VPN rokasgrāmata: likumība, jurisdikcijas un interneta cenzūra

Vai VPN ir likumīgi?


Gandrīz katrs interneta lietotājs vismaz vienu reizi ir uzdevis šo jautājumu: ” Vai VPN ir likumīgi? ”

Esmu saņēmis tonnas vēstuļu no lasītājiem, kurās tiek jautāts par to, tāpēc es nolēmu publicēt šo galīgo rokasgrāmatu, lai jūs zināt visu, kas jums jāzina par VPN likumību, jurisdikcijām un interneta cenzūru dažādās valstīs.

Šodienas ceļvedī jūs uzzināsit par:

 • VPN likumība pa valstīm,
 • jurisdikcijas īpatnības,
 • valstis, kurās interneta cenzūra ir tik smaga, ka VPN nav tikai ieteicams, bet nepieciešams ikvienam, kurš tur uzturas.

Sāksim darbu.


VPN: kādās valstīs tas ir aizliegts?

Šajā nodaļā es jums pastāstīšu, ko valdības ir aizliegušas VPN pilnībā vai daļēji.

Lielākajai daļai no tām ir dažas kopīgas lietas: ilgstošs, gandrīz (un dažos gadījumos burtiski) monarhisks valdnieks, spēcīga, reliģiska vai politiska ideoloģija, kuru virza valdība, valdošās elites vēlme gleznot pārējā pasaule pilsoņu acīs ir melna, telekomunikāciju pakalpojumi pieder valstij…

Bet pats galvenais centieni monopolizēt visu informāciju, gan dodoties iekšā, gan izejot no valsts.

Kā redzat, VPN, protams, ir spieķi šādu centienu ratos, jo tie ļauj iedzīvotājiem piekļūt informācijai, kuru vara uzskata par atšķirīgu.

Turklāt ar VPN palīdzību pilsoņi var pārvadāt informāciju ārpus valdības uzstādītā kupola vai pat plānot un koordinēt protestus.

Par laimi, šie saraksti nav pārāk gari. Tomēr es lūdzu jums atcerēties, ka tendences un prognozes attiecībā uz tiešsaistes privātumu nav pārāk spilgtas arī pārējā pasaulē..


5 valstis, kurās VPN ir pilnībā aizliegti

Daži režīmi vienkārši nezina vārdu “mērenība” un labprāt sāk aizliegt lietas, kas viņiem nepatīk tieši. Pašlaik pasaulē ir piecas šādas valstis, un jūs grasāties uzzināt, kāpēc tās aizliedz VPN. Daži no iemesliem var jūs šokēt.


Baltkrievijas valsts karogs1. Baltkrievija

Tāpat kā vairākas citas Padomju Savienības paliekas, Baltkrievijas Republika rīkojas pēc savas priekšgājējas vārda brīvības ziņā.

Skaits vietnes ir bloķētas aizbildinoties ar iedzīvotāju pasargāšanu no “kaitīga satura”, un visiem, kas vēlas komentēt Baltkrievijas forumus un ziņu vietnes, ir jāapstiprina sava identitāte, izmantojot mobilā tālruņa numuru, jo, lai iegādātos SIM karti, ir nepieciešams uzrādīt jūsu ID.
Komentēšanai Baltkrievijā ir nepieciešams IDTā Baltkrievijā darbojas reģistrēšanās

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko 2016. gadā parakstīja dekrētu par elektronisko komunikāciju ziņojumu pārsūtīšanas procedūras racionalizēšanu [avots krievu valodā], ar kuru aizliedz izmantot jebkādus tehniskus vai programmatūras balstītus līdzekļus, kas maina lietotāja identifikācijas datus.

Šis dekrēts faktiski aizliedz VPN, starpnieku un Tor izmantošanu Baltkrievijā, kā arī ļauj interneta pakalpojumu sniedzējiem novērst šādu izmantošanu, samazinot lietotājam internetu..


Irākas valsts karogs2. Irāka

Irākas Republikas Komunikācijas ministrija 2014. gadā ir aizliegusi štata virtuālos privātos tīklus kā daļu no pret-ISIS stratēģijas. Šie centieni ietvēra arī interneta piekļuves izslēgšana – piecos rajonos, kurus okupēja teroristi, kā arī piekļuves bloķēšana vietnēm WhatsApp, Facebook un citiem sociālajiem saziņas līdzekļiem visā valstī.

Dokuments, kas Irākā aizliedz sociālo plašsaziņas līdzekļu izmantošanu

Irākas SM dokuments, kas aizliedz sociālo mediju izmantošanu (kā ziņo The Register)

Tas tika darīts, lai neļautu teroristiem savervēt vairāk locekļu viņu rindās, izmantojot internetu.

Neskatoties uz to, ka šīs teritorijas kopš ISIL ir atprasītas un tagad atrodas Irākas kontrolē, VPN ierobežojumi joprojām ir spēkā. Lai gan ir saprotams, ka valstij, kuru tik ilgi sagrauj kari un nemieri, ir nedaudz stingrāki noteikumi, tomēr fakts joprojām ir spēkā: Irākā ir aizliegti VPN.


Ziemeļkorejas valsts karogs3. Ziemeļkoreja

Ziemeļkoreja ir īpašs gadījums: vidusmēra pilsonim VPN ir ne tikai aizliegti, bet arī neiespējami.

Kāpēc, jūs varat jautāt?

Nu tāpēc, ka gandrīz nevienam no viņiem nav piekļuves internetam. Es domāju īsts Internets. Visā valstī ir tikai 1024 IP adreses. Pārējiem iedzīvotājiem jāizmanto sauktais iekštīkls Kwangmyong.

Ja tomēr plānojat apmeklēt, ir labas ziņas: ārvalstu tūristiem ir atļauts piekļūt internetam kamēr Ziemeļkorejā. Bet ne viss ir tik lieliski, jo 2016. gadā tika bloķēti Facebook, Twitter un YouTube, kā arī Dienvidkorejas vietnes (tās visas!). Pārāk slikti Arī VPN ir aizliegti.


Turkmenistānas valsts karogs4. Turkmenistāna

Vēl viena bijušā PSRS republika, Turkmenistāna, tāpat kā Baltkrievija, aizliedz virtuālo privāto tīklu izmantošanu. Šeit ir mazliet sudraba krāsas oderes (lai gan es sasniedzu): valstij, kas ir aizliegusi bibliotēkas un melnas automašīnas, šī faktiski ir jēga.

VPN ir aizliegti, lai liegtu cilvēkiem piekļūt tādu sociālo mediju vietnēm kā Facebook, Twitter un YouTube. Jā, tajā ir loģika, kaut arī tumšā loģika.

Vienīgais ISP Turkmenistānā ir valsts īpašums Türkmentelekom, kas valdībai ievērojami atvieglo aizlieguma izpildi. Saskaņā ar Turkmenistānas Pilsoniskās solidaritātes grupas sniegto informāciju VPN un pilnvaroto personu izmantošana ir aizliegta, un personām, kas nozvejotas, izmantojot tās, var tikt uzlikts naudas sods vai Nacionālās drošības ministrijas brīdinājums..


Ugandas valsts karogs5. Uganda

Uganda ir vienīgā Āfrikas valsts šajā sarakstā – lai gan cenzūra var sagādāt problēmas dažām kontinenta valstīm, tikai šī aizliedz VPN. Ugandā, salīdzinot ar iepriekšminētajām valstīm, ir interesanti, ka tās noteiktie ierobežojumi ir ne tik daudz, lai nomierinātu disidenti, bet gan izspiest no iedzīvotājiem vairāk naudas.

Pērn Yoweri Museveni, kurš ir prezidents vairāk nekā trīsdesmit gadus, lika Parlamentam aplikt ar nodokli tā saukto Over The Top pakalpojumi, kas ietver sociālos tīklus.

OTT nodokli paskaidroja MTN Uganda

MTN Uganda publiskais paziņojums par OTT nodokli

Lielākajai daļai ugandiešu ir ievērojama ikdienas summa 200 Ugandas šiliņu (~ 0,05 USD) par kaut ko tikpat vienkāršu kā Facebook lietošana..

Ugandas kurss pret ASV dolāru

Ugandas kurss pret ASV dolāru

Saprotams, ka ugandieši sāka izmantot VPN, lai izvairītos no nodokļu maksāšanas. Saprotams arī tas, ka valdībai tas kaut kā nepatika. Tas, kas sekoja, bija VPN aizliegums.


7 valstis, kurās VPN izmantošana ir daļēji ierobežota

Valstīm, kas iekļautas šajā sarakstā, lietas nav tik sliktas kā tām, kas minētas iepriekš. Tehniski jūs varat izmantot VPN, atrodoties šajos štatos likumīgi …, bet tas nenozīmē, ka jūs to varat darīt pilnīgi brīvi. Iemesls tam ir ierobežojumi, kas bieži vien ir pretrunā ar pašu VPN lietošanas mērķi.


1. Ķīna

Ķīna ir slavena ar savu interneta cenzūru, kuras mērķis ir neļaut cilvēkiem izpētīt vai apspriest noteiktas Ķīnas vēstures daļas (piemēram, piemēram, Tiananmen laukuma protestus) un kritizēt valdošo partiju.

Lielais ugunsmūris ir tas, kas traucē Ķīnas pilsoņiem piekļūt dažiem ārvalstu plašsaziņas līdzekļiem. Daži VPN, piemēram, ExpressVPN, tomēr to spēj apiet.

Tāpēc 2018. gadā Rūpniecības un informācijas tehnoloģiju ministrija veica pasākumus, lai aizliegtu VPN. Tomēr jāatzīmē, ka aizliegums attiecas tikai uz tiem VPN, kuriem nav Ķīnas valdības licences.


Irānas valsts karogs2. Irāna

Stāvoklis Irānā ir diezgan līdzīgs kā Ķīnā. Cenzēt internetu un neļaut protesta kustībām veidot un organizēt Irānas valdību bloķē vietnes, kuras tā uzskata par “islāmticīgām”.

Un tāpat kā Ķīna to prasa arī VPN pakalpojumu sniedzējiem reģistrēties Irānas telekomunikāciju uzņēmumā, lai viņiem ļautu darboties štatā. Acīmredzot, tāpat kā ar visām valstīm šajā sarakstā, tas nozīmē VPN sniedzējam ir jāievēro valsts prasības, kas var novest pie tā, ka attiecīgais VPN nespēj apiet vietnes vai pat aktīvi spiegot tās lietotājiem.


Omānas valsts karogs3. Omāna

Omānu varētu izvietot kaut kur starp abiem sarakstiem, jo ​​tas aizliedz VPN pakalpojumus privātpersonām, bet ne uzņēmumiem. Iemesls tam ir fakts, ka Omānas pilsoņi galvenokārt izmanto VPN balss pārraidei ar interneta protokola pakalpojumiem, tādējādi kropļojot telekomunikāciju regulēšanas iestādes peļņu.

Turklāt uzņēmumiem tas ir jādara pieteikties uz atļauju izmantot VPN ar to pašu Telekomunikāciju regulēšanas iestādi, kas var atteikties, nenorādot iemeslus.


Krievijas valsts karogs4. Krievija

Iepriekšējā sarakstā esam redzējuši divas no bijušajām Krievijas satelītvalstīm – Baltkrieviju un Turkmenistānu. Un, lai arī ne tik strikti VPN kā šie divi, Krievija tomēr izmanto ierobežojuma veidus.

Šajā gadā Krievijas Roskomnadzor (Federālais sakaru, informācijas tehnoloģiju un plašsaziņas līdzekļu uzraudzības dienests) brīdināja 10 VPN pakalpojumus (piemēram, NordVPN, Hola VPN, ExpressVPN uc) piekrist tā nosacījumiem. Proti, tie ietvēra tādu likumu bloķēšanas akceptēšanu, kas Krievijā ir bloķēti ar likumu.

Lielākā daļa pakalpojumu sniedzēju atteicās ievērot draudus, kas tagad noved pie tā, ka viņi tiek vai nu bloķēti Krievijā, vai arī viņiem jāslēdz savi Krievijas serveri.


Turcijas valsts karogs5. Turcija

2016. gadā Turcija uzlika a sociālo mediju aizliegums, jūs zināt, parastais komplekts: YouTube, Twitter, Facebook, kā arī visa Wikipedia. Vienlaicīgi Turcijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju pārvalde, vai BTK, aizliedza vairākus VPN pakalpojumus valstī.

Tā kā tas neaizliedz visus VPN, es nevaru iekļaut Turciju pirmajā sarakstā. Tomēr tas nekādā ziņā nenozīmē, ka tā ir valsts bez interneta. Patiesībā tas ir pilnīgi pretējs: cenzūra vienmērīgi pieaug saskaņā ar Recep Erdogan režīmu tur.


AAE valsts karogs6. AAE

AAE, Daļēji ir aizliegti VPN arī. Tos nevar izmantot, lai veiktu “zvanus, kas citādi nebūtu atļauti” un piekļūtu citam ierobežotam saturam. Nozieguma izdarīšana (vai novēršana tā izmeklēšanai) ar VPN palīdzību ir noziedzīgs nodarījums.

VPN izmanto gandrīz puse interneta lietotāju Apvienotajos Arābu Emirātos. Saskaņā ar aptauju, vairums no viņiem to nepārstāj darīt, neskatoties uz iespējamām juridiskām problēmām.


Venecuēlas valsts karogs7. Venecuēla

Lai gan virtuālie privātie tīkli Venecuēlā pagaidām nav aizliegti, 2018. gadā tas aizliedza Toru. Varbūt tas pilnībā neatbilst mūsu sarakstam, bet tas noteikti iet šādā virzienā.

Saskaņā ar komentāriem šajā tīmekļa vietnē arī tādi pilnvarotie kā Opera VPN pēc aizlieguma darbības pārtraukuši darbību Venecuēlā.


Labākās un sliktākās jurisdikcijas VPN

Sliktākās VPN jurisdikcijas

Tātad, mēs esam tikuši galā ar valstīm, kas pilnībā vai daļēji bloķē VPN. Bet diez vai tas tā ir.

Dažas valstis atļauj izmantot šādu programmatūru, bet to tiesību akti padara to nedrošu.

Ko es domāju?

Uzziniet šajā nodaļā!


Kādas ir VPN draudzīgākās jurisdikcijas?

Bet vispirms mēs īsi atkāpsimies no šausmīgajiem aizliegumiem, cenzūras un uzraudzības. Šeit mēs apskatīsim tiešsaistes likumu gaišāko pusi un runāsim par dažiem no tiem valstis, kuras ir ļoti patīkamas VPN un to lietotājiem.


1. Kipra

Kipra vai vismaz tās grieķu daļa ir pazīstama kā valsts ar viena no vismazāk uzmācīgajām valdībām. Šis fakts vien padara to par iecienītu ārzonu galamērķi.

Turklāt nav zināmi gadījumi, kad Kiprā notiktu interneta cenzūra. Tas nav brīnums VPN ir pilnībā likumīgi izmantot arī tur.


Dānijas valsts karogs2. Dānija

Dānija ir viena no brīvākajām valstīm (pēc Freedom House domām), protams, tajā nav ne interneta cenzūras, ne arī tiesību aktu, kas aizliedz izmantot VPN.


Rumānijas valsts karogs3. Rumānija

Runājot par Rumāniju, tai praktiski nav tiešsaistes noteikumu. Šeit VPN ir pilnīgi likumīgi.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka šajās valstīs esošie VPN pakalpojumu sniedzēji, lai arī tie nav 100% uzticami, visticamāk, būs drošāk izmantot pakalpojumus, nekā tie, kas norādīti nākamajā sadaļā. Tāpēc akli uzticēties viņiem varētu nebūt labākā ideja, taču viņu atrašanās vieta noteikti ir plus.


Valstis, no kurām jums vajadzētu izvairīties, izvēloties VPN

daudznacionāls uzraudzības nolīgums

Neskatoties uz to, ka neaizliedz VPN un starpniekserverus (un bieži vien pārāk necenzē internetu), šādām valstīm vajadzētu būt sarkans karogs jums, izvēloties VPN sniedzēju.

Tas ir tāpēc, ka viņi ir uzticīgi piecas acis, a daudznacionāls uzraudzības nolīgums.

Ko nozīmē viņu dalība tajā vienas valsts uzraudzības tīkli var izspiegot citas valsts pilsoņus un dalīties ar atklājumiem ar attiecīgās valsts valdības aģentūrām.

Kā darbojas piecas acis

Tas darbojas kā Piecu acu līgums

Es atzinīgi vērtētu shēmu, ja ne par to, ka tā tieši apdraud konstitucionālās tiesības un brīvības.

Turklāt daudzos no šiem štatiem, piemēram, ASV, ir tiesību akti, kas atvieglo lietotāju datu apmaiņu starp telekomunikāciju aģentūrām un valdību. Ja VPN pakalpojumu sniedzējs atrodas šādā valstī, iespējams, ka tā klientu privātie dati nav droši.

To zināmā mērā var kompensēt, ja pakalpojumu sniedzējs neglabā lietotāju žurnālus, taču tas joprojām nav pilnīgs, jo maksājuma informāciju joprojām var saglabāt.

Šeit ir to valstu saraksts, kuras ietilpst piecās acīs:

 • ASV;
 • UK;
 • Austrālija;
 • Kanāda;
 • Jaunzēlande.

Jums arī jāpatur prātā, ka, neskatoties uz to, ko mēs par to teicām pēdējā sadaļā, Dānija (kopā ar Francijā, Nīderlandē, Norvēģijā, Beļģijā, Itālijā, Vācijā, Spānijā un Zviedrijā) ir daļa no lielāka Četrpadsmit acis koalīcija.


Ir VPN – ceļos: Kā nebaidīties no interneta cenzūras

Kā nebaidīties no interneta cenzūras

Ja VPN lietošana attiecīgajā valstī nav aizliegta, tā ir valsts, kurā valdība neierobežo savu pilsoņu aktivitātes tiešsaistē.

Diemžēl tā nav taisnība.

Pat ja VPN izmantošana ir likumīga, štatā joprojām var būt briesmas brīvajam tīmeklim. Es runāju par interneta cenzūru.

Nekļūdieties, visas valstis, kuras mēs apskatījām iepriekšējās nodaļās, noteikti izmanto smagu cenzūru tiešsaistē. Daži, piemēram, Ķīna ar savu Lielisks ugunsmūris un Ziemeļkoreja ar Kwangmyong, šajā ziņā ir leģendāri, taču viņi nav vienīgie.

Šajā sadaļā es jums parādīšu dažus no sliktākā cenzora štatos pasaulē.

Neaizmirstiet iegūt VPN personālajam datoram, ja dodaties uz šīm valstīm, jo ​​tas ir vienīgais veids, kā propagandas vietā saņemt reālas ziņas..


Kubas valsts karogs1. Kuba

Kubas valdība cenzē internetu līdz atslēgvārdu filtrēšana, IP bloķēšana un citas metodes. Tomēr tas ir viegli, jo interneta izplatība Kubā ir ļoti zema. Nepatīkami zems savienojuma ātrums, jo iekštīkls ir vienīgais tīmeklis, kuram var piekļūt vairums kubiešu, mājas piekļuves punktu trūkums – tas viss un vēl vairāk padara Kubu par galamērķi jūs nevēlaties apmeklēt bez VPN.


Etiopijas valsts karogs2. Etiopija

Etiopijas valdība bloķē un filtrē saturu, kas ir pretstatā tās pašreizējai politikai. Skype ir aizliegts arī palīdzēt vietējiem telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem. Kopā Tīkla izslēgšana nav nekas neparasts, lai arī diezgan traģikomiski dažreiz viņiem ir šķietami labdabīgi nodomi. Tāda bija šī gada izslēgšana, kuras mērķis bija novērst krāpšanos eksāmenos.


Sudānas valsts karogs3. Sudāna

Saskaņā ar OpenNet iniciatīvu Sudāna to brīvi atzīst interneta satura filtrēšana pilsoņiem. Viņu e-pastus lasa arī Nacionālie izlūkošanas un drošības dienesti. Žurnālisti bieži tiek arestēti par tādu tēmu atspoguļošanu, kas rada valdībai negatīvu ieskatu. Lai šādi gadījumi šķistu likumīgi, amatpersonas apgalvo, ka stāsti un ziņojumi, kas viņus kritizē, ir apmelojumi. Kopumā Sudāna ir vēl viena valsts, kurā uzturēties ir nepieciešams VPN pakalpojums.


Gambijas valsts karogs4. Gambija

Nešķiet, ka Gambijas valdība spiegotu savus pilsoņus, bet tā tomēr dara bloķēt opozīcijas vietnes. Neatkarīgu tiešsaistes laikrakstu darbība ir pārtraukta, un to abonentu un informatoru personas dati ir publiskoti. Turklāt policisti savulaik policistiem deva rīkojumu informantiem apgriezties vai tikt arestētiem.


Tunisijas valsts karogs5. Tunisija

Lai gan kopš 2011. gada Tunisijas revolūcijas situācija ar interneta cenzūru ir uzlabojusies, daži ierobežojumi joprojām ir spēkā, piemēram, noteiktu Facebook lapu bloķēšana kas nepiekrīt valdības politikai.


Bahreinas valsts karogs6. Bahreina

Bahreinā ir viens no augstākajiem interneta izplatības rādītājiem Tuvajos Austrumos, kas ir viens no iemesliem, kādēļ tās valdība ir veikusi pasākumus, lai neļautu pilsoņiem skatīties saturu, kas to kritizē. Bahreina Preses un publikāciju likums nosaka vietnes bloķēšanas pamatus, un galvenais politiskais opozīcija tam ir galvenais iemesls. Turklāt, visām vietnēm ir jāpiesakās licencei Informācijas ministrijā.


Saūda Arābijas valsts karogs7. Saūda Arābija

Saūda Arābija filtrē visu starptautisko interneta trafiku kas ierodas uz un no tās robežām. Tas galvenokārt tiek darīts, lai cenzētu pornogrāfiskas vietnes, kā arī vietnes, kurām ir sakars ar azartspēlēm vai alkoholu, jo tās visas ir pretrunā ar islāma likumiem. Reliģijai ir milzīga loma Saūda Arābijas interneta cenzūrā, jo tiek bloķētas arī vietnes, kas ir saistītas ar šiiešu doktrīnu, kā arī vietnes, kuras tiek uzskatītas par “pagānu” vai “okultām”.


Sīrijas valsts karogs8. Sīrija

Sīrija daudzus gadus ir bijusi iesaistīta ilgā pilsoņu karā, kā arī karā pret ISIL. Protams, tas ir atstājis savas pēdas valsts tiešsaistes brīvībā. Daudzus interneta darbības pārtraukumus izraisīja valdības vēlme neļaut opozīcijai organizēties ar sociālo mediju un interneta palīdzību, kā tas bija noticis Ēģiptē un Tunisijā.

Turklāt Sīrijas valdība izmanto tā saukto Sīrijas interneta armiju veikt kiberuzbrukumus ienaidnieku vietnēs un serveros.


Uzbekistānas valsts karogs9. Uzbekistāna

Saskaņā ar Freedom House 2018 ziņojumu par Uzbekistānu, visa starptautiskā satiksme notiek caur vienu mezglu kas pieder valstij piederošajam ISP Uztelecom. Šo trafiku vēlāk pārdod privātiem interneta pakalpojumu sniedzējiem, kuriem ir aizliegts apiet šo ierobežojumu un patstāvīgi izveidot savienojumu ar pārējo pasauli. Tāpat kā Etiopija, Uzbekistāna īslaicīgi izslēdz piekļuvi internetam, lai pārliecinātos, ka eksāmenos neviens nemāk krāpties.


Vjetnamas valsts karogs10. Vjetnama

Vjetnamu pārvalda komunistiskā partija, un tās parasti kritiku neuztver labi. Vjetnama nav izņēmums: tā bieži piedalās bloķēt un manipulēt ar disidentiskiem emuāru autoriem un pat ieslodzīt tos. Tai ir arī izdevies piespiest Facebook un Google noņemt saturu un kontu bloķēšana ka valdība to atzina par nepieņemamu.


Mjanmas valsts karogs11. Mjanma

Interneta cenzūra Mjanmā ir palielinājusies valdības vēlmes dēļ slēpt informāciju par rohingu minoritātes genocīdu valstī. Žurnālisti, kas stāsta par šo tēmu, var tikt arestēti. Tiešsaistes saturs netiek bloķēts Mjanmā, bet vietnēm, kurās tiek mitināts anti-valdības saturs, tiek izdarīts spiediens to noņemt.


Taizemes valsts karogs12. Taizeme

Taizeme bloķē vietnes pēc IP un URL. Formāli to dara ISP, bet patiesībā – Komunikāciju un informācijas tehnoloģiju ministrija atrodas aiz visiem blokiem. Iemesli, kuru dēļ Taizemē var tikt aizliegta vietne, ir politiski komentāri, lèse majesté (jebkura karaliskās dinastijas locekļa apmelošana) un pornogrāfisks saturs. Pēdējos gados lèse majesté tika izdarīts ne tikai par noziedzīgu nodarījumu, bet arī par tādu, kam nepieciešama Militārā tiesa. Tas nozīmē, ka apsūdzētajā nevar būt viņu pārstāvošu advokātu, un sodi ir bargāki.

Kā tu redzi, Interneta cenzūra patiešām ir ļoti reāla problēma lielām mūsdienu pasaules daļām. Neatkarīgi no tā, vai jūs dzīvojat valstī, kas iekļauta iepriekš minētajā sarakstā, vai apmeklējat to, jums vajadzētu aizsargāt savu privātumu un iegūt piekļuvi uzticamiem ziņu avotiem, izmantojot VPN pakalpojumu. Neaizmirstiet, ka varat iegūt VPN mobilajai ierīcei, kā arī datoram.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map