Jak wybrać najszybsze serwery DNS na PS4 (i przyspieszyć do 50%)

Użycie niewłaściwego serwera DNS na PS4 lub Xbox One może skrócić czas pingowania lub gorzej – w rzeczywistości obniżyć prędkość połączenia.


W rzeczywistości większość graczy korzysta z domyślnych serwerów DNS przypisanych przez usługodawcę internetowego (ISP) prawie nigdy najszybsze serwery DNS.

Ale dobrą wiadomością jest to, że Twoja konkurencja jest wolniejsza niż to konieczne, co oznacza, że ​​postępując zgodnie ze wskazówkami w tym przewodniku, możesz być w stanie szybko i trwale uzyskać prawdziwą przewagę prędkości na twoich wrogów.

Sekcje w tym artykule:

  1. Co to jest DNS i dlaczego wpływa na szybkość PS4 / Xbox (nawet jeśli uważasz, że nie powinien)
  2. Najlepsze zewnętrzne serwery DNS
  3. Jak znaleźć najszybszy serwer DNS dla Was
  4. Jak zmienić serwery DNS
    • PS4
    • Xbox

Zamiast pisać osobny przewodnik dla każdego systemu do gier, połączyliśmy je wszystkie w jeden ostateczny zasób. Możesz przejść do odpowiednich instrukcji dla preferowanej platformy do gier:

  • DNS dla PS4
  • DNS dla Xbox

Co to jest DNS i dlaczego wpływa na szybkość

Co to jest DNS

DNS oznacza „Domain Name System” i jest to w zasadzie książka telefoniczna dla Internetu. Serwery DNS informują PS4 / Xbox, gdzie serwery gier (lub strony internetowe) są fizycznie zlokalizowane w Internecie. Za każdym razem, gdy skontaktujesz się z serwerem gier, uczestnikiem gier lub witryną, będziesz używać DNS.

Co DNS ma wspólnego z szybkością?

Za każdym razem, gdy konsola PS4 / Xbox przeprowadza wyszukiwanie DNS, zajmie to pewien czas w zależności od odległości i obciążenia serwera. Ale zapytania DNS tak naprawdę się nie zdarzają że często.

Czy niewłaściwy serwer DNS może faktycznie obniżyć prędkość i czas pingowania?

Okazuje się, że tak, co potwierdzają gracze, którzy starali się przetestować i poprawić swoje ustawienia. Ale powody, dla których to działa, nie są od razu oczywiste. Oto najlepszy sposób, w jaki mogę wyjaśnić, co się dzieje:

Najlepsze bezpłatne serwery DNS

Są to te najszybsze, bezpłatne serwery DNS, z których każdy może uniknąć cenzury i zwiększyć prędkość podczas gry.

Zapoznaj się z następną sekcją, w której pokażemy, jak szybko przetestować i wybrać najszybszy DNS dla Twojej lokalizacji (optymalny serwer jest inny dla wszystkich).

Ponadto, jeśli szukasz najszybszego rozwiązania (bez testowania) z przyzwoitymi wynikami, wybierz jedno z nich Cloudflare lub GoogleDNS. Konsekwentnie zaliczają się do najszybszych.

Dostawca DNSPodstawowy DNSWtórny DNS
Cloudflare1.1.1.11.0.0.1
Comodo SecureDNS8.26.56.268.20.247.20
DNSAdvantage156.154.70.1156.154.71.1
Dyn216,146,355,35216,146,366,36
FreeDNS37.235.1.17437.235.1.177
Google8.8.8.88.8.4.4
Poziom 3209.244.0.3209.244.0.4
OpenDNS208,67.220.220208,67.222.222
OpenNIC23.94.60.240128.52.130.209
Bez cenzury DNS91.239.100.10089.233.43.71
Verisign64.6.64.664.6.65.6
Yandex77.88.8.877.88.8.1

Jak przetestować szybkość DNS

Istnieją dwa sposoby przetestowania dostępnych serwerów DNS, aby dowiedzieć się, który z nich jest najszybszy.

  1. Test automatyczny za pomocą Namebench: Użyj tego bezpłatnego oprogramowania Google utworzonego od 2010 roku, aby automatycznie (i wielokrotnie) testować wiele serwerów DNS w celu pomiaru szybkości i czasu reakcji.
  2. Test ręczny: Zmień serwery DNS jeden na PS4 lub Xbox i przetestuj je indywidualnie.

Jeśli poważnie podchodzisz do prędkości, możesz połączyć te dwie metody. Najpierw uruchom Namebench, aby uzyskać 3 najszybsze opcje, a następnie przetestuj je ręcznie w systemie do gier, aby zobaczyć, który z nich najlepiej działa w rzeczywistych warunkach.

Aby zainstalować i używać platformy nazw, postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej. Do testowania ręcznego skorzystaj z przewodnika w następnej sekcji, który nauczy Cię, jak zmieniać ustawienia DNS w preferowanym systemie do gier.

Jak znaleźć najszybszy DNS za pomocą Namebench

Namebench to mały projekt Google (nie dla zysku), który został publicznie wydany za darmo. Kod nie był aktualizowany od 2010 roku, więc jest kilka dziwactw, ale nadal działa idealnie dla naszych celów.

1. Pobierz i zainstaluj Namebench

Oto linki do pobrania ostatnich wersji Namebench na Maca i Windowsa, lub możesz odwiedzić oficjalną stronę pobierania, aby zainstalować dowolną wersję.

Wyodrębnij i uruchom instalator (Windows) lub przeciągnij .dmg do folderu aplikacji (Mac), aby zainstalować Namebench.

2. Uruchomienie testu

Aby przetestować listę możliwych serwerów DNS, po prostu skopiuj i wklej (lub wpisz) adresy IP w polu „Nameservers” w Namebench. Adresy IP powinny być oddzielone przecinkiem i spacją.

Możesz także opcjonalnie zaznaczyć pola, aby:

  1. Automatycznie przetestuj najpopularniejszych (w 2010 r.) Globalnych dostawców DNS, takich jak GoogleDNS i OpenDNS
  2. Testuj regionalne (nieglobalne) serwery DNS (trwa dłużej).

Źródło danych zapytania: Wybierz witryny / dane, które testujesz. Podoba nam się najlepszy 2000 testów Alexa.

Liczba zapytań: Ile razy każdy serwer będzie testowany (w celu zwiększenia dokładności). 50 jest dobrym miejscem do rozpoczęcia. Im wyższa liczba, tym dłużej potrwa test.

4. Niewłaściwe wyniki Namebench

Po zakończeniu testu (może to potrwać znacznie ponad godzinę w zależności od ustawień) wyniki zostaną załadowane w nowym oknie przeglądarki.

Z jakiegoś powodu w naszych wynikach ładowanych do Microsoft Explorera, mimo że nie jest to domyślna przeglądarka. Dziwactwa starego oprogramowania, jak sądzę.

Kilka krótkich uwag na temat wyników:

  • To, na czym nam zależy, to „Śr. (Ms)” kolumna
  • Zignorujesz wszystkie komentarze dotyczące „przejętego” DNS w prawej kolumnie. Jest tak, ponieważ adresy IP tych witryn zmieniły się od 2010 r. (Ostatnia aktualizacja Namebench).
  • UltraDNS nie jest darmowy. W naszym teście UltraDNS (jedno z domyślnych ustawień Namebench) miał najszybszy czas reakcji, ale nie jest to realna opcja. To nie jest bezpłatna usługa, ale jest to płatny profesjonalny serwer DNS używany przez duże firmy.
  • Serwer z najszybszym czasem reakcji niekoniecznie będzie tym, który zapewnia najszybsze prędkości gry.
Wyniki szybkości DNS Namebench (posortowane według czasu odpowiedzi).

Patrząc na nasze wyniki: w naszym teście bieżący serwer DNS systemu Windows został ustawiony na 8.8.8.8 (podstawowy) i 8.8.4.4 (dodatkowy).

Serwer o najszybszym czasie odpowiedzi to UltraDNS. Niestety ta usługa nie jest bezpłatna, więc nie jest dla nas realnym wyborem.

Wśród bezpłatnych serwerów najlepsze wyniki to:

  • 1.1.1.1 (Cloudflare)
  • 208.67.220.220 (OpenDNS)
  • 8.8.4.4. (Serwer pomocniczy GoogleDNS)

Wynik 192.168.2.1 faktycznie należy do naszego routera, co oznacza, że ​​DNS skonfigurowany na routerze przewyższa nasz obecny DNS (Google) skonfigurowany w systemie Windows. Ale Cloudflare był najszybszy ze wszystkich.

Co zrobić teraz? Weź swoje najlepsze wyniki 3-4 i ręcznie je przetestuj (opisane w następnej sekcji), aby zobaczyć, która z nich zapewnia najszybsze prędkości. Następnie skonfiguruj serwery DNS, aby były Pierwotnym i Dodatkowym adresem IP dla tej usługi.

Jak zmienić ustawienia DNS (dla każdego urządzenia)

Ta sekcja pokazuje, jak zmienić ustawienia DNS na PS4, Xbox lub bezpośrednio na routerze. Każde urządzenie ma własną sekcję poniżej.

PS4Xbox 360 / Xbox One

Aby zmienić ustawienia DNS na PS4, wykonaj następujące czynności:

  1. Przejdź do Ustawienia> Sieć> Ustaw połączenie internetowe
  2. Wybierz typ połączenia (Wi-Fi / LAN, LAN jest znacznie szybszy).
  3. Wybierać Zwyczaj Ustawiać
  4. Wybierać Automatyczny Ustawienia adresu IP
  5. Nie określaj Nazwa hosta DHCP
  6. Ustawienia DNS, wybierz podręcznik
  7. Wprowadź swój podstawowy i dodatkowy DNS, aby przetestować
  8. Automatyczny Ustawienia MTU
  9. Serwer proxy Nie używaj
  10. Następnie wybierz Przetestuj połączenie internetowe po zakończeniu instalacji

Ustawienia Xbox One już wkrótce…

Końcowe wskazówki i wynos

Nie będę kłamać, ten artykuł był WIELU pracy (i badań). Mam więc nadzieję, że to naprawdę robi różnicę, którą niektórzy z was widzą, i znaczące skrócenie czasu pingowania.

Jeśli odniosłeś sukces (a nawet cholerną porażkę), daj nam o tym znać w komentarzach poniżej.

I ostatnia rzecz, o której należy pamiętać; Ustawienia DNS powinny być tylko jednym z elementów twojego stosu prędkości w grach (i nie jest to nawet najważniejsze).

Oczywiście twoje ogólne ograniczenie prędkości połączenia to większość ważne, ale aby uzyskać absolutny maksymalny procent przydzielonej prędkości, w miarę możliwości należy również spróbować korzystać z połączenia Ethernet (nie Wi-Fi). Utrata prędkości, zakłócenia i opóźnienia z Wi-Fi są znaczne i mogę prawie zagwarantować, że wszyscy profesjonaliści nie będą bezprzewodowi.

Dziękuje za przeczytanie!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map