Anonim Torrentler için IPVanish’in Socks5 Proxy’si nasıl kullanılır (w / resimler)

Eylül 2016’da IPVanish, tüm VPN abonelikleriyle Socks5 proxy hizmetini içereceklerini açıkladı. Bu, özellikle sık sık p2p / bittorrent ağlarını kullanan IPVanish aboneleri için hoş bir haber olmalı. Socks5 protokolü torrent indirmelerini anonimleştirmek için mükemmeldir ve tüm büyük masaüstü istemcileriyle uyumludur.


IPVanish’in Socks5 sunucusu, Hollanda merkezli ultra yüksek bant genişlikli bir sunucu kümesidir ve sıfır meta veri kaydını tutar (tıpkı IPVanish’in VPN’si gibi).

Bu kılavuz, IPVanish Socks5 giriş kimlik bilgilerinizi nasıl oluşturacağınızı ve favori torrent istemcinizle nasıl kuracağınızı gösterecektir..

Başlayalım.

Socks5 Giriş / Şifre’nizi nasıl alabilirsiniz?

Güvenlik nedeniyle IPVanish, Socks5 proxy sunucusu için VPN’ye bağlanmak için kullandığınızdan farklı bir oturum açma adı / parola kullanır. Proxy kimlik bilgilerinizi almak için IPVanish hesap panelinize giriş yapmanız gerekir.

Not: VPN veya proxy hizmetlerini kullanmak için bir IPVanish abonesi olmanız gerekir. Hesabınız yoksa buradan kaydolabilirsiniz..

Adım # 1 – IPVanish Hesap Panelinizde oturum açın

IPVanish.com adresine gidin ve hesabınıza giriş yapın.

Adım # 2 – Çorap5 Ayarlarına gidin

Hesap panelinizdeki ‘Socks5 Proxy’ sekmesini tıkladığınızda aşağıdaki bilgileri görürsünüz:

 • Proxy kullanıcı adınız
 • Proxy şifreniz
 • Proxy adresi: ams.socks.ipvanish.com
IPVanish çorap5 kontrol panelindeki ayarlar

IPVanish Socks5 ayarları

Ayrıca ‘Kimlik Bilgilerini Sıfırla’ düğmesini göreceksiniz. Bu, yeni bir kullanıcı adı / şifre kombinasyonu oluşturmanıza olanak tanır. Bu genellikle gerekli değildir, ancak önceki kimlik bilgilerinizin çalınmış olabileceğini veya bir nedenden dolayı düzgün çalışmadığını düşünüyorsanız yardımcı olur.

Ayrıca hesap panelinizde bulunmayan ek bir parçaya daha ihtiyacınız vardır – proxy bağlantı noktası #…

IPVanish 1080 numaralı bağlantı noktasını kullanır.

Torrent için IPVanish’in Socks5 proxy’sini kullanma

Socks5 proxy, torrentleri anonim olarak indirmek için en popüler # 2 araçtır. VPN’in 1. sırada olması, çoğunlukla bir VPN manuel yapılandırma gerektirmediği için (proxy, torrent istemcinizdeki bazı ayarları değiştirmenizi gerektirir).

Birçok kullanıcı, maksimum güvenlik için hem VPN hem de Socks5 proxy’sini birlikte kullanmayı tercih eder. VPN >> proxy’de 2 benzersiz IP değişikliğinden faydalanırsınız. Ayrıca web tarayıcınız ve torrent istemciniz için ayrı IP’ler de alırsınız. IPvanish’in VPN ve proxy’sini aynı anda bile kullanabilirsiniz, çünkü artık her hesapta 5 eşzamanlı bağlantıya izin veriyorlar.

Herhangi bir büyük masaüstü torrent istemcisinde bir Socks5 proxy’si kullanabilirsiniz. Flud veya tTorrent ile de çalışır (Android torrent istemcileri).

Favori torrent istemciniz için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. Yazılımınız bu kılavuzda yoksa, aşağıdaki adımları Socks5 bağlantılarını destekleyen herhangi bir torrent istemcisine kolayca adapte edebilirsiniz..

uTorrent Kurulum Kılavuzu

UTorrent’i açın ve şu adrese gidin: Menü> Seçenekler> Tercihler> Bağlantı (Sekme)

Tercihler Menüsünde proxy ayarlarını değiştirmek için ‘Bağlantı’ sekmesine gidin. UTorrent sürümünüze bağlı olarak, buna çok benzer bir şey görürsünüz. Ayarlarınızı gösterilenlerle aynı yapmak istiyorsunuz, ancak kendi kullanıcı adınızı / şifrenizi girmelisiniz.

UTorrent için IPVanish Socks5 ayarları

UTorrent için IPVanish Socks5 ayarları

Yönlendiricinizde manuel bağlantı noktası yönlendirme ayarlıysanız uPnP ve NAT-PMP’yi de devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca, bir bağlantı noktasını el ile iletirseniz, uTorrent’in her zaman yönlendirdiğiniz bağlantı noktasını kullanması için each Her başlangıçta rastgele bağlantı noktasını rastgele seç’i devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Çoğu kullanıcı bu tak ve kullan seçeneklerini etkin bırakmalıdır.

‘Proxy Sunucusu’ bölümündeki altı onay kutusunun da işaretli olduğundan emin olmak önemlidir. Bu, uTorrent’in her bağlantı türü için proxy kullanmasını sağlar. YouTube’un gerçek IP adresinizi proxy bağlantısı dışındaki eşlere sızdırmasını istemezsiniz.

Şifreleme (İsteğe bağlı)

uTorrent, protokol şifrelemesini etkinleştirmenizi sağlayan yerleşik bir şifreleme işlevine sahiptir. Torrent kullanırken bir VPN’ye bağlıysanız, bu ayar ile uğraşmayın. VPN şifrelemesi çok uTorrent’in şifrelemesinden daha güçlü.

Yalnızca proxy kullanıyorsanız ve torrentlerinizin İSS’niz tarafından engellenmesi veya kısıtlanması konusunda endişeleriniz varsa, uTorrent’i yalnızca şifrelenmiş eşlere bağlanmaya zorlayabilirsiniz. Menü> Seçenekler> Tercihler> BitTorrent (sekme)

Ardından “Protokol Şifrelemesi” ayarlarını “Zorunlu” olarak değiştirebilirsiniz.

Bu, yalnızca şifreleme özellikli eşlere bağlanmanıza izin verir. Sonuç olarak, az sayıda tohumu olan torrentler için sorun olabilecek daha az akranınız olabilir, ancak genellikle sorun değildir.

Vuze Kurulum Kılavuzu

IPVanish’in Socks5 proxy’si Vuze ile harika çalışıyor. Vuze, her şeyin düzgün olduğundan emin olmak için yerleşik bir Proxy test aracına bile sahiptir. Ayrıca, her torrent kullanırken mevcut proxy bağlantı durumunuzu gösteren bir SOCKS göstergesi var.

Bir not: Vuze, proxy üzerinden gelen bağlantıları kabul etmez, bu nedenle genellikle proxy kullanırken gelen bağlantı olmadığını gösteren bir ‘NAT Hatası’ olur. Endişelenme, yine de iyi indirebilmelisin.

SOCKS Proxy Ayarları

Vuze’nun proxy ayarlarına erişmek için gelişmiş kullanıcı modunda olmanız gerekir. Adresine git Menü> Araçlar> Seçenekler> Mod kullanıcı yeterliliğini “Gelişmiş” olarak değiştirmek için.

Proxy ayarlarına erişmek için şu adrese gidin: Menü> Araçlar> Seçenekler> Bağlantı> Proxy

Ayarlarınızı aşağıdakilerle eşleşecek şekilde değiştirin ve uygun olduğunda kendi kimlik bilgilerinizi girin. Onay kutularının yanı sıra, ihtiyacınız olan ayarlar şunlardır:

 • Host: ams.socks.ipvanish.com
 • Liman: 1080
 • Kullanıcı adı: Kontrol panelinden oluşturulan kullanıcı adınız
 • Parola: Kontrol panelinden oluşturulan şifreniz
Vuze'deki IPVanish Socks5 proxy ayarları

Vuze’de Socks5 Proxy Ayarları

Ek bir güvenlik adımı olarak, Vuze’deki bir proxy tarafından desteklenmeyen tüm bağlantıları devre dışı bırakmalısınız. Bunu yapmak için şu adrese gidin:

Menü> Araçlar> Seçenekler> Bağlantı

Ardından, “Eşden Kaynaklar” üst kutusu hariç, “Eş Kaynakları” bölümündeki her kutunun işaretini kaldırın.

Bu, DHT veya diğer eş değişim mekanizmaları aracılığıyla gerçek IP adresinizi eşlere yanlışlıkla sızdırmamanızı sağlar. Tamamlandığında, ayarlarınız şöyle olmalıdır:

Vuze Akran Kaynakları

A Bir İzleyiciden ’dışındaki tüm eş kaynaklarını devre dışı bırak

IPVanish Proxy SSS

İşte torrent kullanırken IPVanish’in yeni proxy hizmetini kullanma hakkında sık sorulan bazı sorular. Başka sorularınız varsa, lütfen onlara yorumlarda sorun, biz de bunları yanıtlamak için elimizden geleni yapacağız..

Torrent sunucular için proxy VPN’den daha iyidir?

Bu cevap kişisel tercihlerinize bağlıdır. Proxy genellikle bir VPN’den daha hızlıdır, ancak güçlü bir şifrelemeye sahip değildir. ISS’nizin indirmelerinizi izlemesi konusunda kısıtlanıyorsanız veya endişeleniyorsanız, VPN’yi seçmekten daha iyi olursunuz.

Sadece torrent IP adresinizi anonim tutmak istiyorsanız ve daha yüksek hızları tercih ediyorsanız, sadece proxy iyi olmalıdır. Maksimum gizlilik için her ikisini de aynı anda kullanabilirsiniz.

Proxy Şifreleme kullanıyor mu??

HAYIR. Socks5 proxy’leri şifrelenmez. Torrent istemcinizde muhtemelen yerleşik bir şifreleme seçeneği vardır, ancak bu, hafif bir şifrelemedir (VPN kadar güçlü değildir) ve daha düşük hızlara neden olabilir, çünkü şifrelenmiş etkin olmayan akranlara bağlanamazsınız.

Bir Socks5 proxy torrentlerimi anonim hale getirecek mi??

% 100 anonimlik garanti edebilecek hiçbir araç yoktur. IPVanish’in Socks proxy’si torrent IP adresinizi değiştirir (tüm torrent eşleri tarafından görülebilir) ve tüm torrentlerinizi proxy tünelinden yönlendirir. Bu, özellikle IPVanish’in sıfır günlük politikası olduğu için 3. tarafların torrentlerinizi takip etmesini çok daha zorlaştıracaktır.

Proxy çalışmıyor, ne yapmalıyım?

Proxy’nin çalışmamasının genellikle 2 nedeni vardır:

 1. Yanlış ayarladın
 2. ISS’niz veya güvenlik duvarınız 1080 numaralı bağlantı noktasını engelliyor

Her sorunu nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Yanlış Kurulum: Bu makalede gösterdiğimiz ayarlarla eşleştiğinden emin olmak için ayarlarınızı üç kez kontrol edin. En yaygın hata, kişilerin IPVanish hesap panelinizde bir kullanıcı adı / şifre kombinasyonu oluşturmanız gereken adımı atlamasıdır. Yalnızca VPN giriş ayrıntılarınızı kullanamazsınız.

Bağlantı Noktası 1080 Engellendi: Bazı ISS’lerin blok bağlantı noktası 1080. Comcast ünlü bir örnektir. Tüm ayarlarınızın doğru olduğunu biliyor ve yine de bağlanamıyorsanız, sorun bu olabilir. Test etmenin iyi bir yolu, vuzeyi açmadan önce VPN’nizi etkinleştirmektir. Proxy VPN etkinken çalışıyorsa, bağlantı noktası engelleme muhtemelen sorun olabilir. Hala çalışmıyorsa, muhtemelen bir yerde yanlış kurulum ayarlarınız var.

Sorun yaşarsanız IPVanish teknik desteğinden her zaman yardım isteyebilirsiniz. Unutmayın, VPN’leri tek başına harika bir torrent anonimleştirme aracıdır. Seni hissetmiyorum Sahip olmak vekil kullanmak. Ek gizlilik için güzel bir seçenektir, ancak kesinlikle gerekli değildir .

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map