Kas VPN kasutab andmeid? Kas see aitab piiristatud andmeplaanidest mööda pääseda?

Kas VPN saab blokeeritud andmepakette avada?


Üks populaarsemaid küsimusi, mida selle saidi ja meie youtube’i kanali kommentaaride sektsioonis saame, on:

Kas VPN-i arvestatakse teie andmepiirist maha? Kas saate VPN-i abil kvootide ümber pääseda??

Andmekasutus on VPN-tehnoloogia osas üks kõige valesti mõistetavaid mõisteid. Niisiis on selle artikli eesmärk selgitada välja tavalised väärarusaamad ja vastata kõige sagedasematele küsimustele VPN-i andmete kasutamise kohta.

Kuid neile, kes soovite kiiret ja lihtsat vastust …

Lühike vastus: Teie VPN-i arvestatakse VPN-iga. Enne VPN-serverisse jõudmist peavad kõik andmed voolama läbi teie ISP / mobiiliteenuse pakkuja serverite. Ehkki andmed on krüptitud, kasutab see ikkagi ribalaiust. Sisse mõned Sel juhul võib VPN aidata teil konkreetsetest korkidest või drosselitest mööda pääseda, kuid mitte alati.

Nüüd neile, kellele meeldib täpsem selgitus, sukeldugem sisse!

Artikli jaotised:

 1. Kuidas VPN töötab (lihtne selgitus)
 2. Kas VPN kasutab andmeid?
 3. Kas VPN-i kasutamisel kasutatakse rohkem andmeid kui VPN-i?
 4. Millised VPN-i protokollid kasutavad kõige vähem andmeid?
 5. Kas VPN saab andmepiiridest mööda minna??
 6. Kas VPN võib kiirendada voogesitust või allalaadimist?
 7. Kokkuvõte / järeldus

Kuidas VPN töötab?

VPN on põhimõtteliselt kahesse arvutisse installitud kooditükk. Teie arvuti (klient) ja VPN-server (server). See krüpteerib kõik kaks lõpp-punkti (klient ja server) edastatud andmed. Seejärel saadab / võtab VPN-server teie nimel vastu andmeid, tõmmates veebisaite, videoid ja faile teie eest mujalt veebist. Seejärel krüpteerib ta need andmed ja saadab need teile tagasi.

Lisateavet leiate sellest Gizmodo VPN-ide sissejuhatusest.

Kas VPN-i kasutamise andmeid arvestatakse andmete korkidega?

Jah. Isegi kui teie lairiba- või mobiilse Interneti-teenuse pakkuja (ISP) ei halda VPN-serverit, peavad VPN-serverisse jõudmiseks kõik andmed ikkagi voolama Interneti kaudu. Teie Interneti-teenuse pakkuja on teie Interneti-värav. Seega läbivad kõik VPN-i andmed kõigepealt nende serverid.

Teie Interneti-teenuse pakkuja ei saa teie VPN-liiklust lugeda (kuna see kasutab tõesti tugevat krüptimist), kuid siiski saavad nad arvutada edastatavate andmete suuruse. Nii et kui teil on nutitelefoni plaanis 2 GB suurune kuupõhine andmekogu, arvestatakse VPN-i liiklust selle korgi sisse (kui te ei ühenda avalikku wifi-d).

Kas kasutab VPN-i Lisa andmed?

Jah. VPN-i kasutamine suurendab teie andmekasutust tegelikult väikese protsendi võrra (umbes 5-15%). Selle põhjuseks on VPN-i edastatud andmete kaitsmiseks kasutatav krüptimine. Krüptimine krüpteerib andmed nii, et ainult teie arvuti ja VPN-server saavad neid lugeda.

Kui fail või andmeosa on krüptitud, võtab see veidi rohkem ruumi kui krüptimata fail

Seda nimetatakse krüptimine pea kohal.

Millised VPN-protokollid kasutavad kõige vähem andmeid?

VPN-protokolle on mitu erinevat, neist populaarsemad: OpenVPN, L2TP ja PPTP. Enamik VPN-i pakkujaid toetab mitut protokolli, nii et tavaliselt saate valida oma vajadustele parima.

Üldiselt suurendab tugevam krüptimine ka üldist krüptimist. See tähendab, et tugevamat krüptimist kasutav VPN-protokoll kasutab sama faili jaoks rohkem andmeid kui nõrgem krüptimine. See mõjutab ka VPN-i kiirust.

Iga VPN-protokoll kasutab ka erinevat krüpteerimisalgoritmi, millel on kerge üldkulude mõju.

Andmekasutuse järgi sorteeritud VPN-protokollid (kõige vähem)

 1. PPTP (128-bitine)
 2. L2TP / IPsec (128-bitine)
 3. OpenVPN (128-bitine)
 4. Salajane / hävinud OpenVPN (128-bitine)
 5. L2TP / IPsec (256-bitine)
 6. OpenVPN (256-bitine)
 7. Salajane / hävinud OpenVPN (128-bitine)

VPN-õhuliini osakaal on tavaliselt 10-20% andmepaketi kogumahust, seega võib PPTP olla selle vahemiku madalamale osale lähemal, samas kui 256-bitine OpenVPN võib olla ülaosas. PPTP ja OpenVPN (128-bitine) on üldkulude osas üsna lähedal, nii et enamik kasutajaid peaks valima OpenVPN, kuna see on PPTPTP-ga turvalisem.

Muud allikad: VPN-i andmekasutus (Quora)

Kas VPN saab ümber piiratud andmekvoote??

Seega on teil piiratud andmepakett (kas lairiba- või mobiilne) ja soovite kasutada rohkem tasuta andmeid, kui teie plaan võimaldab.

Kas VPN aitab??

Tavaliselt mitte, kuid see sõltub pakkujast ja tingimustest.

Mis on andmekvoodid?

Enamik USA-s ja välismaal asuvaid mobiilsideteenuse pakkujaid seab teie kuupõhise limiidi kas kõvasti või pehmendatult.

Raske: Pärast ülempiiri ületamist (või makstes USD MB kohta) pole enam andmeid

Pehme: ‘Piiramatu plaanid võivad teile anda esimese 20 GB andmete jaoks piiramatu kiiruse, siis kõigi kasutatud täiendavate andmete puhul palju aeglasem kiirus.

Kas teil on juba piiramatu? Siit saate teada, kuidas nutitelefoni ruuteriga siduda ja kõigi seadmetega piiramatut arvu andmeid jagada.

Miks VPN tõenäoliselt ei aita

Pole vahet, kas teie andmed on krüptitud (VPN) või mitte (VPN-i pole), läbivad need ikkagi teie ISP servereid. Kui kasutate oma nutitelefonis VPN-i, suunatakse kogu teave ikkagi teenusepakkuja võrgu kärjetornide kaudu.

Võimalik, et nad ei suuda teie krüptitud andmeid lugeda, kuid nad saavad ikkagi arvestada, kui palju andmeid te kasutate.

Nii et kui saate 10 GB koguandmeid, ei aita VPN ülempiiri ületamisel. Tegelikult lööte korgi kiiremini kui siis, kui te ei kasutanud VPN-i, kuna krüptimine on õhuline. See 10 GB andmemaht on tegelikult ainult umbes 9 GB tegelikku andmemahtu koos 1 GB krüptimispadjaga.

Millal võiks VPN pääseb ümber andmekapi?

Kui VPN tähtsustab teatud tüüpi andmeid (videolülitamine), võib VPN tegelikult korkist kõrvale hoida. Näiteks kui teie Interneti-teenuse pakkuja piirab youtube’is ja Netflixis kiirust pärast teatud GB-i kogust, saate seda pehmet andmekorki tõenäoliselt vältida.

Kui kasutate VPN-i, krüptitakse kogu andmeedastus ja teie Interneti-teenuse pakkuja ei saa isegi teada, et vaatate videot, nii et nad ei saa seda seadusega reguleerida.

Samuti oleme kuulnud teateid inimeste kohta, kes kasutavad VPN-e Euroopas ja Aasias (enamasti Indias) andmeside piirmääradest kõrvalehoidmiseks ettemakstud või piiritletud andmesideplaanides. Kuna me pole seda testinud, ei saa me seda isiklikult kinnitada, kuid see on seda väärt. Lõppude lõpuks on hea VPN palju odavam kui igakuine nutitelefoni plaan.

VPN-i kasutamine kiiruse suurendamiseks

Kuigi VPN-is tavaliselt ei õnnestu liikuda raskete andmete piirmäärade juurde (nt maksimaalselt 10 GB kuus või võtame teilt lisatasu), võib see sageli olla efektiivne teie kiiruse ja video eraldusvõime suurendamisel..

Selle põhjuseks on asjaolu, et paljud mobiiliteenuse pakkujad lükkavad (aeglustavad) teatud tüüpi liiklust, eriti HD-videot. See on varsti USA-s tavapärasem tava, kuna hiljuti kehtestas kongress nn netneutraalsuse reeglid. Kui teie Interneti-teenuse pakkujat / mobiilsideteenuse pakkujat piiravad vähem reegleid, saavad nad nüüd teha põhimõtteliselt kõike, mida nad tahavad. See hõlmab Netflixi voogesituse aeglustamist sub-HD kvaliteediga kiirusele.

Nii et kui teie Interneti-teenuse pakkuja ainult piirdub või aeglustub teatud andmetüübid (torrent, HD-video, skype jne), parandab VPN peaaegu kindlasti kiirust.

Miks see töötab: Teatud liikluse kiirendamiseks peab Interneti-teenuse pakkuja suutma konkreetsed liikluse tüübid tuvastada, sorteerida ja drosselisse viia. Kui VPN krüpteerib kogu teie liikluse, ei saa nad seda liiklust nuusutada ega sorteerida. See tähendab, et nad ei saa ilma konkreetse kasutamiseta aeglustada aeglustades kõike mis oleks enamikus riikides ebaseaduslik.

Kokkuvõte / järeldus

VPN on hämmastav turvalisuse ja voogesituse tööriist, kuid see pole võlukepp. See ilmselt ei saa aidata teil Interneti-teenuse pakkuja raskete andmete piirmääradest lahti saada, sest kogu VPN-iga krüptitud andmed suunatakse endiselt nende serverite kaudu (ja loendatakse).

See võib aidata teil liikuda pehmete korkide või valikulise drosselklapi (nt T-mobile drosselid HD-video voogesituse) ümber. VPN võib blokeerida või kiirendada ka teatud Interneti-kasutusi, nagu Skype, Netflix või Torrents.

Kui te pole kindel, kas VPN töötab või mitte, siis on see nii kindlasti tasub proovida. Halvim, mis juhtuda võib, on see, et see ei saa ülempiiri, ja saate täieliku tagasimakse tühistada (enamikul VPN-idel on 7–30-päevase tagasimakse eeskirjad). Tõsi on see, et teile meeldivad tõenäoliselt VPN-i voogesituse ja privaatsuse eelised, kui hoiate seda ikkagi.

Soovitatavad VPN-i valikud: IPVanish, Privaatne Interneti-juurdepääs, ja VyprVPN (pole torrente) on kõik VPN-serverid kõrgelt hinnatud ja üle vaadatud. Need on kiired, taskukohased ja neil on lisafunktsioone, mis aitavad neil rahva hulgast silma paista. Kui soovite blokeerida geograafiliselt piiratud voogedastusteenused, näiteks Netflix, proovige NordVPN selle asemel. Nad töötavad enam kui 60 ülemaailmse video voogesituse teenusega (ja ei pea üldse logisid).

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map