Najlepšie služby SOCKS5 Proxy (niektoré bezplatné w / VPN)

Proxy proxy server SOCKS5 je najuniverzálnejší a najužitočnejší zo všetkých serverov proxy. Je to proxy server „na nízkej úrovni“, čo znamená, že dokáže prenášať prakticky akýkoľvek typ dátového paketu, protokolu alebo typu údajov. Neobmedzuje používateľov na konkrétny protokol (napríklad prenos HTTP pre proxy HTTPS)..


Vo všeobecnosti sa proxy server SOCKS5 používa na smerovanie konkrétneho programu / aplikácie cez proxy server tretej strany na zmenu jeho verejnej IP adresy. Spravidla sa to robí na účely anonymity alebo na prístup k službe z viacerých IP adries / zariadení naraz.

Medzi najobľúbenejšie použitia proxy serverov SOCKS5 medzi našimi návštevníkmi patria:

 • Skryť svoju IP adresu pri zdieľaní súborov p2p / torrent (rýchlejšie ako VPN)
 • Ak chcete zmeniť IP adresu svojho prehliadača z dôvodu ochrany osobných údajov alebo obísť blokovanie polohy

Tento článok sa bude zaoberať všetkými aspektmi proxy serverov SOCKS5.

Sekcie (neváhajte preskočiť):

 • Bezplatná vs. platená proxy služba SOCKS
 • Ako získať bezplatnú proxy proxy službu SOCKS5 (súčasťou predplatného VPN)
 • Najlepší poskytovatelia prvotriednych služieb SOCKS5 (predávajú sa osobitne)
 • Rozdiel medzi protokolmi HTTP a SOCKS proxy
 • Najčastejšie otázky týkajúce sa servera proxy (FAQ)

Proxy služba SOCKS5: zadarmo vs. platené

Na internete sú desiatky zoznamov bezplatných serverov proxy a ak ste našli tento článok, stavím sa, že ste už niektoré vyskúšali a sklamali. Realita je, že väčšina bezplatných serverov proxy (najmä proxy serverov SOCKS5) je pomalá a nespoľahlivá a často sú prakticky nepoužiteľné..

Počas viac ako hodiny testovania rôznych bezplatných proxy serverov SOCKS5 sa mi nepodarilo nájsť jediného, ​​ktorý by sa pripojil dosť dlho na stiahnutie linuxového torrentu. Nezabudnite na bolestivo pomalé rýchlosti, keď sa mi podarilo pripojiť.

Ak sa vám podarí nájsť si spoľahlivý, bezplatný proxy server SOCKS5, potom ho všetkými prostriedkami naďalej používať. Samozrejme, ak ste že šťastie, pravdepodobne máš aj jednorožec pre domáce zvieratá.

Platený proxy server SOCKS5Bezplatný proxy server SOCKS5
Spoľahlivosť / stabilita pripojeniaTakmer 100% spoľahlivosť. Odpojenia sú veľmi zriedkavé.Nízka spoľahlivosť. Menej ako 15% miera pripojenia v našom testovaní.
rýchlosťVynikajúce rýchlosti, zvyčajne 10 Mbps+Pomalá. Myslite na KB / s (namiesto MBps)
protokolyMnoho protokolov SOCKS5 vysokej kvality uchováva protokoly pripojenia ZEROTakmer vždy vedie záznamy (zlé pre torrenty / p2p)
Privátna oblasť / zabezpečenieAktívne zabezpečenie siete. Nemonitorujú / nezaznamenávajú vašu aktivitu pri používaní.Bezpečnosť pravdepodobne neexistuje. Proxy server môže byť zraniteľný pre hackerov (alebo byť dravec)

Našťastie môžete získať vysokokvalitnú proxy službu SOCKS5 a zvýšiť svoju bezpečnosť a súkromie online prihlásením sa na odber služby VPN, ktorá zahŕňa prístup k proxy serveru SOCKS5 bez ďalších poplatkov (často za menej $$ ako náklady na samostatnú službu SOCKS5).

Poskytovatelia VPN, ktorí zahŕňajú server SOCKS5 Proxy zadarmo

Nechápte ma, predplatné siete VPN nie je bezplatné. Niektoré siete VPN však zahŕňajú proxy službu SOCKS5, iné nie. Ak aj tak budete platiť za proxy server SOCKS5, môžete tiež získať sieť VPN! Môžete dokonca platiť menej a získať viac.

Výhody VPN vs Proxy

VPN (Virtual Private Network) má všetky výhody proxy, ktoré menia IP, s pridanou výhodou šifrovania vojenskej sily, vďaka čomu je váš internetový prenos nečitateľný (dokonca aj poskytovateľom internetu). Môže tiež šifrovať / anonymizovať celé vaše internetové pripojenie (proxy pracuje iba s 1 programom / aplikáciou naraz). Väčšina predplatných VPN je dodávaná aj s ľahko použiteľným softvérom, ktorý pridáva veľa ďalších funkcií.

Ak chcete získať lepšiu predstavu o tom, ako softvér VPN funguje a aké funkcie / rýchlosť získate, prečítajte si časť Recenzie recenzií VPN. Celá konkurencia medzi spoločnosťami VPN v poslednej dobe spôsobila, že všetci zvýšili svoju hru. Funkcie, ktoré v súčasnosti ponúkajú, sú pôsobivé.

A samozrejme, so všetkými týmito poskytovateľmi môžete proxy a SOCKS5 používať súčasne (proxy bude bežať vo vnútri tunela VPN) pre ešte väčšiu flexibilitu a anonymitu.

Súkromný prístup k internetu (3,33 $ mesačne + nulové záznamy SOCKS5)

Súkromný prístup na internet je skutočným poskytovateľom VPN typu „Zero-Logs“ (čo znamená, že neprihlási ani nesleduje vašu aktivitu VPN ani históriu pripojení). Každé predplatné služby PIA zahŕňa aj neobmedzený prístup k šírke pásma k ich holandskému proxy serveru SOCKS5. Tento server proxy je ideálny pre torrenty a funguje dokonale s programami uTorrent, Vuze, QBittorrent, Deluge a ďalšími…

PIA vám umožňuje prepojiť 5 zariadení súčasne z jedného účtu (aj keď pochybujem, že budete niekedy potrebovať viac ako 3). Majú servery v 20 krajinách a vlastný softvér VPN pre Windows, Mac, iOS a Android.

Najlepšie zo všetkého je, že je to jeden z najlacnejších a najkvalitnejších poskytovateľov VPN na svete (jednoročné predplatné stojí iba 3,33 $ mesačne).

Ako používať PIA SOCKS5 Proxy

Vytvorili sme sprievodcu krok za krokom, ktorý vám presne ukáže, ako vygenerovať vaše proxy prihlásenie / heslo pre proxy servera PIA (vyžaduje aktívne predplatné VPN).

Server bez protokolovania je rýchly, stabilný a ideálny na anonymizáciu stiahnutí torrentov. Pozrite si našu sekciu torrentov SOCKS5 ďalej v tomto článku.

Získajte PIA za 3,33 $ mesačne

NordVPN (5,75 $ mesačne + proxy SOCKS5 s nulovým protokolom)

NordVPN môžu byť o niečo drahšie ako PIA, ale ich funkcie proxy sú omnoho pôsobivejšie. Nielenže je NordVPN skutočnou službou bez protokolovania VPN, ale získate aj prístup k SOCKS5 a HTTPS proxy vo viac ako 25 rôznych krajinách (PIA má iba jedno umiestnenie proxy). Celý zoznam serverov nájdete tu.

Ešte lepšie je, že NordVPN má vedúce postavenie v tomto odvetví 6 súčasných pripojení takže môžete chrániť všetky svoje zariadenia (alebo dokonca zdieľať účet s rodinou a priateľmi).

Spoločnosť NordVPN sídli v Paname (známa prísnymi zákonmi o ochrane osobných údajov), takže môže ísť o jednu z mála sietí VPN, ktorá je bez splynutia agentúry Spy-Agency

Majú tiež najlepší softvér, ktorý sme našli, a vytvorili niekoľko vyhradených typov serverov v závislosti od vášho použitia VPN, vrátane:

 • Streaming (Prístup k sieťam Netflix, Hulu, iPlayer odkiaľkoľvek)
 • Anti-DDOS (Hry, ochrana pred hackermi)
 • Torrent Optimized (5 miest v krajine)
 • Dvojitá VPN (Multi-hop spojenie s dvojitým šifrovaním)

Najlepšia ponuka

Spoločnosť NordVPN nedávno zvýšila svoje ceny na 8 dolárov mesačne (5,75 dolárov s ročným predplatným), ale stále majú svoju 30-dňovú záruku na vrátenie, čo vám umožňuje vyskúšať si svoje služby bez rizika po celý mesiac a získať náhradu, ak nemáte 100 % spokojných.

Vyskúšajte NordVPN

Proxy služby SOCKS5 (predávané samostatne)

Ak chcete získať čo najviac peňazí, odporúčame vám vybrať jednu z vyššie uvedených služieb VPN + Proxy uvedených vyššie..

Ak však chcete mať samostatný proxy server SOCKS5 (kvôli zvýšeniu súkromia zakúpením služby proxy + VPN od rôznych poskytovateľov), tu sú vaše najlepšie možnosti:

Torguard

Torguard SOCKS5 proxy

Torguard je nula-log VPN a anonymná proxy služba SOCKS5 (každá sa predáva samostatne). Sídlia v USA (krajina, ktorá nevyžaduje VPN na uchovávanie protokolov)..

Torguard je proxy služba optimalizovaná pre torrent a je veľmi obľúbená medzi používateľmi p2p / torrent.

Dva hlavné dôvody, prečo si vybrať anonymnú proxy službu Torguard, sú:

 1. Majú rýchle a špecializované servery SOCKS priateľské k p2p (5 miest)
 2. Automatická aplikácia na inštaláciu proxy servera uTorrent, Vuze, Deluge (nevyžaduje sa manuálne nastavenie).

Ceny začínajú približne 4 $ / mesiac a zistili sme, že ich technická podpora je informovaná a primerane účinná. Torguard má 7-dňovú politiku 100% vrátenia všetkých plánov. Pre viac informácií (a najrýchlejších testov) si prečítajte našu kompletnú recenziu Torguarda.

Navštívte Torguard

BTGuard

BTGuard Anonymný proxy server SOCKS

Screenshot z webovej stránky BTGuard

BTGuard, ako Torguard, je služba protokolovania proxy, ktorá nie je protokolovaná a je navrhnutá špeciálne pre používateľov torrentu. Majú servery priateľské voči p2p vo viacerých krajinách a rýchlosť je stabilná. BTGuard má tiež rozšírenie, ktoré pridáva voliteľné šifrovanie do vášho tunela proxy proxy SOCKS, čo vám umožňuje využívať niektoré výhody VPN bez použitia jedného.

Celkovo sa nám páči služba Torguarda o niečo lepšie (najmä ich technická služba), ale BTGuard má jednu významnú výhodu. Poskytujú svoje vlastné predkonfigurované verzie hlavných torrent klientov (uTorrent & Deluge), ktoré už majú nainštalované optimálne nastavenia proxy servera BTGuard. Toto je pekný výhoda pre netechnických používateľov.

Navštívte spoločnosť BTGuard

Proxy SOCKS5 vs. HTTP vs. HTTPS

SOCKS, HTTP a HTTPS sú najbežnejšie proxy protokoly a všetky tri sú uvedené na tzv. Zoznamoch proxy zadarmo..

SOCKS a HTTP proxy (a ich šifrovaná verzia HTTPS) sú navrhnuté pre úplne iné účely a niektoré spôsoby použitia sú pre jeden alebo druhý oveľa vhodnejšie..

HTTP a HTTPS Proxy

HTTP je skratka pre protokol HyperText Transfer Protocol, ktorý je predvoleným protokolom pre webové stránky a webové stránky. HTTPS („S“ znamená „Zabezpečené“) je šifrovaná verzia protokolu HTTP. Keď navštívite e-commerce alebo bankové / finančné webové stránky, často sa na paneli s adresou webového prehľadávača zobrazí stránka HTTPS://www.website.com..

Proxy HTTP a HTTPS sú špeciálne navrhnuté tak, aby prenášali prenos webového prehliadača a webových stránok. Ak sa ich pokúsite použiť na akýkoľvek iný účel (Skype, Video, Torrenty atď.), Môžu nastať veľké problémy vrátane:

 • Vypustené / nedoručené pakety
 • Údaje smerované mimo tunela proxy (hlavný problém so zabezpečením / ochranou súkromia)
 • Prepisovanie údajov „Hlavičky“, ktoré spôsobujú chyby smerovania alebo programu.

SOCKS5 (SOCKS verzia 5)

Protokol SOCKS5 je najuniverzálnejší zo všetkých proxy protokolov. Uprednostňuje jeden druh prenosu alebo iný a môže prenášať akýkoľvek typ údajov, programov alebo protokolov.

Je natívne podporovaný mnohými populárnymi aplikáciami vrátane: Skype, Torrent Clients, Web-scraping software, E-mailových klientov a ďalších …

Ak používate iný typ aplikácie / softvéru ako webový prehľadávač, protokol SOCKS5 je ideálnou voľbou. Môže prenášať akýkoľvek typ prenosu (vrátane HTTP) a má menej bezpečnostných nedostatkov a je menej pravdepodobné, že bude prenášať pakety mimo proxy tunela bez vášho vedomia..

Niektorí poskytovatelia VPN (napríklad VyprVPN) vám dokonca umožňujú pripojiť sa k svojim serverom prostredníctvom servera proxy SOCKS, aby sa zvýšilo súkromie alebo aby ste obchádzali bránu firewall..

Proxy FAQ

Tu sú niektoré z najobľúbenejších otázok, ktoré získame prostredníctvom servera proxy, použitia atď. V časti Poznámky môžete pridať ďalšie otázky.

Čo je proxy?

Proxy je metóda smerovania špecifického typu údajov / prenosu cez vzdialený proxy server. Toto je zvyčajne na účely anonymity alebo na obídenie brán firewall. Proxy server funguje ako sprostredkovateľ a používa inú IP adresu ako vaše primárne pripojenie.

Aký je rozdiel medzi proxy HTTP, HTTP a SOCKS

Proxy HTTP sú určené aj pre webový a html prenos / z prehliadača. HTTPS pridáva šifrovanie do protokolu HTTP. SOCKS proxy je univerzálny proxy, ktorý môže prenášať akýkoľvek protokol alebo typ údajov.

Je proxy šifrovaný?

Závisí to od typu servera proxy a nastavení servera. Proxy proxy HTTPS sú vždy šifrované, ale iba pre prenos HTTP. Väčšina serverov proxy nepoužíva šifrovanie. V takom prípade je to zvyčajne slabé šifrovanie (aspoň v porovnaní s VPN).

Sú všetci proxy „anonymní“?

Nie. Niektoré servery proxy sú „transparentné“, čo znamená, že cieľový server skutočne vidí vašu skutočnú adresu IP namiesto adresy IP servera proxy. Iné nepriehľadné servery proxy stále uchovávajú niektoré protokoly alebo monitorujú prevádzku servera, takže nie sú úplne anonymné.

Ak chcete úplne anonymný server proxy, odporúčame vám vybrať si jedného z poskytovateľov uvedených v tomto článku, z ktorých niektorí sú skutočnými proxy službami „Zero-Log“.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map