Jak odblokować strony internetowe w szkole lub pracy: Samouczek | VPNU

Czy kiedykolwiek próbowałeś zalogować się na Facebooku, Youtube lub Twitterze w szkole / pracy i okazało się, że jest zablokowany?


Ten samouczek pokaże, że musisz odblokować swoje ulubione witryny w szkole, na studiach, w pracy lub wszędzie tam, gdzie dostęp do Internetu jest ograniczony. Ten samouczek nauczy Cię kilku różnych opcji odblokowywania (z których większość jest całkowicie darmowa).

Istnieją 3 różne rozwiązania, za pomocą których można uzyskać dostęp do ograniczonych / zablokowanych stron internetowych:

 1. Słup
 2. Internetowy serwer proxy HTTPS
 3. VPN (wirtualna sieć prywatna)

Pokażę Ci, kiedy i jak korzystać z każdego narzędzia, ale najpierw przyjrzyjmy się, w jaki sposób strony internetowe są blokowane…

Jak / dlaczego strony są blokowane

Administrator sieci w szkole lub biurze zablokuje określone witryny (lub grupy witryn) z wielu powodów:

 1. Blokowanie stron internetowych, które są NSFW / Explicit (np. Pornagraphy)
 2. Strony internetowe marnujące czas (Facebook, Twitter, Reddit)
 3. Witryny korzystające z dużej przepustowości (Youtube, Netflix itp.)

Istnieją dwie metody blokowania stron internetowych:

Blokowanie / filtrowanie zapory ogniowej

Każda sieć domowa / szkolna / biurowa ma funkcję zapory ogniowej, która określa zasady ruchu przychodzącego / wychodzącego, aby zapewnić bezpieczeństwo. Zapora kontroluje, jaki typ danych jest dozwolony we / wy w sieci.

Ponieważ cały ruch internetowy przechodzi przez router / zaporę, możliwe jest sprawdzenie żądań witryny i odfiltrowanie / zablokowanie dowolnej witryny, do której nie mają dostępu.

Blokowanie / filtrowanie DNS

Za każdym razem, gdy wpiszesz „Nazwę domeny” (adres strony internetowej) w przeglądarce, żądanie to jest wysyłane do serwera DNS (Domain Name System). Serwer ten informuje komputer o adresie IP, pod którym może znaleźć żądaną witrynę.

Administrator sieci wybiera serwery DNS, z których korzysta sieć. Niektóre serwery DNS oferują usługę filtrowania, w której będą obsługiwać wszystkie zadania blokowania / filtrowania witryn zamiast konieczności ręcznego dodawania zablokowanych witryn do zapory sieciowej.

Jak odblokować strony internetowe z dowolnego miejsca

Aby zablokować dostęp do strony internetowej, administrator musi:

 1. Być w stanie uzyskać dostęp do niezaszyfrowanego strumienia danych
 2. Zmusza Cię do korzystania z preferowanych serwerów DNS sieci.

Bez żadnych działań z Twojej strony oba powyższe warunki będą zwykle spełnione (więc blokowanie dostępu jest dość łatwe).

Szyfrując żądania witryny za pomocą prostych bezpłatnych narzędzi, możesz ukryć historię przeglądania stron internetowych i praktycznie uniemożliwić każdemu ograniczenie dostępu do ulubionych stron / sieci społecznościowych.

Rzućmy okiem na dostępne narzędzia…

Darmowy internetowy serwer proxy HTTPS

Internetowy serwer proxy HTTPS to usługa, która pobierze dla ciebie stronę internetową (używając własnej sieci i serwerów dns), a następnie udostępni Ci wynikową stronę internetową. Ponieważ masz dostęp do zablokowanej witryny, reguły zapory sieciowej nie mają zastosowania.

Dostęp do witryny jest tak prosty, jak wpisanie jej na pasku dostępu do internetowego serwera proxy.

Darmowe narzędzie proxy https Kproxy.com

HTTPS oznacza, że ​​dane są przesyłane do Ciebie zaszyfrowane więc tylko Ty możesz to przeczytać. Przejdzie przez twój firewall nieprzeczytany. Różni się to od serwera proxy HTTP, który nie jest zaszyfrowany.

Jedyny sposób, w jaki Twoja szkoła / praca może zablokować tę metodę dostępu, to jeśli reguły zapory / dns faktycznie blokują samą stronę proxy. W powyższym przykładzie, jeśli twoja sieć ogranicza dostęp do kproxy.com, to nie będziesz w stanie uzyskać do niego dostępu w pierwszej kolejności, uniemożliwiając użycie kproxy do odblokowania Facebooka (lub jakiejkolwiek strony, do której próbujesz uzyskać dostęp).

Oto lista niektórych dobrych (bezpłatnych) witryn proxy https:

 • Kproxy.com
 • Proxfree.com
 • Proxysite.com
 • Hidemyass.com

Przeglądarka internetowa Tor

Być może słyszałeś już o sieci Tor. W mediach głównego nurtu zwykle kojarzy się z takimi rzeczami jak darknet lub SilkRoad, cybernetyczny rynek nielegalnych towarów.

W rzeczywistości sieć Tor (i przeglądarka Tor) została stworzona jako metoda stworzenia bezpłatnego i otwartego dostępu do Internetu, nieograniczonego i niemonitorowanego przez rządy lub firmy, które wolałyby kontrolować twoje przeglądanie stron internetowych i swobody internetowe.

Obecnie na świecie jest ponad 2 miliony aktywnych użytkowników Tora.

Najłatwiejszym sposobem uzyskania dostępu do sieci Tor jest użycie Pakiet przeglądarki Tor (link do pobrania), który jest zasadniczo niestandardową wersją popularnej przeglądarki Mozilla Firefox, z tą różnicą, że ma wstępnie skonfigurowany dostęp do sieci Tor.

Łatwe odblokowywanie stron internetowych dzięki pakietowi przeglądarki Tor

Przeglądarka Tor

Słup działa, kierując połączenie przez wiele warstw proxy https. To tak, jakby używać wielu serwerów proxy https (z poprzedniej sekcji) na raz, każdy z nich jest ułożony w drugim (jak cebula). Właśnie dlatego logo Tora to cebula.

Warstwując 3 lub więcej serwerów proxy razem, węzeł wejściowy (1. warstwa) jest jedynym, który zna Twój prawdziwy adres IP, a warstwa wyjściowa (ta, która pobiera żądaną witrynę), jest jedynym 1, który wie, którą stronę „ ponownie odwiedzam (ale nie zna twojej lokalizacji ani tożsamości).

W rezultacie jesteś wysoce anonimowy podczas korzystania z Tora.

Ponieważ tor używa silnego szyfrowania dla każdej warstwy proxy, możesz odblokować praktycznie każdą stronę internetową bez ograniczeń. Jedynym minusem tor jest to, że może być powolny (ponieważ twoje dane są kierowane przez tak wiele serwerów, z których niektóre mogą być przeciążone).

Jako taki, Tor jest doskonałym wyborem do uzyskiwania dostępu do stron internetowych z tekstem / zdjęciami, ale nie jest świetny do oglądania filmów (chociaż jeśli masz szybkie połączenie, zwykle możesz przesyłać strumieniowo filmy z YouTube w umiarkowanej rozdzielczości). Kliknij tutaj, aby uzyskać tor za darmo.

Oprogramowanie wirtualnej sieci prywatnej (VPN)

Najsilniejsza, najbardziej wszechstronna technologia, której można użyć do odblokowania stron internetowych, nosi nazwę Wirtualnej sieci prywatnej (zwykle po prostu „VPN”).

VPN to usługa subskrypcji (zwykle płatna, ale czasem bezpłatna), która kieruje cały ruch internetowy przez serwer innej firmy. Dane przesyłane między serwerem VPN a komputerem są szyfrowane przy użyciu bardzo silnego szyfrowania bankowego / wojskowego, co sprawia, że ​​prawie nikt nie może odczytać / odszyfrować / zablokować ruchu internetowego.

VPN jest niezwykle łatwy w użyciu. Po zarejestrowaniu się w usłudze VPN po prostu zaloguj się do oprogramowania VPN na komputerze / smartfonie / tablecie i kliknij „połącz”.

Podstawowa zaleta VPN jest dwojaka:

 1. Prędkości są bardzo szybkie (zwykle 90 +% normalnej prędkości)
 2. Twój adres IP / lokalizacja są ukryte przed odwiedzanymi witrynami

To sprawia, że ​​VPN jest idealny do przesyłania strumieniowego wideo HD lub odblokowywania witryn z ograniczeniami geograficznymi, takich jak Netflix. (Zobacz 5 najlepszych sieci VPN, aby odblokować Netflix).

Zrzut ekranu oprogramowania VPN Vypr

Oprogramowanie VyprVPN do systemu Windows VPN

Po połączeniu z serwerem VPN cały komputer jest chroniony, a wszystkie dane przesyłane przez dowolny program będą kierowane przez VPN. Oznacza to, że możesz korzystać z dowolnej przeglądarki internetowej, aby uzyskać dostęp do Internetu i nadal odblokowywać ulubione witryny.

Większość sieci VPN używa również prywatnych, zaszyfrowane serwery DNS więc administrator sieci nie będzie miał pojęcia, które witryny odblokowujesz.

Jedyną wadą VPN jest to, że zwykle wymaga zainstalowania oprogramowania VPN na komputerze, więc najlepiej jest używać VPN z komputerem, który posiadasz (jak laptop / komputer w sieci szkolnej), zamiast instalować VPN na twoim komputerze biurowym, który może sprawić ci kłopoty.

Oto niektóre z najlepszych sieci VPN do odblokowywania witryn w szkole:

 • Prywatny dostęp do Internetu
 • IPVanish
 • Hide.me (dostępna bezpłatna opcja)
 • Cyberghost (dostępna bezpłatna opcja)

Odblokowanie torrentów / stron Torrent w szkole

Wiele sieci prywatnych nie tylko blokuje strony z torrentami, ale także blokuje powszechnie używane porty bittorrent, co oznacza, że ​​prędkość pobierania będzie praktycznie zerowa.

Jedynym sposobem na obejście zapory blokującej torrent jest użycie sieci VPN, która szyfruje ruch torrent, aby zapora nie widziała, że ​​pobierasz pliki torrentowe lub z jakich portów korzystasz (zobaczy tylko port VPN ).

Ważna uwaga: Naprawdę nie powinieneś pobierać torrentów w pracy. To ogólnie zły pomysł. Ta sekcja jest przeznaczona dla studentów, którzy w szkole lub na uczelni zdecydowali się zablokować wszystkie pobieranie torrentów.

Zalety VPN dla torrentów

VPN zapewni 2 główne korzyści:

 1. Szyfruje cały ruch torrentów, więc administrator sieci nie będzie wiedział, że odwiedzasz witryny torrentów lub pobierasz pliki torrentów
 2. Zmienia twój publicznie widoczny adres IP (ip VPN pojawi się w roju torrentów, a nie w twoim).

Pamiętaj, aby wybrać VPN bez logowania i „przyjazny dla torrenta”

Nie wszystkie usługi VPN są sobie równe. Niektórzy dokładają wszelkich starań, aby chronić prywatność użytkowników, w tym nie rejestrują historii połączeń swoich subskrybentów, co oznacza, że ​​niemożliwe jest prześledzenie przypisanego adresu VPN z powrotem do oryginalnego konta, które go używało. Zalecamy używanie tylko niezalogowanych usług VPN do pobierania torrentów.

Zaskakujące jest to, że wiele niezalogowanych VPN znajduje się w USA (jest to jeden z niewielu krajów, w których nie obowiązują przepisy dotyczące zatrzymywania danych mające zastosowanie do VPN).

Oto niektóre z naszych najczęściej polecanych usług VPN do torrentowania…

 1. Prywatny dostęp do Internetu (Obejmuje również bezpłatny serwer proxy SOCKS5)
 2. Torguard (VPN i usługa proxy sprzedawane osobno)
 3. VPN.ac
 4. Proxy.sh

Warto zauważyć, że są brak bezpłatnych usług VPN, które umożliwiają torrenty (przynajmniej według mojej wiedzy). Wszystkie one albo anulują twoje konto, albo całkowicie zablokują torrenty.

Podsumowanie

Jeśli dotarłeś tak daleko, znasz teraz 3 najlepsze sposoby odblokowania dowolnej witryny w pracy lub szkole:

 1. Darmowy internetowy serwer proxy
 2. Słup
 3. VPN

oczywiście niektóre narzędzia lepiej nadają się do ogólnego przeglądania stron internetowych (proxy), a inne będą w stanie nawet przesyłać strumieniowo filmy HD (VPN i ewentualnie przeglądarka Tor w zależności od szybkości połączenia).

Życzymy udanego facebookingu, tweetowania i wszelkich innych strat czasu, które zdecydujesz się odblokować. Tylko nie obwiniaj mnie, jeśli twój szef złapie cię na gorącym uczynku!

Skomentuj lub udostępnij…

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map