Ülim VPN-i sõnastik (või VPN-i tähendus) VPN-kohv


Kas soovite VPN-ide kohta rohkem teada saada, kuid leiate, et teil on mõni veerg kinni? VPN-idest on keeruline aru saada, kui te ei saa aru, mida konkreetsed terminid tähendavad, sellepärast toome VPN-i tähenduse ja muud VPN-iga seotud terminid. Noh, et teid aidata, oleme välja töötanud selle sõnastiku, et asja parandada ja pakkuda uut teavet uutele tulijatele.

Selles sõnastikus käsitleme järgmisi mõisteid:

AES-256

Tähistab “täpsemat krüptimisstandardit 256 bitti”. Viimast peetakse üldiselt üheks kõige turvalisemaks meetodiks tundlike andmete kaitsmisel. Sel põhjusel kasutavad seda laialdaselt USA valitsus ja sõjavägi kõigi andmete ja kommunikatsiooni vormide krüpteerimiseks.

Pärast NIST (Riiklik Standardite ja Tehnoloogia Instituut) 2001. aastal kasutuselevõttu on AES-256 muutunud kuldstandardiks, kui rääkida andmeturvalisusest valitsuste, pankade ja muude finantsinstitutsioonide vahel kogu maailmas.

Android

Android viitab Google’i loodud mobiiltelefonide opsüsteemi tüübile. See on praegu omalaadseim populaarsus, globaalse turuosaga 39,97 protsenti (2019. aasta juuli seisuga).

Arendatud Linuxi muudetud versioonist on Android avatud lähtekoodiga tarkvara, mis on mõeldud puutetundlikele seadmetele nagu tahvelarvutid ja nutitelefonid. Täna on selle rakendust laiendatud sülearvutite, nutikate telerite ja isegi kaamerate ning mängukonsoolide rakendustele.

Anonüümne puhverserver

Seda tüüpi server, mis on vahendajaks kasutajate ja sihtserveri vahel. Need on loodud sellisena, et varjavad kasutajate isiklikult tuvastatavat teavet, mis sisaldab IP-aadresse ja tegevuslogisid.

Paljud ettevõtted juhivad anonüümseid volikirju, et tagada töökohas konfidentsiaalsus või rentida neid erakasutajatele. Samamoodi on ka avalikke anonüümseid puhverservereid, mida inimesed saavad tasuta kasutada, ehkki halva jõudlusega.

Ribalaius

Ribalaius on seotud Interneti-ühenduse kaudu traadita või traadita ühenduse kaudu edastatava andmemahuga. Arvutamisel on viimane seotud andmeedastuse kiirusega, mitte aga võrgu kiiruse näitamisega, mis on tüüpiline arusaamatus.

Kaasaegsetes võrguseadmetes väljendatakse ribalaiust tavaliselt Gbps (gigabiti sekundis) või miljardeid bitte sekundis. Mida rohkem ribalaiust teil on, seda olulisema andmemahu saate antud perioodi jooksul saata või vastu võtta.

Brauseri laiendused

Väikesed lisandmoodulid, mida saab veebibrauseritesse installida, et lisada isikupärastatud funktsioone, näiteks reklaamide blokeerimine, veebijälgimine, ajahaldus ja palju muud.

Brauserilaiendeid saab kasutada ka soovimatute funktsioonide eemaldamiseks, nagu see on sisufiltrite ja laienduste puhul, mis takistavad piltide ja videote automaatset laadimist / esitamist.

Küpsised

Küpsised viitavad väikestele andmetele, mida veebisaidi serverid saadavad ja mida veebibrauseri kaudu salvestatakse kasutaja arvutisse. Küpsised võimaldavad veebisaitidel sama teavet kiiremini kätte anda, ilma et peaksite veebilehti nullist uuesti laadima. Küpsiseid kasutatakse ka logimiseks ja sirvimistegevuse jälgimiseks.

Autoriõigused

Algatajatele antud ainuõigused kontrollimaks, kas ja millal teised saavad nende intellektuaalomandit kasutada või kopeerida.

Autoriõigused kehtivad kogu omaniku eluea jooksul, millele lisanduvad veel 70 aastat pärast surma. Autori pere või lähedased sugulased võivad seda autoriõigust igal ajal pikendada.

Küberrünnakud

Mis tahes elektrooniline rünnak, mis on suunatud arvutile (või arvutivõrgule), et manipuleerida, hävitada või varastada teistelt tundlikku teavet..

Tume veeb

Tume veeb (tuntud ka kui tummvõrgud) viitab veebis sellele osale, mis on enamikule kasutajatele kättesaamatu. Selle põhjuseks on asjaolu, et viimane on ülekattevõrguna, millele juurdepääsuks on vaja spetsiaalseid rakendusi ja konfiguratsioone.

Andmete säilitamise seadus

Andmete säilitamise seadused kirjeldavad reegleid, mis on seatud kasutaja teabe säilitamiseks kindlaksmääratud aja jooksul. Need seadused aitavad tagada, et õiguskaitseasutustel oleks tulevikus juurdepääs kasutajate registritele ja teabele, kui selleks peaks tekkima vajadus.

DDoS

DDoS tähistab “hajutatud teenuse keelamist”. See on küberturbe rünnak, mille eesmärk on üle koormata sihitud server ühenduse taotlustega. Tulemuseks on see, et veebisaidid, rakendused või ühiskasutatavad andmebaasid on tavakasutajatele lühikese või pika aja jooksul kättesaamatud.

DMCA

DMCA tähistab digitaalset aastatuhande autoriõiguse seadust ja viitab autoriõiguse seadusele, mille USA võttis vastu 1998. aastal. Viimane põhineb ülemaailmse intellektuaalomandi organisatsiooni lepingutel autoriõigusega kaitstud materjalide loata tootmise ja levitamise kriminaliseerimiseks kogu maailmas..

DNS

DNS on lühend domeeninime teenusest ja toimib sarnaselt kollastele lehtedele, aga ka Interneti korral. DNS salvestab veebisaitide IP-aadressid ja ühildab need domeeninimedega nagu Google.com ja Reddit.com, mida on lihtsam meelde jätta.

Ilma DNSita peaksite oma lemmikveebisaitidele sisselogimiseks meeles pidama numbriseeriaid (nt 66.220.144.0 – 66.220.159.255 Facebook.com jaoks).

DNS-i üleujutamine

DNS-i üleujutamine on omamoodi DoS-i (Denial-of-Service) küberturbe rünnak, mis katkestab liikluse voo sihitud veebiserverisse. Ründaja saavutab selle, saates sadadest nakatunud serveritest (robotivõrkudest) üle arvukalt päringuid, mis muudavad veebisaidid või rakendused tavakasutajatele kättesaamatuks..

DNS-i kaaperdamine

DNS-i kaaperdamine viitab küberturbe rünnaku tüübile, mis sihib ja manipuleerib DNS-i päringutega. Enamasti tehakse seda selleks, et suunata kasutajad pahatahtlikele veebisaitidele, kus kuvatakse soovimatuid reklaame või varastatakse tundlikku teavet.

Rünnaku läbiviimiseks installeerivad kurjategijad kasutaja arvutisse pahavara, võtavad ruuterid üle või katkevad või häkivad DNS-side.

DNS-i lekked

DNS-lekked on seotud VPN-teenuste suutmatusega varjata Interneti-teenuse pakkujate kasutajate aktiivsust. See kaotab kavatsuse kasutada VPN-teenust kasutajatele, kes tunnevad muret oma privaatsuse pärast võrgus.

DNS-tunneldamine

DNS-tunneldamine viitab küberjulgeoleku rünnaku tüübile, mis manipuleerib DNS-i käitumisega, sealhulgas vastustega DNS-i päringutele. Seda tehakse peamiselt kaugrakenduste ja serverite häkkimiseks, süstides nakatunud serverisse pahatahtlikke andmeid.

Häkkerid teevad DNS-i tunneldamist sageli pahavara levitamiseks ohustatud arvutivõrkudes ja varastatud teabe kaevandamiseks DNS-serverite kaudu.

Krüptimine

Krüptimine viitab andmete või kommunikatsioonide kodeerimise meetodile, et muuta need volitamata kasutajate jaoks kättesaamatuks. Ehkki krüptimine ei pea tingimata andmeid varastamast, muudab see teabe võimalike häkkerite jaoks kirjeldamatuks..

Tulemüür

Võrguturvalisuses viitab tulemüür turvafunktsioonide veebile, mis jälgib andmete välist võrgust sisenemist ja sealt väljumist. Tulemüürid määravad piirid, mis eraldavad usaldusväärseid privaatvõrke ebausaldusväärsetest välistest ühendustest, näiteks avalikud WiFi-võrgud ja Internet üldiselt.

Viie silma allianss

Samuti tuntud kui „FVEY“, viiesilm viitab luureliidule viie inglise keelt kõneleva riigi vahel, sealhulgas USA, Suurbritannia, Austraalia, Kanada ja Uus-Meremaa. Need riigid jagavad julgeolekuküsimustes abistavaid signaale.

Neliteist silma

Neliteist silma on sama signaalide luure liit, kuhu kuulub FVEY ja veel üheksa liiget, sealhulgas Holland, Rootsi, Hispaania, Itaalia, Belgia, Prantsusmaa, Saksamaa, Taani ja Norra.

Neljateistkümnes Eyes asutati algselt 1982. aastal, et paljastada teavet endise Nõukogude Liidu kohta. Täna seisneb selle missioon enamasti sõjaväeluure jagamises liikmesriikide vahel.

FTP

FTP on lühend failist “File Transfer Protocol” ja kirjeldab ühest serverist teise teabe edastamise ja vastuvõtmise standardeid. Viimane põhines kliendi-serveri mudeli arhitektuuril, mille avaldas selle autor Abhay Bhushan 1971. aastal. Sel ajal oli FTP ainulaadne selle poolest, et sellel oli sõltumatu kontroll ja andmeühendused klientide ja serverite vahel..

Geoplokk

Geoplokk viitab Interneti-tehnoloogia klassile, mis piirab juurdepääsu sisule vastavalt inimese geograafilisele asukohale. Seda tehnoloogiat kasutatakse tavaliselt võrguteenuste (Netflix, Spotify, Apple Music jne) tsensuuri ja hinnaerinevuste jõustamiseks piirkonniti..

GPS

GPS tähendab “globaalset positsioneerimissüsteemi” ja viitab satelliidipõhisele navigatsioonisüsteemile, mille Ameerika Ühendriigid töötasid välja 1973. aastal õhuväe jaoks. Süsteem koosnes algselt 24 Maa ümber tiirlevast satelliidist, mis olid kavandatud abistamiseks sõjalistes rakendustes.

1980ndatel osutus GPS hindamatuks kõigi raadionavigatsiooni vormide jaoks ja hiljem kustutati see tsiviilotstarbeliseks kasutamiseks.

HTTP

HTTP on lühike termin „hüperteksti edastusprotokoll”. See viitab sellele, kuidas andmeid veebis (www) edastatakse ja kasutatakse. Viimane standardiseerib teabe vormindamise ja Interneti kaudu saatmise. Protokoll määratleb ka selle, kuidas brauserid ja serverikliendid käituvad ja päringutele vastavad.

HTTPS

HTTPS tähendab turvalist hüpertekstiülekandeprotokolli ning on vana HTTP-protokolli täiustatud ja turvalisem versioon. Enamik veebisaite kasutab neid tänapäeval kasutajate teabe kaitsmiseks, eriti panganduse ja e-kaubanduse saitide jaoks.

HTTP on turvalisem selle poolest, et see kasutab krüptitud suhtlusprotokolli, mis muudab kogu varastatud teabe häkkerite jaoks loetamatuks.

IKEv2

IKEv2 on lühend “Internet Key Exchange Version 2” ja viitab krüpteerimisprotokolli tüübile, mida VPN-id kasutavad kommunikatsioonitaotluste käsitlemiseks ja neile vastamiseks. See protokoll muudab VPN-i liikluse turvaliseks, autentides kõiki võrku sisenevaid ja sealt väljuvaid andmeid.

Interneti-tsensuur

Interneti-tsensuur hõlmab mis tahes tegevust, millega reguleeritakse või tõrjutakse seda, mida inimesed saavad Internetis näha, lugeda või kuulda. Selliseid meetmeid rakendavad reguleerivad asutused nagu Interneti-teenuse pakkujad, valitsused ja rahvusvahelised organisatsioonid.

Interneti-tapmise lüliti

Mõnes VPN-is leiti turvameede, mis tõrke korral lülitab automaatselt välja kõik Interneti-liikluse vormid. Selline funktsioon võib olla abiks VPN-idest sõltuvatele kasutajatele, et hoida oma Interneti-tegevust turvalisena ja privaatsena.

Interneti-tapmislüliti takistab kasutajatel turvamata Interneti-ühenduse säilitamist ja isikliku teabe paljastamist.

Interneti privaatsus

See on sünonüüm ka veebipõhisele privaatsusele. Interneti-privaatsus on seotud lihtsuse ja enesekindluse tasemega, mida kasutaja teeb kõik, mis on privaatne ja teistele arusaamatu. Privaatsust saab saavutada faktorite, strateegiate ja tehnoloogia kombinatsiooni abil, et kaitsta tundlikku ja isikut tuvastavat teavet Interneti kaudu.

iOS

Operatsioonisüsteem, mille Apple Inc on välja töötanud ja omab nende mobiilseadmete jaoks, mis hõlmavad iPhone’i ja iPadi. iOs on praegu turul populaarsuselt teine ​​mobiilsideoperatsioonisüsteem ja teine ​​ainult Androidi jaoks.

IP-aadress

IP (Internet Protocol) aadress viitab Interneti-toega seadmetele omistatud ainulaadsele numbrilisele tähisele. Viimane teenib kaht funktsiooni – asukoha märgistamine ja Interneti-protokolli abil suhtlevate arvutite tuvastamine.

IP-rattasõit

IP-jalgrattasõit on VPN-turvafunktsioon, mis suunab kasutajad automaatselt IP-aadresside seeriale. See muudab VPN-i kasutajate tegevuse jälgimise uskumatult keerukaks ning pakub täiendavat privaatsuse ja turvalisuse kihti.

IPSec

IPSec tähistab “Interneti-protokolli turvalisust” ja seda kasutatakse tavaliselt VPN-ides. See protokoll kaitseb VPN-i kasutajaid, krüpteerides ja autentides välisesse võrku (Internet) sisenevate ja sealt väljuvate andmete pakette.

IPv6

IPv6 on lühike termin “Interneti-protokolli versioon 6” ja on praegu Interneti-protokolli uusim versioon. IPv6 on eelkäija (IPv4) ees oluline uuendus ja pakub mitmeid eeliseid. See hõlmab tõhusamat marsruutimist ja andmepakettide töötlemist, lihtsat võrgu konfigureerimist, paremat turvalisust ja uute teenuste tuge.

ISP

ISP on lühike termin Interneti-teenuse pakkuja – ettevõte, mis pakub klientidele juurdepääsu Internetile. Selline ettevõte võib olla eraomandis, ühiskondlik, mittetulundusühing või äriorganisatsioon.

L2TP

L2TP tähistab 2. kihi tunnelimisprotokolli ja ühte VPN-teenuste levinuimat protokolli. Kuigi see ei krüpteeri andmeid iseseisvalt, töötab see siiski koos teiste krüpteerimisprotokollidega, mis aitavad tagada kasutajate privaatsuse.

Latentsus

Võrgu- ja andmetöötluses tähendab latentsus pausi enne andmete edastamist pärast andmepäringut.

Pahavara

Pahavara tähendab mis tahes tarkvara, mis on tahtlikult loodud kahjustama suunatud arvutit, võrku või serverit. Häkkerid kasutavad neid tavaliselt ka ohustatud seadmetele loata juurdepääsu saamiseks.

Üheksa silmaga liit

Nine Eyes on luureliidu Five Eyes laienemine, millele lisanduvad veel neli liikmesriiki, sealhulgas Norra, Taani, Prantsusmaa ja Holland..

Andmete logimise poliitika puudub

Paljud VPN-teenused peavad arvet oma kasutajate võrgutegevuse kohta (eriti tasuta). See hõlmab IP-aadressi, ajatempleid, ribalaiuse kasutamist, liiklusandmeid ja palju muud. Seejärel müüakse selline teave reklaamijatele tulu saamiseks.

Enamik lugupeetud VPN-i ettevõtteid rakendab andmete logimise poliitikat. See tähendab, et nad ei pea kasutajate tegevuse kohta mingit arvestust.

Avage VPN tähendus

OpenVPN viitab ettevõtte avatud lähtekoodiga tarkvarale, mis käivitab VPN-protokolle kasutajatele turvalise ühenduse loomiseks. Viimane on tähelepanuväärne selle poolest, et pakub VPN-i jaoks kõrgeimat turvataset tänu paljudele turvafunktsioonidele nagu vastastikune autentimine, eeljagatud võtmed ja andmepaketi autentimine.

P2P

P2P on lühike termin „Peer-to-Peer”, mis kirjeldab tüüpi võrguarhitektuuri, kus ülesanded on võrdselt jagatud osalejate (eakaaslaste) vahel. Hostimistasusid pole, kuna kõik eakaaslased töötavad nii serveri kui ka kliendina. See teeb P2P-st sujuva ja kuluefektiivse vahendi suurte andmemahtude võrgus levitamiseks.

Phantomi domeenirünnak

Phantomdomeeni rünnak viitab teenuse keelamise küberturbe rünnakule, mille eesmärk on sihtserveri ressursside tühjendamine. See toimib, kui sihib fantoomdomeene (sellise saidi lehti, mida pole olemas), saates sihtserverisse tuhandeid kehtetuid DNS-i päringuid. See sunnib viimast hoidma tuhandeid andmetaotlusi avatud ahelas, mis lõpuks serveri jõudlust tühjendab.

Andmepüük

Andmepüük tähendab mis tahes pettust, mille eesmärk on meelitada kasutajaid Internetis tundlikust teabest loobuma. See hõlmab e-posti aadresse, paroole, krediitkaardinumbreid ja muud finantsteavet.

Andmepüügiga tegelevad häkkerid üritavad sageli maskeerida end maineka organisatsioonina, kasutades mis tahes elektroonilisi suhtlusvorme, näiteks e-kirju ja sõnumsiderakendusi.

PPTP

PPTP on lühend sõnadest “punkt-punkti tunneldamise protokoll”, mis on üks varasemaid meetodeid virtuaalse privaatvõrgu loomiseks. Laialdaste teadaolevate turvaaukude tõttu on viimast juba ammu aegunud. Tänapäeval on PPTP asendatud turvalisemate ja kaasaegsemate alternatiividega nagu OpenVPN ja IKEv2.

Puhverserver

Võrgunduses osutavad puhverserverid serverisõlme tüübile, mis toimib vahetamisena võrgus teavet taotlevate kasutajate ja päringule vastavate serverite vahel. Seetõttu ei näe sihtserverid kasutajate teavet; ainult puhverserveri oma.

Juhuslik alamdomeeni rünnak

Juhuslike alamdomeenide rünnak on teenuse keelamise küberturbe rünnak, mis on suunatud serveri DNS-i lahendajale (eriti alamdomeenidele). See sunnib serverit ressursse tühjendama, et lahendada kehtetuid päringuid, mis vähendab selle jõudlust ja võib muuta veebisaidi tegelikele kasutajatele kättesaamatuks.

Jagatud IP-d

Jagatud IP-d viitavad IP-aadresside kogumile, mida VPN-i kasutajad kasutavad oma tegevuse varjamiseks Internetis. Neid IP-aadresse saab kasutada sadu, kui mitte tuhandeid inimesi. Seetõttu võib teatud tegevuste jälgimine konkreetse kasutajani olla keeruline (kui mitte võimatu).

SOKKID5

SOCKS5 viitab Interneti-protokolli uusimale versioonile, mis on loodud andmepakettide käitamiseks kliendi puhverserveri ja sihtserveri vahel. See tähendab, et kogu puhverserveri kaudu saadetav teave on märgistatud vale ajutise IP-aadressiga, mis peidab tegeliku sihtserverist.

SoftEther

SoftEther viitab tasuta, avatud lähtekoodiga VPN-i klientidele / tarkvarale, mille on välja töötanud Tsukuba ülikool (Jaapan) oma magistritöö programmi osana.SQL-i süstimine

Võrgustikes viitab SQL-i süstimine teatud tüüpi koodisüstimise küberturbe rünnakule, mis on suunatud andmepõhistele rakendustele. Selle eesmärk on SQL-lausetele (struktureeritud päringukeel) peamiselt pahatahtlike kirjete lisamine ja andmebaasidega manipuleerimine mis tahes eesmärgil, mida ründaja peab sobivaks.

Jagatud tunneldamine

Arvutivõrkude puhul viitab jagatud tunneldamine võrguprotokollile, mis võimaldab mobiilsetel seadmetel üheaegselt ühenduda mitme võrgu domeeniga. See hõlmab avalikke võrke, kohtvõrke ja laivõrke. Lingi saab luua ühe või mitme võrguühenduse abil.

Jagatud tunneldamise idee pakub täiustusi võrgu jõudluses, takistades kitsaskohti ja säilitades ribalaiust, levides neid mitmesse võrku.

SSL

SSL on turvaliste pistikupesade kiht ja see viitab järgmise põlvkonna krüptoprotokollidele, mis on välja töötatud Interneti-ühenduse turvaliseks tagamiseks. Viimane asendas nüüdseks vananenud transpordikihi turvaprotokolli, tutvustades paremaid turvafunktsioone ja toetades tänapäevaseid rakendusi nagu IP-kõne ülekanne, kiirsõnumivahetuse rakendused ja video voogesitus.

SSTP

SSTP on lühend „Secure Socket Tunneling Protocol” – tehnoloogiast, mida VPN-id kasutavad andmete edastamiseks virtuaalses privaatvõrgus. Viimane töötab koos SSL-i ja TLS-iga, et pakkuda kasutajatele turvaelementide hulka, mis varjab Interneti tegevusi uteliailta. See hõlmab andmete krüptimist, autentimist ja Interneti-liikluse jälgimist.

TCP

TCP on lühike termin „edastuse juhtimisprotokoll”, mis on alusprotokoll teabe Internetis saatmiseks. See töötab koos IP-ga (Interneti-protokoll), mistõttu nimetatakse neid võrgutöötluses sageli mõlemaks “TCP / IP”.

Drossel

Drosseldamine tähendab Interneti-teenuse pakkujate tahtlikku ribalaiuse kiirendamist või aeglustamist. Viimast tehakse selleks, et vältida võrgu ummikuid ja reguleerida võrgu kaudu toimuvat liiklust.

Kasutajad saavad ribalaiusega drosselit kõikjal Internetis kogeda, ehkki see on kõige tavalisem suuremahuliste andmerakenduste puhul, näiteks piinamine ja mängimine.

TOR

TOR tähistab „sibulamarserit”, mis on tasuta ja avatud lähtekoodiga programm, mis on loodud anonüümse Interneti-ühenduse võimaldamiseks.

Piinav

Torrenting on teatud tüüpi P2P-tehnoloogia, mis keskendub failide jagamisele kasutajate vahel. Torrentside abil saavad inimesed soovitud faile alla laadida, lubades samal ajal inimestel sama teha. See muudab torrent-failid sõltumatuks ühestki allikast.

UI

UI on lühike termin „kasutajaliides” ja on kollektiivne termin kõigis valdkondades, kus toimub inimese ja masina vastastikune mõju.

VPN-kliendi tähendus

VPN-i kliente võib kirjeldada kui iseseisvat tarkvara või võrguseadmeid, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et aidata kasutajatel sujuvalt VPN-võrguga ühenduda.

Kõigil VPN-i ettevõtetel on oma VPN-i tähendav klient, mille kasutajad peavad oma seadmesse installima ja käitama. Mõnel juhul installitakse VPN-klient riistvaraseadmesse eelinstalleeritult. Mõlemal juhul annab viimane kasutajatele juurdepääsu VPN-võrgule, kuid alles pärast õigete mandaatide ja autentimise sisestamist.

VPN-i laiendi tähendus

VPN-i laiendid on brauseri lisandmoodulid või pistikprogrammid, mida saab lisada sellistele populaarsetele brauseritele nagu Chrome, Firefox ja Safari. Need laiendid pakuvad kompaktset ja mugavat võimalust VPN-i sisse- ja väljalülitamiseks sirvimisel.

VPN-protokolli tähendus

Viitab protsessidele, mida VPN-i tähendusteenus järgib, et pakkuda kasutajatele turvalist ja privaatset Interneti-ühendust. Tuumikus koosnevad VPN-protokollid erinevate krüpteerimis- ja edastusprotokollide kombinatsioonist. Need protokollid töötavad koos, et pakkuda VPN-i kasutajatele varjupaika.

WebRTC

WebRTC viitab avatud lähtekoodiga projektile, millele kasutajad pääsevad juurde, et lisada brauseritele ja mobiilirakendustele reaalajas suhtlusfunktsioone. Selle platvormi kasutamine on tasuta, mis teeb sellest populaarse liidese rakenduste programmeerimiseks.

WiFi

Võrgutehnoloogia, mis võimaldab arvutitel, nutitelefonidel ja muudel Interneti-ühendusega seadmetel luua traadita ühenduse või piiratud piirkonnas Interneti-ühenduse.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map