vkládání reklamních cookies, sledovacích pixelů a značek (webových majáků) do prohlížečů. To znamená, že byli relativně průhlední v protokolování osobních údajů uživatelů v jejich zásadách ochrany osobních údajů. Přiznávají, že se jim snaží zlepšit své služby, ačkoli jim nic nebrání v prodeji dat třetím stranám, které mají zájem.

To, co dělá TouchVPN jednou z nejhorších bezplatných služeb VPN v okolí, přichází samozřejmě ze tří důvodů:

 • Touch VPN má sídlo v USA, což znamená, že spadá do jurisdikce „Five Eyes“ – zpravodajské aliance mezi pěti zeměmi, mezi které patří USA, Velká Británie, Austrálie, Nový Zéland a Kanada. To znamená, že kterýkoli z nich může společnosti VPN donutit předat veškeré informace, které shromáždily od svých uživatelů.
 • Žádná podpora pro torrenting nebo Netflix. Pokud plánujete používat TouchVPN k některému z nich, pak byste raději hledali jinde.
 • Zprávy o úniku DNS, které zpochybňují jeho schopnost chránit soukromí svých uživatelů.

Klíčové rozdíly mezi placenými a nejlepšími VPN zdarma

Nyní, když jsme prošli způsoby, jak bezplatné služby VPN vydělávají peníze z informací svých uživatelů, je jasné, že nejsou vhodnou volbou pro ochranu před hrozbami kybernetické bezpečnosti a udržení anonymity vašich online aktivit. Mějte na paměti, že provoz spolehlivé sítě VPN stojí peníze. Společnosti VPN nejsou dobročinnými institucemi a vše od provozování globálních serverů, poskytování uživatelské podpory a vyvíjení aplikací má cenu a uživatelé za ně nakonec tak či onak platí.

Jak se tedy liší placená služba VPN? Dobře, jak si jen dokážete představit, a velmi je doporučujeme z následujících důvodů:

 • Jedná se o poskytování skutečné ochrany údajů a soukromí online. Většina seriózních placených služeb VPN vůbec nezaznamenává žádné informace, což má za následek skutečně anonymní uživatelský dojem.
 • Placené služby VPN používají špičkové digitální bezpečnostní protokoly, protože to je jediný produkt nebo služba, kterou nabízejí. Tyto protokoly zahrnují Advanced Encryption Standard, jako je 256bitový AES, VPN Tunneling a „end-to-end“ šifrování. Díky těmto vlastnostem je pro bezohledné jednotlivce velmi obtížné (pokud ne nemožné) získat online citlivé informace o uživateli.
 • Žádná omezení, pokud jde o šířku pásma a rychlost. Takovou taktiku používají pouze některé společnosti poskytující VPN zdarma, aby přiměly své uživatele k přechodu na placený plán.
 • Další umístění serveru, díky nimž jsou lepší pro odemčení obsahu s omezeným přístupem. Bezplatné služby VPN si nemohou dovolit provozovat stovky serverů po celém světě.

5 nejlepších placených sítí VPN k ochraně vašeho online soukromí

 1. TorGuard
 2. NordVPN
 3. IPVanish
 4. Surfshark
 5. Soukromý přístup k internetu

souhrn

Není žádným překvapením, že předpokladem bezplatného získávání hodnot je mimořádně účinná marketingová strategie. Z tohoto důvodu je používání bezplatných služeb VPN tak rozšířené, ačkoli je to něco, co nemůžeme doporučit ze zřejmých důvodů. Smyslem používání VPN je zachování vašich informací před zúčastněnými stranami – něco, co bezplatná služba VPN nenabízí. Pokud se chystáte používat službu VPN, bylo by nejlepší zvolit si seriózního poskytovatele služeb, který vám poskytne nejvyšší možnou ochranu soukromí a dat za cenu – nic víc a nic méně.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map