Jak nastavit software GUI OpenVPN pomocí jakékoli VPN (krok za krokem)

Jak nastavit klienta openVPN (doporučený obrázek)


Protokol OpenVPN je dnes zdaleka nejoblíbenější možností pro VPN služby orientované na zákazníka. Pokud jste se přihlásili k odběru některé ze 100 nejoblíbenějších služeb VPN na světě, je pravděpodobné, že už používáte OpenVPN (ať už to znáte nebo ne).

Ale kolik lidí si to neuvědomují je to, že můžete použít žádný Poskytovatel VPN podporující OpenVPN bez použití vlastního softwaru. OpenVPN.net má ve skutečnosti svůj vlastní klientský software, který pracuje s jakýmkoli serverem nebo poskytovatelem OpenVPN.

Tato příručka vás provede (jednoduchým) procesem nastavení vlastního připojení OpenVPN s klientem GUI pro OpenVPN pro Windows.

Průvodce sekcemi:

 1. Proč používat uživatelské rozhraní OpenVPN místo vlastního klienta VPN (nebo proč ne)
 2. Založit
  1. Stahování a instalace instalačního programu OpenVPN GUI
  2. Jak získat konfigurační soubory .OVPN od vašeho poskytovatele VPN
  3. Kopírování souborů Config and Certificate Authority do GUI OpenVPN
  4. Připojování k VPN
 3. Odstraňování problémů

Proč používat GUI OpenVPN?

Dovolte mi to vyjasnit … software OpenVPN GUI není rychlejší, snadnější použití nebo nabitý více funkcemi než vlastní klient, který vám poskytovatel VPN pravděpodobně nabízí. Grafické uživatelské rozhraní (GUI) ve skutečnosti nemá žádné vymyšlené funkce, zvonky, píšťalky nebo gadgety. Udělá pouze jednu věc, vytvoří zabezpečený tunel VPN.

Tak proč by si sakra mohl někdo vybrat, aby jej použil na klienta VPN s bohatými funkcemi, jako je VyprVPN?

Transparentnost, důvěra a kontrola. A je to.

Nevýhodou vlastního softwaru vašeho poskytovatele VPN

Nechápejte mě špatně, absolutně miluji mnoho kvalitních proprietárních klientů VPN. Přidávají řadu funkcí jako aplikační vrstvu na TOP protokolu OpenVPN. To, jako je kill-switche, ochrana proti úniku WebRTC, směrování inteligentních serverů a připojení optimalizovaná na torrent, by nebylo možné bez proprietárního softwaru..

Existuje však jedna věc, kterou (většina) vlastních klientů VPN ne mít … Open-Source kód.

Jsou to černé skříňky a upřímně nevíte, co sakra dělají za scénami, jakmile nainstalujete software. Například škodlivý klient VPN může:

 • Sledujte všechny systémové procesy a hledejte výhody
 • Vložte do počítače viry, trojské koně nebo škodlivý kód
 • Udělejte z počítače součást botnetu (to se již stalo)
 • Sledujte veškerý webový provoz nebo dokonce přistupujte k notebooku nebo webové kameře smartphonu.

Nyní uznávaný software VPN pravděpodobně nic z těchto věcí nedělá. Ale to mohl bys a neměl bys ani nápad.

Pokud tedy používáte opatrný typ, je rozumné používat software s veřejným (a nevyužívaným) zdrojovým kódem, takže důvěra není problém. Jistě, kompromisujete s některými funkcemi, ale pokud jste opatrný typ, určitě to stojí za to.

Další důvody k vyzkoušení GUI OpenVPN

 • Jednoduchost: Protože neexistují žádné další funkce nebo nastavení, neexistuje žádný skutečný způsob, jak věci vyřešit. Můžete mít připojení k síti VPN jedním kliknutím a to je vše, co většina lidí potřebuje. Věci, jako je únik DNS, lze vyřešit na úrovni zařízení nebo routeru.
 • Žádná jiná možnost: Ne všichni poskytovatelé VPN mají svůj vlastní software, zejména menší společnosti. Vývoj vlastního klienta VPN je opravdu nákladný a vždy existuje riziko bezpečnostních chyb, tak proč nenechat předplatitelům používat ten, který již existuje.
 • Robustní zabezpečení: Protože je kód auditován a zkontrolován, je MUCH méně pravděpodobné, že v grafickém rozhraní OpenVPN GUI bude nalezena větší bezpečnostní chyba ve srovnání s klientem VPN třetí strany. Jedna studie ve skutečnosti zjistila, že velké procento aplikací VPN pro Android mělo hlavní bezpečnostní nedostatky (nebo vůbec nešifrovala data!)

Jak nastavit uživatelské rozhraní OpenVPN klienta

Dokončení instalace a vytvoření prvního připojení VPN trvá méně než 5 minut. Ujistěte se, že máte přihlašovací údaje poskytovatele VPN online, abyste si mohli stáhnout konfigurační soubory a připojit se k serveru VPN. Pokud ještě nemáte předplatné VPN, doporučujeme IPVanish nebo NordVPN.

Krok č. 1: Stáhněte a nainstalujte uživatelské rozhraní OpenVPN

Klient GUI je dodáván jako součást celého balíčku OpenVPN, který zahrnuje ovladače TAP i serverovou framework OpenVPN (které nebudete muset používat).

Přejděte na stránku stahování OpenVPN:

Vyberte typ instalačního programu (instalační program Gzip, Tar nebo Windows):

Možnosti stahování OpenVPN

Vyberte si preferovaný typ balíčku OpenVPN. Vyberte „Instalační službu systému Windows“ pro počítače se systémem Windows.

Rozbalte a spusťte instalační program

Spusťte instalační program a poté klepnutím na „Další“ vyberte možnosti instalace. Budete se chtít ujistit, že ovladače TAP a GUI jsou součástí instalace. Můžete se také rozhodnout spojit všechny soubory .ovpn s klientem OpenVPN.

Možnosti instalačního programu OpenVPN

Probíhá instalace GUI OpenVPN

Instalátor OpenVPN nainstaluje vybrané komponenty

Krok # 2: Stáhněte si konfigurační soubory .OVPN

GUI zatím nemůžete spustit, protože se zobrazí pouze chybová zpráva, protože jste nepřidali žádné konfigurační soubory .ovpn. Soubor .ovpn je v podstatě malý textový soubor, který obsahuje informace o konkrétním připojení VPN k určitému serveru. Obsahuje informace jako:

 • IP adresa serveru
 • Jaká šifrovací šifra by měla být použita
 • Jaká síla šifrování by měla být použita
 • Jak ověřit datové pakety
 • Jak zacházet s přerušenými připojeními

Stáhněte si konfigurační soubory .ovpn pro konkrétní VPN

Každý poskytovatel VPN má své vlastní konfigurační soubory VPN. Obvykle je stáhnete do panelu účtu nebo hledáte odkaz v dokumentaci nápovědy svých poskytovatelů. V tomto příkladu použijeme IPVanish. Od zveřejnění zde jsou odkazy na nejoblíbenější VPN.

Poskytovatel VPNConfig File Link
ExpressVPNstáhnout na panelu účtu
IPVanishStránka ke stažení OpenVPN
NordVPNhttps://nordvpn.com/ovpn/
Soukromý přístup k internetuhttps://www.privateinternetaccess.com/openvpn/openvpn.zip
VyprVPNKonfigurace VyprVPN OpenVPN

V případě pochybností zkuste google:

„Jméno poskytovatele VPN“ + „ovpn“

Pomocí vyhledávače Google vyhledejte konfigurace VPN

Na Googlu obvykle najdete konfigurační soubory VPN

Co stáhnout:

 • Celý soubor ZIP se všemi konfiguracemi (nebo…)
 • Jednotlivé soubory .ovpn konfigurují místa, která chcete použít
 • soubor certifikátu CA (.crt), pokud jej VPN používá.

Krok # 3: Zkopírujte soubory .ovpn do adresáře OpenVPN

Po stažení konfiguračních souborů je musíme zkopírovat do adresáře / config / v adresáři OpenVPN (kde jste nainstalovali OpenVPN)..

Poznámka: GUI OpenVPN podporuje pouze maximum 50 konfiguračních souborů, takže kopírujte pouze soubory pro servery, které chcete skutečně použít. Některé sítě VPN mají doslova tisíce různých konfigurací. Vyberte tedy několik, které chcete. Názvy souborů obvykle zahrnují místo (zemi nebo město), aby bylo snadné najít ty správné. Musíte také zvolit, zda chcete používat připojení TCP nebo UDP.

Ve výchozím nastavení je složka pro OpenVPN C: \ Program Files \ OpenVPN a budete chtít najít adresář \ config \ na této cestě a zkopírovat tam soubory.

Konfigurační adresář OpenVPN

Zkopírujte požadované soubory .ovpn do adresáře / config /. Nezapomeňte také zkopírovat soubor CA (je-li k dispozici)

Pokud konfigurační balíček z vaší sítě VPN obsahuje také soubor certifikační autority .crt, zkuste to také zkopírovat. Pokud tak neučiníte, při pokusu o připojení se zobrazí chyba později. Pokud vaše VPN neposkytuje soubor CA .crt, nemějte obavy. Certifikát je vložen do souboru .ovpn a nepotřebujete samostatný certifikát.

Krok č. 4: Otestujte připojení OpenVPN

1 Spusťte GUI OpenVPN z nabídky Start

2 – Zkontrolujte, zda systém vyzkouší ikonu GUI OpenVPN (možná budete muset rozšířit)

Ikona systémového zásobníku OpenVPN GUI

Program OpenVPN se načte ze systémové lišty

3 – Klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu GUI zobrazíte nabídku výběru serveru

4- Vyberte server ze seznamu

Nabídka serveru GUI OpenVPN

5 – Po zobrazení výzvy zadejte své uživatelské jméno / heslo. 

Příště můžete také zvolit možnost „Uložit heslo“. Musíte to udělat jednou pro každý soubor .ovpn, který jste přidali do adresáře / config /.

Zadejte uživatelské jméno / heslo pro připojení k serveru

6- Zkontrolujte stav připojení

Jakmile se připojíte, měla by se ikona GUI v pokusu o systém zobrazit zeleně a zobrazit nově přiřazenou IP adresu VPN. Pokud všechno funguje podle očekávání, jste připraveni! Pokud máte nějaké problémy, podívejte se do níže uvedené části pro odstraňování problémů.

Zelená ikona připojení zobrazuje stav připojení

Ikona GUI by měla být zelená a měla by zobrazovat vaši novou IP adresu

Odstraňování problémů

Existuje-li některý z kroků v procesu instalace, může nastat několik společných chyb. Nebojte se, máme opravu pro každou z nich.

Nebyly nalezeny žádné čitelné profily připojení (konfigurační soubory).

Nebyly nalezeny žádné konfigurační soubory

Ve složce \ config \ OpenVPN nejsou žádné konfigurační soubory

Abyste se mohli připojit k serveru, musíte uložit informace o konfiguraci (config) do souboru .ovpn a umístit je do složky \ config \ softwaru OpenVPN. Služba VPN vám tyto soubory poskytne.

Připojení k rozhraní správy selhalo

Pokud se zobrazí tato chyba, zobrazí se další soubor v souboru protokolu. Toto najdete na \ OpenVPN \ log \

Nejčastější příčinou je to, že váš poskytovatel VPN nezahrnuje text certifikační autority CA do konfiguračních souborů OpenVPN a místo toho vyžaduje umístění samostatného souboru .crt do adresáře config. Obvykle bude tento soubor zabalen se soubory .ovpn v archivu zip. Pokud tomu tak není, obraťte se na podporu nebo zkontrolujte dokumentaci svého poskytovatele. Pak jednoduše zkopírujte soubor do složky \ config \.

Špatné přihlašovací údaje

Chybná pověření

Chybné uživatelské jméno / heslo

Pokud dojde k chybě „Chybná přihlašovací údaje“, znamená to, že jste smíchali (nebo omylem zadali) své uživatelské jméno nebo heslo. Zkontrolujte své záznamy (nebo pokud jste zapomněli heslo resetujte) a akci opakujte.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map